ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dosta je tog biciklističkog terora!

Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by debotoijusto 10/8/2022, 16:00

Ovogodišnji lokalni izbori u Češkoj bavit će se, između ostaloga, i pravima vozača nakon što je objavljeno da će se u izbornu utrku za Prag uključiti stranka koja kao program ističe ukidanje biciklističkih staza, besplatni metro te općeniti okršaj s biciklistima.
Oni, prema osnivaču i predsjedniku stranke Petru Macinki, inače bivšem glasnogovorniku bivšeg češkog predsjednika Vaclava Klausa, žele ukinuti bullying kojemu su izloženi svi vozači motoriziranih vozila nakon što je gradonačelnik Praga Zdenek Hrib, tvrdi Macinka, uz pomoć Piratske stranke kojoj pripada "omogućio da u Pragu drastično naraste broj biciklista fanatika koji ograničavaju i maltretiraju vozače".

Prema pisanju češkog dnevnika iDnes.cz, Macinka želi drastično smanjiti broj biciklističkih staza u gradu.
- Želimo srušiti sve barijere koje je pred vozače postavio trenutni zamjenik gradonačelnika Adam Scheinherr. Revidirat ćemo sve biciklističke staze koje su uveli i jednostavno ih izbrisati - najavio je Macinka čija stranka na izbor ide pod imenom "Motoristi za sebe".
Uz biciklističke staze, motoristi također žele revidirati brojne cestovne oznake koje onemogućavaju radove na cestama i za koje također najavljuju reviziju, a kao jedinu alternativu automobilima vide podzemnu željeznicu koja bi po njima za građane trebala biti besplatna. Također, žele smanjiti godišnju cijenu putnog kupona za područje Praga s 3650 na tisuću čeških kruna, a nezadovoljni su i trenutnim sustavom naplate parkinga kojemu se cijena mijenja ovisno o zoni grada.




- Ne vidimo nikakav razlog zašto bi Pražane netko maltretirao i zahtijevao da za različite dijelove grada kupuju različite karte. Mip planiramo uvesti jednu parking kartu za cijeli Prag - najavio je Macinka jučer na predstavljanju programa. Ipak, ova posljednja mjera vrijedila bi samo za dana dok je prijedlog da tijekom noći u različitim dijelovima grada mogu parkirati isključivo rezidencijalni stanovnici.
Član stranke je i ekonomist Vladimir Pikora, autor njihovog ekonomskog programa te nekadašnji zamjenik ministra prometa Jan Sechter.

https://www.jutarnji.hr/life/putovanja/u-ceskoj-osnovana-nova-stranka-imaju-samo-jedan-program-dosta-je-tog-biciklistickog-terora-15233534
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by debotoijusto 10/8/2022, 16:01

ispratim ovo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by jastreb 10/8/2022, 16:10

treba im i kod nas uvesti neke zabrane.

primjerice vožnje po vaćžnijim cestama.

jer ono je užas ,pogotovo sad ljeti.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by IL Risorto 10/8/2022, 20:49

Česi zbilja žive u zemlji Dembeliji,kad su im ovo gorući problemi. 
Treba im poslat HDZ i Horvatinčića da im dovedu promet u red.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11145
2015-07-23


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by T. 10/8/2022, 23:54

jastreb wrote:treba im i kod nas uvesti neke zabrane.

primjerice vožnje po vaćžnijim cestama.

jer ono je užas ,pogotovo sad ljeti.
D-8 zabraniti za bicikliste u periodu 15.06.-15.09. ...
Jer je njihova nazočnost pogibeljna...
Kako za njih same tako i za druge sudionike u prometu...
T.
T.

Posts : 16963
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by pizzon 11/8/2022, 06:34

slazem se da biciklisti
ne mogu da koriste puteve, van gradova,
naseljenih mesta.
u gradu, zabrana u pesackim zonama, 
sve ostalo dozvoliti.
posebno me raduje da su b.staze paralelne sa 
pesackim.
tako da vozaci aut.sad
skoro i ne negoduju kad
nas vide na pesackom
gde nema staze.
ja vozim sve sto ima tocak :)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by marcellus 11/8/2022, 09:31

biciklisti su definitivno road pest, krše sve moguće prometne propise, zapravo se u pravilu uopće ne obaziru na njih, ne jebu prednost, nalete s 20 na sat na pješački prijelaz tamo gdje ne vidiš ništa iza ugla, a po zakonu moraju sić s bicikla na pješačkom (nitko od njih to ne radi), kad nisu na kolniku onda rastjeruju pješake po trotoarima po kojima inače voze brže nego po kolnicima

ugl. štetočine

_________________
Dosta je tog biciklističkog terora! 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by epikur37 11/8/2022, 10:02

Došao je novi zakon, za sada sam ispod radara sa svojim elektroskuterom.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by pizzon 11/8/2022, 10:41

marcellus wrote:biciklisti su definitivno road pest, krše sve moguće prometne propise, zapravo se u pravilu uopće ne obaziru na njih, ne jebu prednost, nalete s 20 na sat na pješački prijelaz tamo gdje ne vidiš ništa iza ugla, a po zakonu moraju sić s bicikla na pješačkom (nitko od njih to ne radi), kad nisu na kolniku onda rastjeruju pješake po trotoarima po kojima inače voze brže nego po kolnicima

ugl. štetočine
Gresis
na pesackom imaju status pesaka.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by marcellus 11/8/2022, 10:43

U Hrvatskoj po zakonu na pješačkom, ako nema posebne biciklističke trake, moraju sić s bajka.

_________________
Dosta je tog biciklističkog terora! 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by pizzon 11/8/2022, 10:45

to je ok
ako nema b.staze
ali ogromna vecina 
ne negoduje i gde nema staze

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by pizzon 11/8/2022, 10:49

u jednom danu sam biciklista
motorista
ili vozac 
:)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by debotoijusto 11/8/2022, 10:50

pizzon wrote:
marcellus wrote:biciklisti su definitivno road pest, krše sve moguće prometne propise, zapravo se u pravilu uopće ne obaziru na njih, ne jebu prednost, nalete s 20 na sat na pješački prijelaz tamo gdje ne vidiš ništa iza ugla, a po zakonu moraju sić s bicikla na pješačkom (nitko od njih to ne radi), kad nisu na kolniku onda rastjeruju pješake po trotoarima po kojima inače voze brže nego po kolnicima

ugl. štetočine
Gresis
na pesackom imaju status pesaka.
ako sjasis s prometala i prohodas pjesacki
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Dosta je tog biciklističkog terora! Empty Re: Dosta je tog biciklističkog terora!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum