ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 03:00

Parlament Armenije objavio je u utorak kako je 15 armenskih vojnika poginulo u sukobima s azerbejdžanskim snagama na granici, prenosi Tanjug, pozivajući se na Interfaks.
.
https://balkans.aljazeera.net/news/world/2021/11/16/armenija-prijavila-zrtve-u-sukobu-s-azerbejdzanom

.
Aj, nisu odavno ratovali. pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 03:03

Ako Putin ove plinovode ne prekine neće moć ucjenjivati Evropu.

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu 65233
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 03:50

Što je izazvalo rasplamsavanje?

Godinu dana nakon što su vodili 44-dnevni rat, ove najnovije napetosti prijete mirovnom sporazumu između Armenije i Azerbajdžana.

Jedini najveći problem je to što Azerbajdžan želi imati koridor koji vodi do njegove eksklave Nakhichevan - i na kraju do svog saveznika Turske. Taj takozvani koridor Zangazur morao bi proći kroz armenski teritorij, ali Armenija neće prihvatiti da cesta na svojoj zemlji bude pod kontrolom Azerbajdžana.

Politički je to važno za azerbajdžanskog čelnika Ilhama Aliyeva, koji je ranije ove godine obećao da će "natjerati" Armeniju na ustupke u vezi s koridorom.

Čini se da nijedna zemlja nije predana mirovnom sporazumu i obje povećavaju svoje vojne proračune. Međutim, barem za sada, diplomatski kontakti među njima nisu prekinuti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by Ringo10 17/11/2021, 04:20

Ta dva naroda su totalni ludjaci. Kakva Rusija, ne treba njima niko da se kolju I ubijaju.
Tesko je Rusiji da to drzi pod kontrolom. Najbolje bi bilo ostavili ih da se ubijaju dok se ne istrijebe.
Ta mrznja nema primjera u svijetu.
Ja sam ovdje jednom Azeru rekao da su bez Rusije svi oni osudjeni na propast i vjecni rat.

Povezivanje Azerbajdzana sa Turskom treba sprijeciti po svaku cijenu.
Ni Rusija ni Iran to ne smiju dopustiti.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 04:22

Ringo10 wrote:
Povezivanje Azerbajdzana sa Turskom treba sprijeciti po svaku cijenu.
Zašto ?

Šta mene to brige ? Baš me brige oćel se spojit il ne. Jebe mi se.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by Ringo10 17/11/2021, 04:26

Nije to istina. Neootomanske aspiracije Erdogana treba suzbiti jer cemo i mi imati kaos.

Granicu izmedju AZER  i ARM treba staviti pod potpunu kontrolu ruske vojske.
Azeri su se nakon pobjede u zadnjem ratu previse uskurcili a iza svega stoji Erdogan.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 04:29

Ringo10 wrote:Nije to istina. Neootomanske aspiracije Erdogana treba suzbiti jer cemo i mi imati kaos.
Ja ću ih sprijećavat ?  lol!

To neka šala ? 

Treba ih poticat da se spoje i osvoje taj koridor.

Kaže da želi pitati Putina misli li da će muslimani Čečenije, Tatari, muslimani Azerbejdžana, Uzbekistana i drugi muslimani nearapi mirno promatrati da se prave Tomašice, da se ubijaju muslimani kao što su se ubijali u Srebrenici.
-
https://www.ex-iskon-pleme.com/t49174-efendija-ceric-hrvati-su-ugrozeni-od-samih-sebe-upozoravam-putina-i-europu-tatari-muslimani-cecenije-azerbajdzana-i-francuske-nece-mirno-gledati
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by Ringo10 17/11/2021, 04:31

To sto prica Ceric je opci stav muslimanskih radikala
Odkako se Erdogan pojavio oni su poludjeli.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 04:32

To triba osvojit taj koridor i spojit Tursku i Azerbejđan i autoput i plinovode i napredak i imaš izlaz na Kaspijsko more i Gruzija i njeni plinovodi više nisu potrebni i ajmo dalje.

Ti Armenci samo tu smetaju na tom koridoru. Osvojit to i ajmo dalje, tu napravit autoputeve i plinovode.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 05:27

Cerić nije nikakva duhovna osoba. On je bošnjački nacionalista i islamista koji je obukao neku halju i predstavlja se kao duhovni učitelj.

Kad počme spominjat neke države i kako će on dovlačiti muđahedine u Bosnu jer eto Hrvatska ne da njima da je više preglasavaju i raskinit će Dejton i krenit u komadanje te kvazi države...

Ono kao vi nama nedate da mi obnovimo bosanski vilajet u kojem će kršćani biti građani drugog reda pa ćemo mi dovest muđahedine iz tih, tih i tih zemalja.

Znači da on računa na njih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by Ringo10 17/11/2021, 05:33

Hrvatska njima gladi muda i to je problem..
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 05:37

Ringo10 wrote:Hrvatska  njima gladi muda i to je problem..
Hrvatska je miroljubiva. Mi ne tražimo da se ukine bošnjački član predsjedništva nego vrati nama naš al eto i to im je puno jer im to smeta da naprave vilajet BiH.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 05:53

Armenci nisu zaslužili moje vojne savjete. Većina ih naginje EU i onda masu njih gleda Rusiju kao nužno zlo kojeg bi se rado riješili. Kad su to napravili Alijev napravio ofenzivu i ovi ostali bez toga a Zapad ni makac.

Znači fino dole taj koridor pošto je Azerbejđan s obje strane nek Azeri gomilaju vojsku a ovi neka se misle oće li ovi na juriš krenit i to osvojit pa da se spoje.

Ja s budalama ne želim imat posla a nit ću im nudit vojnu pomoć u vidu savjeta i drugog. Budale u ovoj priči su Armenci. Moji saveznici su Azerbejđanci.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 08:10

15 mrtvih i 12 zarobljenih Armenaca te dva izgubljena bunkera.

Alijev ih iscrpljuje. Armenci nek se obrate zapadu koji od njih jedino želi da se ovi okrenu protiv Rusije kako bi osvojili ruska prostrasnstva i sirovine.

Neka ih gaze Azeri. Nisu bolje ni zaslužili.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 17/11/2021, 16:32

Ti Armenci bi vojnu pomoć zapada. Recimo da je to Hrvatska. Onda ja pogledam neke stvari a između ostaloga kolika im je dijaspora i moj zaključak je da im ne bi ni metak poslao a ne vojnika.

Razlog ?

Njihova dijaspora će doma drkat kurac a ljudstvo drugih kršćanskih nacija da gine za njihovu Armeniju.

MA NEMA ŠAMSE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by Leviathan2 17/11/2021, 22:35

naslov ti je idiotizam, sam azarbejdzan nema dovoljno plina da napuni plinovod nego kupuje od gasproma
azarbejdzan pumpa naftu i da bi odrzao pritisak u busotinama pumpa unutra plin dobijen na sah denizu
jednostavno mu ne ostaje dovoljno plina za ispunjavanje ugovornih obveza prema financijerima cjevovoda i moraju kupovat od gasproma
a azeri i armenci, to ti je hrpa debila, ono, zesci brdjani, da nema rusije tamo bilo bi krvi do koljena
mada, mora se reci da je rusima pun kurac obojih i zahvaljujuci armenskim lobistima u moskvi , rusija drzi dole bazu
prvo urlaju, ruski okupatori van, a kad iz azeri zasamarju onda rusija pomagaj, jebo take ljude, kokosari ko i gruzini
kao rusija im duzna pomagati jer su krscani, 
inace rusi pamte ko je napravio prvi teroristicki napad u cccp, nije to bio neki mujo sa alahuekser, nego ruska krscanska braca armeni
vidjeces kad jednog dana rusi kazu, odjebite svi skupa i kad im turcadija pokuca na vrata
bit ce, vratite se dragi rusi, al rusa biti nece

_________________
Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by Ringo10 18/11/2021, 02:05

Gruzine su u jednom trenutku Turci sveli na oko 45000 prezivjelih i dosli su Ruskome Caru na koljenima preklinjuci da ih spasi  ...
I Car ih je spasio istrebljenja.

A pogledaj ih danas ...bezobrazna nezahvalna bagra i olos.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by RayMabus 18/11/2021, 07:36

Leviathan2 wrote:
prvo urlaju, ruski okupatori van, a kad iz azeri zasamarju onda rusija pomagaj, jebo take ljude, kokosari ko i gruzini
kao rusija im duzna pomagati jer su krscani, 
inace rusi pamte ko je napravio prvi teroristicki napad u cccp, nije to bio neki mujo sa alahuekser, nego ruska krscanska braca armeni
vidjeces kad jednog dana rusi kazu, odjebite svi skupa i kad im turcadija pokuca na vrata
bit ce, vratite se dragi rusi, al rusa biti nece
Ma stoka obićna. Đenojsad, mi kršćani oni muslimani, mi ugroženi, heljp.

Onda pogledaš kolika im je dijaspora pa zaključiš : mi da ginemo a ovi vaši da sjede doma i drkaju kurac ?

Pa metak im ne bi posla kao vojnu pomoć.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu Empty Re: Rusija pokrenila novi rat na Kavkazu kako ne bi azerbejđanski plin stigao u Europu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum