ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by RayMabus Sun 30 Jan - 18:17

Predsjedavajući Predsjedništva BiH i lider Demokratske fronte (DF) Željko Komšić otkrio je za Klix.ba kako je prije dva mjeseca sa Nerminom Nikšićem (SDP) usaglasio zahtjev o potrebi za reduciranjem Doma naroda FBiH, a o svemu je bio upoznat i Bakir Izetbegović (SDA).

"Prije nekih dva mjeseca, gospodin Nikšić i ja smo održali jedan sastanak u Predsjedništvu BiH, gdje smo pored ostalih principa koji su se odnosili na izbor članova Predsjedništva BiH na temelju presuda Evropskog suda za ljudska prava, usagasili se i o potrebi reduciranja Doma naroda, sa čim je bio upoznat i gospodin Izetbegović. Složimo smo se dakle da se unutar ograničene izmjene Ustava i izbornog zakona izvrši redefiniranje uloge domova naroda na federalnom i državnom nivou. Izetbegović ostao dosljedan i principijelan u pozicijama i stavovima o kojima smo ranije razgovarali", kaže Komšić za Klix.ba.

Smatra kako sada treba očekivati još radikalniju politiku HDZ-a.

"Oni se ne mogu pomiriti sa porazom koji su ponajviše sami sebi nanijeli. Ne vidim da imaju demokratskog kapaciteta da uvide vlastite greške, niti im te greške treba objašnjavati", dodao je.

Komšić kaže da je pohvalan politički konsenzus među probosanskim strnakama kada je riječ o redu prioriteta u cijelom ovom procesu, prvo reduciranje Doma naroda, a što ne i ukidanje po preporuci Venecijanske komisije, pa tek onda diskusija o izboru članova Predsjedništva BiH, i to na temelju presuda Evropskog suda za ljudska prava kako bi svi građani Bosne i Hercegovine bez obzira na etničku pripadnost mogli da biraju i da budu izabrani.

"Čini se da se jedna takva pozicija iskristalisala u posljednjim mjesecima", zaključio je.

Podsjetimo da višednevni pregovori u Neumu o reformi Izbornog zakona BiH nisu urodili plodom. Plan je da domaći lideri nastave razgovore u narednim danima bez prisustva evropskih i američkih medijatora.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-niksic-izetbegovic-i-ja-smo-dogovorili-stav-o-potrebi-reduciranja-doma-naroda/220130065
RayMabus
RayMabus

Posts : 173531
2014-04-11


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by RayMabus Sun 30 Jan - 18:20

"Oni se ne mogu pomiriti sa porazom koji su ponajviše sami sebi nanijeli. Ne vidim da imaju demokratskog kapaciteta da uvide vlastite greške, niti im te greške treba objašnjavati", dodao je.

--
Pametan je ovi Komšić. A Dragan Čović je prošlo svršeno vrijeme.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173531
2014-04-11


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by RayMabus Sun 30 Jan - 18:26

Dragan Čović je prošlo svršeno vrijeme a HDZ BiH ako bude iša blokirat izbore dobit će Čović i svi visoki dužnosi HDZ BiH američke a Boga mi i evropske sankcije a isto će im se desit bratilji u Hrvatskoj tj HDZu.

Pametan je ovi Komšić a Dragan Čović je prošlo svršeno vrijeme.

Ne diže se graja i cijeli region na noge jer te ovaj tri puta preglasao a onda kad ti Bijela Kuća osiguran sastanak na tvom terioriju u Neumu i sve druge pozove da ti kolutaš danima očima i čekaš da pregovori propadnu.

Imao si šansu da Komšića zbaciš tako šta si mogao predložiti da se predsjednik može biti samo dva puta i Biden bi to podržao al tebi ne smeta Komšić dragi moj Čoviću i sad si pročitan i sad si politčka prošlost i postaješ i ti tvoja stranka nebitan u BiH nakon izbora za nekih malo više od pola godine.

Čestitke Komšiću i svim probosanskim strankama na pobjedi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173531
2014-04-11


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by michaellcmacha Sun 30 Jan - 18:29

liku treba trajno zabraniti pristup na hrvatsko tlo... ukoliko slučajno ima hrvatsko državljanstvo isto mu u skraćenom upravnom postupku oduzeti i poništiti sve hrvatske dokumente i isprave ukoliko ih dotični posjeduje

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by RayMabus Sun 30 Jan - 18:36

michaellcmacha wrote:liku treba trajno zabraniti pristup na hrvatsko tlo... ukoliko slučajno ima hrvatsko državljanstvo isto mu u skraćenom upravnom postupku oduzeti i poništiti sve hrvatske dokumente i isprave ukoliko ih dotični posjeduje

Zašto ? Zato šta su vas nadigrali ? Pa nije on kriv šta ste vi ( HDZ ) ološ željan vlasti.

Samo ste trebali reč Palmeru da želite da ko i u Americi predsjednik može biti samo dva puta uopće al Čović i HDZ BiH kalkuliraju kako njima to ne paše jer bi oni više mandata vječno i sad će ostat bez svega i postat nebitan faktor u BiH jer su od Amerike radili budalu ( digli graju radi Komšića a kad su ovi došli i organizirali im sastanak oni kolutaju očima i čekaju da ti pregovori propadnu ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 173531
2014-04-11


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by michaellcmacha Sun 30 Jan - 18:38

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:liku treba trajno zabraniti pristup na hrvatsko tlo... ukoliko slučajno ima hrvatsko državljanstvo isto mu u skraćenom upravnom postupku oduzeti i poništiti sve hrvatske dokumente i isprave ukoliko ih dotični posjeduje

Zašto ? Zato šta su vas nadigrali ? Pa nije on kriv šta ste vi ( HDZ ) ološ željan vlasti.

Samo ste trebali reč Palmeru da želite da ko i u Americi predsjednik može biti samo dva puta uopće al Čović i HDZ BiH kalkuliraju kako njima to ne paše jer bi oni više mandata vječno i sad će ostat bez svega i postat nebitan faktor u BiH jer su od Amerike radili budalu ( digli graju radi Komšića a kad su ovi došli i organizirali im sastanak oni kolutaju očima i čekaju da ti pregovori propadnu ).
nevezano za to što pišeš trebalo bi postupiti kako sam naveo...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by newuser Sun 30 Jan - 18:51

michaellcmacha wrote:liku treba trajno zabraniti pristup na hrvatsko tlo... ukoliko slučajno ima hrvatsko državljanstvo isto mu u skraćenom upravnom postupku oduzeti i poništiti sve hrvatske dokumente i isprave ukoliko ih dotični posjeduje
Ma treba im zabraniti prolaz kroz Hrvatsku i udariti sankcijama dok se ne dozovu pameti.
Jedini Milanovic igra pravu igru prema njima ostalo sve nula.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by newuser Sun 30 Jan - 18:52

newuser wrote:
michaellcmacha wrote:liku treba trajno zabraniti pristup na hrvatsko tlo... ukoliko slučajno ima hrvatsko državljanstvo isto mu u skraćenom upravnom postupku oduzeti i poništiti sve hrvatske dokumente i isprave ukoliko ih dotični posjeduje
Ma treba im zabraniti prolaz kroz Hrvatsku i udariti sankcijama dok se ne dozovu pameti.
Jedini Milanovic igra pravu igru prema njima ostalo sve nula.
Pa neka idu kroz Srbiju za Europu ako iz Srbi puste.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by RayMabus Sun 30 Jan - 18:53

Koja je to inteligencija tog Čovića : Dignit ću graju radi Komšića jer ja ne mogu u fotelju i na kraju moraju doć Amerikanci i oni dođu, organiziraju mu sastanak kod njega u Neumu, pozovu sve druge stranke i stoje sa strane i čekaju oćeli in on predložiti da se kao u Americi ne može bit više od dva puta predsjednik.

Ovaj koluta očima i čeka da pregovori propadnu. Aha tu smo znači. Tebe interesira nešto drugo. Sad će im oduzet sve moguće šta mogu na razini FBiH i BiH jer ih je radio idiotima i jer je kalulirao kako će on ako ništa ne bude kasnije bit kandidat i neće biti Komšića i njemu dobro.

Pa neće ti oni oprostit to šta si digao cijelu regiju na noge radi tog Komšića i kad su došli onda ti kolutaš očima i čekaš da pregovori propadnu.

Neće ti to oprostit. To ti je sto posto. Gotov si. Skupa sa tin svojim HDZom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173531
2014-04-11


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by newuser Sun 30 Jan - 18:55

Bio je udar na Dom naroda od strane Bosnjaka, a to je najvaznija poluga. Sta treba pristati na to?
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by n_razbojnik Sun 30 Jan - 19:03

newuser wrote:
michaellcmacha wrote:liku treba trajno zabraniti pristup na hrvatsko tlo... ukoliko slučajno ima hrvatsko državljanstvo isto mu u skraćenom upravnom postupku oduzeti i poništiti sve hrvatske dokumente i isprave ukoliko ih dotični posjeduje
Ma treba im zabraniti prolaz kroz Hrvatsku i udariti sankcijama dok se ne dozovu pameti.
Jedini Milanovic igra pravu igru prema njima ostalo sve nula.
Pa to je nevjerojatno kakve picke imamo u vlasti a mozemo em vojno em diplomatski em pravno jebat balije, ako nista ne upali, stavit rampu da nijedan bakirov ne smije preko HR granice...pa nek levitiraju jbg ih Aladin, ali ne od svega malo kmecali po EK dobili šamar i to naši i vozi dalje

Nova 3 mandata osigurana

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11419
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by RayMabus Sun 30 Jan - 19:04

Dragan Čović i HDZ BiH , to su likovi koji potkapacitirani za politiku.

Sad će izbori i ako budu šta išli blokirat dobit će odma i američke i evropske sankcije i ide preglasavanje HDZ BiH i u Domu naroda i aj Bog.

Kad drugi put od Amerike budeš išao pravit budalom onda ćeš znat da se to skupo plaća.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173531
2014-04-11


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by Guest Sun 30 Jan - 19:12

Eto ... Kizo bil u pravu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by RayMabus Sun 30 Jan - 19:23

To je nevjerovatno koliko je to niska inteligencija : dignu cilu regiju na noge radi tog Komšića do te mjere da moraju Amerikanci reagirat i ovi in organiziraju sastanak svih stranka u BiH na njihovom terenu i šute i gledaju oće li HDZ BiH na čelu s Draganom Čovićem predložiti da predsjednik može biti samo dva puta ili pak neće šta znači da ga zanima samo da on više puta uhvati tu fotelju tj kalkulira.

On koluta očima.

Sad ćeš vidit koliko to košta kad od njih radiš budale.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173531
2014-04-11


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by RayMabus Sun 30 Jan - 19:53

Dodik: Na djelu je pokušaj Bošnjaka da svoju volju nametnu Hrvatima

Srpski član Predsjedništva BiH Dodik je pak neuspjeh pregovora vođenih u Neumu interpretirao kao dokaz tvrdnjama da je u BiH na djelu pokušaj Bošnjaka da svoju volju nametnu Hrvatima. Ustvrdio je kako je izvjesno da će Bošnjaci ponovo pokušati nametnuti Hrvatima Komšića kao člana Predsjedništva BiH budu li izbori u listopadu održani po postojećim pravilima.

"Oni to nastavljaju neskriveno provodeći politiku te majorizacije, političkog minimiziranja političkih predstavnika Hrvata. To sigurno ne može dati dobru atmosferu ni dobar uspjeh u samoj BiH", kazao je Dodik, dodajući kako je problem koji ima jedan konstitutivni narod ujedno i problem za sva tri konstitutivna naroda.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/propali-vazni-pregovori-u-bih-komsic-sretan-dodik-krivi-bosnjake/2336110.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d

Normalno da će biti. Još će se Hrvatima u BiH oduzet i mnoga druga prava.

He he he dignit cijeli region na noge do te mjere da Amerika reagira a onda kad ti ona organizira sastanak svih stranaka na tvom terenu ti kolutaš očima i čekaš da to propadne.

Ako ti je smetao Komšić trebao si samo predložit da nitko ne može više od dva puta biti predsjednik ko u Americi ali tebe to kao ni HDZ ne zanima, vi oćete nešto drugo i sad će vam se za kaznu Amerika osvetit jer ste je digli iz kreveta radi Komšića a onda je radili budalom na tim pregovorima.

Predsjednik se bira na 4 godine i može biti izabran za još samo jedan mandat.


https://bs.wikipedia.org/wiki/Predsjednik_Sjedinjenih_Ameri%C4%8Dkih_Dr%C5%BEava

Zažalit ćete dan kad ste zbog Komšića digli cijelu regiju na noge a onda kad su ovi došli onda im kolutali očima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173531
2014-04-11


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by melkior Sun 30 Jan - 20:31

Dragana Čovića i HDZ je odavno trebalo maknut iz BiH. Štetočine!
avatar
melkior

Posts : 17115
2015-08-09


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by Hektorović Sun 30 Jan - 20:38

A što je Čović mogao nego pregovarati?
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by RayMabus Sun 30 Jan - 20:46

Hektorović wrote:A što je Čović mogao nego pregovarati?
Pa moga je reč da se neće pregovarat o ničemu dok sve stranke u BiH ili barem ona dvo trećina koliko već treba ne izglasaju da nitko ne može bit predsjednik više od dva puta.

Amerikanci bi to objeručke prihvatili, Čović bi ispa super lik a Komšić se više ne bi mogao kandidirati.

A sad će najebat.

Sad će ga brajo lovat američka vojska jer je uznemirija duhove u regionu radi tog Komšića, diga ih iz kreveta, prodrma im kavez a kad su mu organizirali taj sastanak i sve druge doveli i čekaju da vide šta će on reč ili neće....sad znaju sve.

Gotov je.


Last edited by RayMabus on Sun 30 Jan - 20:48; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 173531
2014-04-11


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by melkior Sun 30 Jan - 20:47

Meni se čini da ni Čoviću ni Izetbegoviću ne odgovaraju stvarne promjene u BiH, i jedan i drugi su već 25 godina na vlasti i pričaju istu priču. Općenito kad vidim na televiziji vijesti iz BiH, prebacim na drugi program. Kao i koronu.
avatar
melkior

Posts : 17115
2015-08-09


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by RayMabus Sun 30 Jan - 21:15

Vojska Sjedinjenih Američkih Država u Europi i Africi (USAREUR-AF) je zapovjedništvo komponente vojne službe (ASCC) / Kazališna vojska odgovorna za usmjeravanje operacija vojske Sjedinjenih Država diljem SAD-a. Europsko zapovjedništvo (EUCOM) i SAD Područje odgovornosti (AOR) Zapovjedništva Afrike (AFRICOM). Tijekom Hladnog rata nadzirao je kopnene formacije usredotočene na davanje prioriteta Varšavskom paktu na istoku kao dio Središnje grupe armija (CENTAG) Organizacije Sjevernoatlantskog saveza (NATO). Od 1989. uvelike je smanjio svoju veličinu, poslao u U.S. snage u jugozapadnu Aziju, Kosovo, rat protiv terorizma i povećanu sigurnosnu suradnju s drugim kopnenim snagama NATO-a.

https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Army_Europe_and_Africa

Ovima ne treseš kavez ( Komšić treći put pa drmaš region itd ) a onda kad oni dođu i organiziraju ti sastanak kolutaš očima i čekaš da pregovori prodanu.

Sad ćeš vidit koliko košta to kad ove digneš iz kreveta pa njih ideš radit idiotima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173531
2014-04-11


Back to top Go down

Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda Empty Re: Komšić: Nikšić, Izetbegović i ja smo dogovorili stav o potrebi reduciranja Doma naroda

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum