ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by Hektorović 6/5/2022, 22:44

https://analiziraj.ba/markovina-milanovic-je-veca-stetocina-od-tudmana/

Dragan Markovina: Poruka Sarajevu
Kada je riječ o Izbornom zakonu moram reći nešto što se vjerovatno neće svidjeti ljudima u Sarajevu.
Jesu problem BiH i Dodik i Čović, ali ono što je važnija poenta je to da sad maknete njih, evo bonskim ovlastima recimo, onaj ko dođe nakon njih će zagovarati istu stvar iz prostog razloga što ogromna većina Srba i Hrvata podržava te politike. To je stvar oko koje se ne bismo trebali zanositi. I to je suština problema BiH, što ona nema unutrašnji konsenzus o tome kako ona treba izgledati. Ja ne mislim da će HNS napraviti formalno nikakvu teritorijalnu organizaciju niti je to moguće bez novog rata, niti kao što sam već rekao da će bojkotirati izbore, već će bojkotirati uspostavu vlasti nakon izbora. Najiskrenije kažem, stalno sam u Mostaru i pričam s ljudima i preko 95 posto Hrvata jednostavno ne želi da ne ne mogu birati svog člana Predsjedništva, mnogi od njih su glasali za Željka Komšića kad je prvi puta bio kandidat SDP-a, a sad im je ta opcija neprihvatljiva u potpunosti. Dakle, može se ignorirati to raspoloženje, ali ako ga se ignorirqa neće se puno dobiti. Ja se ne slažem ni u čemu sa HDZ-om, ali smatram da BiH nužno treba nekakav unutrašnji dogovor pa i o Izbornom zakonu. Ali ne ide, pa sam u više navrata govorio da se da Hrvatima da biraju člana Predsjedništva, a da se smanje ovlasti Doma naroda i da se ukine mogućnost blokada i da je to već sasvim razumno rješenje. Ali kad jedni popusti na jednom, drugi neće da popuste na drugome i obrnuto i zato mislim da je puno veći problem BiH od potencijalnog raspada koji se neće dogoditi da vječno traje ovo stanje statusa quo u kojem se ništa ne pomiče.
Društvo u BiH jednostavno želi da to bude tako i to jeste tako, jer biraju jedne te iste i ja sam užasno razočaran zbog toga kao što smo svi mi koji se ne slažemo sa nacionalističkim konceptom BiH i nama jen očito to prihvatiti pa šta bude.
„Ako ništa da nađemo minimalni konsenzus da funkcioniramo, ali to nije moguće bez aktivnijeg pritiska Međunarodne zajednice“- kazao je Markovina.
Milanović je štetočina samo malo manje od Franje Tuđmana zato što na svu sreću nema ovlasti kojen je imao Franjo Tuđman.
„Hrvatski predsjednik nema realne ovlasti, ali kad je riječ o BiH poenta je da i Kenwood Kenon i Milanović suštinski žele isto, ono sve što želi i Dragan Čović. To nije ništa novo, ali stvar je u tome da naprosto to želi i ogromna većina Hrvata u BiH. Sad je pitanje samo da li je pošteno i uredu, a mislim da nije, da iko iz zagreba se bavi time kako će izgledati Izborni zakon u BiH. Kao što nije uredu da se iko iz Srbije bavi kako će izgledati bilo šta u BiH. To nije pristojno, jer je BiH međunarodno priznata država i Hrvati imaju mehanizme u njoj i koriste ih da bi se zaštitili. Te iste mehanizme imaju i Srbi i Bošnjaci. Nema potrebe producirati nervozu i sa strane nametati bilo šta, nažalost to radi Hrvatska“- kazao je između ostalog Markovina
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by RayMabus 6/5/2022, 22:48

Markovina je nebitan lik totalno.

Bitno je da smo mi instalirali našeg premijera na čelo sjeverne Irske.

Pozicija premijera u Sjevernoj Irskoj mu daje poprilične ovlasti u odlučivanju.


https://www.ex-iskon-pleme.com/t51310-rezultati-izbora-u-sjevernoj-irskoj-sinn-fein-je-na-prvom-mjestu#2026769



Sad neka se Komšić ode žalit britanskoj ambasadi u BiH.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by Hektorović 7/5/2022, 00:18

RayMabus wrote:Markovina je nebitan lik totalno.

Bitno je da smo mi instalirali našeg premijera na čelo sjeverne Irske.

Pozicija premijera u Sjevernoj Irskoj mu daje poprilične ovlasti u odlučivanju.


https://www.ex-iskon-pleme.com/t51310-rezultati-izbora-u-sjevernoj-irskoj-sinn-fein-je-na-prvom-mjestu#2026769



Sad neka se Komšić ode žalit britanskoj ambasadi u BiH.

Dobra katolička demografija.

Čak u BiH Zapadna Hercegovina sa 3% stanovništva prije 15tak godina sad je na 5%, i preko 5% ide... Kako je ekonomski jaka i ugodna za živjeti, očekujem da dođe i do 10%.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by RayMabus 7/5/2022, 00:28

Bitno je shvatit nešto drugo a koliko netko to može pohvatat ne znam. Ja ću se potrudit opet objasnit.

Moja taktika je napad je najbolja obrana i sad je instalirana IRA tamo prvi put u sto godina i sad pošto je Irska i Hrvatska članica EU, sad ćemo prcat London oko te granice jer oni su najveći podržavatelji Komšića.

Taj ambasador u Bih koji podržava Komšića ne dijeluje samostalno nego je produžena ruka vlade u Londonu i sad ćemo prcat vladu u Londonu na njihovom terioriju a neće ni znati tko ih jebe i zašto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by RayMabus 7/5/2022, 00:46

Ta vlada u Londonu je napisala na komad papira svom ambasadoru u BiH koga on mora podržavat. Na tom papiru piše Komšić i čovik se drži toga jer mu je to posao.

Sad će im prvi put u povijesti a sto godina od kreiranja sjeverne Irske ( nakon šta je ostatak Irske izborio samostalnost ) na čelo vlade sjeverne Irske doći IRA.

https://en.wikipedia.org/wiki/2022_Northern_Ireland_Assembly_election

Pet godina mandat i pet godina jebavanja u zdrav mozak vlade u Londonu ko što i oni mene jebu ovdje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by Ringo10 7/5/2022, 05:57

U Sj. Irskoj izgleda svi glasaju na nacionalnoj osnovi.
Cestitke stranci Sin Feinn ali 29% nije dovoljno za put u odvajanje od UK.
Osim ako ima jos nacionalistickih stranaka sa kojima bi Sin Feinn mogao u koaliciju
Mislim da Irci katolici vec imaju vecinu u SI.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by epikur37 7/5/2022, 08:28

Protiv zokija kmeče lijevi radikali..... Ovaj Markovina ima otvoren skype s ftv.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by Šandor Winnetou 7/5/2022, 09:56

markovina je bio i ostao budaletina, uz klasića i jakovinu čini tercet kompletnih idiota među hr povjesničarima

_________________
Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by jastreb 7/5/2022, 10:34

I Tuđman i Milanović naginjali su ,odnosno naginju Rusiji
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by Ringo10 7/5/2022, 11:01

Tudjman je znao kakvu  pokvarenu igru igra Zapad
Zoki je to shvatio sada
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by ljubo1212 7/5/2022, 11:39

Šandor Winnetou wrote:markovina je bio i ostao budaletina, uz klasića i jakovinu čini tercet kompletnih idiota među hr povjesničarima
goldstein?
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by Šandor Winnetou 7/5/2022, 12:16

ljubo1212 wrote:
Šandor Winnetou wrote:markovina je bio i ostao budaletina, uz klasića i jakovinu čini tercet kompletnih idiota među hr povjesničarima
goldstein?
Njega sam zaboravio, dakle kvartet

_________________
Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by RayMabus 7/5/2022, 13:26

Ringo10 wrote:U Sj. Irskoj izgleda svi glasaju na nacionalnoj osnovi.
Cestitke stranci Sin Feinn ali 29% nije dovoljno za put u odvajanje od UK.
Osim ako ima jos nacionalistickih stranaka sa kojima bi Sin Feinn mogao u koaliciju
Mislim da Irci  katolici vec imaju vecinu u SI.
Pa i ne trebaju mi za odvajanje nego za dizanje tenzija. Ja nisam Irac nego Hrvat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by RayMabus 7/5/2022, 13:48

Moj vojni plan je stvaranje tenzija tamo i sad se mora riješiti pitanje granice a uvik je netko nezadovoljan i želim da to eskalira i kad mi britanski ambasador bude solio pamet u BiH reči ću mu : Riješaji ti svoje probleme kod kuće a ne meni ovdje srat.

Eskalirat će sad kad je IRA prvi put u sto godina od stvaranja sjeverne Irske dobila svog premijera a unionisti ga izgubili.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by RayMabus 7/5/2022, 13:56

Ekonomska kriza koja dolazi a pošto je SI tamo nekakva vukojebina ekonomski u VB produbit će jaz još više između Iraca i protestanata.

Banka Engleske podići će danas kamatne stope u borbi protiv inflacije

Banka Engleske trebala bi objaviti danas promjene koje se tiču podizanja kamatnih stopa što posljedično znači da će se stanovništvu rate mjesečnih iznosa za isplatu hipoteka povećati. Ova mjera, pogodit će 2 miliona domaćinstava.

Predviđeno je povećanje kamata za 1 posto u trenutku kada se britanska javnost već teško nosi sa posljedicama inflacije, visokim cijenama energije, troškovima života i cijenama goriva koji su doveli Veliku Britaniju na visinu inflacije od 7 posto.

Trenutno je kamatna stopa koja se obračunava komercijalnim bankama od strane Banke Engleske 0.75 posto. Svi korisnici komercijalnih kredita sa varijabilnom kamatnom stopom od danas mogu očekivati veće rate kredita.

Povećat će se i cijene zajmova, što će prinuditi stanovništvo da rezove u potrošnji prave negdje drugo budući da u se troškovi režija na godišnjem nivou podigli za 879 dolara.

Zvanični podaci Banke Engleske navode kako je trenutna stopa inflacije 7 posto dok je ciljana stopa samo 2 posto godišnje.

Svaki mjesec, Nacionalni ured za statistiku prikupi 180.000 cijena za 700 artikala na osnovu kojih se mjeri Indeks potrošačkih cijena koji daje mjeru inflacije.


Banka Engleske podići će danas kamatne stope u borbi protiv inflacije
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by RayMabus 7/5/2022, 13:58

Sve se u osnovi svodi na to da je republika Irska članica EU i stat će iza svojih sunarodnjaka tamo a posebno sad kad imaju svog premijera i ja tako dobivam antibritanske igraće unutar eu vijeća i eu parlamenta.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ninth_European_Parliament
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by Hektorović 7/5/2022, 21:34

epikur37 wrote:Protiv zokija kmeče lijevi radikali..... Ovaj Markovina ima otvoren skype s ftv.

Sarajevski lobist na ljevici.

Imaju pokrivenu i ljevicu i desnicu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana Empty Re: Markovina: Milanović je veća štetočina od Tuđmana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum