ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Page 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by RayMabus 30/3/2022, 14:04

Pirate wrote:
RayMabus wrote:Srbiji bi upala sikira u med ako bi cijela EU zabranila uvoz ruskog ugljena.

Srbija je 14-ta država na svijetu po proizvodnji ugljena.

14 Serbia 8,282,757,340 0.7%

https://www.worldometers.info/coal/coal-reserves-by-country/

Bas i ne, za Srbiju bi bolje bilo da stopira izvoz ugljena i da ga vadi iskljucivo za svoje potrebe i eventualno potrebe Bosne. Sve vise od toga je silovanje utrobe zemlje. U prilog tome je i ova situacija u svijetu, cijene hrane rastu a zemlje ima koliko ima, Srbija je bogom dana za proizvodit hranu. Kopovi gdje se vadi ugljen na kraju postanu pbicna jalovista od kojih nema nikakve vajde, mozda jedino kao prostor za solare ili kakce depoe.
A koje potrebe sine sile nečiste kad se više od 90% tog ugljena spaljuje u termoelktranama za ugljen a na Balkanu su te peči sve prastare i ide polako gašenje i onda ti ostaje rudnik ugljena a možeš puvat u guzicu ako nemaš taj ugljen kome prodat.

To je rasuti teret i zato se sad radilo na luci Brčko tj nova dizalica da ugljen iz BiH se može i izvozit kad se zatvore TE na ugljen.

09.03.2022.

Rekonstrukcija platoa Luke Brčko, koja je počela prije šest mjeseci, završena je, a vrijednost ove investicije, kako je kazao Perica Josić, direktor JP Luka Brčko, bila je milion i 770 hiljada KM.

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 B_220309025

Tokom obilaska Luke s dužnosnicima Evropske unije u BiH Josić je kazao kako je ovo ogroman uspjeh te je zahvalio Evropskoj komisiji koja je odobrila grant, bespovratna sredstva od tri miliona eura.

"U ovom trenutku imamo 18 projekata koji su vrijedni skoro milijardu eura. Te investicije znače otvaranje novih radnih mjesta za narod koji živi na ovim prostorima, što istovremeno znači i napredak. Završen je prvi dio projekta u Luci Brčko, gdje je ukupna investicija 10 miliona eura. Ovaj projekt će učiniti Brčko gradom koji će imati adekvatnu vodenu infrastrukturu. Pored naše posvećenosti obnovi infrastrukture, mi ulažemo i u sektor sigurnosti", kazao je Johann Sattler, šef Delegacije Evropske unije u BiH i specijalni predstavnik.

Prvi zamjenik Visokog predstavnika i supervizor za Brčko distrikt BiH Michael Scanlan kazao je kako su sada preostala još dva koraka koja je potrebno završiti za njenu modernizaciju.

"Rekonstrukcija mosta je nešto na čemu se radi, autoputevi postaju realnost i poduzima se sve kako bi Brčko zaista postalo multimodalno transportno čvorište u ovom dijelu regiona. Investicije su već prisutne, što znači otvaranje radnih mjesta u privatnom sektoru, zapošljavanje ljudi koji žele ovdje da rade i grade budućnost", kazao je Scanlan.

Projekt je finansirala Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) u vrijednosti od 20 miliona maraka, 14 miliona maraka kreditnih sredstava i 6 miliona maraka granta nepovratnih sredstava od Evropske unije.

https://www.klix.ba/biznis/investicije/dva-koraka-dijele-luku-brcko-od-zavrsetka-modernizacije/220309025

RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by Pirate 30/3/2022, 14:14

marcellus wrote:
Pirate wrote:
marcellus wrote:
kaya wrote:
Serbinho-3 wrote:Recnim barzama Srbije, pokreces svoju ekonomiju
Pa vaša ekonomija je već najbolja na ovom delu sveta, zar ne?
Zato si ti godinama u italiji i americi.

a italija u stvari ono žešća kurčina, hrvatska s malo boljom pizzom i espressom

Bolja mi pizza kod nas, a i kava je tu negdje.

ma u biti da, i to je pitanje. Uglavnom Italija je ono... štajaznam u socijalizmu nam je izgledala ko las vegas. Danas iskreno izgleda malo ofucano

To sam i ja mislio na prvu ali opet mislim da je to radi toga sto je njima pol drzave kulturni spomenik pa se odugovlaci sa birokracijom dok se ne pocne sa obnovom.

Isto tako, kad se gleda standard talijana, tipa BDP i sl. ostavlja se dojam da i nisu nesto bogati ali onda kad ih upoznas vidis da su puni ko brod, ono, nekretnine, umjetnine, nakiti i sl.

Prije par godina me poznanik u Genovi upoznao sa svojim stanodavcem, skroman cica, a ono drzi u tom dijelu cijeli blok zgrada sa 400 stanova.

Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by marcellus 30/3/2022, 14:25

ma ne nego mislim ofucano... ne znam, talijani više ne voze "makine" nego mala japanska sranja, više se ne oblače jebački šareno nego većinom idu okolo, čak i ženske, u odjeći koja mene više podsjeća na socrealizam nego na one talijane iz sedamdesetih, osamdesetih kad su bili svi spicanjeni ko s naslovnice... nije mi današnja italija ona koju pamtim iz mladosti, i ne djeluju nam više nešto bogati, više se osjeća kao neko propadanje, ono, nisu više što su bili jednostavno... evo neki moj dojam. I ne voze više ko talijani nego po ograničenju, to samo ja dođem tamo pa napičim. I ne trube non stop, ne pizde, i tak... možda dolje napulj, palermo... jedino još svi i dalje imaju mamu koja najbolje kuha paštu i to

_________________
Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by marcellus 30/3/2022, 14:27

a da ne govorim da bi kupio kuću na obali kod abruzza jer su trenutno komično jeftine spram onih u hrvatskoj da imam lovu... ok potres je bio, potres je prošao, jebiga drugi put će drugdje

_________________
Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by Koba 30/3/2022, 15:42

catabbath wrote:Kako smo zajebani, rektalni alpinizam na najjače

jes' vidio kako su forumski rektalni alpinisti sretni?
a srbi nama zaustavili izvoz suncokretova ulja.
sad ćemo mi u salatu umjesto vojvođanskog suncokretovog ulja stavljati ''našu'' naftu.
ma nema nas nitko.

:)

_________________
Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 D9797710
Koba
Koba

Male
Posts : 2240
2022-02-24


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by vuksadinare 30/3/2022, 16:11

Tovariš Koba wrote:
catabbath wrote:Kako smo zajebani, rektalni alpinizam na najjače

jes' vidio kako su forumski rektalni alpinisti sretni?
a srbi nama zaustavili izvoz suncokretova ulja.
sad ćemo mi u salatu umjesto vojvođanskog suncokretovog ulja stavljati ''našu'' naftu.
ma nema nas nitko.

:)
.....i imamo pravo..ne samo zbog rusije davno je trebalo to napraviti..iz stotinu drugih razloga ako ti je poznato
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by RayMabus 30/3/2022, 16:25

Ništa se tu neće desit osim promjene vlasničke strukture a koja će opet ić nekome tko favorizira Putina samo taj neće biti pod sankcijama i više manje to je ta priča.

Ima njih dosta i u Srbiji koji čekaju da sad dionice NIS potonu pa Rus proda pa da oni dođu jeftino do dionica.

U suštini je to biznis tako da ono to je to.

Srbija ionako nema svoju sirovu naftu tako da sama rafinerija njoj s te strane ne jamči ništa ako bi je svi okolo blokirali jer bez sirovine nema ni proizvoda od iste tj nema ni benzina ni dizela.

Rafinerija samo rafinira naftu. Nije to bušotina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by kaya 30/3/2022, 17:11

marcellus wrote:ma ne nego mislim ofucano... ne znam, talijani više ne voze "makine" nego mala japanska sranja, više se ne oblače jebački šareno nego većinom idu okolo, čak i ženske, u odjeći koja mene više podsjeća na socrealizam nego na one talijane iz sedamdesetih, osamdesetih kad su bili svi spicanjeni ko s naslovnice... nije mi današnja italija ona koju pamtim iz mladosti, i ne djeluju nam više nešto bogati, više se osjeća kao neko propadanje, ono, nisu više što su bili jednostavno... evo neki moj dojam. I ne voze više ko talijani nego po ograničenju, to samo ja dođem tamo pa napičim. I ne trube non stop, ne pizde, i tak... možda dolje napulj, palermo... jedino još svi i dalje imaju mamu koja najbolje kuha paštu i to
E a, kada je malo klošarski u modi..
Prate oni, nema greške kokod njih u modnom izričaju
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by kaya 30/3/2022, 17:12

Tovariš Koba wrote:
catabbath wrote:Kako smo zajebani, rektalni alpinizam na najjače

jes' vidio kako su forumski rektalni alpinisti sretni?
a srbi nama zaustavili izvoz suncokretova ulja.
sad ćemo mi u salatu umjesto vojvođanskog suncokretovog ulja stavljati ''našu'' naftu.
ma nema nas nitko.

:)
Joj ubit ću se, i tako koristim maslinovo. Koje je danas mrvicu skuplje nego sumcokretovo i jedno miljardu puta bolje
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by Pirate 30/3/2022, 18:19

marcellus wrote:a da ne govorim da bi kupio kuću na obali kod abruzza jer su trenutno komično jeftine spram onih u hrvatskoj da imam lovu... ok potres je bio, potres je prošao, jebiga drugi put će drugdje

Mene to vise ne cudi otkad mi je prijatelj pokazivao cijene kuca u juznoj karolini gdje je radio, cijene kao i kod nas na obali oko 2200 dolara po kvadratu. Tako da mi nije jasno to kmecanje amera da si ne mogu priustiti nekretninu. To je kao kad bi kod nas kvm kostao 800 eura.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by catabbath 30/3/2022, 18:58

kaya wrote:
Tovariš Koba wrote:
catabbath wrote:Kako smo zajebani, rektalni alpinizam na najjače

jes' vidio kako su forumski rektalni alpinisti sretni?
a srbi nama zaustavili izvoz suncokretova ulja.
sad ćemo mi u salatu umjesto vojvođanskog suncokretovog ulja stavljati ''našu'' naftu.
ma nema nas nitko.

:)
Joj ubit ću se, i tako koristim maslinovo. Koje je danas mrvicu skuplje nego sumcokretovo i jedno miljardu puta bolje

Ulike su dosta loše rodile, ulje će dosta poskupiti. Misim ono pravo a ne uvozni šrot po supermarketima.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12372
2015-08-22


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by RayMabus 30/3/2022, 19:04

Meni su rodile. Ja san ovu godinu, to prije par mjeseci tamo na jesen napravija skoro 200 litara maslinovog ulja.

A ima i od prošle godine još.

Nema zime.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by marcellus 30/3/2022, 19:11

Pirate wrote:
marcellus wrote:a da ne govorim da bi kupio kuću na obali kod abruzza jer su trenutno komično jeftine spram onih u hrvatskoj da imam lovu... ok potres je bio, potres je prošao, jebiga drugi put će drugdje

Mene to vise ne cudi otkad mi je prijatelj pokazivao cijene kuca u juznoj karolini gdje je radio, cijene kao i kod nas na obali oko 2200 dolara po kvadratu. Tako da mi nije jasno to kmecanje amera da si ne mogu priustiti nekretninu. To je kao kad bi kod nas kvm kostao 800 eura.

ma u SAD imaš smiješno jeftinih kuća, ali nažalost po kozojebinama... ali nije da si američki šljaker ne može priuštit normalnu kuću, cca 150 kvadrata, oni ne grade ko mi za svakog sina i kćer po kat i za babu kad dođe čuvat dicu (pa na kraju u kući od 500 kvadrata ostane samo ta baba)

_________________
Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by marcellus 30/3/2022, 19:15

https://www.abruzzoreality.com/index.php/properties-for-sale/under-150/item/593-casale-dei-ciliegi

ovo za tu cijenu (5000 kvadrata zemlje 300 kuće) nemaš ni u vlajlandu

_________________
Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by marcellus 30/3/2022, 19:15

ni na obali nije puno skuplje

_________________
Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by Serbinho-3 30/3/2022, 21:46

kaya wrote:U pizzi i espressu talijani su carevi, u garderobi isto i stilu. 
A izvoze pa možda i najjače u europi


Imas ovde gomilu Egipcana, koji drze picerije.

Eto, cisto da naucis nesto.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by Serbinho-3 30/3/2022, 21:54

Pirate wrote:
Serbinho-3 wrote:
Pirate wrote:
kaya wrote:U pizzi i espressu talijani su carevi, u garderobi isto i stilu. 
A izvoze pa možda i najjače u europi

Jeo sam pizzu u italiji sigurno 30 puta i nista posebno, kod nas sam vise outa naletio na pizze koje obaraju sa nogu.

Prijatelj mi je izucio zanat za pizzaiola u Napulju i jeo sam tu pizzu ali meni se ona uopce ne svidja, draze su mi ove nase nabudjene sa svime i svacim.

Sto se tice garderobe tu se slazemo, talijani i francuzi su pojam dobrog stila a i sam se uglavnom oblacim ko digic kad moram u paradni mod.



Zavisi gde, nisu sve pizza-e Napoletane prica, imas i kao kod

nas.

Isto kapucino, espreso, moda.

Neki brendovi previse kopiraju.

Zavisi sta, gde i kako.

Kada vidim i ko kupuje, sta kupuje, navuce nesto,

izgleda ko pile sa sisama, tuga.

Navuce da pise marka i da se vidi a sto izgleda ko

nakupac svinja, koga briga, Azijati.prednjace, Korejci

u toj prici.

A jebiga, ja nisam naletio na nesto sto mi izaziva wow efekt, mislim, to je do mene i mog ukusa i mislim da smo mi apgrejdali pizzu. Naravno, ne mislim da im je kuhinja losa, dapace, jedna od jacih, pogotovo su im paste pojam, isto tako sirevi, vina i za cudo jako dobre pive prave.

Sto se tice garderobe, ne pamtim za markama, to mi je seljacki, kao kad vidim napucane ruskinje u fulu sa narkiranim na sebi, dok s druge strane stoji neka talijanka sa par sto eura robe na sebi ali onako bas u stilu.


Ma, slabo se i one oblace, poneka, generalno ne znaju

da se obuku, boje i slicno ili sve crno na sebi, jer vise

od toga ne zna.

Snimam jednu u vozu, neki beli kaput, zuckast, plave

pantalone, roze sandale, neko prstenje ko lusteri,

LV torba, wannabe ali ne zna.

Italijani ne daju novac na te marke, ostave to strancima.

Pizza-e su i drugi iskombinovali u 1000 varijanti, tako da

je imas svuda.

Imas ovde dobrih pizza, bez da je Napoletana, zavisi gde

udjes, isto i kafa.

Ja zadnje vreme uzimam ovde u Monci, Domino's Pizza,

Americka fransiza, kupis jednu, druga gratis.

Solidna Peperoni Pizza 7.5 eura, mozes drugu sa Tunjevinom

i lukom, svaki extra dodatak 1 euro.

Ne zalim se ni na Americku.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by veber 31/3/2022, 01:50

Tovariš Koba wrote:
catabbath wrote:Kako smo zajebani, rektalni alpinizam na najjače

jes' vidio kako su forumski rektalni alpinisti sretni?
a srbi nama zaustavili izvoz suncokretova ulja.
sad ćemo mi u salatu umjesto vojvođanskog suncokretovog ulja stavljati ''našu'' naftu.
ma nema nas nitko.

:)
kaj i ti se uznoji kao i ostatak čedomira?

koliko jedno kućanstvo troši ullja, a koliko benzina. dnevno ili mjesečno ili godišnje?

slabi vam argumenti uzojeni.

mijenjaj se sa svojom pravoslavnom braćom.
ti se zamijeni s njima u potrošnji.
vozi se na litru suncokretovog, a ne trebaš ni toliko mjesečno-tvoji četnici će se voziti na tvoj diesel.
i uz potrošnju od 5l kako tvrdiš i nekih 300km za njih je to dobra ponuda.

žrtvuj se za svoje.

suncokretom za dizel.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by mentalitet 31/3/2022, 07:20

Jebi ga Vuchko kaze da je to predvidio i na vrijeme od Emirata naruchio naftu.A Hrvatska je mimo EU uvela sankcije jedva chekajuci da Srbiji zabiije noz u ledja.Kazu srbi pih znamo mi hrvate i shto mozesh od njih ochekivati.Znachi sami sebii pucalli u nogu.Mudar ovaj chedo.Morti cete ga gledati sliijedecih 5 godiina,a jebeno je osvetoljubiv i samo cheka iza flanjke da shukne ujkaniima.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 4980
2020-07-05


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by Koba 31/3/2022, 08:36

vuksadinare wrote:
Tovariš Koba wrote:
catabbath wrote:Kako smo zajebani, rektalni alpinizam na najjače

jes' vidio kako su forumski rektalni alpinisti sretni?
a srbi nama zaustavili izvoz suncokretova ulja.
sad ćemo mi u salatu umjesto vojvođanskog suncokretovog ulja stavljati ''našu'' naftu.
ma nema nas nitko.

:)
.....i imamo pravo..ne samo zbog rusije davno je trebalo to napraviti..iz stotinu drugih razloga ako ti je poznato

naravno da mi je poznato.
ali pitaj sve naše vlade od 2000. do danas zašto to nije tako.
suncokretovo ulje proizvedeno u srbiji kupujemo i stavljamo u našu ambalažu.
i tako tko zna koliko čega.
a pola slavonije nam u korovu.
a ja k'o budala kad kupujem gledam deklaraciju hrvatski proizvod.
imamo svoju hrvatsku, naša je i bit će onakva kakvu ju sami želimo ....... rekao je tuđman ima tridesetak godina.

ako je ovo danas što smo željeli 1991. onda neka ide sve u tri pizde materine.
vazda dobri sluge, a loši si gospodari.
zvonimirovo prokletstvo, bilo ono tek puka izmišljotina ili ne još traje.

_________________
Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 D9797710
Koba
Koba

Male
Posts : 2240
2022-02-24


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by vuksadinare 31/3/2022, 08:58

Tovariš Koba wrote:
vuksadinare wrote:
Tovariš Koba wrote:
catabbath wrote:Kako smo zajebani, rektalni alpinizam na najjače

jes' vidio kako su forumski rektalni alpinisti sretni?
a srbi nama zaustavili izvoz suncokretova ulja.
sad ćemo mi u salatu umjesto vojvođanskog suncokretovog ulja stavljati ''našu'' naftu.
ma nema nas nitko.

:)
.....i imamo pravo..ne samo zbog rusije davno je trebalo to napraviti..iz stotinu drugih razloga ako ti je poznato

naravno da mi je poznato.
ali pitaj sve naše vlade od 2000. do danas zašto to nije tako.
suncokretovo ulje proizvedeno u srbiji kupujemo i stavljamo u našu ambalažu.
i tako tko zna koliko čega.
a pola slavonije nam u korovu.
a ja k'o budala kad kupujem gledam deklaraciju hrvatski proizvod.
imamo svoju hrvatsku, naša je i bit će onakva kakvu ju sami želimo ....... rekao je tuđman ima tridesetak godina.

ako je ovo danas što smo željeli 1991. onda neka ide sve u tri pizde materine.
vazda dobri sluge, a loši si gospodari.
zvonimirovo prokletstvo, bilo ono tek puka izmišljotina ili ne još traje.
pa mi svoje isto proizvode najvise izvozimo a uvozimo te iste..veca je lova na izvozu trzisni zakoni...za izvoz je isla uvijek najbolja roba...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji - Page 8 Empty Re: Hrvatska prestaje Srbiji isporučivati naftu zbog sankcija Rusiji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum