ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by Guest 29/11/2021, 13:52

Venus wrote:
metilda wrote:
Venus wrote:
metilda wrote:Dakle, idem ja danas na socijalno predati mužev putni nalog za treću kemoterapiju. Ulazim u zgradu gdje se nalaze uredi. Otvorena ulazna vrata, na pragu stol i službenica. Mi stranke čekamo u hodniku stambene zgrade u kojoj se u prizemlju nalazi služba. Dođem na red i pružim putni nalog tj ruka mi ulazi u zračni prostor socijalnog. Službenica me pita imam li covid potvrdu. Kažem da nemam ali da ne prelazim prag i da mi ne treba covid potvrda.
Službenica kaže da ne može primiti putni nalog jer nemam covid potvrdu. Izrecitiram joj da nisam ušla u prostor socijalnog i da su covid potvrde neustavne. Malo se pokolebala i kaže mi: gospođo samo ovaj put. Ja joj odbrusim: drugi put će biti tužba.
Ali sad se pitam kome ću je tužiti? Čitam da će se odgađati i kemoterapije i operacije. I ti će ljudi umrijeti zbog covid potvrda. Kome će biti stalo? Tko će biti odgovoran, procesuiran i kažnjen za zločin protiv čovječnosti?

Znaš to i sama da nećeš nikog tužiti. 

Ta žena samo radi svoj posao s kojim donosi kruh na stol svojoj obitelji i sigurno joj je teško nositi se sa strankama koje se obruše na nju ("pokolebala se"). Uđi malo u njene cipele. Mora sprovoditi ono što joj kažu na poslu da donese taj kruh kući. Zamisli kako ne može reći svojima doma da je dala otkaz zbog viših principa (i tko zna koga ona ima doma). Sjetim se tako sebe, bila sam bez posla i baš u teškoj situaciji, dam oglas za posao i javi mi se veletrgovac mesom. Ja tad vegan, koji apsurd. Odem na razgovor, da vidim koja je to moja lekcija. Da sam ga pitala tad 20% višu početnu plaću, bio bi mi je dao, toliko je bio zainteresiran da surađujemo. No, on mutikašan, kvaran, ogovara svoju zaposlenicu na odlasku, trguje nečim što mi duša ne bi dala da provlačim kroz papire. Otišla sam s razgovora uvjerena da bih radije krepala od gladi nego radila u tom sustavu, doslovno. Zahvalila sam mu se naknadno ne objašnjavajući mu (bio je iznenađen) i odbila ponudu. Ubrzo sam dobila posao koji je bio van svih mojih očekivanja ili vizualizacija, kao neki poklon s neba. 
No, itekako sam svjesna koliko čovjek lako poklekne u svojim strahovima, nije to nimalo lako. To sve što sam prošla u životu mi pomaže da vidim i empatski razumijem kako je to biti u tuđim cipelama. I zato molim te, slijedeći put nemoj odbrusiti, budi samilosna, koliko god da ti bude teško, vidi u toj ženi isto nekog tko živi doma u tko zna kakvim uvjetima. Nisu sve boli baš vidljive.

Doista uvijek imam na umu da je osoba ispred mene moj brat ili sestra u Kristu. Naravno, ljudski je očekivati reciprocitet, a božanski bi bilo ljubiti bez mjere. Nažalost, okolnosti često budu takve da na grubost s druge strane dogovorimo istom mjerom. Koliko god se trudili, u nekom trenu nas strpljenje izda. Tako se dogodilo meni tog jutra. Ovo je mali grad i svi znamo situaciju u našim gradskim i državnim službama. Imaju ovih dana dosta problema sa grubim i bezobraznim ljudima. Koji su isto ljudi sa svojim problemima, zdravstvenim ili životnim, zbog kojih su i došli u te službe i dočekao ih je portir koji im ne da ići jer nemaju kovid potvrdu. Teško je izaći na kraj s takvim ljudima kad jedan suludi propis nalaže da za njih nema prolaska preko praga.
Ali ja nisam ni bezobrazna ni drska osoba. Moje držanje i moj izraz lica jasno pokazuju da nemam namjeru provocirati, da sam samo došla predati papir. Zato je iznenađujuće treniranje strogoće na takvim osobama, eto, slučajno sam to bila ja, tko zna koliko ih je još doživjelo neugodnost od državne službenice tog jutra. Kažem, ovo je mali grad i svi znamo kako se zapošljava u takvim službama, preko babe i stričeva, a i da su zaštićeniji od ličkih medvjeda. Vrlo je teško hodati u njihovim cipelama. Tako je nažalost u toj službi oduvijek. A trebalo bi biti upravo obrnuto, da oni hodaju u našim bolesničkim cipelama.
Nažalost, tamo se stranke dočekuju kao državni neprijatelji ili prosjaci, a za neke druge, veće stvari postoji cjenik ili se to pravo uopće ne može ostvariti.
Zato ću drugi put nastojati obuti njene cipele i zamišljati da će i moja djeca tako lako naći neki dobar uhljebnički posao na kojemu će moći postupati s pozicija moći. Zezam se naravno, ne želim mojoj djeci takav način dolaska do kruha.
Ali svakako ću joj opet održati lekciju iz dobrog odgoja. Jer nikada ne smijemo dopustiti da nas netko gazi, vrijeđa ili šikanira samo zato jer je na poziciji moći. To smo dužni sebi i boljem sutra. Za sve nas.

Moja poanta je da nije "kriv" taj službenik koji po službenoj dužnosti nešto traži nego sustav protiv kojeg se očito nismo pobunili. 
Službenik je samo kotačić u sustavu, koji ako se polomi, zamijenit će se s drugim koji je uklopljen i sustav će i dalje ići.


Zelis li reci da osobna odgovornost tog sluzbenika prestaje onog trenutka kad prijedje prag ustanove ili institucije u kojoj radi? Vlastito (moralno) promisljanje ovjesi o klin i samo izvrsava naredbe nadredjenih, odnosno, sustava? Ili je tako da smo svi mi odgovorni za ono sto se desava? Kad velis "sustav", tko cini taj sustav ako ne svaki pojedinac u njemu koji svake minute pristaje na njegova pravila igre?

I ovo je borba protiv sustava. Vrlo izricito reci da se ne pristaje na ono sto je ocita besmislica, jednako tako i da se ne pristaje na bezobrazluk sluzbenika.

Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by Guest 29/11/2021, 14:00

metilda wrote:U pravu sam, ali previše se ljutim zbog covid potvrda i zbog ove medijske i političke harange protiv necijepljenih. Ali pitam se kako se ne ljutiti kad nam oduzimaju slobodu i žele eksperimentirati na nama. Međutim što je više pritisaka ja sam sve sigurnija da se neću cijepiti. "Tko želi spasiti svoj život,  izgubit će ga." Ustvari, sasvim sam sigurna da se ni pod koju cijenu neću cijepiti zapravo primiti to smeće u sebe.
Trebala bih se kroz Advent odmaknuti od one teme. Da ne psuju lajkala bih svaki post od gnječa i ebenog. :D I prestati čitati članke o koroni. Svakako ću to uraditi. 🙂

Nema starog normalnog vise. Kad god su se ustolicile nove "sigurnosne mjere" u trenucima krize, svijet se nije povratio na ranije postavke. Dovoljno je pogledati svijet prije i nakon 9. 11.-og.


I sad  odlucujemo koliko jako zelimo da nas pritisnu.


Trebalo bi se tijekom Adventa posve odmaknuti od drustvenih mreza. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by Guest 29/11/2021, 19:31

metilda wrote:Asylum - Page 2 Fb_i1804

Danas za sebe imam dislajk. Jutros sam srušila retrovizor. Ne bi mi to teško palo da prije dva dana nisam oštetila blatobran. Jako pažljivo vozim. Očito ne dovoljno budući da sam pod velikim pritiskom i puno je obaveza sad palo na mene. Nitko me nije zbog toga prekorio, auto je na popravku, ali loše se osjećam zbog toga. A sunce nikako da izađe, kiši bez prestanka.

Dobro je da je samo retrovizor. To je znak da trebaš sebi dati da bi mogla sebe dati drugima (vrijeme, finu hranu, odmor, pažnju), biti milostiva prema sebi (odloži bič jer je šteta nastala nehotice), prestani gledati unazad (retrovizor) i živi sad svaki trenutak u punini - prestani juriti. 
Budi vrlo blaga i nježna prema sebi, zaslužuješ divljenje za hrabrost i snagu kako nosiš život. Svaka čast. <3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by Guest 29/11/2021, 19:45

violator wrote:
Venus wrote:
metilda wrote:
Venus wrote:
metilda wrote:Dakle, idem ja danas na socijalno predati mužev putni nalog za treću kemoterapiju. Ulazim u zgradu gdje se nalaze uredi. Otvorena ulazna vrata, na pragu stol i službenica. Mi stranke čekamo u hodniku stambene zgrade u kojoj se u prizemlju nalazi služba. Dođem na red i pružim putni nalog tj ruka mi ulazi u zračni prostor socijalnog. Službenica me pita imam li covid potvrdu. Kažem da nemam ali da ne prelazim prag i da mi ne treba covid potvrda.
Službenica kaže da ne može primiti putni nalog jer nemam covid potvrdu. Izrecitiram joj da nisam ušla u prostor socijalnog i da su covid potvrde neustavne. Malo se pokolebala i kaže mi: gospođo samo ovaj put. Ja joj odbrusim: drugi put će biti tužba.
Ali sad se pitam kome ću je tužiti? Čitam da će se odgađati i kemoterapije i operacije. I ti će ljudi umrijeti zbog covid potvrda. Kome će biti stalo? Tko će biti odgovoran, procesuiran i kažnjen za zločin protiv čovječnosti?

Znaš to i sama da nećeš nikog tužiti. 

Ta žena samo radi svoj posao s kojim donosi kruh na stol svojoj obitelji i sigurno joj je teško nositi se sa strankama koje se obruše na nju ("pokolebala se"). Uđi malo u njene cipele. Mora sprovoditi ono što joj kažu na poslu da donese taj kruh kući. Zamisli kako ne može reći svojima doma da je dala otkaz zbog viših principa (i tko zna koga ona ima doma). Sjetim se tako sebe, bila sam bez posla i baš u teškoj situaciji, dam oglas za posao i javi mi se veletrgovac mesom. Ja tad vegan, koji apsurd. Odem na razgovor, da vidim koja je to moja lekcija. Da sam ga pitala tad 20% višu početnu plaću, bio bi mi je dao, toliko je bio zainteresiran da surađujemo. No, on mutikašan, kvaran, ogovara svoju zaposlenicu na odlasku, trguje nečim što mi duša ne bi dala da provlačim kroz papire. Otišla sam s razgovora uvjerena da bih radije krepala od gladi nego radila u tom sustavu, doslovno. Zahvalila sam mu se naknadno ne objašnjavajući mu (bio je iznenađen) i odbila ponudu. Ubrzo sam dobila posao koji je bio van svih mojih očekivanja ili vizualizacija, kao neki poklon s neba. 
No, itekako sam svjesna koliko čovjek lako poklekne u svojim strahovima, nije to nimalo lako. To sve što sam prošla u životu mi pomaže da vidim i empatski razumijem kako je to biti u tuđim cipelama. I zato molim te, slijedeći put nemoj odbrusiti, budi samilosna, koliko god da ti bude teško, vidi u toj ženi isto nekog tko živi doma u tko zna kakvim uvjetima. Nisu sve boli baš vidljive.

Doista uvijek imam na umu da je osoba ispred mene moj brat ili sestra u Kristu. Naravno, ljudski je očekivati reciprocitet, a božanski bi bilo ljubiti bez mjere. Nažalost, okolnosti često budu takve da na grubost s druge strane dogovorimo istom mjerom. Koliko god se trudili, u nekom trenu nas strpljenje izda. Tako se dogodilo meni tog jutra. Ovo je mali grad i svi znamo situaciju u našim gradskim i državnim službama. Imaju ovih dana dosta problema sa grubim i bezobraznim ljudima. Koji su isto ljudi sa svojim problemima, zdravstvenim ili životnim, zbog kojih su i došli u te službe i dočekao ih je portir koji im ne da ići jer nemaju kovid potvrdu. Teško je izaći na kraj s takvim ljudima kad jedan suludi propis nalaže da za njih nema prolaska preko praga.
Ali ja nisam ni bezobrazna ni drska osoba. Moje držanje i moj izraz lica jasno pokazuju da nemam namjeru provocirati, da sam samo došla predati papir. Zato je iznenađujuće treniranje strogoće na takvim osobama, eto, slučajno sam to bila ja, tko zna koliko ih je još doživjelo neugodnost od državne službenice tog jutra. Kažem, ovo je mali grad i svi znamo kako se zapošljava u takvim službama, preko babe i stričeva, a i da su zaštićeniji od ličkih medvjeda. Vrlo je teško hodati u njihovim cipelama. Tako je nažalost u toj službi oduvijek. A trebalo bi biti upravo obrnuto, da oni hodaju u našim bolesničkim cipelama.
Nažalost, tamo se stranke dočekuju kao državni neprijatelji ili prosjaci, a za neke druge, veće stvari postoji cjenik ili se to pravo uopće ne može ostvariti.
Zato ću drugi put nastojati obuti njene cipele i zamišljati da će i moja djeca tako lako naći neki dobar uhljebnički posao na kojemu će moći postupati s pozicija moći. Zezam se naravno, ne želim mojoj djeci takav način dolaska do kruha.
Ali svakako ću joj opet održati lekciju iz dobrog odgoja. Jer nikada ne smijemo dopustiti da nas netko gazi, vrijeđa ili šikanira samo zato jer je na poziciji moći. To smo dužni sebi i boljem sutra. Za sve nas.

Moja poanta je da nije "kriv" taj službenik koji po službenoj dužnosti nešto traži nego sustav protiv kojeg se očito nismo pobunili. 
Službenik je samo kotačić u sustavu, koji ako se polomi, zamijenit će se s drugim koji je uklopljen i sustav će i dalje ići.


Zelis li reci da osobna odgovornost tog sluzbenika prestaje onog trenutka kad prijedje prag ustanove ili institucije u kojoj radi? Vlastito (moralno) promisljanje ovjesi o klin i samo izvrsava naredbe nadredjenih, odnosno, sustava? Ili je tako da smo svi mi odgovorni za ono sto se desava? Kad velis "sustav", tko cini taj sustav ako ne svaki pojedinac u njemu koji svake minute pristaje na njegova pravila igre?

I ovo je borba protiv sustava. Vrlo izricito reci da se ne pristaje na ono sto je ocita besmislica, jednako tako i da se ne pristaje na bezobrazluk sluzbenika.

Želim reći to da se službenici ne biraju prema integritetu u sustav, nego prema nekim drugim kriterijima: naobrazba prije svega, položeni tzv. državni ispit (što god im to značilo nakon matura, prijemnih, diplomskih, magistarskih..), inteligencija već manje (trebaju robote za ponavljajuće poslove), ako odgovaraju onima koji ih biraju po stupnju poslušnosti koji će sprovoditi zadana pravila. Jogunasti i revolucionari teško ulaze u sustav jer su u pravilu živo inteligentni i sve propituju, oni takve ne žele, niti bi takvi mogli tamo raditi jer bi ispalili na mozak.

Dakle, u startu se zapošljavaju ljudi koji traže "sigurnost" (koje nema, a oni to ne znaju), lijenčine (koji žele na pauzi poć u spizu), itd..itd.. 
Što očekivati od takvih, da misle svojom glavom? Malo sutra.

Da, postoji kolektivna odgovornost za preveliki birokratski aparat zbog kojeg ja izdvajam najveći prirez u zemlji, 18% da netko gradi fontane i postavlja kipove. Nisam/nismo se nikad pravo pobunili da bismo rekli tu ste zbog nas jer vas mi plaćamo da nas uslužite. U tom kontekstu, taj jadnik ograničeni koji sjedi na porti i ne da nekome ući je zapravo osoba niske razine svjesnosti kojoj da nešto i objašnjavaš buneći se, ne bi doprlo do nje/njega. Taj uhljebski jadnik ima doma nekog tko o njemu nažalost ovisi, i ako se stranka istrese na uhljeba, ovaj će se doma istresti na ukućane. Čarobni nikad završavajući krug.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/11/2021, 08:57


Istinito, lijepo i dobro
'Hajdete za mnom, učinit ću vas ribarima ljudi!'
Vjerujemo da i među nama ima onih koji bi htjeli biti nađeni, osmišljeni, sretni i sveti - ribari ljudi, na koje Crkva čeka.

Gospodine
danas u utorak,
prvog tjedna došašća
blagdan je svetog apostola Andrije.
Bio je on ribar kao i brat mu Petar.
Evo što o njima kaže evanđelje:
'Prolazeći uz Galilejsko more
Isus ugleda dva brata Šimuna
zvanog Petar i brata mu Andriju,
gdje bacaju mrežu u more;
bijahu ribari.
I kaže im:
'Hajdete za mnom,
učinit ću vas ribarima ljudi!'
Gospodine oni su se odazvali
i postali osmišljeni, sretni i sveti.

Molimo Te prođi i danas
između nas i uputi isti poziv.
Vjerujemo da i među nama
ima onih koji bi htjeli biti nađeni, osmišljeni, sretni i sveti - ribari ljudi,
na koje Crkva čeka.
Amen!

Od srca p. Luka (Po evanđelju dana: Mt 4, 18-22)

Asylum - Page 2 Fb_i1807

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/11/2021, 12:41

Mattia Preti: Raspeće svetog Andrije apostola

Asylum - Page 2 Fb_i1809



_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/11/2021, 13:58

Asylum - Page 2 Fb_i1812

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/11/2021, 17:48

Ako pogledaš na ove slike izgledaju kao zec, mačka i pas. Ali ako pogledaš malo detaljnije, onda ćeš vidjeti svu ljepotu slika.
Tako je i s ljudima, dok ih bolje ne upoznaš, ne znaš tko su...

Asylum - Page 2 Fb_i1813

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/11/2021, 18:08

violator wrote:
metilda wrote:U pravu sam, ali previše se ljutim zbog covid potvrda i zbog ove medijske i političke harange protiv necijepljenih. Ali pitam se kako se ne ljutiti kad nam oduzimaju slobodu i žele eksperimentirati na nama. Međutim što je više pritisaka ja sam sve sigurnija da se neću cijepiti. "Tko želi spasiti svoj život,  izgubit će ga." Ustvari, sasvim sam sigurna da se ni pod koju cijenu neću cijepiti zapravo primiti to smeće u sebe.
Trebala bih se kroz Advent odmaknuti od one teme. Da ne psuju lajkala bih svaki post od gnječa i ebenog. :D I prestati čitati članke o koroni. Svakako ću to uraditi. 🙂

Nema starog normalnog vise. Kad god su se ustolicile nove "sigurnosne mjere" u trenucima krize, svijet se nije povratio na ranije postavke. Dovoljno je pogledati svijet prije i nakon 9. 11.-og.


I sad  odlucujemo koliko jako zelimo da nas pritisnu.


Trebalo bi se tijekom Adventa posve odmaknuti od drustvenih mreza. :)

Nisam ja na puno društvenih mreža, jedino na FB gdje imam malo pažljivo izabranih prijatelja i ovdje na forumu, a i to većinom na moje dvije teme. Ne trebam se odmaknuti od fejsa jer tamo pronalazim sve ove tekstove i fotografije koje stavljam a to me baš odmara. :)

Razmišljam malo o tim našim izborima. Čudim se izboru Švicaraca o pojačanim mjerama tj ograničavanju slobode. Jesmo li mi kao civilizacija zašli u slijepu ulicu koju su nam popločali režimski mediji i ne znamo više razmišljati svojim glavama?
Pa pogledaj samo kod nas i naše izbore nakon DR. Heroji su poginuli a vlast su preuzeli anemično poltroni, ratni profiteri i politički demagozi. Svoje pustošenje i pljačku zemlje pokrivaju pažljivo pripremljenim ideološkim podjelama naroda na takozvane desne i takozvane lijeve, a svaku aferu prekriju vješto bačenim medijskim kostima oko kojih se nacija raspamećena rastrga. I iako nam je sve gore, uvijek biramo jedne te iste demagoge i makijaveliste s obe strane političkog spektra. One rijetke poštene osobe koje su se pokušale baviti politikom podmuklo su maknute iz nje.
Kad se pojavi neka suvisla inicijativa režim vrlo vješto difamira njene protagoniste i naciju okrene protiv njih i tako uništi i inicijativu.
Na kraju ne mogu nego zaključiti da imamo i vlast i društvo kakvo smo sami izabrali, ali je pitanje koliko smo uopće svjesni i prirode vlasti i smjera kojim se društvo uputilo.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/11/2021, 18:24

Venus wrote:
metilda wrote:Asylum - Page 2 Fb_i1804

Danas za sebe imam dislajk. Jutros sam srušila retrovizor. Ne bi mi to teško palo da prije dva dana nisam oštetila blatobran. Jako pažljivo vozim. Očito ne dovoljno budući da sam pod velikim pritiskom i puno je obaveza sad palo na mene. Nitko me nije zbog toga prekorio, auto je na popravku, ali loše se osjećam zbog toga. A sunce nikako da izađe, kiši bez prestanka.

Dobro je da je samo retrovizor. To je znak da trebaš sebi dati da bi mogla sebe dati drugima (vrijeme, finu hranu, odmor, pažnju), biti milostiva prema sebi (odloži bič jer je šteta nastala nehotice), prestani gledati unazad (retrovizor) i živi sad svaki trenutak u punini - prestani juriti. 
Budi vrlo blaga i nježna prema sebi, zaslužuješ divljenje za hrabrost i snagu kako nosiš život. Svaka čast. <3

Draga, hvala ti na ovim poticajnim riječima. ❤ Jučer sam baš bila upala u neku emocionalnu crnu jamu, a kao kruna lošeg dana bila je kasno sinoć muževa visoka temperatura. Naravno, prva misao je bila korona, respirator, komorbiditet i najgori ishod. Rekla sam Bogu: nemoj molim Te, nemoj sad, neću to moći podnijeti. Ali neka bude Tvoja volja.
I testirao se danas oko podne, test je negativan, odahnuli smo svi skupa. Sutra ide na CT u Dubrovnik.

Nisam gruba prema sebi, treba voljeti sebe da bi se uopće moglo voljeti druge. I ugađam sebi u jednoj sasvim ženskoj stvari. Volim se lijepo obući i urediti gdje god idem. To posebno pazim kad mi je loš dan i odmah se bolje osjećam. Priuštim sebi lijepi komad odjeće ili kakav lijepi parfem ili dodatak odjeći. Baš guštam u tome.
A prije svega volim lijepo urediti dušu. Već sam rekla kako to radim. Jutros su počele zornice, od 5 do pola 7 sam u molitvi. Napunim baterije.
Divota. Mir. Radost. Puna snage uđem u novi dan. I sve bude dobro. 🙏🙏🙏

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/11/2021, 18:45

Gdje su riječi nedostatne, pomoći će srce.
Srcem blagoslivljamo onda kad pred Bogom stojimo sa željama za ljude koje želimo blagosloviti.
Srcem blagoslivljamo Boga onda kad mu se divimo i klanjamo, kad bismo ga htjeli hvaliti i kad prepuni zahvalnosti pristupamo njegovu biću.
Za blagoslov ga molimo onda kad smo pred njim otvorena duha, kad smo svjesni da nam je prisutan i da mu u toj prisutnosti možemo prinijeti sve što nas okružuje i što nam se događa, te tražiti njegov blagoslov za sve i za svakoga.

Srcem blagoslivljati znači željeti nekome
zdravlje, mir i spas: to znači misliti na nekoga i svoje želje za njega iznositi Bogu, u dubini svoje duše.

Moli da Gospodin stalno blagoslivlja tvoje srce. To čisti maštu i podsvijest od ružnih i zlih sjećanja, a unosi pobjedu dobra nad zlom, svjetla nad tamom, i ispunja srce Božjim pogledom na život i svijet. Što ti je srce punije Božjeg blagoslova, to ćeš se lakše oprijeti napasti na grijeh, ali i svakoj nervozi, negativnom izazovu, gruboj kritici, napadu i niskim udarcima.

Dok je u tvom srcu Božji blagoslov, a tvoja svijest stoji pred Gospodinom, mir će biti pratilac tvoga dana i tvoje noći.
Sve nevolje, nesuglasice i neugodnosti odjednom ćeš moći strpljivo podnijeti i osjetit ćeš da imaš više snage za nepodnošljive situacije, te da je u tebi veća ljubav za druge ljude. To je način na koji te blagoslov mijenja.

Brzo ćeš zapaziti da ti poslovi u kući i na radnom mjestu idu od ruke, da uspijevaš, te da raste i tvoje imanje i tvoje zdravlje. Osjećat ćeš da sve ovisi o Bogu i tvom odnosu s njim. I zato ćeš sve više imati potrebu da blagoslivljaš. Postat ćeš slobodan od neurednih misli i želja, lakše ćeš opraštati, srce će ti postati mekanije za sućut prema drugima, a tvoja pobožnost iskrenija.

I što je još važnije, drugi će se oko tebe mijenjati. Tvoja obitelj će se zbližavati, brak obnavljati, posao dobivati nove naglaske, a slavljenje euharistije će te preobražavati.

Sve to počinju doživljavati oni koji otvoreno, iskreno, uporno i ustrajnim srcem blagoslivljaju.

(Za bolji svijet - Tomislav Ivančić)

Asylum - Page 2 Fb_i1814

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/11/2021, 18:50

https://hkm.hr/duhovnost/acedija-jedan-od-najopasnijih-grijeha-nasega-doba/

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/11/2021, 19:16

Njemački ministar zdravstva na državnoj njemačkoj televiziji dao nevjerojatnu izjavu:
U svakom slučaju će barem cijela 2022. godina biti pod pravilom 2G, a to znači da ćeš samo kao cijepljen ili prebolio moći imati prava i slobodu kretanja. Pri tome status "cijepljen" podrazumijeva da si primio i treću dozu ( i četvrtu) nakon isteka potvrde. Svima onima koji u životu žele više nego samo posjetiti općinu ili supermarket, njima ministar odrešito poručuje da se cijepe.
Ali najbitnija stvar u ovom obraćanju je sljedeće: Ministar naglašava da će 2G pravilo vrijediti bez obzira na incidenciju! Dakle ako teoretski u 2022. ne bude niti jednog zaraženog, temeljna prava i slobode će necijepljenima biti uskraćeni svejedno!
Ovo izlaganje još jednom potvrđuje: Njihovi postupci nisu u službi zaštite zdravlja, nego služe kontroli i porobljavanju stanovništva. Agenda je sve vidljivija.

#fašizam #great_r_e_s_e_t

Sanja Misković

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/12/2021, 04:21

Znati živjeti u trenutku u kojem se nalazimo, ne dopustiti da nas mašta, strahovi i nepotrebne brige tjeraju da se plašimo budućih događaja, da tjeskobno mislimo na sutra, da se bojimo nekih nepostojećih zala, jest najveća mudrost života. Naime, što god će se dogoditi u sutrašnjem danu, danas poslije podne, prekosutra ili dogodine, moći ćeš susresti sa snagom za taj trenutak, oprijeti se zlu i podnijeti, budeš li živio samo ovaj trenutak. Samo se u ovom trenutku možeš brinuti za ono što ti dolazi. Brige u mislima, raspojasana mašta i razrovani osjećaji onemogućuju da se sada, u ovom trenutku spremiš za ono sutra. Uzalud se kao vjernik bojiš sudnjeg dana, čistilišta ili pakla, jer si time samo oduzimaš vrijeme i prostor u kojemu se sada možeš osloboditi pakla, čistilišta i sudnjeg dana. U ovom trenutku koji je sada tu možeš se osloboditi grižnje savjesti, napraviti dobro djelo, izmoliti pokajanje, povjerovati Bogu koji te voli, izbrisati grijehe od najranijeg djetinjstva, odlučiti da želiš biti drukčiji i već si u nebu. Ništa u životu nije tako važno kao ovaj trenutak.

Nije to samo ljudska mudrost. Isus iz Nazareta, Bogočovjek, rekao je to riječima: “Dosta je svakom danu njegova zla, sutra će se samo za sebe brinuti.“

(Ostati uspravan - Tomislav Ivančić)

Asylum - Page 2 Fb_i1824

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/12/2021, 04:47

[VOLI OVAJ SVIJET]

Nije ga lako voljeti!
Lako je voljeti one koji nam povlađuju; govore i čine ono što bismo mi htjeli.
Nije ga lako voljeti!
Lako je voljeti dobre i poštene; s njima je lako! No što je s ostalima?
Nije ga lako voljeti!
Lako je voljeti one koji šute, rade, žrtvuju se i nisu konfliktni.
Nije ga lako voljeti!
Ipak, ovaj svijet je jedini koji imamo u ovom životu.
Nije ga lako voljeti!
Svijet je često sebičan, iracionalan, opasan i beskrupulozan.
Nije ga lako voljeti!
Lakše je žaliti se, kukati, vrijeđati, pametovati.
Nije ga lako voljeti.
Dobro se u njemu teško prepoznaje, a čini se da samo zlo vlada.
Nije ga lako voljeti!
Pamet kao da je na svijetu rekla: "Laku noć!"
Nije ga lako voljeti!
Svijet će od tebe tražiti žrtve, a neće ti nikada iskreno biti zahvalan.
Nije ga lako voljeti!
Prijatelja teško nađeš, a neprijatelji stoje u redu čekajući koji će te prije sastaviti sa crnom zemljom.
Nije ga lako voljeti!
Tvoju patnju rijetki vide, a svi se nekako nađu blizu kad se treba narugati.
Nije ga lako voljeti!
Kad nešto dobro napraviš, rijetko tko vidi, a kad pogriješiš, mnogi su tu da upru prstom kako je trebalo.
Nije ga lako voljeti!
Kad si vrhu - svi su s tobom, kad si na dnu - nigdje nikoga.
Nije ga lako voljeti!
Ipak...
Voljeti ga - čin je odluke razuma, a ne osjećaja.
Zato: odluči ga voljeti!
Ne zato što bi svijet to bio zaslužio, jer ne zaslužuje, nego zato što je Isus dao cijeloga sebe za otkup i spasenje upravo ovoga svijeta!
To je jedan jedini razlog koji poništava sve gore navedeno.

#knowledge #spirituality #tobefit #askfrapriest #duhovnost #vjera #instagood #instamotivation #instaquotes #happiness #grateful #viral #love

Asylum - Page 2 Fb_i1825

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/12/2021, 15:20

Kad sve izgleda crno i nedokučvo,
Kad sve izgleda izgubljeno i nedorečeno, pa čak i kad izgleda neizlječivo...
Vjerujte. Čuda se događaju
Samo treba vjerovati u njih.

Asylum - Page 2 Fb_i1828

Izvor: facebook

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Ra likes this post

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/12/2021, 17:45

Ma koliko čovječanstvo uništavale pošasti poput kuge ili kolere, ma koliko ga uništavale strasti, ratovi, mržnje i bratoubilački pohodi, opet se u čovjeku nade snaga da bude bolji, da nađe mir i da opet živi u slozi s drugima. Rođeni smo da hodamo uspravno. Udahnut nam je životvorni besmrtni dah da nikad ne pristanemo na smrt. Dana nam je čežnja za humanošću i dobrotom da nikada zloća i mržnja ne zatvore nad nama grob. Dana nam je slobodna volja da se u najtežem moralnom ropstvu opet okrenemo prema slobodi, da u najtežem mraku ne posumnjamo da će uskoro jutro i da će doći svjetlo.

Dana nam je nada i ona uspravlja našu dušu i naše tijelo, u njoj smo nepobjedivi. Dana nam je vjernost i ljubav, te se uzalud nepovjerenje, neumjerenost i podlost guraju da nas pobijede. Dano nam je u središtu našeg bića ime Boga, dano nam je stalno sjećanje na njega, dana nam je sigurnost da On postoji i da smo stoga s njime nepobjedivi. Dano nam je neodoljivo uvjerenje da postoji život preko smrti. I zato smo spremni sve napustiti na zemlji kako bismo živjeli tamo zauvijek. Dano nam je da se iz svih padova, bilo kojom silom vezanosti uz zemlju, dignemo prema nebu, nadiđemo sve svoje slabosti i idemo do kraja svoga cilja.

(Gdje je izlaz - Tomislav Ivančić)

Asylum - Page 2 Fb_i1830

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Noor likes this post

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by Noor 1/12/2021, 19:21

Metka, prekrasan tekst...i istinit :x

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by Ra 1/12/2021, 21:34

metilda wrote: @Ra draga ❤❤❤
Imaš pp.
Vidjela, odgovorila...;)

Pozdrav tebi i svim ljudima dobre volje. :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by Ra 1/12/2021, 21:35

Eh, zaboravih. 

Čuda se doista događaju. :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by metilda 2/12/2021, 04:49

Dobro jutro, Ra. ❤
Žurim na zornicu pa odgovorim kasnije. 🙂

Asylum - Page 2 Fb_i1832

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4513
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 2 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum