ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Thu 14 Jul - 23:01

Eroo wrote:
T. wrote:Šta treba čekati par dana za doznati istinu jesu li rusi osvojili neko područje ili nisu?
Rusi, šta sluzbeno objavi konašenkov, uvijek je bila istina...
Ako im neka vijest nije u korist, prešute je...
Ukrajinci lažu od prvog dana...
Jok, ovo je s lica mjesta danas.
Svi djelovi koji su već kao okupirani su pod kontrolom ukrajinskog topništva.
Trebaju neki posebni dokazi, pored već prikazanih?
Ti možeš i dalje mislit da se je "šalitra" samo upalila, ali to neće promijeniti činjenice.
Pa i kharkov je pod 'kontrolom' ruskog topništva i raketa a opet nitko normalan ne tvrdi da je pod ruskom kontrolom...
Ako je grad osvojen pješaštvom, pod kontrolom je...

T.

Posts : 16963
2014-04-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 15 Jul - 13:00

Update podne, 15.srpnja.2022

Na Istočnoj Fronti Rusi pokušavaju napredovati dalje u svojim ciljevima da osvoje i ostatak Donjeck regije sa ključnim ciljem - zadnja dva veća grada Kramatorsk i Slavijansk. 

Naravno prije nego se približe gradu i drugoj liniji obrane istočno od grada, moraju probiti prvu liniju a to je kod SJeverska, Bahmuta i Soledara.  Trenutno je ofenziva, već par dana, ali koliko su otišili naprijed nemam pojma, Ruski izvore tvrde jedno UKR drugo. Vjerojatno je RU vojska malo napredovala ali to je par km.. 

Sa druge strane i Ukraina i Rusija izmjenjuje raketne udare. 
za UKR raketne udare imamo neke kvalitetnije već potvrde, 
tipa ovo se sinoć u Luganjsk regiji kuha streljivo u skladištu koje pogođeno 40km iza fronte


Gađano je nešto u Hersonu ali nema ovakve impresivnije eksplozije. 

Rusi sa druge strane gađaju i Ukraince, sada ima dosta civilnih žrtava, RU tvrdi da su gađali "skupljanje nacista" iako neman pojma. Evo asevi su ispalili 10ak krstarećih raketa na fakultet u Nikolajevu , tvrde da su tamo bili "nacisti" , u Niklolajevu nije koliko sam skužio prijavljeno mrtvih i ranjenih, 


Osobno je i Strelkov kritičan prema efikasnosti i smislu takvih napada. Govori da su UKR raketni udari puno bolji i efikasniji. Kaže da smatra da je to čin korupcije unutar Ruske vojske, jednostavno Putin želi "dobre vijesti" i onda ovi ispale projektile na neku metu koja možda ima neku vrijednost, možda nema, i onda Putinu jave vijesti "tu smo eliminirali stotine nacista" i ovaj sretan.  I tu daje i druge procjene. 

https://wartranslated.com/summary-of-the-broadcast-with-igor-girkin-14-july-2022/


Jedan Ruski bloger koji je popularan analizira je Rusku vojnu operaciju do sada, i naravno da ne ide po planu, i da će RU ako želi dobiti rat biti prisiljena proglasiti totalni rat i totalnu mobilizaciju. 
https://wartranslated.com/pro-russian-source-on-the-inevitability-of-the-mobilisation-in-russia/
----
Moj dodatak, koji se temelji na drugim analizama. 
Pitanje je šta bi bilo od ovoga svega. 
Prvo pitanje je koliko je Ruska mladost spremna ginuti u Ukraini.
Drugo Rusi su angažirali cijelu kopnenu vojsku i sve moguće resurse u rat. Već sada vade dosta staro oružje iz skladišta, na fronti ima od tenkova starih po 60godina do pušaka iz prvog svjetskog rata. 
I treće navodno se Putin i vrh boji totalne mobilizacije jer ih je strah da situacija ne završi kao 1905 ili 1917 u revolucionarnom stanju gdje bi tada njih na vlasti skinuli sa trona. 
Imajte na umu da nije cilj bilo kojeg režima na vlasti da ima naoružanu populaciju, jer se lako ta populacija okrene protiv ovih na vrhu ako osjete da je ovo ne potreban rat naprimjer.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 15 Jul - 22:15

Dnjipro pod napadom RU projektila.. 
Neke video snimke


idu mi na kurac ove ženske što vrište ono.. tipično paničarenje 



Sutra ćemo zbrajati štetu.  Vidio sam slike gdje gori par automobila, moglo bi biti mrtvih civila, a vojnim efektima udara sutra ćemo saznati.. takve stvari se i ne mogu sakriti. 



Inače onaj Ruski napad kod Nikolajeva jutros, izgleda da je bilo 0 mrtvih, uglavnom su raznjeli prazni fakultet . poslali su nekoliko projektila. 

Usput Ukrainci već žicaju masovno još više PZO baterija žele moderne point defense sustave /kratkog dometa što prije da mogu smanjiti štetu od RU projektila.. Norvežani, Španjolci, Švabe čekamo da nešto isporuče (Španjolci su dostavili svoje umirovljene Aspide sustav koji je oborio nekoliko krstarećih raketa pri jednom napadu prije tjedan dana). 

Noviji sustavi što ih Švabe i Norvežani planiraju dostaviti će biti još efikasniji. naravno treba proći i obuka za rukovanje na ovim sustavima. 

Usput Iran službeno obećao Ukraincima da neće prodavati dronove Rusima. Odlično

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 15 Jul - 22:22

Što se tiče Hersonske ofenzive Ukrainaca - 
Rusi navodno dovukli rezerve koje su planirali uključiti u proboj prema Slavijansku, tako da ništa od UKR napredovanja. 

Rusko napredovanje na istočnoj fronti je izgleda dosta slabo prema nekim informacijama koje mi kao obični mali ljudi možemo vidjeti na internetu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Sat 16 Jul - 0:59

AssadNaPodmornici wrote:Što se tiče Hersonske ofenzive Ukrainaca - 
Rusi navodno dovukli rezerve koje su planirali uključiti u proboj prema Slavijansku, tako da ništa od UKR napredovanja. 

Rusko napredovanje na istočnoj fronti je izgleda dosta slabo prema nekim informacijama koje mi kao obični mali ljudi možemo vidjeti na internetu
Kako misliš 'slabo'?
Rusima se negdi žuri, imaju neki datum do kojeg trebaju biti negdi?
Ovo je najveći ratni sukob od 2. svj. rata, ne pišite pizdarije...
Cca 800.000 vojnika s obje strane, obučenih, opremljenih...
Sva sila vojne tehnike...
Rusija protiv čitave zapadne aljanse, i napreduje konstantno...
Rat je umijeće, znanost, nisu emocije, prazne parole i PR, iako ima i toga...
Oladite malo, niti su vam rusi učinili išta nažao, niti su vas ukrajinci ičim zadužili...
Vaši najveći neprijatelji su u zg-u i bruxellesu, ne u moskvi...
T.
T.

Posts : 16963
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 16 Jul - 9:54

T. wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Što se tiče Hersonske ofenzive Ukrainaca - 
Rusi navodno dovukli rezerve koje su planirali uključiti u proboj prema Slavijansku, tako da ništa od UKR napredovanja. 

Rusko napredovanje na istočnoj fronti je izgleda dosta slabo prema nekim informacijama koje mi kao obični mali ljudi možemo vidjeti na internetu
Kako misliš 'slabo'?
Rusima se negdi žuri, imaju neki datum do kojeg trebaju biti negdi?
Ovo je najveći ratni sukob od 2. svj. rata, ne pišite pizdarije...
Cca 800.000 vojnika s obje strane, obučenih, opremljenih...
Sva sila vojne tehnike...
Rusija protiv čitave zapadne aljanse, i napreduje konstantno...
Rat je umijeće, znanost, nisu emocije, prazne parole i PR, iako ima i toga...
Oladite malo, niti su vam rusi učinili išta nažao, niti su vas ukrajinci ičim zadužili...
Vaši najveći neprijatelji su u zg-u i bruxellesu, ne u moskvi...
Rusi su žurili u početku na Kijev, na Dnjepar, prema Odesi, kao što su Švabe žurile 1941 prema Moskvi, St.Petersburgu i Volgi. 
Naravno niti jednima niti drugima nije krenulo kako treba.. Prvi Njemački plan je bio osvajanje svega do Urala. 
Pa aj barem liniju St.Petersburg, Moskva i Kavkaz(radi nafte).  Pa onda 1942 samo Volgu, Staljingrad i Kavkaz. Pa nakon toga zadržati barem Ukrainu radi hrane , i ugljena, željeza itd. 
Pa onda itd.
Tako i Ruski planovi prvo im je cilj bio doći skoro do Karpata spojiti se sa Moldavijom i uzeti sve do Žitomira ako ne i njega.
Pa  aj barem do Dnjepra i Odese.
Pa sada je Donbas + NovoRusija(Južna Ukraina). U toj fazi smo rata. 

Rusija se ne ratuje protiv NATO alijanse, nego protiv druge -treće najsiromašnije države Europe koja je imala vojni proračun 5milijardi $ i vrlo vrlo vrlo malu zapadnu pomoć(prije rata govorim). A Rusija je ekonomija koja ima koliko ono BDP? Trilijun ipo nominalno, i 4trilijuna PPP ekonomiju.. 

NATO nije ispalio niti jedan metak nadam se da neće jer to će značiti da nećemo tipkati na internetu. 


NATO je tek krenuo pomagati UKR , naravno ja sam iskren bez NATO pomoći Ukraina iako se obranila u početku kod Kijeva samostalno sa vlastitim resursima , do sada bi ostala bez granata i oružja da nije NATO pomoći, plus ne bi mogla udarati po Rusima u dubini.  E da pomoć koju je UKR primila od NATOa je frakcija bdp-a. Baš frakcija. 
jbt sa 10ak HIMARS sustava i par desetaka mobilnih haubica već rade kaos po Rusima, Amerika ima preko 1000 takvih sistema i cijeli NATO na tisuće komada takvih SPGova. 



Međutim i to je OK, bez USA pomoći Sovjetski Savez bi nestao , možda bi se obranio 1941 kod Moskve ali bi nestao bez resursa za ratovanje krajem 1942(Švabe su igrale na to).  Tako da bi se i danas u Moskvi i Kijevu pričalo Njemački, a Švabe bi bili 60% stanovništva oba grada.

Što se tiče Ruskog napredovanja, koliko vidim zaustavljeno je jebeno. Više im ne ide niti "sporo osvajanje". Već dosta ljudi priče o Ruskoj totalnoj objavi rata i mobilizaciji. Do sada je ginula sirotinja iz Sibira i Kavkaza, biti će veselo kada počnu mobilizirati urbanu populaciju Moskve, Petrograda,  ono sinove jedince(jer Rusi imaju male familije) ekipu iz tih urbanih područja koja u slobodno vrijeme skejta, igra igrice i studira.. kada ih budu trpali u T-62 tenkove i slali na Ukrainske utvrđene protu tenkovske projektile, preciznu artiljeriju a dronovi će live snimati njihovu smrt. 
--
e da Rusi nisu moji neprijatelji, bože sačuvaj, dapače ja sam žestoki protivnik ove trenutne Rusofobije što sada mediji rade. 
Istina glavni neprijatelji su tamo gdje si rekao. 
Međutim nisu niti tebi Ukrainci neprijatelji niti si šta Rusima dužan.

ja jednostavno sam na strani slabijih, takav sam cijelo vrijeme, kada neki nasilnik tipa Amerika napadne neku zemlju, tipa Siriju, Libiju ja navijam da Amere što više porokaju, jer mrzim agresore. 

Isto pravilo primjenjujem ovdje. Rusija ako im smeta "zapad, nato", itd - je trebala onda rokati po degenericima u Londonu, Washingtonu dapače podrška. A ne udri po UKR sirotinji, jer su mislili "ovdje je lagan plijen i ovdje ćemo mi demonstrirati silu ". 
A sada jurišaju sa 60godina starim tenkovima u WW1-WW2 taktici(a nemaju WW1-WW2 natalitet i populaciju) na UKR položaje gdje dronovi streamaju kako im ovi spaljuju tenkove.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 16 Jul - 13:03



https://www.ex-iskon-pleme.com/t52020-avion-koji-jucer-nije-pao-na-beograd#2046418
RayMabus
RayMabus

Posts : 173554
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 17 Jul - 7:10

Još jedan Antonov 12 im se sinoć srušio u Grčkoj nakon šta je poletio iz Niša.



Nesreća se dogodila u subotu uveče, u 23 časa, u blizini Kavale. U avionu je bilo 12 tona robe. Prema pisanju grčkih medija, u letelici je bila i municija, te su zbog toga su odjekivale eksplozije na mestu pada.




U Grčkoj pao ukrajinski avion s 8 članova posade koji je iz Srbije letio za Jordan: ‘Prevozili su municiju‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 173554
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Sun 17 Jul - 23:15

Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 18 Jul - 8:52

pon.18.srpnja.2022 jutro

Jučer me nije baš bilo online pa nisam stigao ništa komentirati oko rata.. a inače oko rata ništa značajno se ne događa.. Rusi ne napreduju nešto na istočnoj fronti, a pojačanja šalju u Herson oblast da Ukrainci ne bi mogli dole ništa. Djeluju artiljerijski i raketni udari jedni po drugima. 

Jučer su prikazane snimke uništenog poljskog sustava KRAB, M777 haubice i navodno HIMARS sustava. 
Za ovo prvo dvoje je potvrđeno da su ih Rusi uništili, KRAB je navodno naletio na minsko polje i napušten, 
međutim čak i pro-Ruski profili(tipa Zoka Srbin) i drugi ipak priznaju da HIMARS nije uništen na Ruskoj snimci nego neki "random kamion".. 
Naravno rasprava nije konačna, neki baš tvrde da je Himars gdje se detalji ne vide dobro zbog low resulucije slike .
Oryx koji evidentira gubitke je odbacio to kao Himars i upisao "vojni kamion" . 
Čak i da su uništili jedan Himars, imaju već 12 takvih ili sličnih sustava a dolazi ih još. 
-----------
Dalje - konačno su Švabe počele sa obukom Ukrainaca na Gepardima. Iako su su davno proizvedeni, ovako ja osobno gledajući preko interneta, modernizirani su , i efikasni su u low flight borbi.. dakle protiv RU aviona koji se obrušavaju nisko, dronova itd.. odlični su su recimo(po meni) za prvu crtu obrane protiv takvih prijetnji, ili kao PZO pratnja koja čuva Ukraince pri ofenzivi. 

Međutim Ukraincima treba + stotinjak takvih , a švabe koliko su obećale? 
-----------
e da Rusi (za koje neki tvrde da imaju neograničene resurse), zbog nedostatka ljudstva provode jednu vrstu "tihe mobilizacije po Rusiji". Rusko MOD je svakoj od FEDERALNIH subjekata reklo da financira opremanje barem jednog BTGa unutar svojih granica. To je bi u teoriji bilo +40 000 vojnika u 80 BTGova. Koji bi naravno prvo prošli obuku i sve to. 
Federalni subjekti ovisno koliko je koji bogat nude od 2000 -do navodno 8000$ mjesečno Rusima za ratovanje u Ukraini. Potpisuje se ugovor na pola godine.  (prosjek je 3000$) .  s obzirom ako je prosječna plaća u rusiji 400-500$ sada nakon svih sranja, to je super lova. pod uvjetom da ne izgubiš glavu ili postaneš invalid, što je velika šansa. 

Iz Moskve i St.Petersrburga do sada nema zainteresiranih, dok zanimljivo dole na kavkazu u jednom federalnom subojektu su već formirana 4 BTGa(samo po ljudstvu treba ih prvo istrenirati pa onda opremiti). Ali sve skupa prema ekipi koja to sve prati - slabo za sada.  i navodno je prosjek godina preko 40...
-------
e da Himars sustavi su navodno toliko napravili štete po Ruskoj logistici da zbog nje je brutalno stalo RU granatiranje i da zbog toga ne mogu napredovati ništa.. poslali su navodno par napada na ukraince bez dovoljne artiljerijske pripreme (na kakvu su Rusi navikli) i ono.. kurac.  trebat će dosta prilagodbe Rusa na novo stanje oko logistike, čitao sam neke rasprave oko toga, kasnije možda detalji

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 19 Jul - 18:53

pon.19.srpnja.2022 kasno popodne





Nikakve značajne promjene na fronti što se tiče osvojenog teritorija nema .Sve ide kako je Strelkov najavljivao mjesecima prije. Dakle Rusi su osvojeli određeni dio teritorija na istoku međutim demilitirazirali su svoju vojsku.  Jednostavno level po kojoj Rusija gubi kopnenu vojsku je takav da ne mogu nadoknaditi gubitke niti materijalne niti ljudske. 

Naravno Ukrainski gubici su također gadni, materijalni nešto manji ljudski možda sada sve skupa li-la, međutim Ukraina je u ratnom stanju, a pomoć sa zapada stiže redovito. Streljivo, oružje, tehnika, obuka dolazi. 


Rusi su osvojili skoro pa cijelu Luganjsk oblast(mislim da je ostao još koji promil te oblasti ali doslovno zadnjih 10ak dana ne mogu osvojiti taj promil), međutim imali su sasvim povoljne uvjete za osvajanje. Ukrainci su bili na krajnoj granici logističkih linija a Rusi su ispaljivali i do 50 000 granata dnevno.


Međutim sada su Ukrainci na povoljnim položajima, koji su već pripremljeni unaprijed i Rusi zadnja dva tjedna pokušavaju i ne ide im baš ništa ili minimalno. Sada su i službeno najavili "ofanzivu", kao što su Ukrainci najavili "ofanzivu na Herson". 



Problem za Ruse je što su Ukrainci dobili već sada 12 sustava HIMARS/i onaj stariji sa gusjenicama, i uništili su 50-60+ Ruskih skladišta streljiva, zapovjednik pozicija, logističkih točaka. Jednostavno Rusko granatiranje je brutalno opalo na cijeloj fronti. Naravno Ukrainci ne smiju dopustiti sada Rusima da se pregrupiraju i sve to , nego moraju non stop udarati.. ionako zapad šalje streljivo.. 


Jučer zanimljiv događaj , Rusi oborili svoj Su34 ili neki slični avion. 
Ukrainci fokusiraju se na Herson kojeg Rusi utvrđuju .


Unatoč tome što nema pomaka na fronti ona je žestoko aktivna. Izlazi dnevno hrpa videa. Možete otići na blue_sauron twiter profil



Ili na razne pro-ruske gdje ima tona videa što svaki dan izlaze. Dobra vijest je da je više videa sa UKR strane, dakle rekao bih da Rusi u ovom trenutku opet imaju veće gubitke



Ukrainci su po Hersonu počeli udarati po mostovima koji spajaju Herson preko Dnjepra sa ostatkom Ruskog teritorija(okupiranog). 


Inače kako bi UKR ofenziva mogla ići objasnio je Ponamerenko

https://kyivindependent.com/national/what-would-a-ukrainian-counter-offensive-in-kherson-look-like 

Imate cijeli sažetak. 
Ukratko Herson je Ruska najdalja logistička lokacija, kao sa druge strane UKR logistika je ovdje povoljna. 

UKR će se sa dalekometnim udarima udarati(što sada radi) po RU logistici i pozadini.
Zatim će ići na presjecanje mostova(što će sigurno pokušati napraviti). Jednom kada odsjeku RU mostove, Ruska logistika postaje puno teža. Morati će ići preko rijeke, što ih opet ostavlja u milost USA satelita koji bi onda locirali koncetraciju RU tehnike i dali UKR kordinate. 

Zatim bi Ukrainci tu izgradili prednost u ljudstvu, trebala bi biti izgrađena i više slojna protuzračna obrana, i onda pomalo napredovati preko cijele fronte, ništa naglo i jurišno(kako smo mi navikli gledati). 

Eliminirati RU protuzračnu obranu, a onda će biti sve više UKR dronova a onda će biti još preciznijih artiljerijskih udara. U međuvremenu izgraditi vlastitu prozračnu obranu. 

I onda bi UKR vojska pomalo skršila Rusku obranu koja bi ostala bez pojačanja i uz malo sreće mogućnost je da se naglo osvoji velik teritorij i zarobi značajan dio Ruske vojske.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Tue 19 Jul - 21:03

Jbt. da ukr. ofenziva...
Jeste vi ljudi pri sebi?
Rusi su na dnjepru do kraja kolovoza...
Nakon slavjanska i kramatorska nema više ničega do dnjepra, prazno...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Unname11
T.
T.

Posts : 16963
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Tue 19 Jul - 21:19

T. wrote:Jbt. da ukr. ofenziva...
Jeste vi ljudi pri sebi?
Rusi su na dnjepru do kraja kolovoza...
Nakon slavjanska i kramatorska nema više ničega do dnjepra, prazno...

Slijedi ukrajinska kontraofanziva i duboki vojni prodor u Rusiju.
Do početka zime ruska naftna i plinska polja na Kavkazu moraju biti osvojena.

Inače Zapadu prijeti katastrofalna energetska kriza.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 19 Jul - 21:55

T. wrote:Jbt. da ukr. ofenziva...
Jeste vi ljudi pri sebi?
Rusi su na dnjepru do kraja kolovoza...
Nakon slavjanska i kramatorska nema više ničega do dnjepra, prazno...

opiši način na koji će se to dogoditi... gdje vidiš stanje u Ruskoj vojsci i sa druge strane stanje u UKR vojsci da bi Rusi mogli nešto tako izvesti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 19 Jul - 22:24

u međuvremenu vidi se štete kod Himarsa..
slike koje Rusi slikaju i objavljuju po telegramu završe vanka
https://defence-blog.com/ukrainian-army-destroys-russian-modern-radar-system-in-precise-strike/

ode Ruski moderni radarski sustav
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 294604463_2885238035115431_6991136433357278165_n

navodno Ruski moderni samaljot upravo oboren kod Hersona.. naravno sačekat ćemo potvrdu da je Ruski, jer jučer su Rusi srušili još jedan svoj haha, a prije par tjedana Ukrainci svoj suhoj..


Ukrainci idu na to da odsjeku mostove koji spajaju Herson sa ostatkom Ruskog teritorija.
Jednom kada to naprave, a to bi moglo brzo, Ruska logistika će biti sjebana.  ostati će im samo prelazak preko rijeke za opskrbu vojske.. a to znači da će sve biti sporije plus vjerojatno će se Rusi morati koncetrirati na određenim točkama.. tipa koristit će Hersonsku luku.. Uglavnom sve će snimati sateliti (Američki ofc) a onda će Ukrainci samo poslati projektile na koncetraciju RU tehnike.. usput im pomalo grizu protuzračnu obranu.. jednom kada Ruse "smekšaju" i usput dovuku još par brigada , Herson bi mogao pasti u UKR ruke.. vjerujem da onoga trenutka kada Ukrainci uđu u sam grad, da neće to biti urbane borbe kao u Mariopolu gdje će se na tisuće Rusa fanatično braniti, nego obrnuto, da će sve biti gotovo brzo


inače koliko je HIMARS ne-efikasan vs Ruske Armije.. pogledajte ovo.. kako je opala količina granatiranja na istočnoj fronti od kada su UKR sa Himarsom skršili Rusku logistiku


e da , procurila informacija preko pro-Ruskih telegram kanala - -- - ona Ruska snimka gdje navodno uništavaju HIMARS(a vidi se da nije to) , potvrđeno je od strane Rusa da nije uništen Himars

naravno pomaka na fronti nema jos nista


Last edited by AssadNaPodmornici on Tue 19 Jul - 23:00; edited 1 time in total (Reason for editing : avion oboren kod Hersona a ne Harkiva. moja greška. navodno ga je skinula vlastita RU protuzračna obrana)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 20 Jul - 12:26

20.srp.2022 podne. 
Ovako gledajući razne izvore, na fronti nema značajnih teritorijalnih pomaka, što opet ne znači da nema ratovanja. Jedino neki pro-Ruski profili tvrde da su Rusi maznuli 2-3 sela na istočnoj fronti ali neman nikakvih drugih potvrda niti od drugih pro-RU izvora niti UKR izvora

Međutim fronta je živa. i Rusi i Ukrainci izvode diverzijske akcije, dronovi navode artiljeriju, i raketira se pozadina. 

ovdje imate dvije snimke gdje Rusi koriste jednu vrstu dronova za otrkivanje UKR pozicija a onda preko njih navode dronove kamikaze



UKR su i jutros raketirali most na Hersonu. 
Zatvoren je za promet. 
Čitam rasprave još par takvih napada i most će biti totalno neupotrebljiv, koliko sam skužio do Hersona su dva prijelaza jedan je preko hidroelektrane drugi je preko toga mosta. Kada to dvoje UKR razvali, Ruska logistika će biti sjebana na sličan na čin kako je UKR bila sjebana u obrani Sj.Donjeca, morat će prelaziti rijeku, ali "plus" za Ruse je što mogu preko crnog mora dovući transportne brodove... naravno očekujem da će UKR sa preciznim projektilima kao što vidimo HIMARS projektili doslovno padaju u metar od upisanih kordinata, tako će UKR moći rokati po RU logistici čim dobiju točne kordinate. 

Opet fokus je i na lociranju i onesposbljavanju Ruske PZO obrane kod Hersona, jer UKR treba uspostaviti zračnu dominaciju da može ubaciti dodatnu količinu dronova i tako ubrzati stvari. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 20 Jul - 21:41

update popodne. Nikakve promjene osim klasično bombardiranje sa obje strane;


Što se tiče moguće UKR ofenzive na Herson.
Nemaju UKR trenutno resursa.
Potrebno im je nekoliko friških brigada uz postojeće koje su tamo. Dakle pojačanje od 20 000 ljudi. Naravno nisu to mobilizirani domobrani sa par dana obuka i vojnim rokom gdje su pili i pušili travu, nego 20 000 svježih profića sa obuke.. Zatim te brigade bi trebale biti full opremljene, dakle radi se o stotinama komada tenkova i oklopnih vozila , te vjerojatno da ne googlam koliko po kojoj brigadi ima artiljerijskih cijevi, sigurno dodatnih koja stotina 155mm haubica/SPGova/VBRova. dronova onih malih, do boljih , većih. Te više slojna protuzračna obrana . Onda bi Herson mogao pasti u tjedan dana.

Ovako .. teško.. Rusi uvijek mogu dovući nego pojačanje, i unatoč što su vjerojatno sada u Hersonu slabiji i po količini tehnike po broju vojnika, a i moral vojnika im je sigurno puno niži, ipak su u obrani.. Ukraina ga ne može osvojiti bez ogromnih gubitaka trenutno, bez obzira na uspješne precizne udare. Međutim i na ovakav način mogu ga "smekšavati" mjesecima, kao što su Rusi radili na Istoku Ukraine itd.. ali onda već ulazimo u jesen i zimu..

Ne znam, nije lako izgraditi nekoliko novih brigada iz temelja.. organizaciju, ustroj itd.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Wed 20 Jul - 23:34

Ukri se u biti boje masovnog koncetriranja vlastitih snaga jerbo znaju da bi iste bile na meti masovnih artiljerijskih i minobacačkih udara. Iovak trpe velike gubitke, a da izvrše koncentraciju npr. 50.000 zapadno od samog grada Khersona, svjesni su da bi im Rusi mogli napraviti katastrofu.
To su tamo mahom gola polja i oranice, nije šumovito i brdovito ka granica Vijetnama i Laosa, kad su komunjare iz Sjevernog Vijetnama masovno upadale prek Laosa i Kambodže u Južni Vijetnam i jebavale južnjacima i Amerima mater bez obzira na daleko veću vatrenu moć ovih.
Ukri sa druge strane idu na sigurno - hit and run taktike, gdi je šumovitije, probat ozbiljniju kontru (ka što je bija slučaj zapadno od Izyuma ili sjeverno od Kharkiva), pa ak upali, upali. Ak ne, povuci se, pa čekaj novi trenutak.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Thu 21 Jul - 14:14

Može li 100 iranskih dronova napraviti prevagu i gdje?
avatar
melkior

Posts : 17115
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 21 Jul - 17:17

alphaomega wrote:Ukri se u biti boje masovnog koncetriranja vlastitih snaga jerbo znaju da bi iste bile na meti masovnih artiljerijskih i minobacačkih udara. Iovak trpe velike gubitke, a da izvrše koncentraciju npr. 50.000 zapadno od samog grada Khersona, svjesni su da bi im Rusi mogli napraviti katastrofu.
To su tamo mahom gola polja i oranice, nije šumovito i brdovito ka granica Vijetnama i Laosa, kad su komunjare iz Sjevernog Vijetnama masovno upadale prek Laosa i Kambodže u Južni Vijetnam i jebavale južnjacima i Amerima mater bez obzira na daleko veću vatrenu moć ovih.
Ukri sa druge strane idu na sigurno - hit and run taktike, gdi je šumovitije, probat ozbiljniju kontru (ka što je bija slučaj zapadno od Izyuma ili sjeverno od Kharkiva), pa ak upali, upali. Ak ne, povuci se, pa čekaj novi trenutak.

Prije da nemaju resurse za masovni napad. Ostaje im da pritiskaju Ruse kao do sada.. Rusi se doslovno nisu pomakli niti par km zadnja dva tjedna. Precizni kiruški udari, nanošenje gubitaka, i lagana izgradnja vojske.. međutim takvim načinom neće nikada vratiti cijeli onaj osvojeni teritorij što su im Rusi uzeli

melkior wrote:
Može li 100 iranskih dronova napraviti prevagu i gdje?
100 dronova na 1000 fronti? ovisi kakvi dronovi. veliki, mali, ofenzivni. svakako bi se osjetilo na fronti, kao što se i par HIMARSA osjetilo i razna druga oružja.
Sreća za Ukraince što je Ruska vojska bila korumpirana cijelo vrijeme, kao i RH vojska odbijali su masovno uvođenje dronova u vojsku a generali su radije pare trošili na staro željezo, jahte i kruve i drogu po Cipru. Fali im kritično dronova.

However Iran je obećao Ukraincima da Rusima neće prodavati dronove, Iran ako se drži do religije neće "investirati" u ubijanje Ukrainaca, jer im UKR nije nikakav neprijatelj. Inače izgleda da Kina ispod stola šverca elektroniku i ostale stvari Rusima koji onda uz pomoć toga uspjevaju proizvoditi dronove ... mislim da od Iranskih dronova ništa, jer prije ili posli Ukrainci će skinuti nekoga a onda bi i oni mogli popizditi.. mogli bi Ukrainci par godina kasnije dilati sofisticirano oružje neprijateljima Irana itd..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet Thu 21 Jul - 17:20

melkior wrote:Može li 100 iranskih dronova napraviti prevagu i gdje?

Rusi dnevno ispale 20 tisuca projektila.Pa odakle im pizda im materina?To je glavno pitanje na zapadu a ne dronovi.Ochiito da u Sibru fabrike rade punom parom.Onoliko koliiko potroshe toliko odmah dopunjavaju proizvodnjom.Jebi ga tako drze privredu u pogonu.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 4980
2020-07-05


catabbath likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum