ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Republika Srpska prodaje Hidroelektranu na Trebišnjici

Go down

 Republika Srpska prodaje Hidroelektranu na Trebišnjici Empty Republika Srpska prodaje Hidroelektranu na Trebišnjici

Post by RayMabus 11/1/2022, 22:49

Hidroelektrana na Trebišnjici (HET) se dokapitalizuje emisijom dionica u vrijednosti od čak 435 miliona KM, što iznosi 50 miliona KM više od trenutne ukupne vrijednosti kapitala društva.

"Onaj koji stekne taj dio dionica mora po zakonu da uđe u preuzimanje, ali on se toga oslobađa. To je privatizacija na mala vrata, postoji interes Srbije da kupe za 50 miliona eura dionica i steknu kontrolu nad preduzećem. Ima dosta nepoznanica, za male pare neko potpuno nov i sa strane može preuzeti većinski paket dionica u HET-u", nastavljaju

https://www.klix.ba/vijesti/bih/republika-srpska-prodaje-hidroelektranu-na-trebisnjici/220111153

Usrali se kako sam im brzo zalipio sankcije nakon šta su s Kinezima napravili ovo :

Kako su jutros prenijeli lokalni mediji, vlada u Banjoj Luci donijela je odluku po kojoj će RS biti jamac za kreditno zaduženje hidroelektrane “Dabar” iz Trebinja kod Izvozno-uvozne banke Kine u iznosu nešto manjem od 190 milijuna eura. Kreditom čije je razdoblje otplate 20 godina uz kamatu od 2,3 posto gradila bi se hidroelektrana čija će instalirana snaga biti 159 megavata. Kineskim se kreditom financira 60 posto troškova gradnje dok ostatak treba osigurati tvrtka Hidroelektrane na Trebišnjici (HET).

https://www.ex-iskon-pleme.com/t49882-republici-srpskoj-ce-se-zamrzniti-sva-sredstva-koja-stizu-sa-zapada

Sad prodaj Srbiji i onda Srbija postaje vlasnik i onda balije ne mogu ništa. pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Republika Srpska prodaje Hidroelektranu na Trebišnjici Empty Re: Republika Srpska prodaje Hidroelektranu na Trebišnjici

Post by RayMabus 11/1/2022, 22:58

Ovo je samo potvrda onoga šta sam ja znao a to je da Srbiji fali struje jer 70% svoje struje dobiva iz ugljena i onda skreni tok vode ovamo i usmjeri u neke svoje hidroelektrane.

Kako Dodik to potpisa s Kinezima, ja mu sutra spuca sankcije i svi koji budu poslovali s njime će ih dobit.

Sad prodaji Srbiji. Dobit će ih i oni ako budu dirali vodene tokove koji nisu u nadležnosti entiteta jer ni ne mogu bit jer prolaze kroz entitete i države.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Republika Srpska prodaje Hidroelektranu na Trebišnjici Empty Re: Republika Srpska prodaje Hidroelektranu na Trebišnjici

Post by RayMabus 11/1/2022, 23:02

Kako bi bilo da Hrvatska skrene tok Save i da ništa vode ne ide tamo di sad ide ?

Šta se glupirate koji kurac ?

Dobit ćete još sankcija ako van nisu do sad poruke bile jasne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Republika Srpska prodaje Hidroelektranu na Trebišnjici Empty Re: Republika Srpska prodaje Hidroelektranu na Trebišnjici

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum