ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STIŽE OLAF SCHOLZ

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by debotoijusto 28/11/2021, 19:45

Buduća njemačka vlada s kancelarom Olafom Scholzom planira velike društvene promjene, od legalizacije kanabisa i spuštanja dobi za glasanje na 16 godina, do uvođenja mogućnosti dvojnog državljanstva. Njemačko državljanstvo ubuduće bi se moglo steći već nakon pet godina boravka u zemlji, a u određenim uvjetima nakon samo tri godine, a uvjet više ne bi bilo odricanje od osnovnog državljanstva.
S koalicijskim ugovorom objavljenim ovog tjedna, lideri tzv. Semafor koalicije, koju čine socijaldemokrati (SPD), Zeleni i liberali (FPD), konkretizirali su ono što su najavljivali nakon izbora 26. rujna na kojima je SPD tijesno pobijedio demokršćane Angele Merkel: odlučnost za društveni iskorak i napredak.
Nisu lako postigli konsenzus o brojnim pitanjima, od poreza do klimatskih promjena. Ali jedno ih spaja, pišu u velikoj analizi britanski Financial Times i njemački Zeit Online: želja da budu socijalno najnaprednija vlada u više od jedne generacije. SPD i Zeleni u kampanji su obećavali veće poreze, FDP je striktno protiv. Međutim, u potpunosti se slažu oko društvene politike, ističe Thorsten Faas, politolog na berlinskom Slobodnom sveučilištu.




Ako se dijete rodi u lezbijskoj zajednici, obje partnerice bit će priznate kao zakonske majke. Dosad je zakon priznavao samo biološku majku, dok je njezina partnerica morala formalno posvojiti dijete. To je povijesni uspjeh za queer zajednicu, kaže Greta Garlichs, glasnogovornica QueerGrüna, lobističke skupine LGBTQ + unutar Zelenih.
Nova vlada planira ukinuti zakon o transseksualcima iz 1981. i zamijeniti ga "zakonom o samoopredjeljenju" koji je osmišljen da bi se olakšalo izjašnjavanje o promjeni spola. Novim zakonom zaobići će psihologe i suce i omogućiti promjenu spola osobnom izjavom u matičnom uredu. Dok je osiguranje do sada pokrivalo samo operacije promjene spola pod određenim uvjetima, piše Zeit Online, ubuduće će snositi cijeli trošak postupka. Ukinut će se odredba kojom se homoseksualcima i transseksualcima zabranjuje davanje krvi. Ako Semafor koalicija doista provede što najavljuje, Njemačka će u međunarodnoj usporedbi iskočiti daleko naprijed, pozdravlja najave Kalle Hümpfner iz Trans-Federacije.
Koalicija je odlučila modernizirati obiteljsku politiku, proširuju i redefiniraju pojam obitelji: "Obitelj je raznolika i ondje gdje god ljudi preuzimaju odgovornost jedni za druge", stoji u koalicijskom ugovoru. Među ostalim, žele proširiti i olakšati stjecanje skrbništva nad djecom. Dosad su partneri, kad se vjenčaju, imali pravo suodlučivanja o djeci koju druga osoba dovodi u brak. Semafor koalicija želi omogućiti roditeljima da to pravo prenesu i na do dvije bliske osobe s kojima ne moraju biti u bračnoj ili ljubavnoj vezi.





Također, Nijemci žele uvesti novi oblik partnerstva: zajednicu odgovornosti. Dvije ili više odraslih osoba trebale bi moći stupiti u takvu vezu pravne odgovornosti jedna prema drugoj: to je u načelu poput braka, ali bez pretpostavljene ljubavne veze, piše Zeit Online. Na to bi se mogli odlučiti bliski prijatelji, cimeri, braća i sestre. No što bi to sve pravno značilo, nije još sasvim jasno.
Proširilo bi se pravo na medicinski potpomognutu oplodnju na teret države, bez obzira na bračni status ili seksualnu orijentaciju. Pobačaj bi bio besplatan. Koalicija obećava da će više novca biti dostupno za istraživanje kontracepcijskih sredstava i za muškarce i za žene. Kraj mučenju rodilja: svaka rodilja u bolnici imala bi jednu primalju samo za sebe.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by AssadNaPodmornici 28/11/2021, 19:46

jebe me se što sve as zagovara.

zanima me samo jedno .

da li je lik korona fašist ili ne?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by debotoijusto 28/11/2021, 19:46

Ukida se članak 219a kaznenog zakona, koji liječnicima koji se bave pobačajem zabranjuje oglašavanje svojih usluga. To je praktički dovelo do zabrane informiranja o pobačaju. O tome se vodila velika kampanja. Najavu hvali Kristina Hänel, liječnica i aktivistica koja je postala poznata 2017. nakon što je kažnjena sa 6000 eura jer je na svojoj web stranici navela da izvodi pobačaje. "Ovo je pomalo revolucionarno", tvitala je autorica Teresa Bücker, jedna od najistaknutijih glasova modernog feminizma, citirajući iz koalicijskog sporazuma: "Mogućnost besplatnih pobačaja dio je pouzdane zdravstvene skrbi." Također, pobačaj bi u budućnosti bio dio medicinske obuke.






Nadalje, trudnice koje razmišljaju o pobačaju moraju se prije odluke posavjetovati. Po novome će biti moguće dobiti savjete putem interneta. Također bi bili sankcionirani "molitelji krunice pred bolnicama", prosvjednici koji često vrlo nametljivo prosvjeduju ispred klinika koje rade pobačaje. Njihove prosvjede trebalo bi ograničiti "učinkovitim zakonskim mjerama"













Policijski sindikat osudio je legalizaciju kanabisa, oglasili su se konzervativci zabrinuti za sudbinu tradicionalne obitelji. "Činjenica je da u ovoj zemlji postoji politička većina koja podržava ove promjene", napisao je Süddeutsche Zeitung u petak. "A svi ostali će jednostavno morati živjeti s tim."
Nova vlada obećava olakšavanje useljavanja, u skladu s procjenom da Njemačka treba godišnje 400.000 novih radnika. Izbjeglicama bi se olakšalo spajanje s članovima uže obitelji. Više tražitelja azila moći će se zaposliti. Imigranti bez kaznenog dosjea nakon pet godina boravka imat će pravo na jednogodišnju boravišnu dozvolu. Useljenicima će se olakšati dobivanje boravišnih dozvola i njemačkog državljanstva, dodatno će se olakšati dolazak kvalificiranih radnika. "Činjenica da konačno prihvaćamo da smo zemlja imigracije zaista je revolucionarna", rekla je Jessica Rosenthal, čelnica Jusosa, omladinskog krila SPD-a. Naime, Nijemci su svoje imigrante tretirali kao "gostujuće radnike", kao one koji su privremeno tu. Ne računajući da će milijuni ostati.



https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/nova-njemacka-legaliziraju-kanabis-uvode-dvojno-drzavljanstvo-a-glasat-ce-16-godisnjaci-15126018
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by debotoijusto 28/11/2021, 19:48

lijepo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by AssadNaPodmornici 28/11/2021, 19:51

da li je lik korona fašist. boli me k što misli o pederima i pobačaju i rusiji

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by veber 28/11/2021, 19:56

nakon kršćanskih u njemačkoj dođu socijalističke na vlast.
to im je uhodano.

sa socijalistima uvijek njemačka preskoči neki novi prag i postane ekonomski jača i bogatija.

naravno da će ovdje dežurni od jučer katolici skočiti na noge, što prednje što zadnje, ali njemačka nije italija pa ima kontinuitet vladavine i zakona.

većina ovdje napisanog je kaj je mutti gurala.
kao i obnovljivi izvori i CO2 neutral.

ostaje naslijeđe prethodne vlasti i kontinuitet stabilnosti.

koju cijenu će platiti ostatak eu, pitanje je.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by debotoijusto 28/11/2021, 19:57

AssadNaPodmornici wrote:da li je lik korona fašist. boli me k što misli o pederima i pobačaju i rusiji
rekao bi da je


https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/nasljednik-merkel-izlozio-plan-borbe-protiv-covida-19-cjepivo-je-put-izlaska-iz-pandemije-15124593
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by AssadNaPodmornici 28/11/2021, 20:02

debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:da li je lik korona fašist. boli me k što misli o pederima i pobačaju i rusiji
rekao bi da je


https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/nasljednik-merkel-izlozio-plan-borbe-protiv-covida-19-cjepivo-je-put-izlaska-iz-pandemije-15124593
da ne klikam na link.

netko tko zagovara cijepivo ne mora biti fašist. 
fašist je onaj tko oduzima ljudska prava.
da li on podržava od Angele Merkel politiku da ekipa koja je zdrava, imuna a nije se cijepila jer im virus ne može ništa, da im budu oduzeta ljudska prava. to je sve što me zanima u 2021, i 2022 godini od nekog političara.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by veber 28/11/2021, 20:08

AssadNaPodmornici wrote:
debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:da li je lik korona fašist. boli me k što misli o pederima i pobačaju i rusiji
rekao bi da je


https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/nasljednik-merkel-izlozio-plan-borbe-protiv-covida-19-cjepivo-je-put-izlaska-iz-pandemije-15124593
da ne klikam na link.

netko tko zagovara cijepivo ne mora biti fašist. 
fašist je onaj tko oduzima ljudska prava.
da li on podržava od Angele Merkel politiku da ekipa koja je zdrava, imuna a nije se cijepila jer im virus ne može ništa, da im budu oduzeta ljudska prava. to je sve što me zanima u 2021, i 2022 godini od nekog političara.
za sada.
ne pada im na pamet austrijski model

s druge strane svjesni su da će morati isplatiti odštete zbog sunspenzije zakona i ustava.
već sada se šuška o nekim kompenzacijama.


trenutno bilo kaj reći bilo bi deplasirano. u veljači ćemo vidjeti što se valjalo iza brda.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by vuksadinare 28/11/2021, 21:31

veber wrote:nakon kršćanskih u njemačkoj dođu socijalističke na vlast.
to im je uhodano.

sa socijalistima uvijek njemačka preskoči neki novi prag i postane ekonomski jača i bogatija.

naravno da će ovdje dežurni od jučer katolici skočiti na noge, što prednje što zadnje, ali njemačka nije italija pa ima kontinuitet vladavine i zakona.

većina ovdje napisanog je kaj je mutti gurala.
kao i obnovljivi izvori i CO2 neutral.

ostaje naslijeđe prethodne vlasti i kontinuitet stabilnosti.

koju cijenu će platiti ostatak eu, pitanje je.
znal sam da si peder...da ti ga hoce koji svapski peskic stisnuti... :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by vuksadinare 28/11/2021, 21:33

Inace zanimljivo kak ovi peskici prijete putinu i rusiji..pa ovaj ih pregazi ko keks...kurce se a kurca nemaju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by veber 28/11/2021, 21:55

vuksadinare wrote:
veber wrote:nakon kršćanskih u njemačkoj dođu socijalističke na vlast.
to im je uhodano.

sa socijalistima uvijek njemačka preskoči neki novi prag i postane ekonomski jača i bogatija.

naravno da će ovdje dežurni od jučer katolici skočiti na noge, što prednje što zadnje, ali njemačka nije italija pa ima kontinuitet vladavine i zakona.

većina ovdje napisanog je kaj je mutti gurala.
kao i obnovljivi izvori i CO2 neutral.

ostaje naslijeđe prethodne vlasti i kontinuitet stabilnosti.

koju cijenu će platiti ostatak eu, pitanje je.
znal sam da si peder...da ti ga hoce koji svapski peskic stisnuti... :D
po čemu si ti zaključio da sam ja peder?

ti kao latentni to bolje znaš objasniti.
u kojem dijelu mojeg upisa ima ikakav spomen homoseksualizma?

problem vas "desničara" je u tome da ste ili latentni ili prikriveni.

ti si po upisima latentni.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by vuksadinare 28/11/2021, 21:58

veber wrote:
vuksadinare wrote:
veber wrote:nakon kršćanskih u njemačkoj dođu socijalističke na vlast.
to im je uhodano.

sa socijalistima uvijek njemačka preskoči neki novi prag i postane ekonomski jača i bogatija.

naravno da će ovdje dežurni od jučer katolici skočiti na noge, što prednje što zadnje, ali njemačka nije italija pa ima kontinuitet vladavine i zakona.

većina ovdje napisanog je kaj je mutti gurala.
kao i obnovljivi izvori i CO2 neutral.

ostaje naslijeđe prethodne vlasti i kontinuitet stabilnosti.

koju cijenu će platiti ostatak eu, pitanje je.
znal sam da si peder...da ti ga hoce koji svapski peskic stisnuti... :D
po čemu si ti zaključio da sam ja peder?

ti kao latentni to bolje znaš objasniti.
u kojem dijelu mojeg upisa ima ikakav spomen homoseksualizma?

problem vas "desničara" je u tome da ste ili latentni ili prikriveni.

ti si po upisima latentni.
pa peder si..jer si na strani ljevara pedera..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by veber 28/11/2021, 22:06

vuksadinare wrote:
veber wrote:
vuksadinare wrote:
veber wrote:nakon kršćanskih u njemačkoj dođu socijalističke na vlast.
to im je uhodano.

sa socijalistima uvijek njemačka preskoči neki novi prag i postane ekonomski jača i bogatija.

naravno da će ovdje dežurni od jučer katolici skočiti na noge, što prednje što zadnje, ali njemačka nije italija pa ima kontinuitet vladavine i zakona.

većina ovdje napisanog je kaj je mutti gurala.
kao i obnovljivi izvori i CO2 neutral.

ostaje naslijeđe prethodne vlasti i kontinuitet stabilnosti.

koju cijenu će platiti ostatak eu, pitanje je.
znal sam da si peder...da ti ga hoce koji svapski peskic stisnuti... :D
po čemu si ti zaključio da sam ja peder?

ti kao latentni to bolje znaš objasniti.
u kojem dijelu mojeg upisa ima ikakav spomen homoseksualizma?

problem vas "desničara" je u tome da ste ili latentni ili prikriveni.

ti si po upisima latentni.
pa peder si..jer si na strani ljevara pedera..
kada velim da vi "desničari" oskudjevate pameću i inteligencijom, onda se ljutite.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by vuksadinare 28/11/2021, 22:10

veber wrote:
vuksadinare wrote:
veber wrote:
vuksadinare wrote:
veber wrote:nakon kršćanskih u njemačkoj dođu socijalističke na vlast.
to im je uhodano.

sa socijalistima uvijek njemačka preskoči neki novi prag i postane ekonomski jača i bogatija.

naravno da će ovdje dežurni od jučer katolici skočiti na noge, što prednje što zadnje, ali njemačka nije italija pa ima kontinuitet vladavine i zakona.

većina ovdje napisanog je kaj je mutti gurala.
kao i obnovljivi izvori i CO2 neutral.

ostaje naslijeđe prethodne vlasti i kontinuitet stabilnosti.

koju cijenu će platiti ostatak eu, pitanje je.
znal sam da si peder...da ti ga hoce koji svapski peskic stisnuti... :D
po čemu si ti zaključio da sam ja peder?

ti kao latentni to bolje znaš objasniti.
u kojem dijelu mojeg upisa ima ikakav spomen homoseksualizma?

problem vas "desničara" je u tome da ste ili latentni ili prikriveni.

ti si po upisima latentni.
pa peder si..jer si na strani ljevara pedera..
kada velim da vi "desničari" oskudjevate pameću i inteligencijom, onda se ljutite.
prodao si se..nema dileme...peder ko mjenja strane..nepouzdan...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by epikur37 28/11/2021, 22:10

veber wrote:
vuksadinare wrote:
veber wrote:
vuksadinare wrote:
veber wrote:nakon kršćanskih u njemačkoj dođu socijalističke na vlast.
to im je uhodano.

sa socijalistima uvijek njemačka preskoči neki novi prag i postane ekonomski jača i bogatija.

naravno da će ovdje dežurni od jučer katolici skočiti na noge, što prednje što zadnje, ali njemačka nije italija pa ima kontinuitet vladavine i zakona.

većina ovdje napisanog je kaj je mutti gurala.
kao i obnovljivi izvori i CO2 neutral.

ostaje naslijeđe prethodne vlasti i kontinuitet stabilnosti.

koju cijenu će platiti ostatak eu, pitanje je.
znal sam da si peder...da ti ga hoce koji svapski peskic stisnuti... :D
po čemu si ti zaključio da sam ja peder?

ti kao latentni to bolje znaš objasniti.
u kojem dijelu mojeg upisa ima ikakav spomen homoseksualizma?

problem vas "desničara" je u tome da ste ili latentni ili prikriveni.

ti si po upisima latentni.
pa peder si..jer si na strani ljevara pedera..
kada velim da vi "desničari" oskudjevate pameću i inteligencijom, onda se ljutite.

Odjebi

vučina je prava desnica i takva nam treba
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by debotoijusto 28/11/2021, 22:31

biljezim jos jednu pedersku pricu nevezano za temu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by Guest 29/11/2021, 09:43

debotoijusto wrote:Novim zakonom zaobići će psihologe i suce i omogućiti promjenu spola osobnom izjavom u matičnom uredu.


Dakle ... iz hrpe drka izdvojih ovo ... odoše ljudi na kvasinu.

:facepalm

Ali eto, tebi i Veberu je to kako vidim napredak ... kaj više ... nazdraviti ''zapadnim vrijednostima''.

:wine
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by epikur37 29/11/2021, 09:50

Sovak wrote:
debotoijusto wrote:Novim zakonom zaobići će psihologe i suce i omogućiti promjenu spola osobnom izjavom u matičnom uredu.


Dakle ... iz hrpe drka izdvojih ovo ... odoše ljudi na kvasinu.

:facepalm

Ali eto, tebi i Veberu je to kako vidim napredak ... kaj više ... nazdraviti ''zapadnim vrijednostima''.

:wine

Ja lipo govorim veberu, da su mu švapčad u kurcu. I
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by mutava baštarda 29/11/2021, 09:55

STIŽE OLAF SCHOLZ 20210716
debotoijusto wrote:[size=39]lijepo[/size]
Ova je uništila više godina života nego Delta u hrvatskoj...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

STIŽE OLAF SCHOLZ Empty Re: STIŽE OLAF SCHOLZ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum