ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Go down

Asylum - Page 13 Empty Re: Asylum

Post by Briši mi profil! 10/4/2022, 21:32

crvenkasti wrote:Mozak nije samo električni uređaj. Kad bi ono što čini razum i osjećaje bili samo električni impulsi, onda bi ga bilo lako kontrolirati.

Bilo bi dovoljno savladati tehnike opuštanja i samokontrole i mogao bi uključivati i isljučivati, te pojačavati ili smanjivati pojedine dijelove ili funkcije.

Međutim, mozak je više kemijski nego električni uređaj. Na kemiju u mozgu ne možeš djelovati tako brzo i precizno kao na elektricitet.

Svatko onaj tko odbija piti lijekove po liječničkim uputama i misli da može sam sebe izliječiti bez medikamenata, tj griješi i muči se bez razloga.
Slažem se. 

Tehnike opuštanja i samokontrole su neophodne za zdravlje svakog čovjeka, a naročito nakon liječenja poremećaja.

Briši mi profil!

2020-06-01

Back to top Go down

Post by niels 11/4/2022, 16:51

Ra wrote:
niels wrote:Rekao bih da je budnost uma, živahnost, hvatanje i nadzor konaca i s time povezan hormonalni mehanizam normalan, pa čak i poželjan.

Ali ako se bespotrebno aktivira, ako preuzme i blokira sve ostale neurološke funkcije, ako postane kronično...onda jest poremećaj.

Iako nisam stručnjak, lijekovi su zadnje utočište, ali za zbilja najteže slučajeve. Prije toga treba probati izmjenu prehrane (eliminirati kavu i šećer), naučiti tehnike disanja i opuštanja, postoji i čitava serija čajeva koji opuštaju (pa i sam čaj kao čaj opušta dok ga pomalo pijemo), itd. itd. Pa i medicina poznaje bihevioralno terapiju.

Lijekovi protiv anksioznosti su strahovito moćni i stvaraju ovisnost. Moja kolegica na poslu, mogla mi je kćer biti, došla je prepuna elana. Onda su došli problemi, stres...otišla doktoru, ovaj dao uputnicu psihijatru, ovaj prepisao lijek koji trudnice ne smiju piti, nakon kojeg moraš poderati vozačku, ne smiješ piti alkohol i koji je ubio lijep broj glumica/glumaca.

Moja kolegica je postala zombi, krcka tablete koje je dobila u jedno poslijepodne bez ikakvih međustanica.

Mislim da se živahnost i budnost uma ne treba povezivati sa stresom, jer se to često smatra pozitivnim stresom. 

I sama sam nekad koristila izraz "pozitivni stres". To je ono, kao nemam totalni stres nego sam samo nabrijana, a to je ok, to se traži, produktivna sam, odgovorna... 
Toliko sam bila "budna" da sam 2 i pol mjeseca radila sa strganom tetivom i ligamentima (u ramenu )bez da sam osjetila da mi ruka ima ograničene pokrete, i tek kad sam završila s projektom počelo me luđački boljeti.   
I tad sam naučila, stres nije pozitivan čak ni u malim količinama. :)

Čajevi su super kod kratkotrajnih pojava anksioznosti ili nemira, pogotovo valerijan (gospina trava nije dobra ljudima sa slabim bubrezima)
Vježbe disanja također pomažu, fizičko iscrpljivanje je dobro, boravak u prirodi, sve je to super, ali... 
kad je tijelo izmučeno nesanicom i mjesecima zgrčeno, a psiha pod stalnim pritiskom, kad se fokus ne može prebaciti na zabavu i opuštanje nego se ostaje u stanju grča, onda se treba postupati drugačije. 

Lijekovi protiv anksioznosti stvaraju ovisnost i ne smiju se koristiti dulje od 2 tjedna. 
Oni su samo nužno zlo, most dok se osoba ne opusti i stabilizira toliko da može krenuti sa stvarnim liječenjem, a to je mijenjanje loših navika, krivih uvjerenja  i životnog stila, detektiranjem i odbacivanjem svega onog što ju je dovelo u stanje kronične anksioznosti. 

Nekima će to biti psihoterapija, vjernicima molitva, alternativcima neka od alternativnih tehnika s kojom rezoniraju.  Nebitno za koji način liječenja že se osoba odlučiti, bitno je da napravi nešto da se pokrene u smjeru liječenja. 
Tvoja kolegica je odabrala krckati tablete, tj. ne učiniti ništa izvan toga. Zato je postala zombi, a ne zato što joj je liječnik propisao tablete od kojih će se naspavati kako bi mogla poduzeti slijedeći korak.
S tabletama je isto kao i s alkoholom, dostupan je svim punoljetnim osobama, ali nisu svi ovisnici. :)

Mene je sustav koji ju je u jedno popodne doveo u kontakt s tako moćnim lijekovima, i koji ju otada drži pod tim lijekovima…mene to intrigira.

Ona nije nefunkcionalna, nasilna, s poviješću institucionalnog liječenja itd.

U redu, ima tu i nekih osobnih stvari, ali postoji i komocija kod specijalista, najlakše je propisati lijek i doviđenja.

Općenito ljudi uzimaju previše lijekova i to istovremeno. Svaki lijek za nešto je otrov za ostatak organizma, što je lijek jači, to ima i jače nuspojave. Moja generacija, ako ne uzimaš barem 5 lijekova dnevno, ne valjaš, nemaš o čemu s njima pričati. :)

Uglavnom, da podijelim mudrost iz staračke sekcije, ako uzimate lijekove za jetru i sl. nakon tretmana obavezno tražite silimarin. Navodno, ti za jetru ubijaju.

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya, punk?”
niels
niels

Male
2021-04-26

Back to top Go down

Post by Briši mi profil! 12/4/2022, 14:48

niels wrote:

Mene je sustav koji ju je u jedno popodne doveo u kontakt s tako moćnim lijekovima, i koji ju otada drži pod tim lijekovima…mene to intrigira.

Ona nije nefunkcionalna, nasilna, s poviješću institucionalnog liječenja itd.

U redu, ima tu i nekih osobnih stvari, ali postoji i komocija kod specijalista, najlakše je propisati lijek i doviđenja.

Općenito ljudi uzimaju previše lijekova i to istovremeno. Svaki lijek za nešto je otrov za ostatak organizma, što je lijek jači, to ima i jače nuspojave. Moja generacija, ako ne uzimaš barem 5 lijekova dnevno, ne valjaš, nemaš o čemu s njima pričati. :)

Uglavnom, da podijelim mudrost iz staračke sekcije, ako uzimate lijekove za jetru i sl. nakon tretmana obavezno tražite silimarin. Navodno, ti za jetru ubijaju.
Nije kriv samo sustav, dio krivce je i na njoj jer ide linijom manjeg otpora. 
Ali, da, slažem se, liječnici su nemotivirani i sve rješavaju najbržim putem. 

Vjerojatno si stekao dojam da sam pobornik lijekova. Ali nisam. :)
Imala sam godinama biljnu ljekarnu i prije no što popijem bilo što iz ljekarne iskoristim znanje iz tog perioda. 

Provjereni doista odličan lijek za čišćenje i regeneraciju jetra je jednostavan i može ga svatko pripremiti.
Treba u jednakim količinama pomiješati 4 sastojka:
-med
-naribani svježi hren (sitno na ribež ili samljeti u blenderu) 
-naribana mrkva
-mljeveni orasi
Najbolje je staviti svega po 500 grama što je količina 2 kg i dostatna je za 7-10 dana 
Konzumira se 3 x dnevno po 3 jušne žlice svakodnevno 10-14 dana dana 
I posuda i žlica bi trebali biti plastika ili staklo, izbjegavati metal
Smjesa se čuva u frižideru 

Suhi kašalj zaustavlja žličica cimeta pomiješana s žlicom meda.
Ako ne podnosite cimet probajte s kurkumom. Omjer 1:2 kao i cimet, ali se doda i malo papra.
Tlak najbolje snizi glogov čaj (zapravo drži odstojanje donjeg i gornjeg).
Ako ga želite povisiti pije se čaj s ružmarinom itd. itd.  

Ali, niels, tvoja generacija si može priuštiti sve, pa i hrpu lijekova. 
Niste ni svjesni da tek sad možete udahnuti život punim plućima, jer ste već dali najbolje od sebe, nemate dugova, nemate trajnih obaveza, trebate samo živjeti. 
Priuštite si sve, baš sve što vam srce poželi, a niste iz ovih ili onih razloga, pa makar to bila kolekcija raznobojnih tabletica. :)

Haha, pade mi na pamet anegdota s mojom Vinkom. Jednom mi je pokazala kuću u kojoj živi njena "malo starija" prijateljica (101 godinu :D ) ali ne izlazi više vanka, stalno je doma i pravi probleme "djeci". 
-Koje probleme? pitam. 
-Pa svaki dan popije bocu vina. I zaspi. Samo spava. 
-Pa u čemu je problem?!? Draga moja, ako doživim približno vaše godine, neću se uopće trijezniti ... i još koješta, jel' :rasta
Briši mi profil!

2020-06-01

Venus and niels like this post

Back to top Go down

Post by Guest 29/4/2022, 18:37

Soon in the inland glen wakes the dawn-dove. We must try

To love so well the world that we may believe, in the end, in God.

Asylum - Page 13 Tumblr_oyxsrbNszx1wyxlsjo1_500

Robert Penn Warren, closing lines to “Masts at Dawn,” Incarnations: Poems 1966-1968 (Random House, 1968)  

______

(Metka, nadam se da ste dobro. Nadam se da ste toliko dobro da razmisljate o putovanjima.  :)  ♡ )
Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Back to top

- Similar topics