ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ULAZIMO U SCHENGEN

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty ULAZIMO U SCHENGEN

Post by epikur37 29/6/2022, 14:12

ULAZIMO U SCHENGEN F_25296603_1024

ULAZIMO U SCHENGEN
Objavljeni datumi na koje se ukidaju kontrole na hrvatskim kopnenim i pomorskim granicama
Vijeće Europske unije poslalo je nacrt odluke u Europski parlament i predložilo ukidanje kontrola

Vijeće EU-a u srijedu je predložilo da se od 1. siječnja 2023. ukinu granične kontrole na kopnenim i pomorskim hrvatskim granicama sa zemljama šengenskog prostora, a od 26. ožujka sljedeće godine u zračnim lukama.

Za različite datume za ukidanje kontrola u zračnom prometu postoje tehnički razlozi.

U zračnim lukama u zemljama šengenskog prostora potrebno je promijeniti izlaze (gates) za zrakoplove koje dolaze i odlaze iz Hrvatske kako bi se putnici razdvojili, odnosno uputili na izlaze bez graničnih kontrola. Isto treba napraviti i u hrvatskim zračnim lukama.

To se uvijek radi prilikom sezonskog pomicanja sata. Prvi takav datum u ovom slučaju je zadnja nedjelja u ožujku sljedeće godine, to jest 26. ožujka.

Vijeće Europske unije poslalo je u srijedu nacrt odluke o "punoj primjeni šengenske pravne stečevine u Republici Hrvatskoj" u Europski parlament uz popratno pismo predsjednici Parlamenta Roberti Metsoli u kojem se traži dostava mišljenja što je moguće prije.

U prijedlogu odluke kaže se također da se od 1. siječnja 2023. ukidaju sva ograničenja za korištenje Šengenskog informacijskog sustava (SIS).

Procedura odlučivanja u pristupu 'Schengenu' predviđa da se prije konačne odluke Vijeća EU-a zatraži mišljenje Europskog parlamenta.

To mišljenje za Vijeće nije obvezujuće, ali predstavlja proceduralni korak koji se ne može zaobići.

Odluka je o pokretanju postupka donesena je u srijedu na sastanku Odbora stalnih predstavnika (Coreper), koji čine veleposlanici država članica EU-a.

Ne bude li nekih nepredviđenih prepreka, Hrvatska bi tako u desetoj godini svoga članstva u EU-u postala istodobno članicom šengenskog prostora i eurozone, dviju najtješnjih integracija koje čine jezgru cijele Unije.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/objavljeni-datumi-na-koje-se-ukidaju-kontrole-na-hrvatskim-kopnenim-i-pomorskim-granicama-15216163
-----------------

Aleluja!

Uz Euro i Schengen turizam i tržište nekretnina će eksplodirati!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by Guest 29/6/2022, 16:29

epikur37 wrote:Aleluja!

Uz Euro i Schengen turizam i tržište nekretnina će eksplodirati!
Da. Anglosaksonski liptardi, eurovampri i ostali strani bogataši će nastaviti kupovati našu državu, a ogromna većina nas, koji smo stvarali ovu državu, neće nikad biti u stanju iskeširati lovu kako bi kupili negdje nekakvu vikendicu.

I tebi je to Ok? Tebi je to razlog za veselje?

Meni je to nastavak okupacije Hrvatske.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 16:31

Ja uglavnom i ne izlazim iz kuće tako da.....jebe mi se.

Za euro san in već reka šta će im se desit ako protiv moje volje Plenkovic i eu iluminati me uvedu u to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 16:45

Kad je Plenkovic dobija izbore a te izbore je dobija na covid prevaru i počeja pričat kako će on prije idućih izbora uvalit Hrvatsku u europodručje lipo san van reka : ili referendum ili čekaj iduće izbore koji su opet neka vrst referendumama.

GF je okružila ovu planetu i ne da izravnu invaziju negativnih vanzemaljaca ( inače bi vas napali ko Rusi Ukrajinu ) ali onda ovi rade sistem jedne vlade s kojom će potpisati ugovore di bi im ta politička elita predala vlast nad planetom i stanovništvom.

Dakle vi to meni uvaljujete a bez mog pitanja a ja san van reka šta će van se desiti i sad vam se to dešava i ide dizanje kamatnih stopa i recesija i problemi u zemljama eurozone.

Gospodo draga iz moje točke gledišta vi ( korumpirane političke elite i otpaci koji surađuju s negativnim vanzemaljcima ) ste samo obični CRVI.

RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 16:57

Omiljena taktika general GF s pet zvjezdica je napad je najbolja obrana.

Sad kad se dignu kamatne stope Italija, Grčka, Španjolska i Portugal će potonit a to je pola europodručja.

PA PA

RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by crvenkasti 29/6/2022, 17:01

Jee, bit ćemo Nijemci!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 17:10

Svjetska banka: Svijet će teško izbjeći recesiju
Hina


Prije 10 minuta
-
https://www.index.hr/vijesti/clanak/svjetska-banka-svijet-ce-tesko-izbjeci-recesiju/2375968.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d



RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 17:12

SJEDINJENE Države i ostala gospodarstva svijeta teško će izbjeći recesiju, s obzirom na jačanje inflacije, podizanje kamatnih stopa i posustajanje rasta u Kini, ocijenila je glavna ekonomistica Svjetske banke Carmen Reinhart. Iznimno je teško obuzdati inflaciju i istodobno osigurati uvjete za kontrolirano, postupno usporavanje aktivnosti, izjavila je Reinhart.
Nema sumnje da je recesija danas vruća tema, naglasila je ekonomistica SB-a koja se 1. srpnja vraća na Sveučilište Harvard.
"Svi se pribojavaju da rizici isključivo signaliziraju moguće slabljenje aktivnosti", rekla je Reinhart u razgovoru za Reuters, izdvojivši niz šokova i podizanje ključnih kamatnih stopa u SAD-u, koje su 15 godina bile na iznimno niskoj razini ili su čak bile negativne.
Globalna financijska kriza u 2008. i 2009. poharala je uglavnom desetak razvijenih gospodarstava, a Kina je u to vrijeme bila veliki motor rasta, podsjeća. Današnja je kriza puno šira, a stopa rasta u Kini više nije dvoznamenkasta, dodaje.

Mnogim zemljama prijeti recesija

Svjetska banka snizila je prognozu rasta svjetskog gospodarstva u ovoj godini gotovo za trećinu, na 2.9 posto, upozorivši da se ruska invazija na Ukrajinu nadovezala na pandemiju covida 19.
Mnogim zemljama prijeti recesija, zaključili su u SB-u. Ako se rizici obistine, svjetsko gospodarstvo moglo bi ove godine porasti i samo 2.1 posto i usporiti na 1.5 posto u 2023., što bi značilo gotovo stagnaciju BDP-a po stanovniku.
-
Upitana mogu li SAD ili svijet izbjeći recesiju, Reinhart je odgovorila: "Prilično sam skeptična. Sredinom devedesetih, za mandata predsjednika (američke središnje banke) (Alana) Greenspana, gospodarstvo je usporilo, ali tada se strahovalo od inflacije od tri posto, ne od oko 8.5 posto."
"Ne možete baš pronaći puno razdoblja u kojima Fedovo značajno zaoštravanje monetarne politike nije uzelo danak u gospodarstvu", dodala je.

Kritike Feda

Kabinet aktualnog američkog predsjednika Joea Bidena nije bio usamljen u pogrešnoj procjeni rizika inflacije, naglasila je, napomenuvši da su opasnost podcijenili i američka središnja banka i Međunarodni monetarni fond (MMF).
Svjetska banka upozorila je pak vrlo rano na to da je inflacija "stvaran rizik", naglasila je.
"Fed nije trebao oklijevati, trebao je intervenirati prije - govorim to već dugo - i agresivnije. Što dulje čekate, to drastičnije mjere morate uvesti", zaključuje.   
-
SVIJETLA SU SE UGASILA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 17:17

Dakle kad ste u centrali Iluminata da ćete Hrvatsku primit u europodručje ?

1.01.2023

Pa izvolite gospodo draga.

BUON APETITO.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 17:25

Inflacija u Španiji u junu ove godine popela se na 10,2 posto i zabilježila najviši nivo u posljednjih 37 godina, javlja Anadolu Agency (AA).
Prema podacima španskog Nacionalnog instituta za statistiku (INE), inflacija je u junu iznosila je 10,2 posto na godišnjem nivou. Tako je inflacija u zemlji dosegla najviši nivo od 1985.
Inflacija, koja je u aprilu pala zbog pomoći, koju je inicirala lijeva koalicijska vlada, cijenama goriva (smanjenje od 20 centi po litri), nastavila je rasti i ovog mjeseca nakon što je porasla na 8,7 posto u maju.
Navedeno je da je rast inflacije proizašao iz povećanja cijena goriva, hrane i bezalkoholnih pića, a povećanje cijena hotela i restorana djelovalo je i na rast inflacije.
U izvještaju objavljenom u aprilu, Centralna banka Španije povećala je svoju prognozu inflacije za 2022. na 7,5 posto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 17:49

S jedne je strane Plenkovićevo stajalište koje niti nije stajalište, nego se Plenkovic tu ponaša kao jedan briselski namjesnik u Hrvatskoj koji provodi nametnute direktive i koji se ni slučajno ne bi usprotivio onome što je trenutni nalog ili briselski mainstream, očito vodeći računa o svojoj budućoj karijerici", ističe.
-
https://www.index.hr/vijesti/clanak/raspudic-plenkovic-se-ponasa-kao-briselski-namjesnik-koji-provodi-direktive/2375985.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by debotoijusto 29/6/2022, 18:02

jedva cekam
samo na ustedi konverzije pokrijem inflaciju trenutnu i sat papirologije dnevno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 18:06

Iako su građani Hrvatske pa i EU sve zabrinutiji kako će uz galopirajuću inflaciju namaknuti novac za sve skuplju hranu i energiju, većina europskih gospodarstava zasad ne bilježi dva uzastopna kvartala negativnog rasta što bi značilo ulazak u recesiju. Ipak, svi trenutačni pokazatelji i trendovi upućuju na značajno umanjenje gospodarskih aktivnosti koje stvaraju veliki rizik od recesije od početka iduće godine te daljnji rast cijena hrane - kaže se u najnovijoj analizi konzultantske kuće Smarter, specijalizirane za poljoprivredu i prehrambenu industriju.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/europska-unija-bori-se-s-visokom-inflacijom-na-pragu-i-recesija-1597780 - www.vecernji.hr
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 18:07

debotoijusto wrote:jedva cekam
samo na ustedi konverzije pokrijem inflaciju trenutnu i sat papirologije dnevno
Kad te pošaljem na biro jer je recesija imat ćeš 24 sata dnevno slobode.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by catabbath 29/6/2022, 18:08

Kreće raaprodaja svega...

_________________
ULAZIMO U SCHENGEN Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12384
2015-08-22


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 18:12

catabbath wrote:Kreće raaprodaja svega...
Zavisi.

U Italiji, Španjolskoj, Portugalu i Grčkoj svakako da.

Nama to ne igra jer ja u osnovi nisam protiv eura ( da jesam onda ne bi stavio uvjet da ako ne referendum da se pričekaju idući izbori jer kod nas ionako sve političke stranke više manje su za ulazak u europodručje ) al će platit ovi u centralnoj evropskoj banci cijenu toga ( podržavanja bahatog Plenkovica koji je njihov namjesnik ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by debotoijusto 29/6/2022, 18:13

RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:jedva cekam
samo na ustedi konverzije pokrijem inflaciju trenutnu i sat papirologije dnevno
Kad te pošaljem na biro jer je recesija imat ćeš 24 sata dnevno slobode.

biro ? to onaj relikt komunizma s 3 587 zaposlenih u posjedu pecata sto zivot znacu ?
nisam u toj igri
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 18:20

debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:jedva cekam
samo na ustedi konverzije pokrijem inflaciju trenutnu i sat papirologije dnevno
Kad te pošaljem na biro jer je recesija imat ćeš 24 sata dnevno slobode.

biro ? to onaj relikt komunizma s 3 587 zaposlenih u posjedu pecata sto zivot znacu ?
nisam u toj igri
Iskreno ti si mi nevažan. Ti čak i ne vataš šta ja pišem jer ti fali onaj dio o centrali Iluminata i kako pokušavaju uništit nacije da bi stvorili jednu svjetsku vladu kako bi takva jedna korumpirana svjetska vlada predala negativnim vanzemaljcima planet i stanovništvo i resurse na istoj njima.

Jednostavno nisi uvatija bit a tu ti ja ne mogu pomoči. Gledaj sad fino slom sistema u europodručju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by RayMabus 29/6/2022, 18:26

Da bi ja i ti pričali ja se moram spustit na tvoju razinu da bi ti mene shvatio.

Pa eto spustit ću se :

Velika ekonomska kriza = porast euroskeptičnih političkih frakcija
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by debotoijusto 29/6/2022, 18:28

RayMabus wrote:Da bi ja i ti pričali ja se moram spustit na tvoju razinu da bi ti mene shvatio.

Pa eto spustit ću se :

Velika ekonomska kriza = porast euroskeptičnih političkih frakcija
spustit na razinu... sinko saberi se dok jos vrijeme ;)


Nakon što Hrvatska uđe u Schengen čak 1000 policajaca na granicama postat će višak :tu


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/nakon-sto-hrvatska-ude-u-schengen-cak-1000-policajaca-na-granicama-postat-ce-visak-15216049


debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

ULAZIMO U SCHENGEN Empty Re: ULAZIMO U SCHENGEN

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum