ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 9/6/2022, 20:51

Ne znam koliko M77 teži al ja san ga dužija u vojsci jer mi ga uvalilio jer imam metar i devedeset i atletski san građen pa onda sine ovo je za tebe jer je za tebe klasični kalaš pištoljčić...i mi smo išli na te vježbe non stop pa pješači pa po brdima desetke kilometara pređi pa se opet vrati u kasarnu i tako non stop.

Meni to nije bilo teško a sad zamisli nekoga slabije građe i saš ti njemu dat Maksima na kotačima i reči JURIŠ.

Ruska invazija na Ukrajinu Jemak-Firearms-Yugo-M72B1-RPK-762x39mm

Ruska invazija na Ukrajinu 20220514_BLP503

Ja mislim da kad mu ovo uvališ u ruke i kažeš juriš da nakon pesto metara diše na škrge i ne zna di je. Rikinija a nije ni krenija u juriš.


Last edited by RayMabus on 9/6/2022, 20:54; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 9/6/2022, 20:53

melkior wrote:Ukrajinska 80. jurišna brigada pobila ruske elitne Plave beretke odnosno 76.jurišnu pukovniju. Pobili sve. Ali ne piše gdje ni kad.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ukrajinci-unistili-smo-elitnu-rusku-jedinicu-borba-je-trajala-14-sati/2370977.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d
Rusi tu guraju velike snage no već mjesec dana ih ukri tuku kao stoku, čak su i srpski mediji o tome pisali, barbarima je i tu uništen cijeli jedan BTG

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19635
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 9/6/2022, 20:57

AssadNaPodmornici wrote:Gadni su gubici ali mislim da su to ukupni gubici mrtvi ili ranjeni
Ako su to samo mrtvi onda množi sa 3 i dobio bi skoro 1000 vojnika dnevno van stroja rat bi bio danas gotov a nebi Ukrainci još bili doslovno u predgrađu donjecka.
Moguće da Zelenski napuhuje gubitke radi X razloga.
Nema nikakve vojne logike u sri rata otkrivati takve podatke neprijatelju. Inače to je i dio psihologije, pritiska na vlastito stanovništvo jer Ukrainci primijetili fešte u nekim gradovima itd. Da imaju 200 mrtvih dnevno, *4 ranjeni, 1000 vojnika van stroja u tom kontekstu, ponavljam Ukrainci ne bi bili još u predgrađu Donjecka nego bi fronta ponovo bila kod Kijeva.
Ali da Ukraincima treba 300 američkih MLRS i toliko mobilnih haubica i još toliko običnih 155 haubica to je istina
Gubitci su napuhani, 800 ljudi dnevno(pobijeni plus ranjeni) nitko ne može nadoknaditi ma koliko ljudskog potencijala imao.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19635
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 9/6/2022, 21:05

Oni će trčat u juriš s Maksimima iz 1910 godine na eto recimo treću vojsku svijeta.

Svašta. Stvarno. Možda u nekom crtiću to ima al u stvarnosti toga nema. A mislim moš pokušat. Moš tako i pokušat bacit se sa zgrade jer to je otprilike negdi to takva ideja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 9/6/2022, 21:11

UPC Moskovski patrijarhat se je već "odcepio" od RPC.
Rusi (Čečeni?) pale i ruše crkve baš kao za vrijeme Staljina. 
Jučer sam vidio snimak manastira(svetište)  u Sjatogorsku.
Rekoh vam ja da prste između ima sami sotona.

Eroo
Eroo

Posts : 73705
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 9/6/2022, 21:15

Imaju tisuću km dugu frontu, još veću granicu s Rusijom te još Bjelorusijom, imaju onu Transisitriju....pa vidiš koliko tu samo kilometraže ima i koliko strojnica i metaka za iste triba.

Oni nemaju strojnice. Eto.

Amo sad opet pričat o ukrajinskom napadu na treću vojsku svijeta.
Ruska invazija na Ukrajinu 800px-2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 9/6/2022, 21:29

Tko zna čega još nemaju. Eno im tamo oni Jhonson, Biden, Komšić i ostala ekipa i to ....njihova briga.

Dovoljno sam se uključija odma na početku kad san mu reka šta ću mu napravit ako mi napadne cijelu Ukrajinu.

Sad fino s visova Karpata ispijam sokić i zavaljen u ležajci gledam kako se oni tamo u toj nizini na istoku Ukrajine biju između sebe.

RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 9/6/2022, 21:35

AssadNaPodmornici wrote:
Pirate wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Gadni su gubici ali mislim da su to ukupni gubici mrtvi ili ranjeni
Ako su to samo mrtvi onda množi sa 3 i dobio bi skoro 1000 vojnika dnevno van stroja rat bi bio danas gotov a nebi Ukrainci još bili doslovno u predgrađu donjecka.
Moguće da Zelenski napuhuje gubitke radi X razloga.
Nema nikakve vojne logike u sri rata otkrivati takve podatke neprijatelju. Inače to je i dio psihologije, pritiska na vlastito stanovništvo jer Ukrainci primijetili fešte u nekim gradovima itd. Da imaju 200 mrtvih dnevno, *4 ranjeni, 1000 vojnika van stroja u tom kontekstu, ponavljam Ukrainci ne bi bili još u predgrađu Donjecka nego bi fronta ponovo bila kod Kijeva.
Ali da Ukraincima treba 300 američkih MLRS i toliko mobilnih haubica i još toliko običnih 155 haubica to je istina

Sasvim je realno. Za 100 dana rata to je 20 000 mrtvih i 60 000 van stroja, sto se opet, ponavljam, poklapa sa izjavama od popunjenosti brigada na 60% ako se uzme u obzir da ih je bilo 300 000. Izmedju ostalog, dovukli su i 5 brigada iz zapadne Ukrajine u Lisicansk i S. Doneck koje su zapravo teritorijalci sto mozes viditi po oznakama brigada na kartama. Sve sa oznakom iznad broja 100 su teritorijalci i oni su upravo tamo, sto je suludo. Sam Zaluzni je rekao Zelenskom da je bolje povuci se sto je ovaj naravno odbio i sad ih drobi artiljerija i jos risliraju da padnu u okruzenje.


evo izašla procjena Ruskih žrtava 15 000 - 20 000 mrtvih, toliko sam i ja napisao prije dva tri sata, (15 000) .

Gle čitao sam hrpu ruskih telefonskih zapisa(prevedenih) , kao i neke ruske blogove gdje oni također govore o tome da su im pojedine jedinice totalno izbrisane i da nisu bili na odmoru od početka rata, i da kada da se dočepaju rusije da se neće vraćati.  čitam neke analize da su DNR i LNR izgubili i po 50% ljudstva do sada

a opet gledam i neke twiter ukr profile, gdje isto govore da nisu bili na rotaciji od početka rata.

.ja sam do sada ukr gubitke stavljao 1.5x manje od ruskih i to zbog prve faze rata gdje su rusi ginuli na lopate.  moguće je da sam u krivu. ovo po tvom bi ispalo 1:1  otprilike, što opet znači i da nisam toliko u krivu - pod uvjetom da si ti u pravu :)   (dakle netko od nas je falio za 1.5 što je za ovakav fog of war sasvim ok)
... ...
uglavnom moje mišljenje, da zaista UKR imaju takve gubitke a Rusi puno manje, ne bi Ukrainci bili doslovno u predgrađu Donjecka, a Rusi na velikom dijelu fronte doslovno u obrani.  

navjerojatnije i jedni i drugi imaju katastrofalne i užasne gubitke,  evo ukrainci konačno spominju da imaju užasne gubitke, rusi imaju također užasne gubitke, ukrainska tehnika je uništena u velikom dijelu, ali ruska kopnena vojska je toliko osakaćena da izvlače T-62(oni su generacija onih t-55 tenkova iz ratova ex-yu koji su već tada bili užasno stari) .. ovakvo stanje na fronti, gdje se jedni i drugi mlate za pola sela po tjedan dana  može se objasniti da jedni i drugi su u užasnom stanju.
Evo moje iskustvo, možda će biti malo duže no ko voli neka izvoli.

Dakle bio sam u Vu cijeli rat, slušao sam kada sam mogao izvješća sa terena o broju poginulih na obje strane, odbijao sam 1/2 istog trena i dočekao tako proboj iz Vu, ranjavan bla bla bla i završio na Rebru u ZG.

Budući da smo bili zanimljivi svima dolazi nam u posjet tada gradonačelnik ZG Boris Buzančić i ekipa oko njega koju apsolutno ne prepoznajem. Jedan od njih me upita koliki su gubitci srba na u vu (ili je mioslio na šire područje, zaista ne znam ) i ja rekoh 7 tisuća otprilike a na što mi on reče više, puno više. Ja rekoh onako malo i ljut pa koliko? reče on 12 do 15 tisuća. Tu sam prekinuo konverzaciju jer mi je to djelovalo nerealno ma koliko sam želio da to bude istina.

Cijelu priču sam zaboravio, oplakao Vu, priključio se 204 BVV i tada izlazi iz logora moj prijatelj (inače zapovjednik 82 mm MB  na trpinjskoj cesti) K.G. i krene priča. Budući da je bio mangup po prirodi, mojih godina završio je u logoru i bio kao takav simpatičan jednom kapetanu prve lklase jer je i poslje batina gurao istu priču onako mangupski pa su ga nakon nekog vremena ostavili na miru no on je volio pitati tog kapetana prve klase isto pitanje: koliko smo vas pobili? No nikada mu nije dao odgovor do pred njegovu razmjenu. Tada mu reče G. de majketi reci koliko smo vas pobili da znam zašto sam ovdje i zašto gulim kaznu!? Tada mu reče ovaj 12  do 15 tisuća i tek tada mise vratila ova priča iz bolnice, nevjerojatno mi je da su dva nevezana događaja navela iste podatke iako ja G.K. niti u jednom trenu nisam spomenio događanja iz bolnice.

Dakle moguće je sve od Ukrajinskih do ruskih brojki, tu ne treba gubiti vrijeme mada ono u Buči i ili u pokušaju prijelaza rijeke sugerira da je tu uništen ogroman broj tehnike i vojnika pa bi automatski odbacio ruske brojke kao nerealne jer su oni navodili prvih mjesec dana oko 600 vojnika što je debeli apsurd.

Ovo što radiš dobro radiš i nedaj se smesti od ove proruske ekipe koja trenutno dominira na temi jer smo mi ostali zauzeti poslovima a ovi se raširili kao epidemija sa svojom zarazom, besposlen pop jariće krsti pa tako i ova proruska ekipa koja se bavi đabalebarenjem čim imaju toliko vremena biti na netu i gurati svoj proruski narativ. Ma koliko beznadežno bilo vjeruje da će se na kraju dogoditi da Ukri oslobode svoju zemlju, svatovi nikada nisu jači od sela ma kako moća bio nasilnik u svatovima.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19635
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 9/6/2022, 21:43

Eroo wrote:UPC Moskovski patrijarhat se je već "odcepio" od RPC.
Rusi (Čečeni?) pale i ruše crkve baš kao za vrijeme Staljina. 
Jučer sam vidio snimak manastira(svetište)  u Sjatogorsku.
Rekoh vam ja da prste između ima sami sotona.

alfi i ostalim srbima drago za ne povjeovati, kao da su katoličke crkve u pitnju!

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19635
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 9/6/2022, 21:46

Ruska invazija na Ukrajinu Screenshot-3111


Ruska invazija na Ukrajinu Screenshot-3112
Eroo
Eroo

Posts : 73705
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 9/6/2022, 21:47

Neka se gramzivi i bahati Soroš i krvožderni i nazadni Putin mlate tamo po istočnoj Ukrajini koliko god oće i kako god oće.

Nisan ja majka Tereza. Iman svoje razloge zašto se negdje uključim u rat.

Oni bi pobjedu i jedni i drugi a meni odgovara pat pozicija.



Soroš plače Bidenu na ramenu kad vidi ovo :

https://www.geopolitika.news/vijesti/americki-duznosnik-ruski-prihodi-od-energenata-sada-veci-nego-prije-rata-u-ukrajini/
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 9/6/2022, 21:51

Ruska invazija na Ukrajinu Screenshot-3113

https://vijesti.hrt.hr/svijet/putin-hvalio-petra-velikog-i-povukao-paralelu-s-vracanjem-povijesnih-ruskih-zemalja-7864378
Eroo
Eroo

Posts : 73705
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 9/6/2022, 21:52

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Gadni su gubici ali mislim da su to ukupni gubici mrtvi ili ranjeni
Ako su to samo mrtvi onda množi sa 3 i dobio bi skoro 1000 vojnika dnevno van stroja rat bi bio danas gotov a nebi Ukrainci još bili doslovno u predgrađu donjecka.
Moguće da Zelenski napuhuje gubitke radi X razloga.
Nema nikakve vojne logike u sri rata otkrivati takve podatke neprijatelju. Inače to je i dio psihologije, pritiska na vlastito stanovništvo jer Ukrainci primijetili fešte u nekim gradovima itd. Da imaju 200 mrtvih dnevno, *4 ranjeni, 1000 vojnika van stroja u tom kontekstu, ponavljam Ukrainci ne bi bili još u predgrađu Donjecka nego bi fronta ponovo bila kod Kijeva.
Ali da Ukraincima treba 300 američkih MLRS i toliko mobilnih haubica i još toliko običnih 155 haubica to je istina
Gubitci su napuhani, 800 ljudi dnevno(pobijeni plus ranjeni) nitko ne može nadoknaditi ma koliko ljudskog potencijala imao.

Jebiga....previse je jedinica natrpano u polozajima. Na dnevnoj bazi se ispali na rovove i utvrdene tocke na tisuce granata...gomile malih razmjena vatre tu i tamo. U Severodonjecku su se doslovno na kraju barbari djelomicno povukli i zasuli grad granatama kad su ovi dovukli pojacanja jer kod njih nema previse skrupula kad su u pitanju bilo koje gradjevine u gradu bolnice,ovo-ono ne zanima ih ruse sve. Nema nekih utvrdjenih tocki i rezultat je ovaj koji je. Za severodnjeck i lisicansk imaju bukvalno dvije ceste jednu malo bolju i jednu malo losiju....obje su konstantno pod vatrom. Osim toga jos su tu rezerve koje svako malo lete iz slovjanska i kramatorska da gase pozare gdje se barbari probiju na magistralu ili nesto slicno. Uz to jos uzeti u obzir da u Hersonu ofenziva je krenula ali na boze sacuvaj nacin....bez teske artiljerijske pripreme i slicno...sreca da je gro operacija bio nocu ili bi jos veca sranja bila. Ali s obzirom na osvojeni teritorij nisam siguran koliko se isplatilo dok god sam grad ne osvoje.

Osobno mislim u zadnja dva tjedna da je brojka poginulih i ranjenih ovo sto je on rekao mozda cak i veca. Ginu i barbari u slicnim brojevima samo tamo gine ekipa iz sibira i raznoraznih drugih azijskih i kavkaških vukojebina a ne likovi iz urbanih sredina poput Petrograda ili Moskve pa urbane ruse ionako nije briga sto ginu ti divljaci. A ionako da netko napise negdje ili objavi da se gine ide se zbog toga u zatvor tako daaa...brojke s njihove strane su u formi pretpostavke. Cinjenica je da su skontali da su im gubitci brutalni i da su promjenili taktiku i da prvo razbijaju sve sto mogu artiljerijom, pa onda salju jako male grupe da vide koliko je realna mogucnost veceg prodora tek ako te grupe prodju onda idu s vecim grupama pjesastva. Ukrainci trebaju poceti se izvlaciti iz Severodnjecka i Lisicanska dok jos drze kakvu takvu udaljenost izmedju klijesta. Jer ako se ovi spoje na Siversku te ce jedinice tamo ostati odsjecene.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by catabbath 9/6/2022, 22:04

urbane ruse ionako nije briga sto ginu ti divljaci.
Optrilike kao njihova braća urbani Ukrainci. Danas vidio jednog na bezninskoj, on i curka u novom Porscheu, ima ih takvih hrpu ovdje i baš im se ne ratuje.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12372
2015-08-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 9/6/2022, 22:08

Putin je govoreći o ratu koji je car Petar Veliki vodio sa Švedskom rekao: "Činilo se kao da im je nešto uzeo, ali nije, vratio je ono što je bilo rusko. Očito je i na nama da vratimo ono što je rusko"



sapun kada okliznuti nema druge
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by mentalitet 9/6/2022, 22:12

crvenkasti wrote:
RayMabus wrote:Ruska invazija na Ukrajinu H550
Ministar vanjskih poslova Turske Mevlut Čavušolu (Cavusoglu) sastao se danas u Ankari s ruskim kolegom Sergejem Lavrovom, javlja Anadolu Agency (AA).
Planirano je da ministri razgovaraju o bilateralnim odnosima, te o situaciji u Ukrajini i Siriji.
- Nastavljeni su intenzivni razgovori na visokom nivou. Predsjednik Rusije Vladimir Putin i predsjednik Turske Redžep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdogan) od početka ove godine devet puta su razgovarali telefonom - navedeno je ranije u saopćenju ruskom Ministarstva vanjskih poslova.
Istaknuto je kako su nastavljeni i kontakti ruskih i turskih ministarstava te institucija.
- Ministri će razgovarati i o situaciji u Ukrajini, Južnom Kavkazu, Bliskom Istoku, Sjevernoj Africi, Srednjoj Aziji i Crnom moru. Dvojica ministara će razgovarati i o trenutnoj situaciji tokom krize u Ukrajini te razmijeniti mišljenja o mogućnosti ponovnog pokretanja mirovnih pregovora između Rusije i Ukrajine - navedeno je u saopćenju.
Rečeno je i kako će biti razgovarano o sirijskom pitanju.

Kako je uspio doletjeti u Ankaru kad su Crnogorci i Makedonci zabranili prelet njegovog aviona?

Doletio je turskim dronom:::)))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 4980
2020-07-05


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 9/6/2022, 22:23



Izgleda da su Bugari ipak nešto u tišini donirali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 9/6/2022, 22:25



Ovo je pak interesantan pokušaj od strane barbara :D

Kaveze napunili kamenjem kao za zaštitu lol.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 9/6/2022, 22:46

RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2022, 23:06

ukrainci otkrili RU bateriju, mislim da sam iz videa prepozna mistab/pion mobilne haubice i možda neku ogromnu stancionarnu

jedna artiljerija totalno uništena u prvom udaru, ostale u drugom udaru vjerojatno oštećene


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum