ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 5/4/2022, 00:21

Noor wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:ovo je nešto fascinantno, gradonačelnik buče u trenutku kad su se rusi povukli, niti jedna jedina riječ o njegovim sugrađanima koji leže po ulicama grada kojem je on gradonačelnik, javlja se ispred neke upravne zgrade, znači da je prošao kroz grad, nevjerojatne emocije nekoga tko je prošao kroz grad (to je 31.3):


ukrajinska vojska je 2 dana kasnije ušla u buču? ili 3 i onda su se pojavile snimke masakra.
i masovne grobnice su stigli u 2 dana iskopati i napuniti? I postaviti scenu, sminku, rekvizite?
jesu ih rusi bar posmicali, da ukri imaju manje posla..ili su i to ukri sami, a da nitko od prezivjelih svjedoka to nije vidio?
masovne grobnice su vjerojatno s početka okupacije, ljudi stradali u granatiranjima i puškaranjima. ne vjerujem da je riječ o "posmicanjima".
autopsije ce dati tocne podatke
za sada se zna da su ležali danima iliti da su rusi sa svojim negiranjem pojeli govno

https://www.novilist.hr/novosti/svijet/pobijena-sva-ruska-opravdanja-o-masakru-lesevi-likvidiranih-tjednima-su-lezali-na-cesti/
danima su ležali? pa kaj ej onda ovom gradonačelniku? jel drogiran? jel bi ti tak noorka, prošla kroz grad, vidjela sve to i onda napravila ovak video selfi? jel bi ti bilo do bilo čega?
možda mu je lakše jer nigdje nema krvi. toliko tijela a jedne kapi krvi.
Satelit valjda ne laže
A gle, tko kaze da on nije znao za te mrtve? Ili mozda ne za sve...al je bio ovako ushicen kad je gamad napustila mjesto...i koliko je velika ta Buča? Ima 1, 6...17 ili 50 ulica?
Prema svjedocima, danima su bili skriveni po podrumima dok su bili pod ruskom opsadom, pa mozda ipak nije ni sve vidio odmah, pogotovo ove zakopane i eliminirane po podrumima i nabite u kanalizavijske šahte...
meni ovo nisu lažni mrtvi, ja se ne bavim retrovizorima i jel netko pomaknuo ruku ili nogu. to mi spada u teorije zavjere. ono kaj ja pretpostavljam je da su ti ljudi izginuli na razne načine jer je rat ali ne na tim mjestima gdje leže nego su na mjesta gdje leže postavljeni kako bi sve izgledalo grotesno do bola. i to bi mi objasnilo zašto ih ovaj gradonačelnik nije vidio u trenutku ruskog povlačenja i zašto je dao euforičnu izjavu.
Pa evo, satelitske snimke otkrivaju da su bili tamo u trenutku ruskog povlacenja, a i 10ak dana prije ...
No, da i nisu....to su pobiti civili...ej
ne razumijem? kak se to na satelitu prevrti unazad par dana? nek onda prevrte kak rusi prolaze kraj toga, kak ih ubijaju, nek prevrte na dan kad su se ta tijela pojavila na toj ulici.
i kraj priče, imamo čvrste neoborive dokaze.
koliko vidimo, rade na tome
ali...sta je ovdje primarni problem, tko ih je namjestio na cesti (ako je)..ili tko ih je zvijerski ubio?
pa norka velika je razlika jel su ti ljudi poginuli u ratu, nenamjerno, pala granata, zalutao metak kroz prozor...ili ih je netko posmicao na nekoj cesti vezane.
ako mogu vrtit satelitsku snimku unazad i prevrtili su, kažu, par dana u nazad, gdje su rusi koji prolaze pored toga? gdje su rusi koji ubijaju te ljude na snimkama? ako imaš tu mogućnost vrtit snimke sa satelita unazad  a ja osobno mislim da nemaju, nego prodaju vijest, u čemu je onda problem pokazat sve?
a metak u potiljak? a vezane ruke na leđima? a silovane, gole mrtve zene? kam to spada?
u specijalne efekte, valjda znaš da će rusofili nešto izmuljati da to opravdaju a ako sami nemaju dovoljno mašte bude se već netko iz centrale javio i to sve objasnio nakon čega će rusofili živahno zapljeskati ručicama i reći to je to, jebo mozak, jebo logiku, jebo činjenice...rusofili znaju najbolje.

Šandor Winnetou

Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 5/4/2022, 00:21

red wolf wrote:
crvenkasti wrote:
Nespretno i infantilno koristiš sofizme i alogičnu demagogiju.
Pitao sam te imaš li sumnji da se naša strana služila lažima i podmetanjima ili uopće nemaš?
Ovisi. Sigurno lažnim scenama ratnih zločina ne.

Kad mi lažemo, to je civilizirano i humano.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 5/4/2022, 00:23

Evo šalje Šojgu novih 60 tisuća rezervista u Donbas da riješe stvar.

Novo topovsko meso. cheers
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 5/4/2022, 00:27

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 5/4/2022, 00:27

Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ebenica wrote:ovo je nešto fascinantno, gradonačelnik buče u trenutku kad su se rusi povukli, niti jedna jedina riječ o njegovim sugrađanima koji leže po ulicama grada kojem je on gradonačelnik, javlja se ispred neke upravne zgrade, znači da je prošao kroz grad, nevjerojatne emocije nekoga tko je prošao kroz grad (to je 31.3):


ukrajinska vojska je 2 dana kasnije ušla u buču? ili 3 i onda su se pojavile snimke masakra.
i masovne grobnice su stigli u 2 dana iskopati i napuniti? I postaviti scenu, sminku, rekvizite?
jesu ih rusi bar posmicali, da ukri imaju manje posla..ili su i to ukri sami, a da nitko od prezivjelih svjedoka to nije vidio?
masovne grobnice su vjerojatno s početka okupacije, ljudi stradali u granatiranjima i puškaranjima. ne vjerujem da je riječ o "posmicanjima".
autopsije ce dati tocne podatke
za sada se zna da su ležali danima iliti da su rusi sa svojim negiranjem pojeli govno

https://www.novilist.hr/novosti/svijet/pobijena-sva-ruska-opravdanja-o-masakru-lesevi-likvidiranih-tjednima-su-lezali-na-cesti/
danima su ležali? pa kaj ej onda ovom gradonačelniku? jel drogiran? jel bi ti tak noorka, prošla kroz grad, vidjela sve to i onda napravila ovak video selfi? jel bi ti bilo do bilo čega?
možda mu je lakše jer nigdje nema krvi. toliko tijela a jedne kapi krvi.
Satelit valjda ne laže
A gle, tko kaze da on nije znao za te mrtve? Ili mozda ne za sve...al je bio ovako ushicen kad je gamad napustila mjesto...i koliko je velika ta Buča? Ima 1, 6...17 ili 50 ulica?
Prema svjedocima, danima su bili skriveni po podrumima dok su bili pod ruskom opsadom, pa mozda ipak nije ni sve vidio odmah, pogotovo ove zakopane i eliminirane po podrumima i nabite u kanalizavijske šahte...
meni ovo nisu lažni mrtvi, ja se ne bavim retrovizorima i jel netko pomaknuo ruku ili nogu. to mi spada u teorije zavjere. ono kaj ja pretpostavljam je da su ti ljudi izginuli na razne načine jer je rat ali ne na tim mjestima gdje leže nego su na mjesta gdje leže postavljeni kako bi sve izgledalo grotesno do bola. i to bi mi objasnilo zašto ih ovaj gradonačelnik nije vidio u trenutku ruskog povlačenja i zašto je dao euforičnu izjavu.
Pa evo, satelitske snimke otkrivaju da su bili tamo u trenutku ruskog povlacenja, a i 10ak dana prije ...
No, da i nisu....to su pobiti civili...ej
ne razumijem? kak se to na satelitu prevrti unazad par dana? nek onda prevrte kak rusi prolaze kraj toga, kak ih ubijaju, nek prevrte na dan kad su se ta tijela pojavila na toj ulici.
i kraj priče, imamo čvrste neoborive dokaze.
koliko vidimo, rade na tome
ali...sta je ovdje primarni problem, tko ih je namjestio na cesti (ako je)..ili tko ih je zvijerski ubio?
pa norka velika je razlika jel su ti ljudi poginuli u ratu, nenamjerno, pala granata, zalutao metak kroz prozor...ili ih je netko posmicao na nekoj cesti vezane.
ako mogu vrtit satelitsku snimku unazad i prevrtili su, kažu, par dana u nazad, gdje su rusi koji prolaze pored toga? gdje su rusi koji ubijaju te ljude na snimkama? ako imaš tu mogućnost vrtit snimke sa satelita unazad  a ja osobno mislim da nemaju, nego prodaju vijest, u čemu je onda problem pokazat sve?
a metak u potiljak? a vezane ruke na leđima? a silovane, gole mrtve zene? kam to spada?
u specijalne efekte, valjda znaš da će rusofili nešto izmuljati da to opravdaju a ako sami nemaju dovoljno mašte bude se već netko iz centrale javio i to sve objasnio nakon čega će rusofili živahno zapljeskati ručicama i reći to je to, jebo mozak, jebo logiku, jebo činjenice...rusofili znaju najbolje.

Jer su takve stvari kako god se okrene neugodne. Ali njihov mo u svakom sukobu u zadnjih 40 godina je bio isti...prvo pokusaj klasicnim ratom, pa to se raspadne samo od sebe a onda druga faza je teroriziranje stanovnistva da nestane bilo kakva vrsta otpora. Uostalom nije da se to iz prsta izvuklo. Cak i za vrijeme hladnog rata su dizajnirali oruzje koje je radeno upravo radi opsada i lakseg rasturanja zgrada i kvartova po gradovima...itd itd. Ovaj Buratino recimo na kojeg svi svrsavaju...ali i prije njega tyulipan,pion,shmel...to su sve oruzja koja su radjena s ciljem izazivanja sto veceg broja zrtava i unistavanja infrastrukture da bi otpor cim prije prestao. Otislo se toliko daleko da su takva oruzja i pristup proglasavani humanim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ra 5/4/2022, 00:28

Šandor Winnetou wrote:
Ra wrote:
michaellcmacha wrote:
Ra wrote:U pravu je Violator. 

Za nas koji ne sudjelujemo u raspravi, ali čitamo vaše upise, ova tema doista izgleda poput video igrice pubertetlija. Iz tople sobe se vodi ljuti boj, tko je u pravu, tko je jači, pametniji, čiji tata ima većeg.

Neke je ovo bacilo 30 godina unatrag.

Miha, imaš gadnih problema s viđenjem stvarnosti. 
Violator nije kriva za ono što se dogodilo tebi ili tvojoj tetki. 
Stani, vrijeđaš je već jako dugo, a sad i prijetiš. 
Poistovjećuješ se s Ukrajincima, patiš s njima, a tim ljudima treba pomoć, a ne tvoja patnja. 


Učini nešto konkretno, pomozi nekom kome pomoć treba. To je sve što možeš i trebaš učiniti. 

Ostali... 
Razumjeti nešto ne znači da to trebamo i opravdavati.
ja nisam s njom imao ništa, ona je ta koja j počela krokodilske suze puštati radi ruskih koljača i ubojica i u tom smislu ja sam rekao da se ona trpa u koš sa Levim, alfom, jebenicom i još tu nekima koji će ukoliko hrvatska bude napadnuta u nekom širem sukobu biti operativno interesantni zbog opasnosti da bi mogli sudjelovati u sabotažama ili diverzirati... i to je njih jako uvrijedilo a ja sam im išao na ruku davši naglasak da je vrlo bitno da ih službe procesuiraju kako ne bi bili izloženi hvatanju od strane mnogih nas koji ćemi itekako biti zainteresirani da se sabotere i diverzante hvata, s tim da će puno lošije proći ukoliko ih se tako bude hvatalo... i to je to, na to su se oni počeki kofrčiti, pozivati na nekakva ljudska prava i mene vrijeđati, i ja sam im na to rekao ako budemo izloženi napadu, a oni budu sabotirali obranu ili diverzirali u cilju pomaganja agresoru za kojeg trenutno navijaju, ja prvi ako budem u mogućnosti ću se pobrinuti da ne uspiju u svom naumu, pa makar ih to i glave koštalo... naravno nije isključeno da i mene to košta glave... eto to je ta priča... naravno ona se uzjebala i počela vrijeđati, a eto ja joj nisam ostao dužan i sve što sam rekao iza toga stojim... definitivno bih radije da j ona zavržila u đubru a ne netko tko je bio vrijedan življenja u ovoj državi i za ovu državu.. ona, jebenica, levi, alfa ne znam gdje živi, nisu toga vrijedni, e sad ako to tebi ne odgovara sory, ja od tog ne odstupam, jednom smo zbog takvih imali strašn gubitke, nema smisla da nam se to opet ponovi...
da li sam ja nešto učinio konkretno... pa ako sam lijepo rekao da sam odmah čim se vidjelo u kojem to smjeru ide, a yoda zna da sam ja 15.02. znao da će ukrajina upasti u ogromno zlo koje joj je odreila fašistička genocidna rusija, tj njen diktator, ja sam sve što je vrijedilo, a nisam uopće koristio, prenamjenio za njih i to je putem nekog tko ima upliva i veze sa humanitarnom pomoći već otišlo kud treba.... 
sjetim se da smo ja i ti razgovarali i da si i više nego ok osoba, i ja sam, ali ima prag tolerancije preko kojeg ne puštam ni milimetra, i to je tako i tako će biti dok je mene...
Miha, čitala sam od samog početka, znam što je tko kome pisao. 
Reći ću ti iskreno... prva je primijetila da je ovaj rat iz tebe izvukao strašne uspomene i otvorio nezaliječene rane, da si se poistovjetio s patnjama Ukrajinaca, da si se potpuno promijenio. 

Pokušala te upozoriti na to, ali si ti to doživio kao napad. I onda krene ono, ja tebi, ti meni.... 

I ti si meni ok, zato sam se i javila na temi koju sustavno ignoriram, jer vidim tu strašnu promjenu u tvom pisanju. 
Ne pišem ti ovo kako bih te provocirala, žao mi je kad vidim kako na sve reagiraš jer štetiš ponajprije sebi, a nikom s time ne pomažeš.

I ovdje nema strana i koševa. Postojimo mi, mali obični ljudi, izmanipulirani i poniženi, koje će bez milosti neki prdonje iskoristiti za svoje vlastite bolesne ciljeve.
Te spodobe će i tebe i mene i svakog od nas prodati ne za neki ideal, nego za svoj minorni besmisleni hir. 


Miha, ovo nije tvoj rat. Ti si svoje napravio, izgubio si svoje najbliže, izgubio si zdravlje, dao si sve što se dati može, ne moraš sve proživljavati još jednom. 
Nemoj to raditi sebi, molim te.
Jesi li primjetila da su svi bojovnici tako ili slično reagirali i svi su dragovoljci domovinskog rata. I zar to tebi ništa ne znači? Zašto sumnjaš u našu prosudbu kada smo se pokazali kao vjerodostojni u svojim prosudbama u svakom ratu koji se dogodio a da smo ga mi komentirali? Zar nam u slučaju rata opet treba peta kolona i pogibija naših sinova i kćeri i unuka jer je netko zaključio da mi nismo u pravu kada se želimo obraniti?
Evo do sada ste isključivo mihu napadali iako sam i ja slično pisao u manjem obimu no da vam otvoreno kažem, u slučaju sukoba sa rusijom a da službe sigurnosti same ne odrade svoj posao ja bi ga se dohvatio jer mi je život mojih bližnjih daleko važniji od života jebenih rusofila i kojekakvih bitangi a zbog kojih bi moji bližnji ili cijela država mogla stradati. Dolazimo do točke prijeloma u slučaju sukoba, ili mi ili rusofili a svatko neka se svrsta na koju god hoće stranu. Otvoreno svima kažem tko će mi biti neprijatelj u tom trenutku (ako do njega dođe) i kome neću dozvoliti da mi ugrozi djecu, rodbinu prijatelje i tu svima garantiram da  milosti biti neće.


Ma čitate li vi uopće svoje upise? Od koga se to branite pobogu? I tko si ti da ti se moram očitovati za koga sam? Što je vama ljudi?

Jasno mi je da je ovaj rat kod svih vas (osim možda Dijagrama) izvukao na površinu sve ono što ste trebali odraditi uz stručnu pomoć, a niste. 
Vi ne komentirate rat Ukrajine i Rusije, vi u svojim glavama ratujete sa Srbima i bjesomučno detektirate petokolonaše u svima onima koji ne misle kao vi. 

Ovo su ljudi s kojima ste pisali i jučer i prekjučer, s kojima ste rame uz rame do prije rata ratovali protiv vaksera ili antivaksera. 
Isti ljudi, druga tema i odjednom se dojučerašnji pajdaši prozivaju, optužuju, prijeti ima se jer su to oni koji će vam poklati rodbinu. 

Dajte ljudi saberite se, koji vam je kukuruz. 

Tebe nisam spomenula jer se niti približno ne nerviraš kao Miha, ne doživljavaš to sve intenzivno kao on, ne vrijeđaš toliko kao o. 

I ne napadam ga, ne vrijeđam ga, jebote stalo mi je do čovjeka.

Napisala sam mu što sam vidjela čitajući vašu prepisku od samog početka. 

Napisala sam iskreno što mislim zato što nisam i ne želim postati podguzna muha koja će se složiti s većinom, da me se ne proziva neprijateljem.
Nisam ni ona koja će potvrditi nešto samo zato što je to napisala osoba koja mi je možda draža od sugovornika s kojim je u sukobu. 


Zadovoljan?
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 5/4/2022, 00:30

Šandor Winnetou wrote:
Nemam ti ja tih manira kao ti, ja to drugačije riješavam, u svakom slučaju drago mi je da si se već svrstao gdje spadaš.
pa naravno da jesam, ja i ti nikad ne bi mogli bit na istoj strani, ja bih glavašu pucao u glavu isto kao i tebi ili mihi da vi na mojoj strani ubijate nekoga radi "sumnje" ili kao "narodnog neprijatelja" bnez aposlutno ikakvog dokaza. bez ikakvog pardona bi od mene dobili metak u glavu pa da se sto puta borite "za hrvatsku". nikad ja i ti ne bi bili na istoj strani.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 5/4/2022, 00:36



civilians Mariupol, ukraine, speak out
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 5/4/2022, 00:38

MDMiridije wrote:Pa Suljo i Putin ne mogu biti karakterno drugaciji jedan od drugog. Suljo se citav zivot slepao uz snaznije prijatelje,kolege itd...tipicni potrcko. Cak i sada kada je na celu zemlje nema mu nista draze nego se slikati s nekim sa istoka ili zapada i pohvaliti se kako je dobio ovaj ili onaj ustupak "Makron mi rekao nece nitko u EU prije srbije","Putin mi dao jeftiniji plin","Xi mi svršio po trbuhu umjesto po čelu",...

Dakle tip koji kroz život prolazi tako da se šlepa većima od sebe, dok je srpska mitomanija bazirana na herojima i junacima koji su uzrokovali ili oko kojih su se vrtili svjetski događaji kroz povijest. Tip koji izgleda i zvuči kao da je tužna vrba silovala kartu Italije se ne uklapa u tu vizuru.

Dok je Putin vrh piramide, tiha patnja svakoga tko mašta o ultimativnom atamanu, bogu, ili čemu li već....čovjek kojega se sluša i s kojim se drugi dolaze slikati a koji ne traži sliku ni s kim...stvar osobnog pristupa ljudima kojima se pojedinci dive. Dakle nisu isti. Suljo ima problem sto bi radije bio tamo gdje je lova i gdje su fini ljudi, lijepe vecere i nesto sto sam podrazumjeva za elitu. Tko bi jebote htio s Putinom vecerati? Problem je sto mu glasacko tijelo mahom svršava na Putina i zločine koje njegov režim čini...pa ne može ni tu napraviti što bi htio...pa i dalje nastoji sjediti na dvije stolice. Da bude apsurd veći generalno mu polazi za rukom. EU generalno vjerojatno puca ona stvar što Srbija radi po tom pitanju, veći joj je problem ponašanje nekih samih članica u čitavoj priči kao i njihove želje....ali isto tako stoji da ovaj još uvijek manevrira u čitavom ovom kaosu neokrznut. Barem što se vidi ovako na dlanu.
A štaš s njime ? Ovo ostali su ionako puno luđi od nega.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović 5/4/2022, 00:40

MDMiridije wrote:
Hektorović wrote:Džango jebe mater Vučiću, al baca drkicu na još luđeg Putina.

Nda isprike sto moram biti partybreaker ali pola ljudi koji ga sada proglasavaju ludjakom i manijakom je izdrkavalo na njegov lik i djelo prije ovoga sranja. Nikome nije smetalo nista od istoga sto se danas gura pod normalno. Od njegovog pristupa politickim neistomisljenicima,odnosu prema opoziciji, medijima, drugim zemljama,...

Ovo....Putin luđak je u glavama mnogih jako friška istina.

Pazi, i mnogi iz USA sad govore "do sad smo ga smatrali brutalnim ali lukavim, no sa ovim ratom je pokazao totalno ludilo."

Jednostavno lik je očito mentalno skrenuo
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović 5/4/2022, 00:41

RayMabus wrote:Evo šalje Šojgu novih 60 tisuća rezervista u Donbas da riješe stvar.

Novo topovsko meso. cheers


Valjda do zadnjeg Tunguza i Dagestanca
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 5/4/2022, 00:43

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:Evo šalje Šojgu novih 60 tisuća rezervista u Donbas da riješe stvar.

Novo topovsko meso. cheers


Valjda do zadnjeg Tunguza i Dagestanca
Pa neka ih.

Sve se to melje u čevape i pljeskavice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 5/4/2022, 00:44

Jel misli taj Putin da će njemu Zapad priznat taj Krim i Donbas i to tamo ?

Pa nije Kina Krim priznala.

On je upa u zamku i sad ekonomski pad i lom i tako godinama a onda ide prava ofenziva na njih tamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 5/4/2022, 00:48

SJEDINJENE Države i njihovi saveznici će ovoga tjedna objaviti nove ekonomske sankcije Rusiji zbog njene invazije na Ukrajinu, priopćio je američki savjetnik za nacionalnu sigurnost Jake Sullivan.

SAD će u narednim danima također objaviti i svoje odluke o dodatnoj vojnoj pomoći Ukrajini, rekao je Sullivan novinarima u Bijeloj kući, kako prenosi Reuters.

Američki predsjednik Joe Biden u ponedjeljak je poručio da SAD “mora nastaviti slati Ukrajini oružje koje im je potrebno za nastavak borbe”.

Sullivan je rekao da se razgovori između zemalja Zapada sada odnose prije svega na moguće mjere "vezane uz energiju", što je vrlo osjetljivo pitanje među Europljanima koji su jako ovisni o ruskom plinu.

Jake Sullivan kazao je da se traži konsenzus s EU-om koja također razgovara o novim sankcijama Moskvi.

On je obećao i da će u sljedećim danima doći do "novih najava dodatne vojne pomoći" Ukrajini, ali nije pojasnio o čemu se točno radi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 5/4/2022, 00:49

Gnječ wrote:
di si našao taj rumble? nikad čuo za to, al izgleda kao platforma inteligentnih ljudi :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 5/4/2022, 00:50

Hektorović wrote:
Pazi, i mnogi iz USA sad govore "do sad smo ga smatrali brutalnim ali lukavim, no sa ovim ratom je pokazao totalno ludilo."

Jednostavno lik je očito mentalno skrenuo

Generale ako je netko zločinac onda treba prvo postaviti što je zločin i što je sjebano ponašanje. Dakle ako je očigledno bilo godinama da tip ide u smjeru apsolutizma, da nariče za sovjetskim savezom...da fizički eliminira bilo kakvu oporbu...da koristi sudove i represivni aparat protiv apsolutno svega van vlastitog viđenja svijeta, onda je lud bio davno prije nego je pokrenuo ovaj rat. Ista ova sranja je radio svojevremeno u Ceceniji. Isto sve...isto nije dozvoljeno bilo da se zove to rat nego se zvalo specijalna operacija. Isto su bila smaknuca, dizanja u zrak citavih gradova itd...dakle mir iz pokolja. Nije da nije bilo vidljivo u kojem smjeru ide njegovo razmisljanje. Kad je oteo dio zemlje nezavinse drzave ovdje je masa ljudi koji se zgrazaju danas nad njegovim ponasanjem pisala....hehehe hihihi neka im, pijani hruscov ionako poklonio...dobar štos, kako je zajebao zapad,... trovanje opozicionara isto tako se prikazivalo kao nesto zabavno i pozeljno ili ne znam ni ja sto sve ne. Ako su ljudi to podrazumjevali pod njegove kvalitete godinama, a jesu...jer rijetko tko je promijenio mišljenje o istome zbog svih tih ludorija. Onda isti sada radi ovoga kad pada u vodu krscansko jedinstvo itd budalastine u sto se vjerovalo...pod cistom i sirovom ambicijom, sad je odjednom lud? Bljeh.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 5/4/2022, 00:53

Najbitnije je sad udarit eu sankcije totalne na ruski ugljen.

Objasnija san već zašto : plaća u Donbasu je oko 300 eura a sad su stavili većinu ugljena pod svoju kontrolu i ako udreš eu sankcije na to Rusiji onda nemaju to tržište i moraju po jeftinijoj cijeni prodavat Kini i Indiji + troškovi prijevoza i onda taj Donbas gubi najvažniju granu ekonomije jer će radit za još veći kikiriki.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 5/4/2022, 00:54

Sto se tice vojne pomoci....trebat ce poceti misliti i o klasicnom pjesackom naoruzanju kao i o ispravljanju gresaka u proslosti. Sad ove krajeve koje su vratili....svaki most i prometnicu drzati minirano do trenutka kad stvari ne budu gotove...ja definitivno ne bih se zakleo da je to to po pitanju ulaska iz Bjelorusije. Ako nista a ono ce drzati gore dio jedinica da vezu lijep broj postrojbi u i oko Kieva...jer istim putom se do Kijeva ako nema otpora dodje u jednome danu. Da ne bude sve zaludu na kraju.

A od naoruzanja moraju pod hitno poceti razmisljati o protubrodskim raketama...i o bilo cemu sto se moze lansirati na udaljenosti od 40 i vise kilometara, a da ne izaziva previse pozornosti. Jer ako ne budu u stanju dalekometno im topnistvo ugrozavati sve one utvrde i cudesa su za qrac...nece ovi frontalno jurisati na to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 5/4/2022, 00:56

protumačiti mi se nikada oružja ne bi ni uhvatili jer uzora ne 
Ra wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Ra wrote:
michaellcmacha wrote:
Ra wrote:U pravu je Violator. 

Za nas koji ne sudjelujemo u raspravi, ali čitamo vaše upise, ova tema doista izgleda poput video igrice pubertetlija. Iz tople sobe se vodi ljuti boj, tko je u pravu, tko je jači, pametniji, čiji tata ima većeg.

Neke je ovo bacilo 30 godina unatrag.

Miha, imaš gadnih problema s viđenjem stvarnosti. 
Violator nije kriva za ono što se dogodilo tebi ili tvojoj tetki. 
Stani, vrijeđaš je već jako dugo, a sad i prijetiš. 
Poistovjećuješ se s Ukrajincima, patiš s njima, a tim ljudima treba pomoć, a ne tvoja patnja. 


Učini nešto konkretno, pomozi nekom kome pomoć treba. To je sve što možeš i trebaš učiniti. 

Ostali... 
Razumjeti nešto ne znači da to trebamo i opravdavati.
ja nisam s njom imao ništa, ona je ta koja j počela krokodilske suze puštati radi ruskih koljača i ubojica i u tom smislu ja sam rekao da se ona trpa u koš sa Levim, alfom, jebenicom i još tu nekima koji će ukoliko hrvatska bude napadnuta u nekom širem sukobu biti operativno interesantni zbog opasnosti da bi mogli sudjelovati u sabotažama ili diverzirati... i to je njih jako uvrijedilo a ja sam im išao na ruku davši naglasak da je vrlo bitno da ih službe procesuiraju kako ne bi bili izloženi hvatanju od strane mnogih nas koji ćemi itekako biti zainteresirani da se sabotere i diverzante hvata, s tim da će puno lošije proći ukoliko ih se tako bude hvatalo... i to je to, na to su se oni počeki kofrčiti, pozivati na nekakva ljudska prava i mene vrijeđati, i ja sam im na to rekao ako budemo izloženi napadu, a oni budu sabotirali obranu ili diverzirali u cilju pomaganja agresoru za kojeg trenutno navijaju, ja prvi ako budem u mogućnosti ću se pobrinuti da ne uspiju u svom naumu, pa makar ih to i glave koštalo... naravno nije isključeno da i mene to košta glave... eto to je ta priča... naravno ona se uzjebala i počela vrijeđati, a eto ja joj nisam ostao dužan i sve što sam rekao iza toga stojim... definitivno bih radije da j ona zavržila u đubru a ne netko tko je bio vrijedan življenja u ovoj državi i za ovu državu.. ona, jebenica, levi, alfa ne znam gdje živi, nisu toga vrijedni, e sad ako to tebi ne odgovara sory, ja od tog ne odstupam, jednom smo zbog takvih imali strašn gubitke, nema smisla da nam se to opet ponovi...
da li sam ja nešto učinio konkretno... pa ako sam lijepo rekao da sam odmah čim se vidjelo u kojem to smjeru ide, a yoda zna da sam ja 15.02. znao da će ukrajina upasti u ogromno zlo koje joj je odreila fašistička genocidna rusija, tj njen diktator, ja sam sve što je vrijedilo, a nisam uopće koristio, prenamjenio za njih i to je putem nekog tko ima upliva i veze sa humanitarnom pomoći već otišlo kud treba.... 
sjetim se da smo ja i ti razgovarali i da si i više nego ok osoba, i ja sam, ali ima prag tolerancije preko kojeg ne puštam ni milimetra, i to je tako i tako će biti dok je mene...
Miha, čitala sam od samog početka, znam što je tko kome pisao. 
Reći ću ti iskreno... prva je primijetila da je ovaj rat iz tebe izvukao strašne uspomene i otvorio nezaliječene rane, da si se poistovjetio s patnjama Ukrajinaca, da si se potpuno promijenio. 

Pokušala te upozoriti na to, ali si ti to doživio kao napad. I onda krene ono, ja tebi, ti meni.... 

I ti si meni ok, zato sam se i javila na temi koju sustavno ignoriram, jer vidim tu strašnu promjenu u tvom pisanju. 
Ne pišem ti ovo kako bih te provocirala, žao mi je kad vidim kako na sve reagiraš jer štetiš ponajprije sebi, a nikom s time ne pomažeš.

I ovdje nema strana i koševa. Postojimo mi, mali obični ljudi, izmanipulirani i poniženi, koje će bez milosti neki prdonje iskoristiti za svoje vlastite bolesne ciljeve.
Te spodobe će i tebe i mene i svakog od nas prodati ne za neki ideal, nego za svoj minorni besmisleni hir. 


Miha, ovo nije tvoj rat. Ti si svoje napravio, izgubio si svoje najbliže, izgubio si zdravlje, dao si sve što se dati može, ne moraš sve proživljavati još jednom. 
Nemoj to raditi sebi, molim te.
Jesi li primjetila da su svi bojovnici tako ili slično reagirali i svi su dragovoljci domovinskog rata. I zar to tebi ništa ne znači? Zašto sumnjaš u našu prosudbu kada smo se pokazali kao vjerodostojni u svojim prosudbama u svakom ratu koji se dogodio a da smo ga mi komentirali? Zar nam u slučaju rata opet treba peta kolona i pogibija naših sinova i kćeri i unuka jer je netko zaključio da mi nismo u pravu kada se želimo obraniti?
Evo do sada ste isključivo mihu napadali iako sam i ja slično pisao u manjem obimu no da vam otvoreno kažem, u slučaju sukoba sa rusijom a da službe sigurnosti same ne odrade svoj posao ja bi ga se dohvatio jer mi je život mojih bližnjih daleko važniji od života jebenih rusofila i kojekakvih bitangi a zbog kojih bi moji bližnji ili cijela država mogla stradati. Dolazimo do točke prijeloma u slučaju sukoba, ili mi ili rusofili a svatko neka se svrsta na koju god hoće stranu. Otvoreno svima kažem tko će mi biti neprijatelj u tom trenutku (ako do njega dođe) i kome neću dozvoliti da mi ugrozi djecu, rodbinu prijatelje i tu svima garantiram da  milosti biti neće.


Ma čitate li vi uopće svoje upise? Od koga se to branite pobogu? I tko si ti da ti se moram očitovati za koga sam? Što je vama ljudi?

Jasno mi je da je ovaj rat kod svih vas (osim možda Dijagrama) izvukao na površinu sve ono što ste trebali odraditi uz stručnu pomoć, a niste. 
Vi ne komentirate rat Ukrajine i Rusije, vi u svojim glavama ratujete sa Srbima i bjesomučno detektirate petokolonaše u svima onima koji ne misle kao vi. 


Ovo su ljudi s kojima ste pisali i jučer i prekjučer, s kojima ste rame uz rame do prije rata ratovali protiv vaksera ili antivaksera. 
Isti ljudi, druga tema i odjednom se dojučerašnji pajdaši prozivaju, optužuju, prijeti ima se jer su to oni koji će vam poklati rodbinu. 

Dajte ljudi saberite se, koji vam je kukuruz. 

Tebe nisam spomenula jer se niti približno ne nerviraš kao Miha, ne doživljavaš to sve intenzivno kao on, ne vrijeđaš toliko kao o. 

I ne napadam ga, ne vrijeđam ga, jebote stalo mi je do čovjeka.

Napisala sam mu što sam vidjela čitajući vašu prepisku od samog početka. 

Napisala sam iskreno što mislim zato što nisam i ne želim postati podguzna muha koja će se složiti s većinom, da me se ne proziva neprijateljem.
Nisam ni ona koja će potvrditi nešto samo zato što je to napisala osoba koja mi je možda draža od sugovornika s kojim je u sukobu. 


Zadovoljan?
Nisam, koji sad tu vražiji vakseri antivakseri??? pa miha i ja ili dijagram iako u nekim trenutcima nismo bili na istim relacijama nikada nismo ni pokušali jedni drugom naškoditi u bilo kojem smislu i birali smo riječi da nekoga ne povrjedimo a to je sad bez veze u usporedbi sa ovom situacijom u Ukrajini a koju s vakserstvom/antivakserstvom pokušavate uspoređivati a da ne kažem razvodniti( implicirao bi da si zla osoba i da to namjerno radiš a takvom te ne držim)

Zar ti ne razumiješ da je kod nas u igri jedan drugi moment a to je ono kako smo se našli ja iz Vu, Miha iz Siska, Šima iz Osjeka, Jure iz Dubrovnika... na istoj ne samo pobjedničkoj strani nego prvenstveno na strani koja je univerzalno pravedna i ona koja stoji uz ljudske vrednote? Ne razumijem zašto se sumnja u naš kompas i gura nas se u ovoj situaciju da kao zamišljamo rat sa srbima? pa mi smo taj rat dobili, i samo naša milost dana Bogom nas je obuzdala da se ne osvećujemo nad poraženima! Pa ne sanjamo mi ratove kao da ih želimo, malo tko ih uopće sanja osim oboljelih od PTSPa no neusporedivo više ih sanjaju poraženi i oni koji su okrvarili ruke, savjest im ne daje mira ( barem oni koji je imaju jel)

Ako želiš tu tematiku razglabati slobodno reci, uputiti ću te na poveznice gdje možeš o tome puno saznati no kako sam već rekao ovo nema veze s tim, naš kompas je prilično dobro baždaren i budi sigurna da će na kraju balade biti upravo ovo što pišemo mi dragovoljci DR, ne zato što smo pametniji ili mudriji već zato što nemamo dvojbi niti brigu oko komoditeta npr što ako nam isključe plin, što ako nam ne daju naftu, što ovo što ono....previše toga je iza nas da bi se obazirali na takve gluposti. Naše bake i djedovi i pra pra pra  su živjeli bez toga vjekovima pa valjda možemo i mi nekoliko mjeseci.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Noor 5/4/2022, 00:56

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:Evo šalje Šojgu novih 60 tisuća rezervista u Donbas da riješe stvar.

Novo topovsko meso. cheers


Valjda do zadnjeg Tunguza i Dagestanca
citam neki dan i gledam imena i slike ruskih poginulih vojnika, mladica u ranim 20-im...slike u civilu ili u uniformi, prije rata...pa on dođe iz Ulan Udea na Bajkalskom jezeru, iz Amurska i Čekurovke na ušću Lene, poginut u Ukrajinu

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 5/4/2022, 00:57

RayMabus wrote:Najbitnije je sad udarit eu sankcije totalne na ruski ugljen.

Objasnija san već zašto : plaća u Donbasu je oko 300 eura a sad su stavili većinu ugljena pod svoju kontrolu i ako udreš eu sankcije na to Rusiji onda nemaju to tržište i moraju po jeftinijoj cijeni prodavat Kini i Indiji + troškovi prijevoza i onda taj Donbas gubi najvažniju granu ekonomije jer će radit za još veći kikiriki.

Coal Consumption by Country

Country Yearly Coal Consumption
(MMcf) World
Share Cubic Feet
Per Capita
1 China 4,319,921,826,000 50.5 % 3,055.00
2 India 966,288,692,600 11.3 % 729.54
3 USA 731,071,000,000 8.5 % 2,263.27
4 Germany 257,488,592,900 3.0 % 3,132.70
5 Russia 230,392,143,100 2.7 % 1,585.90
6 Japan 210,559,949,300 2.5 % 1,648.05
7 South Africa 202,298,474,200 2.4 % 3,599.13
8 South Korea 157,124,158,500 1.8 % 3,081.87
9 Poland 148,799,901,400 1.7 % 3,916.90
10 Australia 129,642,679,100 1.5 % 5,343.29
11 Turkey 116,877,929,300 1.4 % 1,464.12
12 Indonesia 102,623,737,100 1.2 % 392.36
13 Kazakhstan 86,633,849,830 1.0 % 4,858.64
14 Taiwan 72,649,581,410 0.8 % 3,076.00
15 Ukraine 59,357,188,880 0.7 % 1,327.49
16 Vietnam 56,641,097,040 0.7 % 604.88
17 Czech Republic (Czechia) 49,418,771,720 0.6 % 4,653.87
18 Serbia 43,189,608,110 0.5 % 4,878.00
19 Canada 42,907,416,750 0.5 % 1,179.33
20 Thailand 42,674,985,870 0.5 % 618.74

Jebes ugljen. To nece ni osjetiti toliko. Ako vec ne zele plin, treba na naftu ici. Lakse nadomjestiti puno nego plin, a puno ce vise zaboliti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 3 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum