ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD  - Page 2 Empty Re: VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Post by Ra 3/5/2022, 23:19

dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:Najbolji je program pozivanje ljudi natrag u domovinu uz stimulaciju od 200 000 kuna.

Donedavno je broj korisnika bio okruglo nula.

Ne vjerujem da je i danas doslo do pomaka.

Uz to im se ide potrazivati neplaceni porez, retroaktivno i salju se rjesenja:)

Strava!

Adeze zna.
Nije dovoljno što se novac zarađen vani investira opet u Hr, što se troši u domovini, pomaže rodbini koja ne može preživjeti od crkavice koju dobije nakon 41 godinu radnog staža, sad je pokrenuta prava hajka na one koji taj novac donose iz drugih zemalja. 
Retroaktivno se šalju rješenja za 5 godina unazad, ali se priznaje olakšica samo za 1 godinu. U obračun uzimaju i 13. i 14. plaću koje ovdje nisu oporezovane. 
Objašnjenje za priznavanje olakšice samo za 1 godinu je: To je kazna jer niste sami prijavili porez.   Ideš! Masa ljudi nije imala pojma da mora plaćati razliku poreza dok nisu dobili rješenja. :|


Ispis iz porezne rezidentnosti je podvig kakav se ne pamti. 
Nema veze što si odjavljen i nemaš više prebivalište u Hr, što ti je centar životnih interesa izvan Hr, ako imaš nekretninu nagrebusio si. 
Čak i kad doista nema nikakve osnove za naplatu tog besmislenog poreza (čak ni kad nemaš više nekretninu u Hr) ispis iz rezidentnosti se čeka mjesecima koji će vjerojatno prerasti u godine. 

Stvarno strava.

Prije dvije i pol godine, kad sam se lomila otići ili ostati u Hr, postavila sam pitanje kako se osjećate vi koji ste se borili za Hrvatsku? 
Pitanje nije bila provokacija, stvarno sam se pitala kako tek vama mora biti teško gledati sve to kad je mene bacalo u očaj. 

Konačno si i ti napisao iskren odgovor. Strava! :)
Cuj konacno, ja uvijek pisem iskreno, osim kad nekog zafrkavam.

Ne znam kako se drugi osjecaju ,ali ja se osjecam odlicno.

To sto sam ja odlicno i nisam sjeban i frustriran, malodusan, pesimistican ne znaci da smatram stanje u nasem drustvu savrsenim.

To je moja osobna stvar, odnosno za to je zasluzna moja osobnost, kako bi se reklo.

Brkas to sa prirodnom kritikom svega sto ne valja, a ne valja puno toga.

Zar je to tesko shvatiti?

Tvoje insinuacije bile su da mi koji nismo sjebani, a kao morali bi biti u najmanju ruku lazemo da smo ok:)

To sam uocio u tvojim upisima i pokusao pojasniti .

Moja letvica je visoko, to sto je malo tko dosegne ne baca me u depru.

Demokratsko smo drustvo, imamo mogucnost mijenjati stvari na bolje, ne cinimo to, takvi smo kakvi smo.

:coffee
U pravu si,  moguće je biti skroz ok čak i onda kad vidiš da je oko tebe sve sjebano. 
Nisam mislila da se trebate osjećati sjebano. Pretpostavila sam da vam je stalo više nego drugima i da ćete stvari vidjeti možda čak i emotivnije od drugih. 
A kao što znamo pretpostavka je majka svih zajeba :)


Moja opaska o iskrenosti se odnosila samo na kritiku koju si sad napisao na stanje koje je u Hr.  (Strava!)
Tad je nije bilo ni u tragovima.

No dobro, valjda ljudi trebaju doživjeti neke stvari na vlastitoj koži (ili neposredno u svojoj blizini) da bi ih osvijestili. :)

Ovo s letvicom mi nije u potpunosti jasno. Što si htio reći s tim? Da nemamo jednak kapacitet uma ili... ?

Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD  - Page 2 Empty Re: VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Post by dijagram 4/5/2022, 08:41

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:Najbolji je program pozivanje ljudi natrag u domovinu uz stimulaciju od 200 000 kuna.

Donedavno je broj korisnika bio okruglo nula.

Ne vjerujem da je i danas doslo do pomaka.

Uz to im se ide potrazivati neplaceni porez, retroaktivno i salju se rjesenja:)

Strava!

Adeze zna.
Nije dovoljno što se novac zarađen vani investira opet u Hr, što se troši u domovini, pomaže rodbini koja ne može preživjeti od crkavice koju dobije nakon 41 godinu radnog staža, sad je pokrenuta prava hajka na one koji taj novac donose iz drugih zemalja. 
Retroaktivno se šalju rješenja za 5 godina unazad, ali se priznaje olakšica samo za 1 godinu. U obračun uzimaju i 13. i 14. plaću koje ovdje nisu oporezovane. 
Objašnjenje za priznavanje olakšice samo za 1 godinu je: To je kazna jer niste sami prijavili porez.   Ideš! Masa ljudi nije imala pojma da mora plaćati razliku poreza dok nisu dobili rješenja. :|


Ispis iz porezne rezidentnosti je podvig kakav se ne pamti. 
Nema veze što si odjavljen i nemaš više prebivalište u Hr, što ti je centar životnih interesa izvan Hr, ako imaš nekretninu nagrebusio si. 
Čak i kad doista nema nikakve osnove za naplatu tog besmislenog poreza (čak ni kad nemaš više nekretninu u Hr) ispis iz rezidentnosti se čeka mjesecima koji će vjerojatno prerasti u godine. 

Stvarno strava.

Prije dvije i pol godine, kad sam se lomila otići ili ostati u Hr, postavila sam pitanje kako se osjećate vi koji ste se borili za Hrvatsku? 
Pitanje nije bila provokacija, stvarno sam se pitala kako tek vama mora biti teško gledati sve to kad je mene bacalo u očaj. 

Konačno si i ti napisao iskren odgovor. Strava! :)
Cuj konacno, ja uvijek pisem iskreno, osim kad nekog zafrkavam.

Ne znam kako se drugi osjecaju ,ali ja se osjecam odlicno.

To sto sam ja odlicno i nisam sjeban i frustriran, malodusan, pesimistican ne znaci da smatram stanje u nasem drustvu savrsenim.

To je moja osobna stvar, odnosno za to je zasluzna moja osobnost, kako bi se reklo.

Brkas to sa prirodnom kritikom svega sto ne valja, a ne valja puno toga.

Zar je to tesko shvatiti?

Tvoje insinuacije bile su da mi koji nismo sjebani, a kao morali bi biti u najmanju ruku lazemo da smo ok:)

To sam uocio u tvojim upisima i pokusao pojasniti .

Moja letvica je visoko, to sto je malo tko dosegne ne baca me u depru.

Demokratsko smo drustvo, imamo mogucnost mijenjati stvari na bolje, ne cinimo to, takvi smo kakvi smo.

:coffee
U pravu si,  moguće je biti skroz ok čak i onda kad vidiš da je oko tebe sve sjebano. 
Nisam mislila da se trebate osjećati sjebano. Pretpostavila sam da vam je stalo više nego drugima i da ćete stvari vidjeti možda čak i emotivnije od drugih. 
A kao što znamo pretpostavka je majka svih zajeba :)


Moja opaska o iskrenosti se odnosila samo na kritiku koju si sad napisao na stanje koje je u Hr.  (Strava!)
Tad je nije bilo ni u tragovima.

No dobro, valjda ljudi trebaju doživjeti neke stvari na vlastitoj koži (ili neposredno u svojoj blizini) da bi ih osvijestili. :)

Ovo s letvicom mi nije u potpunosti jasno. Što si htio reći s tim? Da nemamo jednak kapacitet uma ili... ?
Haha, nije bilo kritike, pa bilo je , prvo je trebalo hitno tebe kritizirati da se malo priberes, maknes od teske rezignacije itd. :D

Naravno da sam kritican, otkud ti ideja da nisam.

Moja letvica govori upravo o tome, tesko je izbjeci moju kritiku, najcesce vidim stvari na svoj nacin i vidim problem gdje ga mase uopce ne vide.

Ne govorim dakle o nikakvoj inteligenciji, kapacitetima niti cemu slicnom.

Moja letvica prag je "ispravnosti" i malo ljudi ga dosegne.

Toliko o mojoj "nekriticnosti" :)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD  - Page 2 Empty Re: VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Post by Ra 5/5/2022, 11:32

dijagram wrote:
Ra wrote:
U pravu si,  moguće je biti skroz ok čak i onda kad vidiš da je oko tebe sve sjebano. 
Nisam mislila da se trebate osjećati sjebano. Pretpostavila sam da vam je stalo više nego drugima i da ćete stvari vidjeti možda čak i emotivnije od drugih. 
A kao što znamo pretpostavka je majka svih zajeba :)


Moja opaska o iskrenosti se odnosila samo na kritiku koju si sad napisao na stanje koje je u Hr.  (Strava!)
Tad je nije bilo ni u tragovima.

No dobro, valjda ljudi trebaju doživjeti neke stvari na vlastitoj koži (ili neposredno u svojoj blizini) da bi ih osvijestili. :)

Ovo s letvicom mi nije u potpunosti jasno. Što si htio reći s tim? Da nemamo jednak kapacitet uma ili... ?
Haha, nije bilo kritike, pa bilo je , prvo je trebalo hitno tebe kritizirati da se malo priberes, maknes od teske rezignacije itd. :D

Naravno da sam kritican, otkud ti ideja da nisam.

Moja letvica govori upravo o tome, tesko je izbjeci moju kritiku, najcesce vidim stvari na svoj nacin i vidim problem gdje ga mase uopce ne vide.

Ne govorim dakle o nikakvoj inteligenciji, kapacitetima niti cemu slicnom.

Moja letvica prag je "ispravnosti" i malo ljudi ga dosegne.

Toliko o mojoj "nekriticnosti" :) 
:bash ovo ti je za ono boldano.   
Točno sam osjetila da si svjestan da sam u pravu, ali si imao neodoljivu potrebu održati mi lekciju. :D

Kužim. Mislio si na letvicu - prag morala. :)
Ok, vjerujem ti za letvicu. 

Poslužit ću se alatom zvanim astrologija bez obzira što nekom to možda ne leži  :P

Ti si ono vodenjak...
Pretpostavka je da su ribe najempatičniji znak i da će najprije pomoći ljudima u nevolji. 
Ako želiš suze obrati se ribama, plakat će s tobom do besvijesti jer su u stanju suživjeti se sa svačijom emocijom, ali ništa od stvarne pomoći. 
Ne mogu pomoći jer su pale u očaj onog tko treba pomoć.
Ali, ako želiš konkretnu pomoć obrati se ovnu, jarcu ili vodenjaku.
Jarac će pomoći ljudima koje voli.
Ovan će reagirati prvi, pomoći će svakom ako može i kad može, a vodenjak će pomoći uvijek i svakom, čak i ako nije u najboljoj situaciji.

Ali ima jedna kvaka, ovan neće držati prodike, a jarac i vodenjak hoće.  
Jarac će držati prodike nakon pomoći, a vodenjak prije pomoći. 
Rendgenski će snimiti osobu, locirati problem, održati joj predavanje i onda konkretno pomoći. Tako to kod vas ide. ;)


Ma koliko to sad zvučalo čudno, meni si stvarno pomogao tada, lakše sam se odlučila otići. Zapravo sam ti zahvalna na onoj kritici. :)
Sad nakon 2 i pol godine mogu reći da je to bila super odluka. 
Bez obzira na izazov učenja stranog jezika u godinama kad se sve teže pamti, a sve lakše zaboravlja, ovo je zemlja po mojoj mjeri.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD  - Page 2 Empty Re: VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Post by dijagram 5/5/2022, 11:43

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
U pravu si,  moguće je biti skroz ok čak i onda kad vidiš da je oko tebe sve sjebano. 
Nisam mislila da se trebate osjećati sjebano. Pretpostavila sam da vam je stalo više nego drugima i da ćete stvari vidjeti možda čak i emotivnije od drugih. 
A kao što znamo pretpostavka je majka svih zajeba :)


Moja opaska o iskrenosti se odnosila samo na kritiku koju si sad napisao na stanje koje je u Hr.  (Strava!)
Tad je nije bilo ni u tragovima.

No dobro, valjda ljudi trebaju doživjeti neke stvari na vlastitoj koži (ili neposredno u svojoj blizini) da bi ih osvijestili. :)

Ovo s letvicom mi nije u potpunosti jasno. Što si htio reći s tim? Da nemamo jednak kapacitet uma ili... ?
Haha, nije bilo kritike, pa bilo je , prvo je trebalo hitno tebe kritizirati da se malo priberes, maknes od teske rezignacije itd. :D

Naravno da sam kritican, otkud ti ideja da nisam.

Moja letvica govori upravo o tome, tesko je izbjeci moju kritiku, najcesce vidim stvari na svoj nacin i vidim problem gdje ga mase uopce ne vide.

Ne govorim dakle o nikakvoj inteligenciji, kapacitetima niti cemu slicnom.

Moja letvica prag je "ispravnosti" i malo ljudi ga dosegne.

Toliko o mojoj "nekriticnosti" :) 
:bash ovo ti je za ono boldano.   
Točno sam osjetila da si svjestan da sam u pravu, ali si imao neodoljivu potrebu održati mi lekciju. :D

Kužim. Mislio si na letvicu - prag morala. :)
Ok, vjerujem ti za letvicu. 

Poslužit ću se alatom zvanim astrologija bez obzira što nekom to možda ne leži  :P

Ti si ono vodenjak...
Pretpostavka je da su ribe najempatičniji znak i da će najprije pomoći ljudima u nevolji. 
Ako želiš suze obrati se ribama, plakat će s tobom do besvijesti jer su u stanju suživjeti se sa svačijom emocijom, ali ništa od stvarne pomoći. 
Ne mogu pomoći jer su pale u očaj onog tko treba pomoć.
Ali, ako želiš konkretnu pomoć obrati se ovnu, jarcu ili vodenjaku.
Jarac će pomoći ljudima koje voli.
Ovan će reagirati prvi, pomoći će svakom ako može i kad može, a vodenjak će pomoći uvijek i svakom, čak i ako nije u najboljoj situaciji.

Ali ima jedna kvaka, ovan neće držati prodike, a jarac i vodenjak hoće.  
Jarac će držati prodike nakon pomoći, a vodenjak prije pomoći. 
Rendgenski će snimiti osobu, locirati problem, održati joj predavanje i onda konkretno pomoći. Tako to kod vas ide. ;)


Ma koliko to sad zvučalo čudno, meni si stvarno pomogao tada, lakše sam se odlučila otići. Zapravo sam ti zahvalna na onoj kritici. :)
Sad nakon 2 i pol godine mogu reći da je to bila super odluka. 
Bez obzira na izazov učenja stranog jezika u godinama kad se sve teže pamti, a sve lakše zaboravlja, ovo je zemlja po mojoj mjeri.
Lijepo je cuti da je netko zadovoljan, lijepo, a rijetko se cuje.

Nisam pobornik astrologije ali ima istine u navedenom, poprilicno.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD  - Page 2 Empty Re: VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Post by Ra 5/5/2022, 11:51

dijagram wrote:
Lijepo je cuti da je netko zadovoljan, lijepo, a rijetko se cuje.

Nisam pobornik astrologije ali ima istine u navedenom, poprilicno.
Zato što su svi fokusirani na ono što im se ne sviđa i uopće ne obraćaju pozornost na ono što je dobro. 
Zato sam i rekla da si u pravu kad kažeš da se možeš osjećati dobro čak i kad je sve sjebano oko tebe. To je to. 

Astrologija je samo alat kojim se nerijetko služim da bih objasnila ono što sam uočila i bez nje. 
Ali, ima nešto zanimljivo što sam se puno puta uvjerila... čak i oni koji je ne vole lakše prihvate mišljenje kad se izrazi na taj način.  pirat
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD  - Page 2 Empty Re: VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Post by dijagram 5/5/2022, 11:55

Ra wrote:
dijagram wrote:
Lijepo je cuti da je netko zadovoljan, lijepo, a rijetko se cuje.

Nisam pobornik astrologije ali ima istine u navedenom, poprilicno.
Zato što su svi fokusirani na ono što im se ne sviđa i uopće ne obraćaju pozornost na ono što je dobro. 
Zato sam i rekla da si u pravu kad kažeš da se možeš osjećati dobro čak i kad je sve sjebano oko tebe. To je to. 

Astrologija je samo alat kojim se nerijetko služim da bih objasnila ono što sam uočila i bez nje. 
Ali, ima nešto zanimljivo što sam se puno puta uvjerila... čak i oni koji je ne vole lakše prihvate mišljenje kad se izrazi na taj način.  pirat
Moze i preko religije.

Zene su mi znale reci da sam andjeo:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD  - Page 2 Empty Re: VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Post by Guest 5/5/2022, 12:21

Ra wrote:
dijagram wrote:
Lijepo je cuti da je netko zadovoljan, lijepo, a rijetko se cuje.

Nisam pobornik astrologije ali ima istine u navedenom, poprilicno.
Zato što su svi fokusirani na ono što im se ne sviđa i uopće ne obraćaju pozornost na ono što je dobro. 
Zato sam i rekla da si u pravu kad kažeš da se možeš osjećati dobro čak i kad je sve sjebano oko tebe. To je to. 

Astrologija je samo alat kojim se nerijetko služim da bih objasnila ono što sam uočila i bez nje. 
Ali, ima nešto zanimljivo što sam se puno puta uvjerila... čak i oni koji je ne vole lakše prihvate mišljenje kad se izrazi na taj način.  pirat

Ja to vidim drukcije. Kad bi sve ono sto ti servira Vlada i njihovi diletanti po bezbrojnim uredima pretvorila u hranu vidjela bi da nista od te hrane nije jestivo. Mozda nesto i je jestivo ali nije probavljivo. U svakom slucaju kad bi jela takvu hranu najlaksi simptom bi ti bila sraćka pa onda malo zesca dijareja i teske probavne smetnje sa povracanjem pa do vrlo ozbiljnog trovanja hranom.
Ima u toj hrani nekih cestica jestivih i probavljivih zdravih sastojaka ali zakurac kad je to pomijesano sa tonom toksicnih po zivot i zdravlje opasnih sastojaka.

I onda je normalno da su ljudi fokusirani na ono sto im se ne svidja jer nemozes staviti u usta dobar zalogaj kad je pomjesan sa pijeskom i ekskrementima rvackih diletanata.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD  - Page 2 Empty Re: VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Post by Ra 5/5/2022, 22:54

dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Lijepo je cuti da je netko zadovoljan, lijepo, a rijetko se cuje.

Nisam pobornik astrologije ali ima istine u navedenom, poprilicno.
Zato što su svi fokusirani na ono što im se ne sviđa i uopće ne obraćaju pozornost na ono što je dobro. 
Zato sam i rekla da si u pravu kad kažeš da se možeš osjećati dobro čak i kad je sve sjebano oko tebe. To je to. 

Astrologija je samo alat kojim se nerijetko služim da bih objasnila ono što sam uočila i bez nje. 
Ali, ima nešto zanimljivo što sam se puno puta uvjerila... čak i oni koji je ne vole lakše prihvate mišljenje kad se izrazi na taj način.  pirat
Moze i preko religije.

Zene su mi znale reci da sam andjeo:)
Vjerujem. 
Ništa strašno dokle god tvoja žena vjeruje da si ti svetac.  :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD  - Page 2 Empty Re: VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Post by Ra 5/5/2022, 23:20

Gnječ wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Lijepo je cuti da je netko zadovoljan, lijepo, a rijetko se cuje.

Nisam pobornik astrologije ali ima istine u navedenom, poprilicno.
Zato što su svi fokusirani na ono što im se ne sviđa i uopće ne obraćaju pozornost na ono što je dobro. 
Zato sam i rekla da si u pravu kad kažeš da se možeš osjećati dobro čak i kad je sve sjebano oko tebe. To je to. 

Astrologija je samo alat kojim se nerijetko služim da bih objasnila ono što sam uočila i bez nje. 
Ali, ima nešto zanimljivo što sam se puno puta uvjerila... čak i oni koji je ne vole lakše prihvate mišljenje kad se izrazi na taj način.  pirat

Ja to vidim drukcije. Kad bi sve ono sto ti servira Vlada i njihovi diletanti po bezbrojnim uredima pretvorila u hranu vidjela bi da nista od te hrane nije jestivo. Mozda nesto i je jestivo ali nije probavljivo. U svakom slucaju kad bi jela takvu hranu najlaksi simptom bi ti bila sraćka pa onda malo zesca dijareja i teske probavne smetnje sa povracanjem pa do vrlo ozbiljnog trovanja hranom.
Ima u toj hrani nekih cestica jestivih i probavljivih zdravih sastojaka ali zakurac kad je to pomijesano sa tonom toksicnih po zivot i zdravlje opasnih sastojaka.

I onda je normalno da su ljudi fokusirani na ono sto im se ne svidja jer nemozes staviti u usta dobar zalogaj kad je pomjesan sa pijeskom i ekskrementima rvackih diletanata.
Mislim da si krivo protumačio na što smo mislili kad smo govorili zbog čega smo zadovoljni. 

Vladom sigurno nismo zadovoljni. Stanje je daleko od poželjnog, čak je ponekad na granici normalnog. 
To se pogotovo dobro vidi kad se čovjek makne i pogleda stvari s distance. 

Kritika je neophodna, ali sama kritika, bez da se poduzme što konkretno, ne vrijedi pišljiva boba. 
Znaš ono, psi laju karavane prolaze. E vidiš to zna i ona banda koju smo birali, ušute se par dana i nastave bezočnije nego prije. 
(Kažem smo, jer su opet izabrani, a većini mogu reći smo)


Ljudi odlaze jer ne vide kako promijeniti stvari na bolje, a ne snalaze se u takvom okruženju. 
Nekima je bolje, nekima nije, ovisi iz kojih razloga su otišli i kako su se snašli.
 
Nema tu puno mozganja, može se otići ili ostati.
Ukoliko se ostane treba barem pokušati ne obraćati pozornost na ono što ne možemo (ili ne znamo) mijenjati i potražiti pozitivne stvari u ostajanju. 
A ima ih  kao što su recimo materinji jezik, bolja klima, zdravija hrana, prijatelji, rodbina, poznato okruženje itd. itd.. 

Pitanje je samo što je kome lakše prihvatiti i s kojom odlukom se lakše uskladi.  :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD  - Page 2 Empty Re: VLASTI PROGONE VLASTITI NAROD

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum