ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 08:58

Ne dobivam dojam da ćete vi ikad biti dio galaktičke konfederacije.

To nije zato šta ćete bit neki negativci nego ima taj jaki reaktivni um kao dio DNK-a i to je udio negativnih vanzemaljaca jer ste kotel kad se gleda DNK-a i onda imaju te jake uloge ega dakle više ste kao individualci.

Pričam o vama kao rasi, dakle općenito presjek.

Ne vidim ni iz niti jednog podatka da idete na tu najvišu duhovnu razinu nego kao niste toliko loši al ta jaka uloga ega koja je dio te negativne vanzemaljske genetike van ne da dalje od toga nego se vrtite uvik ispod te crte al to je opet jako visoko duhovno samo šta eto nećete sami dalje od toga jer je jak taj ego odnosno nekakv indivudalizam i onda kao ipak neutralnost al suradnja s GF dakle niste neprijateljska rasa ( planeta ).

I ne vidim da ima neka dugotrajnost nego to je neki vijek par desetak tisuća godina.

Očito ste eksperiment koji se usavršava al ono pusti me stat i Bogu se nigdje ne žuri pa to iz vaše perspektive je ipak jako dug vremenski period al je u suštini za vijek trajanja neke rase u osnovi kratko.

RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by T. 26/8/2022, 09:43

AlfaOmega wrote:Kažu naša dva (dakle, ne jedan neg dva!) forumaša da Rusija pada do Božića. Strpljen, spašen!
našeg il njihovog ? :|
T.
T.

Posts : 17052
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by Ringo10 26/8/2022, 16:39

Prosječna mjesečna plaća u Rusiji je u 3. mjesecu skočila na na 66757 Rubalja sa 57344 mesec ranije
Onda je u 4. mjesecu pala na 62269 a onda u 5 mjesecu malo porasla na 62457 Rubalja
Oba ta mjeseca su plaće zabilježile pad realne vrijednosti plaća a to je kad se podesi na inflaciju
U 6. mjesecu plaće su otišle ponovo preko 66000 Rubalja, tačnije na 66572 Rubalja
Što je prilično dobro za ruske uvjete. To znači i rast realnih plaća vjerojatno iako još nisu izašli podaci, jer u to vrijeme je došlo do značajnog pada inflacije.

Dakle, slabo ide to urušavanje ruske ekonomije
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 18:23

Baš san se fino naspava. Diga se maloprije a šest popodne.

Sad pijem kaficu.

Težak je život nas galaktičkih generala.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 18:50

Računi za energiju kućanstava u Britaniji skočit će od listopada 80 posto, na prosječnih 3.549 funti (4.210 eura), objavio je u petak regulator Ofgem, nazvavši skok "krizom" koju vlada mora rješavati hitnom i odlučnom intervencijom.

Skok će snažno utjecati na kućanstva diljem Britanije, a u siječnju računi će vjerojatno ponovo porasti budući da su veleprodajne cijene plina dosegnule rekordne razine, potaknute smanjenom opskrbom iz Rusije, rekao je izvršni direktor Ofgema Jonathan Brearley.

Tržište je previše nestabilno da bi se predvidjela nova razina reguliranih cijena, koja će stupiti na snagu u siječnju, ali s obzirom na uvjete na tržištu plina zimi cijene bi se mogle "značajno pogoršati" u 2023., poručuju iz energetskog regulatora.

Rast cijena mogao bi gurnuti u siromaštvo milijune kućanstava, koja će potrošnju svesti na pokrivanje osnovnih potreba, ugrozit će i budućnost kompanija širom Britanije.


https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/racuni-za-energiju-kucanstava-u-britaniji-od-listopada-ce-biti-visi-za-cak-80-posto-15239715
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 19:03

Norveška je u petak poručila da će znatno smanjiti izvoz plina u rujnu zbog opsežnih aktivnosti održavanja infrastrukture koje su bile odgođene kako bi se osigurala stabilna opskrba Europe plinom.

Rusija je već najavila da će sljedeći tjedan obustaviti isporuku plina Sjevernim tokom 1 na tri dana zbog održavanja.

https://www.poslovni.hr/svijet/najveci-su-europski-opskrbljivaca-plinom-upravo-su-objavili-da-ce-znatno-smanjiti-izvoz-u-rujnu-4351078

Sad će đeneral da popije još jednu kaficu.

Rekoh težak je život nas galaktičkih đenerala ha ha ha ha

Potop Njemačke i EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 20:53

Treća kafica.

Meni je jutro jer san se diga u šest popodne.

A je ćemo se sad igrat idućih pola godine kad počme sezona grijanja a oni meni instaliraju Komšića opet.

Ha ha ha ha

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Face-demon-glowing-eyes-dark-260nw-1766906201
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 21:20

Već san van reka na jednoj temi koju ja ne mogu nać na forumu a prije ovog napada na Ukrajinu je ta tema da najmanje na šta ću pristat je da se ograniči mandat predsjednika na dva mandata dakle da ne vidim tog Komšića više jer inaće ćete plivati u moru krvi ne bio ja general GF s pet zvjezdica, pripadnik Aštar komande i anđeoske hijerarhije Znanja.

Tu temu ne mogu nać al evo vam ova da vidite da se u tom smjeru išlo s moje strane i da ja ne pregovaram :

by RayMabus Sun 30 Jan - 15:03

Predsjednik se bira na 4 godine i može biti izabran za još samo jedan mandat.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Predsjednik_Sjedinjenih_Ameri%C4%8Dkih_Dr%C5%BEava

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50273p20-muslimani-dosli-u-neum-demonstracije-protiv-izbornog-zakona-za-hrvate
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 21:23

Sad ćete jest govna jer san van lipo reka a to ima godinu dana već govorim i tu sam vam jednom napisa da ne želim vidit tog Komšića više na toj poziciji i stavio uvjet da il promjena izbornog zakona kako Hrvatskoj paše il ograničit mandat predsjednika na samo dva s čime Komšić više nema pravo.

U protivnom ćete plivati ( cijela Europa ) u moru krvi.

Potpisao se ( general GF s pet zvjezdica, priadnik Aštar komande i anđeoske hijerarhije reda Znanja ).

Šta ste napravili ?

Podržali Komšića.

Super.

PA PA
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 21:27

Under the Twenty-second Amendment, no person can be elected president more than twice. The amendment also specifies that if any eligible person serves as president or acting president for more than two years of a term for which some other eligible person was elected president, the former can only be elected president once.


https://en.wikipedia.org/wiki/President_of_the_United_States

Prema Dvadeset drugom amandmanu, nitko ne može biti izabran za predsjednika više od dva puta. Amandman također precizira da ako bilo koja kvalificirana osoba služi kao predsjednik ili vršitelj dužnosti predsjednika više od dvije godine od mandata na koji je neka druga kvalificirana osoba izabrana za predsjednika, prva može biti izabrana za predsjednika samo jednom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 21:31

Ja sam pripadnik anđeoske hijerarhije reda Znanja a to vam je kategorija anđeli Prijestolnici.

Anđeli Prijestolnici se bave inkarniranim dušama da ih dovedu na pravi put tj duhovno usmjere prema gore.

Dao sam vam uvjet u kojem je trik vašeg licemjerja ( mislim na Ameriku ) da ili promjena izbornog zakona kako Hrvatskoj paše a šta nisam očekiva da ćete napraviti al sam vam dao još jedan uvjet da onda kao i u Americi ograničite mandat na samo dva dakle Komšić onda ne može.

Dakle ovo vam je bio trik jer znam da vi podržavate Komšića a ujedno pričate o borbi protiv korupcije a upravo je ovo korupcija kad netko može vječno biti biran.

Vidiš ovo je bila zamka koju niste primjetili a samo sam tražio da se držite svojih zakona ko u Americi.

Niste.

Još me jebete.

SAD ĆU VAS ZAKLAT.


Last edited by RayMabus on 26/8/2022, 21:42; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 21:39

Tamo oko 20.02 na sastanku EU Njemačka i niz država i svi osim Orbana seru po Hrvatskoj i podržavaju Komšića

Dva tri dana nakon toga je počelo ovo :

RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 22:00

Turski dužnosnici umanjili su u petak značaj američkog upozorenja da bi turske tvrtke mogle biti sankcionirane zbog poslovanja s ruskim tvrtkama koje su već pod sankcijama zbog rata u Ukrajini, izvještava dpa.

Turska poslovna udruga TÜSIAD potvrdila je ranije ovaj tjedan da je primila pismo američkog ministarstva financija u kojem se tvrtke upozoravaju da bi mogle biti sankcionirane zbog suradnje s ruskim tvrtkama koje su na američkoj crnoj listi, izvijestili su lokalni mediji. “Besmisleno” je da turske tvrtke brinu zbog pisma iz Washingtona, tvitao je turski ministar financija Nureddin Nebati. Ankara je odlučna da unaprijedi trgovinu “s našim susjedima u raznim sektorima u okviru koji nije predmet sankcija”, rekao je. “Naš poslovni svijet trebao bi uvijek osjećati snagu države na svojoj strani”, istaknuo je Nebati.

https://www.geopolitika.news/vijesti/turska-tvrtkama-koje-posluju-s-rusijom-ne-brinite-zbog-americkih-sankcija/

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 22:05

RayMabus wrote:Under the Twenty-second Amendment, no person can be elected president more than twice. The amendment also specifies that if any eligible person serves as president or acting president for more than two years of a term for which some other eligible person was elected president, the former can only be elected president once.


https://en.wikipedia.org/wiki/President_of_the_United_States

Prema Dvadeset drugom amandmanu, nitko ne može biti izabran za predsjednika više od dva puta. Amandman također precizira da ako bilo koja kvalificirana osoba služi kao predsjednik ili vršitelj dužnosti predsjednika više od dvije godine od mandata na koji je neka druga kvalificirana osoba izabrana za predsjednika, prva može biti izabrana za predsjednika samo jednom.

Ja sam pripadnik anđeoske hijerarhije reda Znanja a to vam je kategorija anđeli Prijestolnici.

Anđeli Prijestolnici se bave inkarniranim dušama da ih dovedu na pravi put tj duhovno usmjere prema gore.

Dao sam vam uvjet u kojem je trik vašeg licemjerja ( mislim na Ameriku ) da ili promjena izbornog zakona kako Hrvatskoj paše a šta nisam očekiva da ćete napraviti al sam vam dao još jedan uvjet da onda kao i u Americi ograničite mandat na samo dva dakle Komšić onda ne može.

Dakle ovo vam je bio trik jer znam da vi podržavate Komšića a ujedno pričate o borbi protiv korupcije a upravo je ovo korupcija kad netko može vječno biti biran.

[img] Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Komsic-alkoholicar-1[/img]

Vidiš ovo je bila zamka koju niste primjetili a samo sam tražio da se držite svojih zakona ko u Americi.

Niste.

Još me jebete.

SAD ĆU VAS ZAKLAT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 26/8/2022, 22:26

Rast vrijednosti ruske valute, u odnosu na vrijednost dolara i eura, nastavljen je i u posljednjih mjesec dana. To je posljedica dobrog poslovanja izvozno orijentiranih kompanija.

Vrijednost rublje, u odnosu na dolar, u navedenom periodu bila je viša za 0,7 posto, dok je vrijednost ove valute, u odnosu na euro, bila viša za 1,4 posto.

Ovaj rast je posljedica dobrog poslovanja izvozno orijentiranih kompanija, među kojima je PhosAgro koji proizvodi i đubriva. Kompanije u Rusiji moraju prihode u stranim valutama konvertovati u domaću valutu kako bi mogle platiti porez. Time se doprinosi rastu vrijednosti rublje.

Međutim, izgledno je da će se uskoro desiti pad vrijednosti zbog promjena cijena nafte te povećanja uvoza, što je uslovljeno sezonskim okolnostima.

Rublja je ove godine postala najboljom valutom usljed kontrole kapitala koju je Rusija uspostavila nakon početka agresije na Ukrajinu. U martu je jedan dolar iznosio više od 121 rublje, a sada jedan dolar iznosi 60 rublji.

-------

Ja sam pripadnik anđeoske hijerarhije reda Znanja a to vam je kategorija anđeli Prijestolnici.

Anđeli Prijestolnici se bave inkarniranim dušama da ih dovedu na pravi put tj duhovno usmjere prema gore.

RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by Ringo10 27/8/2022, 03:53

E načekat ćete se do propasti Rusije
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 5/9/2022, 17:36

CIJENE nafte skočile su na međunarodnim tržištima iznad 96 dolara nakon što su vodeći proizvođači odlučili blago smanjiti proizvodnju u listopadu, a ruski Gazprom odgodio isporuke plina Sjevernim tokom 1 u Europu.

Na londonskom je tržištu cijena barela nakon podneva bila viša za 3,43 dolara nego na zatvaranju na kraju prošlog tjedna i iznosila je 96,42 dolara. Na američkom tržištu barelom se u elektroničkoj trgovini trgovalo po 2,94 dolara višoj cijeni, od 89,87 dolara.


OPEC i saveznici blago smanjuju proizvodnju nafte
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by RayMabus 12/10/2022, 15:33

MMF je u travnju mislio da će BDP zemlje pasti 8,5 posto, a u najnovijim prognozama objavljenim ovih dana očekuje pad od 3,4 posto. Svjetska banka smanjila je procjenu pada sa 8,9 na 4,5 posto, a EBRD s 10 na pet posto.

"Nije tajna da sankcije na energetiku nisu bile toliko učinkovite", rekla je glavna ekonomistica EBRD-a Beata Javorcik. Ipak, ne može se reći da je recesiji kraj. Svjetska banka, primjerice, procjenjuje da će ruski BDP u 2023. godini pasti 3,6 posto, a EBRD tri posto.

Stopu pada ruskog BDP-a Economist ocjenjuje "upravljivom" te da će Rusija "moći nastaviti borbu".


EU pleše po rubu recesije, a slika u Rusiji se popravlja: ‘Ono što u Parizu vrijedi 100 €, u Moskvi je par rublji!‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by Ringo10 13/10/2022, 03:22

Nemaju oni pojma o ruskom GDPu. Samo nagađaju bez veze
Ove godine će imati pad od par postotaka
A 2023 će imati rast
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by Serbinho-3 13/10/2022, 08:44

Pad GDP a cene energenata otisle u nebo ...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26308
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by kic 13/10/2022, 10:07


jer ekonomija nije sve..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila? - Page 2 Empty Re: Zašto se Rusija još nije ekonomski urušila?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum