ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by Eroo 28/12/2021, 18:33

A da je lep, je lep...što bi reko vuhcić. :)


Eroo

Posts : 73705
2016-07-22


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by vuksadinare 28/12/2021, 19:34

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
Serbinho-3 wrote:Uzece nove sa Emiratima.

Emirati su uzeli, verovatno ce dodati i za Srbiju.

Zapamtite ovo, jer se mnogo toga obistinilo.

Daj ne budi smijesan..netko ce za drugog kupovat i trosit novce
A viš kako to razmišlja ? Ovi kupija 60 Rafala i ovi već gledaju kako da se ogrebu. Ono ajmo na čevape pa ćeš ti meni dat šest Rafala jer smo ja i ti dobri pa ćemo vi ovo pa ćemo mi ono.

Oni samo gledaju kako će se ogrebat od nekoga. Pa nije on kupija to za Srbiju. Ima Iran nasuprot.
pa sto pedeset godina gledaju da se o nekog ogrebu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98753
2015-09-08


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 19:36

Sad se grebu o Rusiju no Putin je malo pametniji pa za svaku grebačinu traži kompezaciju. Sad je dobija Petrokemiju. Pa nek se oni grebu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 20:20

Ako žele Rafale platit će punu cijenu i to je to.

Mogu kupit u drugih al nek procjene šta onda dobivaju na geopolitčkom planu a šta s Francuzima.

Priču s Hrvatskom i da će oni tu nešto mogu zaboravit. Mogu jedino kupit 14 aviona pošto su im tako nekako posložene te brojke i inače pa se kurčit kako su oni sad najjači u regionu jer imaju dva više od tamo nekih ustaša.

Francuska je uz Njemačku osovina EU, tu su prednosti u odnosu na situaciju u BiH, Kosovo...Grčka ima Rafale, mogu se i s njima povezati oko dosta stvari, obuke, zajedničkih vježbi itd.

Prednosti je i previše u odnosu na druge ponude i zato nije skupo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by niels 28/12/2021, 20:28

Dronovi i raketni sustavi.

Ima još stvari s kojima se nanosi šteta, ali nije sve ni za forum.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 20:34

Ako oni kupe te Rafale ja ću se smijat pet dana.

Hrvatska je to uzela u paketu tj dogovoru s Francuskom i Grčkom jer tri članice eu pa mogu aplicirat za eu fondove itd i sad vidiš šta je poanta : to je znači jačanje eu obrane i eu suradnja a ako oni to kupe ....e sad me ode vata smij...znači kupili su 14 Rafala jer su tamo neke ustaše najjače u regionu itd ...znači upravo to šta smo se mi i Francuzi i Grci u osnovi i povezali a to je jačanje eu obrane i eu suradnja.

Znači mi kupili 12 i onda donili u miraz još 14 aviona ha ha ha ha aha aha ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 20:39

A sad još Bugarska uzela 16 F 16 i Rumunji isto nešto 40-ak komada.

Diš ti sad ono Bugari 16 F16 a ti ništa. Onda stara šema oni i Grci protiv Bugara i onda mogu zajedno vježbe i ostalo pa će im s te strane bit jeftinije i držat Makedoniju u nekom sendviću i ako napadne Erdogan ovi će odma s Rafalima priteć bratskoj Grčkoj.

Evo sve savršeno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 21:04

Nek kupe šta god oće. Znam šta sigurno neće a to je Suhoj jer će odma dobit teške ekonomske sankcije od EU i Amerike zajedno i neće F 35 jer nemaju par za to a niti će im Amerika tako šta prodat.

Sve ostalo šta ima na tržištu, cijena se zna i vadi keš.

Vadi kume keš keš, nema noćas oš neš.

Platit ćete svaku lipo šta god kupovali a jedino san kod Rafala siguran da bi eu dala kredit tako da ga lakše otplatite jer ćete umisto pet godina to rastegnit na deset pa je onda to ipak lakše platit.

Imaju Grci svoje razloge zašto bi da to Srbija kupi al ne mogu im oni spustit cijenu jer nije njihov avion nego jednostavno toliko koliko košta, to je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 21:19

A najbolji dio je onaj kad u Sarajevu budu radili analize pa onda ako imaju isti avion od istog proizvođača to nekako miriše da oni neće međusobno ratovat bar šta se tiče aviona pa onda gledaju rutu pa skuže da Srbija i Grčka blokiraju Tursku iz tog pravca a s Hrvatskom ih se totalno opkoljava.

Pet dana ću se smijat ako oni to stvarno uzmu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by pizzon 28/12/2021, 21:27

u cemu je problem
mi smo kupovali fr.opremu
dok ste vi vukli swapske serpe
ovo ne mora da znaci bilo sta
konkretno.
ali region je zadnji koji moze
da komentarise nase odnose sa fr.
mi smo sa njima na ti jos iz perioda
prvog srpskog ustanka.
samo da se prisetimo
boravak macrona u beogradu
i zagrebu su dva sveta.
plus, tokom njegovog boravka u bg
srbija nije kenjala o susednim
zemljam, a vi ko cigani.
da ocrnite srbiju, bedno.
99.nama su pojedini fr.oficiri
pomagali i sam sirak je dosta
ucunio.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 21:30

pizzon wrote:u cemu je problem
mi smo kupovali fr.opremu

Nema problema.

...

Hrvatska je te avone kupila u sklopu eu obrambene suradnje jer za apliciranje na eu fondove tribaju tri članice EU.

Šta ti to govori ? Amo logički razmišljat. Dakle jačanje eu obrambene industrije i suradnje.

Jel ti ako kupiš te avione jel jačaš eu obrambenu industriju i suradnju ?

Jesi.

Pa jel vidiš da ti neću reč a ako oćeš to kupit u njih.

Pa sama logika ti to govori.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 21:39

pizzon wrote:u cemu je problem
mi smo kupovali fr.opremu
dok ste vi vukli swapske serpe

mi smo sa njima na ti jos iz perioda
AMEBA JER SU SVI NASTALI OD SRBA A SRBI OD AMEBA
samo da se prisetimo
boravak macrona u beogradu
i zagrebu su dva sveta.
plus, tokom njegovog boravka u bg
srbija nije kenjala o susednim
zemljam, a vi ko cigani.
da ocrnite srbiju, bedno.
99.nama su pojedini fr.oficiri
pomagali i sam sirak je dosta
ucunio.

Riječ kravata dolazi od francuske riječi "croata". U svojoj knjizi "La Grande Historie de la Cravate", francuski pisac Francois Chaille, na sljedeći način govori o kravati:

"... Oko 1635. godine, nekih šest tisuća vojnika i vitezova, stiglo je u Pariz kao podrška francuskom kralju Luju XIII. među njima je bio veliki broj hrvatskih plaćenika koji su, predvođeni banom, ostali u službi francuskog kralja. Tradicionalna odora s vezanim, oslikanim, maramama oko vrata pobuđivala je pažnju francuskog dvora. Marame su bile napravljene od različitih materijala, od grubih, koje su nosili obični vojnici, do svilenih i onih od finog pamuka koje su nosili časnici. Taj "hrvatski elegantni stil", potpuno nepoznat u tadašnjoj Europi, oko 1650. godine biva prihvaćen na francuskom dvoru i postaje modni odjevni predmet među buržoazijom tog vremena kao simbol kulture i elegancije. Osim ljepote, te marame su bile i u mnogome praktičnije nego do tada nošeni kruti čipkasti okovratnici francuskih vojnika i časnika. U Englesku je kravatu donio Karlo II. po svom povratku iz izgnanstva. Kravata je ubrzo osvojila, kao modni odjevni predmet, i cijelu Europu. ..."

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Kravat_pukovnija_Trg_sv_Marka_2_18102012_roberta_f
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by Serbinho-3 28/12/2021, 21:39

Emirati verovatno dobiju po boljoj ceni, onda uzmemo i mi.

Makron ce nam dati.

Ja sam vise za neki Ruski Stealth ili Kineski.

Maglev, Kineski Stealth, Rafal je provaljen.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 21:43

Serbinho-3 wrote:Emirati verovatno dobiju po boljoj ceni, onda uzmemo i mi.

Makron ce nam dati.

Ako ćete vi njemu dat pare, onda oće. lol!

Pusti ti Emirate. Emirati imaju naftu i plin. Francuzi imaju dole svoju avio bazu i par Rafala stalno stacioniranih. Nisi ti razina Emirata. Zaboravi te Emirate.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by Serbinho-3 28/12/2021, 21:47

RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:Emirati verovatno dobiju po boljoj ceni, onda uzmemo i mi.

Makron ce nam dati.

Ako ćete vi njemu dat pare, onda oće. lol!

Pusti ti Emirate. Emirati imaju naftu i plin. Francuzi imaju dole svoju avio bazu i par Rafala stalno stacioniranih. Nisi ti razina Emirata. Zaboravi te Emirate.


Pizzon je za Rafale, to je ionako avion, radjen kod nas.

Zastarela prica.

Ja sam za Stealth Ruske ili Kineske.

Bas me briga sta rade po Emiratima.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 21:56

Naginjete Rafalima iz više razloga.

Jedini problem su pare al zato su tu eu povoljni krediti za one koji žele kupiti vojnu opremu proizvedenu u EU.

RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 22:02

Stvari su u biti jednostavne. Ruski avion je problematičan iz više razloga. Američki nećete jer je ona pokrenila NATO bombardiranje. Ostaje Gripen il Rafale. Gripen....a vamo Rafale a to je ipak Francuska a i Grčka je uzela Rafale.

Jedino su pitanje pare. Niste članica EU , nemate pravo na eu obrambene fondove al imate pravo na povoljan eu kredit za kupce eu vojne opreme.

Platit čete ih masno. Takva im je cijena al je lakše kad se to rastegne na malo više godina.

I najbitnije od svega znaš šta kupuješ a pri tom ne mislim samo na avion nego ima još toga šta ide u paketu s njime a nije oružje nego puno bitnije od toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 22:09

Samo u kratkim crtama šta se tu dobiva a nije avion i zašto ta masna cijena nije skupa za Srbiju ( posebno šta ni druge ponude nistu nešto jeftinije ) :

- Podrška Francuske, normalno zaboravi u odnosu na Hrvatsku al na dosta drugog okolo da

- podrška Francuske u BiH

- isto na Kosovu

- suradnja s Grcima jer i oni imaju Rafale, Makedonija u nekom sendviću, ono vi i Grci protiv Bugara šema geopoitika

- Grci mogu doć vama , vi njima u pomoć ako tko koga napadne

Ima toga još al nema smisla dalje nabrajat, dovoljno je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 22:19

Francuzi vam samo mogu pomoć oko toga da vas zle ustaše ne biju s tim njihovim Rafalima. lol!

Sve opstale igrice koje su vam na pameti a to su najviše one političke a na štetu Hrvatske slobodno zaboravite. Hrvatska je ipak eu članica i vojni saveznik Francuskoj kako god okreneš, vojni i politčki.

I ima nešto šta vi nemate uz ovo gore navedeno : položaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by RayMabus 28/12/2021, 22:27

I uza sve to puno inteligentniji od vas. lol!

Sorry boys. :^0
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by Serbinho-3 28/12/2021, 23:09

Umesto Egipta, moguce u Iranu da zavrse.

Pazi na kraju u Srbiji, ali tresla bi se EU, SU-35, plus 2 S400.

Egipat naoruzava Iran.


https://www.aviation-report.com/a-partire-dalla-notizia-di-eventuale-acquisizione-iran-di-ex-su35-egiziani-ricapitoliamo-acquisizioni-aerei-elicotteri-militari-egitto-tra-francia-russia-usa/
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal - Page 2 Empty Re: Ministar odbrane Srbije: Vojska se u ovom trenutku opredijeljuje za Rafal

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum