ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by vili40 Sat 18 Jun - 16:42

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske. MVEP: Nemamo te informacije
RUSKO ministarstvo obrane objavilo je da su u Ukrajini ubijena 74 hrvatska "plaćenika".
Ministarstvo obrane Ruske federacije objavilo je tablicu koja, kako tvrde, sadrži broj "plaćenika" koji su se došli boriti u Ukrajinu protiv Rusije, broj ubijenih, broj onih koji su napustili Ukrajinu te broj preostalih u Ukrajini.

"Bilježimo prisutnost svakog stranog plaćenika"

"Rusko ministarstvo obrane prati i bilježi prisutnost svakog stranog plaćenika u Ukrajini", objavili su na svojim web stranicama.
Tvrde da u borbene operacije nisu uključeni samo plaćenici nego i oni koji su došli obučavati ukrajinske vojnike te pomagati u popravcima zapadnog oružja koje je poslano u Ukrajinu.
U tablici koju su objavili Rusi tako tvrde da su u Ukrajinu od 24. veljače, dakle od početka ruske invazije, stigla 204 hrvatska državljana. Od toga, tvrdi rusko ministarstvo obrane, 74 su ubijena, 51 je napustio zemlju te ih je s jučerašnjim datumom u Ukrajini ostalo 79.
 
Tablica ruskog Ministarstva... by Index.hr
Prema podacima koje je objavilo rusko ministarstvo obrane, Hrvatska je četvrta zemlja po broju ubijenih "plaćenika". Prva je Poljska s 378, druga je Rumunjska sa 102, a treće je Ujedinjeno Kraljevstvo sa 101.
Rusi tvrde da je Poljska prva po broju poslanih "plaćenika" (1831) te je slijede Rumunjska (504) i Ujedinjeno Kraljevstvo (422). 
Rusko ministarstvo obrane tvrdi da se od početka invazije za Ukrajinu borilo 6956 "plaćenika", od kojih je njih 1956 ubijeno, a 1779 je napustilo zemlju.
Ovi podaci nisu neovisno provjereni i lako je moguće da se radi o ruskoj ratnoj propagandi.

Grlić-Radman: Nemamo informacija o odlasku Hrvata u rat u Ukrajinu

Zasad je poznato da je u Ukrajini zarobljen jedan hrvatski državljanin, a jedan je ranjen te se vratio u Zagreb na liječenje. O ovim podacima ruskog ministarstva oglasio se i ministar Gordan Grlić-Radman.
"Odlazak naših državljana u rat u Ukrajinu je njihova osobna stvar i mi o tome nemamo nikakve informacije niti o tome vodimo evidenciju. No čini nam se nevjerojatno da bi toliki broj naših državljana poginuo, a da mi to ne znamo. Odnosno, da nitko od nas nije zatražio konzularnu pomoć pa niti za izdavanje sprovodnice. Mogu kazati da ni naša veleposlanica u Ukrajini Anica Djamić nema informacije da je u Ukrajini poginuo i jedan hrvatski državljanin", rekao je Grlić Radman za Jutarnji.
Kratko se oglasilo i Ministarstvo vanjskih poslova. "MVEP nije upoznat s navedenim informacijama. U prilog tome govori činjenica da Veleposlanstvo RH u Ukrajini od početka ruske agresije na Ukrajinu nije izdalo nijednu sprovodnicu. Stoga, apeliramo na suzdržavanje od širenja neprovjerenih informacija osjetljive naravi", naveli su u MVEP-u,
https://www.index.hr/vijesti/clanak/rusija-u-ukrajini-smo-ubili-74-placenika-iz-hrvatske-mvep-nemamo-te-informacije/2373200.aspx
vili40
vili40

Male
Posts : 10630
2015-08-02


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by vili40 Sat 18 Jun - 16:46

kak bi rekel jedan moj:"Ja lažem ali kak ovi lažu..." :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10630
2015-08-02


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by veber Sat 18 Jun - 16:48

pa ako su ubili plaćenike, znali su gdje su i zašto išli.

_________________

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske M_50010

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by catabbath Sat 18 Jun - 16:49

Biti će manje smeća doma

_________________
Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12372
2015-08-22


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by AlfaOmega Sat 18 Jun - 17:02

Htija je vučko da ide, ali je nekak skonta da je moga poginuti od Rusa, i odusta. 
I na forumu se primirija, neko mu reka da Rusi prate i online.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by crvenkasti Sat 18 Jun - 17:17

Borili su se protiv Rusa, a to je isto što i Srbi. Znači, pravi Hrvati.
Dali su svoj život za Hrvatsku.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28567
2014-04-17


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by veber Sat 18 Jun - 17:20

vuk je klasični seronja.

nije problem naći što je pisao.

od toga da rusi neće napasti, pa ako napadnu da ide garant, pa da će isporučiti pomoć i pride ubiti kojeg rusa.
na kraju nakon 4 mjeseca jebe ga cijena benzina, a ukrajina je daleko.

tko bu pehaka išao tamo.

_________________

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske M_50010

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by niels Sat 18 Jun - 18:50

Sve 5, samo se nadam da je ovih 74 mrtvih ubilo barem 75 ruskih vojnika.

Ovoga puta vjerujem Rusima, a ne ovom našem koji ne zna koje čarape nosi. U Ukrajini ima naših dragovoljaca, i to dosta.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by niels Sat 18 Jun - 18:52

veber wrote:vuk je klasični seronja.

nije problem naći što je pisao.

od toga da rusi neće napasti, pa ako napadnu da ide garant, pa da će isporučiti pomoć i pride ubiti kojeg rusa.
na kraju nakon 4 mjeseca jebe ga cijena benzina, a ukrajina je daleko.

tko bu pehaka išao tamo.

Ne znam što mu je to trebalo.

Tako možemo početi preispitivati sve što napiše, jer je sam srušio vlastiti kredibilitet.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by ljubo1212 Sat 18 Jun - 18:54

niels wrote:Sve 5, samo se nadam da je ovih 74 mrtvih ubilo barem 75 ruskih vojnika.

Ovoga puta vjerujem Rusima, a ne ovom našem koji ne zna koje čarape nosi. U Ukrajini ima naših dragovoljaca, i to dosta.
pa reagirali smo na dva zarobljena, a kao ne bi za 74 mrtvih, pogotovo što ovi rusi u plaćenike ubrajaju i volontere na ukrajinskim područjima koji ni ne rade s oružjem

"Posljednjih mjeseci nije zabilježen ikakav masovniji prijevoz poginulih, dok se za jednog ranjenog i jednog zarobljenog Hrvata itekako čulo. Sve to ukazuje da je ta tablica ruska ratna varka, prijevara kojoj je cilj uprljati obraz kako ukrajinskim vlastima u Kijevu, tako i državama koje ih pomažu - među kojima u prvih 15 prema omjeru doprinosa i nacionalnog BDP-a stoji i Republika Hrvatska", zaključuje analitičar.
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by veber Sat 18 Jun - 20:48

pa ako si plaćenik, onda si plaćen za to.

da ih i jesu ubili kao plaćenike, to je rizik posla.

s druge strane na broj ugroženih koji imaju hr dokumente, više mi se čini da su ih ukri porokali, a srbi stavili kao njihove žrtve. ukrajinske.

ne bi bilo prvi put da lažu, kaj ne?

_________________

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske M_50010

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by Šandor Winnetou Sat 18 Jun - 20:56

ruska propaganda no svakoj budali njegovo veselje a srbendama tipa alfa to posebno prija.

_________________
Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19635
2017-12-31


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by dzango Sat 18 Jun - 21:17

Nije loše.

_________________
Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by Guest Sat 18 Jun - 21:25

Da mi je netko rekao 91.-e, kad smo ratovali s četnicima, da će za 30 godina Hrvati ić branit pravoslavce, reka bi mu da je lud.

Naposlijetku, boli me kurac. Ja sam u mirovini. Ovo nije moj rat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by Ringo10 Sun 19 Jun - 1:59

Sumnjam da je istina ali ako jeste onda su to 74 budale manje u HRV
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by vili40 Sun 19 Jun - 5:56

"Ovo je namjerno plasiran fake news"

"Ovo je namjerno plasiran fake news. Koji su razlozi za tu namjeru? U zadnja dva-tri dana su četiri velika državnika posjetila Kijev, prije toga je održana konferencija gdje je pedeset država ponovno odlučilo financirati ratne napore Ukrajine", kazao je Mandić.
"Mi imamo izravna iskustva, nažalost, da je u pitanju zarobljavanje hrvatskih državljana, od ukrajinske strane gotovo trenutačno je državno vodstvo bilo upoznato", dodao je i istaknuo da ovo nije ništa novo od ruske strane.
"Ovaj fake news služi da se pokvari odnos između Hrvatske, odnosno ostalih zemalja koje su navedene i Ukrajine, da Ukrajinu smatramo nevjerodostojnom za saveznika, prijatelja i partnera", objasnio je Mandić.
"Ja bih mogao zamisliti da je bilo četiri ili pet ljudi, nekakva pogibija, pa da ne znamo. Ali da mi u Hrvatskoj, s četiri milijuna, ne znamo za 74 osobe, to je naprosto velika brojka", kazao je.
"Ne odviše mudra lažna vijest, ali je izazvala reakciju u zemljama", rekao je.

"Udarac ispod pojasa"

"U ratu prvo strada istina, ali ova igra s mrtvim ljudima u smislu zemalja iz kojih oni dolaze je nešto što je, čak i u ratnim vremenima, udarac ispod pojasa", naveo je Mandić.
Ako hrvatsko veleposlanstvo u Ukrajini od početka invazije nije izdalo nijednu sprovodnicu, a Rusi tvrde da ima mrtvih, gdje im završavaju tijela, pitali su ga novinari.
"Čak i da su na čudan način ta tijela, bez znanja hrvatskih vlasti, došla u Hrvatsku ili da je informacija došla iz ukrajinskih snaga, obitelji koje žive ovdje, prijatelji i rodbina bi znali i takve stvari bi se vrlo brzo registrirale", rekao je Mandić.
"Odnos ukrajinskih snaga prema nama u smislu obavješćivanja o takvim informacijama je više nego korektan i prijateljski", rekao je i podsjetio da je Hrvatska u pješačkom naoružanju opskrbila oružane snage Ukrajine za četiri pješačke brigade.

"To Moskva nije oprostila Hrvatskoj"

"To se Hrvatskoj ne oprašta iz Moskve, ali to je naš stav, stav naše države i politike, uradili smo tako i mi smo meta takvih hibridnih operacija, odnosno operacija utjecaja u ovom slučaju", zaključio je Mandić.
Na pitanje tko treba pratiti i znati za migracije hrvatskih boraca u Ukrajini, odgovara da moramo biti svjesni kako smo članica NATO-a.
"Svakodnevna razmjena obavještajnih informacija između agencija u članicama NATO-a je svakodnevni posao. Nije moguće doći u situaciju da je 74 čovjeka poginulo i da to nitko od zemalja članica ne zna. Ovo je udar na unutarnje jedinstvo", kazao je Mandić.
"Takve informacije koje su važne - upoznaje se s njima predsjednik vlade i predsjednik RH i oni sigurno barataju takvim stvarima i ja sam siguran da znaju tko se od hrvatskih državljana nalazi u Ukrajini i u kojem svojstvu", rekao je.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/rusi-tvrde-da-su-ubili-74-hrvata-analiticar-to-je-udarac-ispod-pojasa-cak-i-u-ratu/2373263.aspx
vili40
vili40

Male
Posts : 10630
2015-08-02


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by vili40 Sun 19 Jun - 6:01

nevjerojatno je kako se svaka ruska laž ovdje prima zdravo za gotovo,pa oni lažu svoj narod a kud neće druge koji su im stali na žulj,dobro da nisu rekli da su ubili 7.400 hrvata jer bi kod nekih bisera i to prošlo.
vili40
vili40

Male
Posts : 10630
2015-08-02


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by Ringo10 Sun 19 Jun - 6:53

Ma nema 74...culo bi se
Iz BiH navodno 51...gluposti
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by mentalitet Sun 19 Jun - 7:24

Sa Balkana ih ima 200 i zna se svako ime i prezime.Navodno su masa njih zarobljeni i Rusija predlaze njihovoo oslobodjenje u zamjenu za Karadzica i Mladica iz hashkih zatvora mada mislim da je to iisto Fake news jer zaoadnjaci hoce reci da su se njih dvojica borili za Rusiju a ne za Srbiju pa po toj logici da opet bombardiraju Srbiju samo shto su rusi navodno rekli ovaj puta tko napadne Srbiju isto kao da je napao nas pa ce letjeti Kindzali ko ludi na zemlje koje to pokushaju.Latvija zatvorila zeljeznichki promet prema Kaljingradu i tako prekinula opskrbu istoga.Jebli sebi mater glupu rus ce ih poravnat sa zemljom.Jebo te bog koj su ovi mali narodi glupi to je za popizdit .

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 4980
2020-07-05


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by Ringo10 Sun 19 Jun - 7:44

Litvanija ...
Ni meni nisu jasni ti mali jadovi
Provociraju Rusiju...ne valja im posao
Misle imaju Ameriku iza ledja...mogli bi gadno da zazale
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske Empty Re: Rusija: U Ukrajini smo ubili 74 plaćenika iz Hrvatske

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum