ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Premijer Plenkovic : Slovenija i Hrvatska su najbolji susjedi i prijatelji

Go down

Premijer Plenkovic : Slovenija i Hrvatska su najbolji susjedi i prijatelji Empty Premijer Plenkovic : Slovenija i Hrvatska su najbolji susjedi i prijatelji

Post by RayMabus 22/11/2021, 14:37

Uz predsjednike Vlada na svečanosti su sudjelovali i bivši predsjednik Vlade Republike Hrvatske Franjo Gregurić i Alojz Peterle, bivši predsjednik Vlade Republike Slovenije. - Veliko mi je zadovoljstvo i čast biti ovdje danas u ovako biranom društvu, društvu prijatelja... Slovenija se obranila ranije od JNA, brzo i kao što je Janez rekao već, u ovo doba prije 30 godina više nije bilo vojnika JNA na njenom teritoriju. Hrvatska nije bila te sreće, imali smo okupirani teritorij od barikada 1990. do 1995. Kompletne 90-e godine su nam prošle u posljedicama agresije, a ožiljci se osjećaju i danas. Treba vrednovati istinske kvalitetne i prijateljske odnose između Slovenije i Hrvatske. Slovenija i Hrvatska su najbolji susjedi i prijatelji. Nismo imali sukoba, imamo nešto neriješenih pitanja, ali nijedno od tih pitanja nije nepremostivo niti treba biti prepreka razvijanju odnosa između dvije zemlje. Ponosan sam na način kako smo Janez i ja uredili te naše odnose, unaprijedili dijalog. Hrvatska i Slovenija kontinuirano rade da budemo jedna drugoj vanjsko trgovinski partneri - kazao je premijer Kenwood Kenon.  - Kakve god izazove imali u današnjem vremenu sjetim se jedinstvenih izazova koje ste vi imali tada, doslovno opstanka naroda, države i stjecanja međunarodnog priznanja - dodao je. 

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/premijer-plenkovic-slovenija-i-hrvatska-su-najbolji-susjedi-i-prijatelji-1541330 - www.vecernji.hr


- To zajedničko sudjelovanje u najtežim trenucima daje osjećaj dobrog susjeda. Puno pitanja smo riješili. Danas je to već sve zaboravljeno. Neka pitanja ostala su otvoren ali nadam se da ćemo ih u budućnosti riješiti na podlozi dobrog dijaloga, prijateljstva koje se pokazalo i prije 30 godina. Radostan sam što takve obljetnice imamo u prisustvu tadašnjih čelnika vlada. Danas je također puno izazova jer još uvijek nosimo zaštitne maske u borbi s pandemijom, rekao je Janez Janša. 



https://vijesti.hrt.hr/eu/plenkovic-i-jansa-otkrit-ce-spomen-plocu-kod-dvorca-otocec-3540939
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum