ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 1/5/2022, 02:49

Sad ćemo ograničit koliko može jedna članica EU uvest ruske nafte u odnosu na ukupnu količinu i onda svi ovi poviše mene a koji su spojeni na Rijeku moraju sad kupovat dio nafte od drugoga a to znači morem i onda meni raste promet na terminalu Rijeka i ovi kad se bude pričalo o izbornom zaknu u BiH moraju načulit uši šta ja oću.

Istovremeno će onda te količine Rusija samo prodat jednom Portugalu koji do jučer nije kupija ništa i mirna Bosna tj opet više manje istu količinu energenata Rusija prodaje Europi.

RayMabus

Posts : 173540
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 1/5/2022, 02:55

Češka je rekla da neće plaćat plin u rubljama a Slovačka da oće i sad ta Češka me nije podržala oko izbornog zakona u BiH al ako oće plin onda dole količine na LNG terminal i onda sad slušaj kako triba u BiH.

Svak gleda svoje interese a između Bakira i mene koji mu daje ulaz za naftu i plin ja sam bolji izbor. Bakir mu nije ništa. Čak ni članica EU. Čardak. Crna rupa. Muslimansko brastvo.


Last edited by RayMabus on 1/5/2022, 03:01; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 173540
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 1/5/2022, 02:59

Stugna je namjenjena za uništavanje oklopnih vozila i ne za helikoptere.
Al' u ruke Mandušića Vuka biće svaka puška ubojita. :D



Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Screenshot-2455



Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 1/5/2022, 03:03

Evo ga danas opet:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbegovic-snsd-i-hdz-nemaju-pravo-reducirati-60-posto-probosanskih-snaga-u-jednu-trecinu-vlasti/220430098
-
Opet mi sere kako će on mene preglasati. ZABIT ĆU GA U POSTOLE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173540
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 1/5/2022, 04:40

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Screenshot-2456

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/kaos-na-bojistu-rusi-prisiljeni-spajati-dijelove-desetkovanih-postrojbi-iz-propalog-napada-na-kijev-15191406?cx_testId=1&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=2&utm_source=pianojl&utm_medium=widget&utm_campaign=pianojutarnji#cxrecs_s
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 1/5/2022, 04:40

Pošto ova eu žgadija ne odustaje od Komšića i islamske Bosne, baš se nešto mislim jer bi ti izbori trebali biti na jesen a onda je veća potražnja za plinom.

Mogli bi jednostavno isključiti plin Europi ovu jesen i zimu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173540
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 1/5/2022, 04:51

:D
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Screenshot-2457

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Screenshot-2458
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 1/5/2022, 04:55

Ma nije moguće? :D
Koliko ja znam tamo nema baš puno putnika, osim za domaće letove.
I nešto za Beograd. pirat
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Screenshot-2459
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Screenshot-2460
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 1/5/2022, 06:02

Kaze oni Banderovci is Azovstalja hoce u Tursku
Pa da ih iz Turske vrate u UKR na ratiste
Nisu ni Rusi sisali vesla
Samo jedan je put - predaja
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 1/5/2022, 06:20

Ringo10 wrote:Lidija je moj erotski san
tebi trebaju topli kadirovci da ti uljepšaju erotske snove.... i da te podsjete na lijepe uspomene iz mladosti...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 1/5/2022, 06:48

AlfaOmega wrote:
Odlična analiza




ANALIZA OBNOVE AMERIČKOG PROGRAMA KOJI JE INICIJALNO STVOREN ZA RAT PROTIV HITLERA:


Kako funkcionira "Zakon o zajmu i najmu" kojim planiraju masovno naoružati Ukrajinu? Tko će to platiti? I zašto za Ukrajinu mir sad više nije opcija?



Američki predsjednik Joe Biden zatražio je od Kongresa 33 milijarde USD za financiranje pomoći i naoružanja Ukrajini. Gdje misli namaknuti toliki novac? Danas ćemo govoriti o tome.


Naime, američki Kongres usvojio je tzv. "Zakon o zajmu i najmu" na temelju kojeg će si olakšati slanje oružja Ukrajini. Zapravo je riječ o američkom programu financiranja kakav je korišten za vrijeme Drugog svjetskog rata protiv Hitlerove Njemačke.


Pojasnit ćemo o čemu se radi, no spomenimo odmah na početku kako je zakon prošao velikom većinom - 417 zastupnika u donjem domu Kongresa bilo je "za" te svega 10 njih "protiv". U gornjem domu, odnosno Senatu, zastupnici su prijedlog podržali jednoglasno. Zakon će sad biti poslan Bidenu na potpis (što će on i učiniti jer ga je sam i tražio).


Dakle, o kakvom se programu radi? Kako i sam naziv sugerira - riječ je o zajmu. Na taj način je SAD slao velike količine oružja Velikoj Britaniji za vrijeme Drugog svjetskog rata - drugim riječima, oružje su "posudili", odnosno "iznajmili" (ne samo Britaniji već i drugim saveznicima).
To omogućava američkim kompanijama koje se bave proizvodnjom oružja da se odmah "bace na posao" - nema čekanja na ugovore, dogovore, nema birokracije... jer država im garantira da će svoj novac dobiti, a od njih se samo očekuje da što je brže moguće pokrenu proizvodnju oružja kako bi se isto moglo dostaviti, u ovom slučaju Ukrajini.


Ali tko će platiti to oružje? U konačnici će ga platiti Ukrajina, jednog dana... U ugovoru će se vjerojatno navesti da će rok biti u nekoj daljnjoj budućnosti, jer Kijev se sad definitivno ne može baviti plaćanjem oružja, štoviše, već uvelike ovise o stranoj financijskoj pomoći.


Vlastima u Kijevu hitno treba oružje i sad će ga dobiti, u velikim količinama, "besplatno", pod uvjetom da jednog dana, ako dobiju rat, to isplate (na razne načine)...
Drugim riječima, ako ćemo se koristiti žargonom dužničkog ropstva, Ukrajina je u ovom trenutku stranka u dubokom "škripcu" koja se mora obratiti lokalnom kamataru, jer on je jedini u stanju odmah nabaviti sredstva, ali dugoročno upada u njegovu sferu utjecaja.


Jasno, netko će morati odmah pokazati novac. To će napraviti SAD, jer bez obzira koliko spominjali "plafone zaduživanja", novca za nove ratove se očito uvijek nađe. Kongres je do sad već odobrio najmanje 13.6 milijardi USD vojne i druge pomoći za Ukrajinu, a sad će osigurati i ovaj proces masovnog naoružavanja Ukrajine.
Činjenica pak da se ovih dana često spominje da je taj program prije 80-ak godina "pomogao poraziti Hitlera" između redaka stavlja i znak jednakosti između njemačkog nacističkog diktatora i ruskog predsjednika Vladimira Putina.


Retorika tu također ima svoju "vojno-poslovnu" svrhu. Prikazujući ovaj sukob na takav način, komparirajući aktualnu prijetnju Europi s prijetnjom naci-fašizma također se poručuje da je ovo rat koji neće biti zanemaren, odnosno da će ga SAD maksimalno voditi preko Ukrajine. To je bitno u kontekstu uvjeravanja obrambene industrije da pristane na ovaj aranžman, a i zastupnika da plan podrže.


Ono što se poručuje je vrlo jasno, SAD će se involvirati puno znatnije te sad ima i vlastiti interes u tome da Ukrajina ovaj rat dobije - da bi im kasnije mogla vraćati novac za sve poslano oružje! A ako pak Ukrajina ne bude imala dovoljno novca (a neće ga imati) onda će dugoročno "vraćati" kroz svoju političku lojalnost Washingtonu. I tako bi SAD dobio velikog saveznika na samoj ruskoj granici. Jasno, uvjet je da Ukrajina opstane i odbaci rusku vojsku.


Kako je to izgledalo zadnji put kad je ovaj zakon bio na snazi? SAD je nakon Drugog svjetskog rata zatražio da im se dio vojne opreme vrati (recimo ratni brodovi), no najčešće su svoju pomoć namirili tako da su od saveznika dobili na uporabu kopnene i pomorske vojne baze. Ukratko - zahvaljujući proizvodnji oružja kojime se Europa obranila od Hitlera, SAD je na kraju dobio vojnu dominaciju na globalnoj razini koju su održali sve do današnjih dana.


Za vrijeme trajanja Drugog svjetskog rata SAD je poslao oružja u vrijednosti od oko 50 milijardi USD prema preko 30 zemalja. U konačnici moglo bi se izračunati da se ta investicija SAD-u višestruko vratila.


A ako Ukrajina ne bude u stanju izvojevati pobjedu unatoč svom tom naoružanju? Što ako Rusija počne dobivati rat (tehnički ga dobiva i sad, iako po nju stvari definitivno ne idu idealno, ali Ukrajina je ta koja gubi teritorij, ne Rusija), što onda?


Ako bismo išli komparirati kronologiju ovog rata i onog koji se zadnjih dana često spominje - scenarij bi mogao biti poprilično poguban za svijet, naročito Europu. Naime, za vrijeme Drugog svjetskog rata SAD je počeo masovno slati oružje saveznicima u rujnu 1940., ali tek u prosincu 1941. se aktivno uključuje u rat, nakon japanskog napada na Pearl Harbor. O tom sudbonosnoj napadu rečeno je jako puno toga, od toga da su Japanci bili "prisiljeni" izvesti napad (zbog naftnog embarga od strane SAD-a) do toga da je SAD zapravo iskoristio napad kao argument za ulazak u rat.


Dakle, situacija se sad mijenja na način da SAD više nije polu-pasivni promatrač. Za njih je ukrajinska pobjeda sad imperativ jer u protivnom će, u najmanju ruku, pretrpjeti znatne financijske gubitke, odnosno novac koji će sad inicijalno investirati u obranu Ukrajine.


Svega toga svjesna je itekako i Rusija, činjenica da je Ukrajina sad "pod hipotekom" i da će to jako zakomplicirati bilo kakvo potencijalno rješenje ovog sukoba - jer Zelenski će se sad naći u situaciji da ne može okončati ovaj rat čak i da hoće!


U širem kontekstu ovo se sve više i direktnije pretvara u rat između Rusije i SAD-a s time da SAD ne namjerava, bar ne još, direktno ratovati jer postoji nuklearni faktor koji to onemogućava, u suprotnom to bi možda već bila gotova stvar.
i što ćemo sad, pa zar niste od početka priče govorili kako se ameri boje napraviti bilo kakav potez koji bi mogao naljutiti ruskog međeda... kad to odjedanput rusija svjesna da je usa postavila imperativ da ukrajina ne da ne smije izgubiti nego mora pobijediti... što joj je toliko trebalo da skuži da zapad neće rusiji dozvoliti da se kurči, koliko košta da košta... e moj stručnjak...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 1/5/2022, 07:02

MDMiridije wrote:

Ode opet Ka52 helikopter. Opet Stugna.
Lijepo je vidjeti rusku stoku kako gori :))

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 1/5/2022, 07:25

Rusija je odplatila Land and Lease zadnju transu tek 2006te
Tako izgleda americka "pomoc"
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Koba 1/5/2022, 07:52

mediji jedno, stvarnost drugo.

https://t.me/RU_ZOV/1862

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 D9797710
Koba
Koba

Male
Posts : 2240
2022-02-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Koba 1/5/2022, 08:04

u zakapartju u mjestu hustu rusinske ženjščine se pobunile što im mobiliziraju mužskoje.

https://t.me/sputnik/2680

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 D9797710
Koba
Koba

Male
Posts : 2240
2022-02-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Koba 1/5/2022, 08:08

kršenje voružanih sil ukrajine kod limana.

https://t.me/intelslava/27387

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 D9797710
Koba
Koba

Male
Posts : 2240
2022-02-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Koba 1/5/2022, 08:10

ide još postarijeg željeza za ukrajinu.

https://t.me/intelslava/27433

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 D9797710
Koba
Koba

Male
Posts : 2240
2022-02-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Koba 1/5/2022, 08:12

ruje zahvaljuju zapadu na dostavi dodatnog oružja.

https://t.me/intelslava/27410

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 D9797710
Koba
Koba

Male
Posts : 2240
2022-02-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Koba 1/5/2022, 08:22

kaže gingerica da je u sad-u za 61% od ukupnog poskupljenja energenata kriv putin.


https://t.me/sputnik/2666

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 D9797710
Koba
Koba

Male
Posts : 2240
2022-02-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Koba 1/5/2022, 08:26

sad ću ja malo onako k'o maxo.

gori gamad, neka izgori do kraja.

:)

https://t.me/c/1633131143/5042

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 D9797710
Koba
Koba

Male
Posts : 2240
2022-02-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Koba 1/5/2022, 08:29

Russian special operation in Ukraine contributes to the liberation of the world from the oppression of the West — Lavrov

"It is obvious that the attempts of the collective West to interfere with the natural course of history, to solve their problems at the expense of others, are doomed. Today's world has several decision-making centers, it is multipolar. We see how the states of Asia, Africa, Latin America are developing dynamically. Real freedom is emerging for everyone  choice, including ways of development and participation in integration projects. Our special military operation in Ukraine also contributes to the process of liberating the world from the neo-colonial oppression of the West, heavily implicated in racism and an exclusiveness complex," the Russian Foreign Minister said in an interview.


dobar.

:)

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 D9797710
Koba
Koba

Male
Posts : 2240
2022-02-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 27 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum