ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju

Go down

Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju Empty Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju

Post by RayMabus 22/6/2022, 15:51

"Ako oni idu u Europu, mi idemo u Rusiju", poručili su iz odmetnute moldavske pokrajine Pridnjestrovlje na najavu kandidatskog statusa Moldavije u EU. Čim je postalo jasno da će Bruxelles, zbog sigurnosne i politički napete situacije na dalekim istočnim granicama Europe, Moldaviji (i Ukrajini) ponuditi/dati status kandidata, iz Tiraspola, glavnoga grada proruske paradržavne tvorevine Pridnjestrovlje, odmah su u Kišinjev poslali zahtjev da se počnu pregovori o "mirnoj rastavi" te dodjeljivanju im statusa neovisne države, s perspektivom (to niti ne skrivaju) pripajanja Rusiji.
-
Iz proruske paradržavne tvorevine stigla prijeteća poruka: ‘Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju Empty Re: Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju

Post by crvenkasti 22/6/2022, 16:08

To je kao ono što je kod nas bila Krajina. 
Razlika je samo u tome što Srbi nisu uspjeli pobijediti NATO.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju Empty Re: Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju

Post by RayMabus 22/6/2022, 16:37

Mađarska podržava status Ukrajine kandidata za članstvo u EU i uklanjanje birokratskih prepreka prije stvarnog pristupa Ukrajine EU.
.
https://magyarnemzet.hu/kulfold/2022/06/telefonon-hivta-fel-zelenszkij-orban-viktor-miniszterelnokot
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju Empty Re: Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju

Post by RayMabus 22/6/2022, 16:43

Glavna tema samita je pitanje proširenja, odnosno davanje kandidatskog statusa Ukrajini i Moldaviji, dok bi Gruzija trebala dobiti obećanje o evropskom perspektivi, što otprilike odgovora statusu potencijalnog kandidata.
Zasad nema naznaka da bi se iko protivio kandidatskom statusu za Ukrajinu i Moldaviju.
-
Samit EU-a: Podrška Hrvatskoj za euro, Ukrajini i Moldaviji kandidatski status
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju Empty Re: Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju

Post by RayMabus 22/6/2022, 16:57

Orban neće radit probleme jer kandidacijski status nije isto šta i primanje u punopravno članstvo šta je on i naglasio.

Ima mađarska manjina tamo a ispalo je da ništa od ovog žita ne mora uć u Mađarsku jer pšenica ide na Rumunjsku a kukuruz i ostalo na Zapad pa je Mađarska nebitna osim u jednom slučaju a to je UN i onda mora izgladit odnose ovako sa Zelenskim a u Budimpešti je regionalni ured za Evropu i centralnu Aziju za hranu i onda se priko luka u Hrvatskoj i Sloveniji to može izvozit u Somaliju, Jemen itd.

Uglavnom Orban neće radit probleme.

Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju Halo-bing


Orban je nacionalista, pa di ćeš to Rumunjima sve a meni ništa.

Prodano.

Sad će i on dobit nešto žita.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju Empty Re: Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju

Post by RayMabus 22/6/2022, 17:06

- Bio sam među prvima u Europskom vijeću koji je podržao ideju o statusu kandidata za Ukrajinu, ne samo zato što sam bio šef delegacije Europskog parlamenta za Ukrajinu, nego i zato što sam prepoznao važnost tog čina. Drago mi je da danas to mišljenje dijele mnogi moji kolege. To je hrabar čin koji Ukrajina zaslužuje - napomenuo je Plenkovic.
-
Plenkovic u Europskom parlamentu podržao kandidaturu Ukrajine i Moldavije i upozorio: ‘Ne zaboravimo BiH‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju Empty Re: Ako će oni u EU, mi idemo u Rusiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum