ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izetbegović objasnio kako će početi rat

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by epikur37 26/10/2021, 13:11

Izetbegović objasnio kako će početi rat O_87905_1024


[size=49]Izetbegović objasnio kako će početi rat: Prvo Brčko, pa međuentitetska linija, pa mi branimo povratnike...
[/size]
PIŠE DESK  /  25.10.2021., 20:54H
[url=https://twitter.com/intent/tweet?text=Izetbegovi%C4%87 objasnio kako %C4%87e po%C4%8Deti rat%3A Prvo Br%C4%8Dko%2C pa me%C4%91uentitetska linija%2C pa mi branimo povratnike... &url=https%3A%2F%2Fwww.dnevnik.ba%2Fvijesti%2Fizetbegovic-objasnio-kako-ce-poceti-rat-prvo-brcko-pa-meduentitetska-linija-pa-mi-branimo-povratnike-2619476][/url]
Predsjednik SDA Bakir Izetbegović u programu Federalne TV pojasnio je kako bi mogao izbiti novi rat u BiH i kako Srbi ne bi mogli prikazati izbijanje novog rata kao situaciju u kojoj su Bošnjaci napali Srbe.

On (Dodik) bi htio da ostane upamćen i kao čovjek koji je neku nezavisnost RS-a izborio ili barem da je sačuvao to na jednom toplom režimu za neku buduću generaciju. Da ostane historijska ličnost. Ja mislim da on računa s tim kako će, kad napravi neki od tih poteza, nas ustvari staviti u poziciju da mi budemo ti koji su napali. On računa s time kako će trebati na teritorij RS-a prijeći i krenuti u konflikt. On nikoga napasti neće. Međutim, vara se. To bi neizbježno krenulo prvo na Brčkom, pa na entitetskim linijama, pa tamo gdje su povratnici jer bi vjerojatno doživjeli neprijatnosti, pa bi mi morali da ih štitimo, i njih i državu i Brčko i onda bi, htio ili ne, i on i mi polako utonuli u konflikte koje bi teško bilo zaustaviti i kontrolirati."
Na pitanje prijeti li Bosni i Hercegovini rat, odgovara:
"Moj otac dok se pripremao za odbranu, dok je radio ozbiljne pripreme za obranu, je govorio mirno spavajte, neće biti rata, u namjeri da zaustavi emocije ljudi i da spriječi takav razvoj prilika. I rekao je nešto što mu prebacuju. Ja mislim kako neće biti rata, ali kako ne bi bilo rata moramo biti spremni na njega. Dakle jedan od ključnih momenata i tog ispipavanja i ispitivanja dokle se može ići jeste ustvari naš odgovor. Dakle ako ne želite sukob, morate biti spremni za njega. Ako hoćete da živite, morate biti spremni da umirete. Ako hoćete mir, morate biti spremni na rat. Ja mislim da su ljudi, ogromna masa njih, spremni na sve da ne dopuste da se teritorijalno BiH dalje dijeli. Dakle da neka Srebrenica, Tomašica, Brčko ne bude u kontekstu BiH, da to bude velika Srbija, sasvim sigurno će se uvući postepeno u sukob, možda ne naglo i ko zna kad će se to i kako završiti. Bošnjaci i bosanski patrioti nemaju alternativu kada je u pitanju Bosna i Hercegovina."
Smatra da je Dodikova priča da mu neće muslimani suditi, da cijeli Zapad i Amerika pomažu muslimane da zavladaju, šovinistička.
"Zašto bi, u principu, hrišćanske asocijacije pomagale muslimane da zavladaju? Dakle, Bošnjaci i Hrvati, Hrvati su već pomalo odustali, mi još uvijek nismo, borimo se, žive aparthejd u Republici Srpskoj. Ima ih negdje 15% i imaju zajedno 10 puta manje pozicija. Bošnjacima se ne dozvoljava da svoj jezik zovu onako kako je Ustavom definisano. Bilo je toliko napada na povratnike. Definitivno se nad njima dominira. I onda Dodik kaže kako neće dopustiti da se nad Srbima dominira. Nema te dominacije. BiH je zajednička zemlja. Jedan šovinistički, jedan radikalno nacionalistički pristup koji će morati da bude zaustavljen, da napravimo jednu normalnu državu ravnopravnih ljudi, vladavine zakona, itd."
https://www.dnevnik.ba/vijesti/izetbegovic-objasnio-kako-ce-poceti-rat-prvo-brcko-pa-meduentitetska-linija-pa-mi-branimo-povratnike-2619476?fbclid=IwAR2UvXYCU17Pmem1IIT3-kq2uI0vGfDBACd2kUsK4Go5IVV8b_TQjRAKBcM
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by FRANK 26/10/2021, 13:12

Koga boli kurac za vas bosancine.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19973
2015-09-13


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by epikur37 26/10/2021, 13:13

FRANK wrote:Koga boli kurac za vas bosancine.

di si mačak

kostarika amerika :)

lipo li ti  je...
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by FRANK 26/10/2021, 13:16

epikur37 wrote:
FRANK wrote:Koga boli kurac za vas bosancine.

di si mačak

kostarika amerika :)

lipo li ti  je...
Super mi je.
Nema price 
Jos da oce treci kursuma bi bilo po dzunglama kostarike ko u prici.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19973
2015-09-13


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by RayMabus 26/10/2021, 13:18

 Ja mislim da on računa s tim kako će, kad napravi neki od tih poteza, nas ustvari staviti u poziciju da mi budemo ti koji su napali. On računa s time kako će trebati na teritorij RS-a prijeći i krenuti u konflikt. On nikoga napasti neće. Međutim, vara se. To bi neizbježno krenulo prvo na Brčkom, pa na entitetskim linijama, pa tamo gdje su povratnici jer bi vjerojatno doživjeli neprijatnosti, pa bi mi morali da ih štitimo, i njih i državu i Brčko i onda bi, htio ili ne, i on i mi polako utonuli u konflikte koje bi teško bilo zaustaviti i kontrolirati."
---
. Ja mislim kako neće biti rata, ali kako ne bi bilo rata moramo biti spremni na njega. Dakle jedan od ključnih momenata i tog ispipavanja i ispitivanja dokle se može ići jeste ustvari naš odgovor. Dakle ako ne želite sukob, morate biti spremni za njega. Ako hoćete da živite, morate biti spremni da umirete. Ako hoćete mir, morate biti spremni na rat. Ja mislim da su ljudi, ogromna masa njih, spremni na sve da ne dopuste da se teritorijalno BiH dalje dijeli. Dakle da neka Srebrenica, Tomašica, Brčko ne bude u kontekstu BiH, da to bude velika Srbija, sasvim sigurno će se uvući postepeno u sukob, možda ne naglo i ko zna kad će se to i kako završiti. Bošnjaci i bosanski patrioti nemaju alternativu kada je u pitanju Bosna i Hercegovina."
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by RayMabus 26/10/2021, 13:20

BiH je zajednička zemlja. Jedan šovinistički, jedan radikalno nacionalistički pristup koji će morati da bude zaustavljen, da napravimo jednu normalnu državu ravnopravnih ljudi, vladavine zakona, itd."
--
Nakon šta ste tri puta preglasali Hrvate ta tvoja izjava zvuči nerelano iz hrvatske točke gledišta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by FRANK 26/10/2021, 13:20

Ti si bogami naporan ko kurac

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19973
2015-09-13


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by epikur37 26/10/2021, 13:21

FRANK wrote:
epikur37 wrote:
FRANK wrote:Koga boli kurac za vas bosancine.

di si mačak

kostarika amerika :)

lipo li ti  je...
Super mi je.
Nema price 
Jos da oce treci kursuma bi bilo po dzunglama kostarike ko u prici.

za mene je to egzotika


mislim kosta rika

a ne kuršumi i rat
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by FRANK 26/10/2021, 13:23

epikur37 wrote:
FRANK wrote:
epikur37 wrote:
FRANK wrote:Koga boli kurac za vas bosancine.

di si mačak

kostarika amerika :)

lipo li ti  je...
Super mi je.
Nema price 
Jos da oce treci kursuma bi bilo po dzunglama kostarike ko u prici.

za mene je to egzotika


mislim kosta rika

a ne kuršumi i rat
Rado bih se ponekad i upustio u neke raspravice ali brate ovaj Ray Cmarguz sjebe svaku temu.
Teski besposlicar kojega jebe nejebica pa 23 sata dnevno lupeta gluposti i sere bezveze.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19973
2015-09-13


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by FRANK 26/10/2021, 13:24

epikur37 wrote:
FRANK wrote:
epikur37 wrote:
FRANK wrote:Koga boli kurac za vas bosancine.

di si mačak

kostarika amerika :)

lipo li ti  je...
Super mi je.
Nema price 
Jos da oce treci kursuma bi bilo po dzunglama kostarike ko u prici.

za mene je to egzotika


mislim kosta rika

a ne kuršumi i rat
Istina je da uza sve problema koje zemlja ima radi se o teskoj egzotici i raju na zemlji.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19973
2015-09-13


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by epikur37 26/10/2021, 13:25

FRANK wrote:
epikur37 wrote:
FRANK wrote:
epikur37 wrote:
FRANK wrote:Koga boli kurac za vas bosancine.

di si mačak

kostarika amerika :)

lipo li ti  je...
Super mi je.
Nema price 
Jos da oce treci kursuma bi bilo po dzunglama kostarike ko u prici.

za mene je to egzotika


mislim kosta rika

a ne kuršumi i rat
Rado bih se ponekad i upustio u neke raspravice ali brate ovaj Ray Cmarguz sjebe svaku temu.
Teski besposlicar kojega jebe nejebica pa 23 sata dnevno lupeta gluposti i sere bezveze.

Pa je

Uhvatio se kao manijak, umjesto da se oženi kao mi i radi na demografskoj obnovi

on drka, pije pivo i tipka
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by epikur37 26/10/2021, 13:26

FRANK wrote:
epikur37 wrote:
FRANK wrote:
epikur37 wrote:
FRANK wrote:Koga boli kurac za vas bosancine.

di si mačak

kostarika amerika :)

lipo li ti  je...
Super mi je.
Nema price 
Jos da oce treci kursuma bi bilo po dzunglama kostarike ko u prici.

za mene je to egzotika


mislim kosta rika

a ne kuršumi i rat
Istina je da uza sve problema koje zemlja ima radi se o teskoj egzotici i raju na zemlji.


Za kosta riku svi kažu da je super...

Jednom ću ti banuti u posjet, samo da znaš...
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by RayMabus 26/10/2021, 13:26

FRANK wrote:
Rado bih se ponekad i upustio u neke raspravice ali brate ovaj Ray Cmarguz sjebe svaku temu.
Teski besposlicar kojega jebe nejebica pa 23 sata dnevno lupeta gluposti i sere bezveze.
Stavi me na ignore listu. Ti si meni već godinu dana na toj listi. Ako me zanima šta si napisao kliknem da mi prikaže tvoj post a ako ne samo te nema na temi i nevidim te i nečitam te.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by RayMabus 26/10/2021, 13:29

RayMabus wrote:
FRANK wrote:
Rado bih se ponekad i upustio u neke raspravice ali brate ovaj Ray Cmarguz sjebe svaku temu.
Teski besposlicar kojega jebe nejebica pa 23 sata dnevno lupeta gluposti i sere bezveze.
Stavi me na ignore listu. Ti si meni već godinu dana na toj listi. Ako me zanima šta si napisao kliknem da mi prikaže tvoj post a ako ne samo te nema na temi i nevidim te i nečitam te.
Vidiš :

Foes

Foes are members whose messages will not be visible and who won't be able to send you Private Messages or post on your Wall.
Note that you cannot ignore the moderators or the administrators.

Foes list
L'âme Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty

Sora Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty

veber Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty

v_vlado Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty

FRANK Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty

marcus-t Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty

tajna Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty

red wolf Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty

ranki1 Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty
Add a foe

  



RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by RayMabus 26/10/2021, 13:32

Odeš gore na ; Profile pa klikneš i onda imaš : Frend and foes i klikneš na to i dole na dnu imaš foes i piše ti add foes i ukucaš ime forumaša i više ti ne prikazuje njegove postove.

Kad taj forumaš piše onda njegovi postovi ne postoje iako se vidi da piše pa imaš hide mesage i pokaži mesage i ko te zanima šta je napisao samo klikneš Pokaži post.

Suštinski te čitam i dalje al ja odlučujem dal mi te se čita.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by RayMabus 26/10/2021, 13:53

Izetbegović priča priglupe priče svom biračom tijelu o tom Brčkom ko da je 91 a ne 95 odnosno da imaš Dejton i da je to distrikt i nikakva srpska policija ni vojska tu nesmije ugazit a NATO uvijek može tu doć kad god zaželi i ne treba joj dozvola Rusije il bilo koga.

U međuvremenu je još i Hratska postala članica NATOa tako da još lakše dođu tamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by pizzon 26/10/2021, 13:59

rata biti nece
amerima vuchic i dalje ok
bolje se bavite necim drugim
to je jasno
na osnovu odnosa eu i amera
prema opiziciji.
zapad zeli o.balkan
i to je katastrofa
prvo jer niko ne zna tacno
sta to znaci :)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by pizzon 26/10/2021, 14:04

mi to zovemo srpski svet
a zapad o.balkan :)
u prevodu dusanovo carstvo
za 21 vek :)
zezam se, nemamo mi ljudske
potencijale za sl.
omladina je van zemlje
u ozbiljnom broju.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by RayMabus 26/10/2021, 14:15

Ako ćemo vojno gledat, rasprava o ratu u BiH je besmislena. Dejton i brčko distrikt, NATO može kad god želi tamo poslat vojsku bez da ikoga pita za mišljenje. Hrvatska i CG u NATO.

I šta će tu sad netko ratovat i kako ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by AssadNaPodmornici 26/10/2021, 14:17

gle muslimani su im lijepo objasnili.. kao i ovim nasima koji mastaju o trecem a nisu se niti 92,93 ratovali za njega (izuzetak su nasi iz srednje bosne , ovi iz hercegovine sverc komerc i bezanija u novo mesto i navijali i poslali 100maraka, dok su franak i veber bili tamo)

tako muslimani su spremni na rokanje, nasi su tu zericu pametniji pa niti ne pričaju o ničemu, , srbi bi dobili od mujaga ovaj put žestoko po pički.. pitanje koliko bi im i republika srbija koja je na papiru jaka država, mogla pomoći.. JNA je bila pun kurac jača od Vojske Srbije, pa im nije bilo dovoljnno.. a sada su mujage solidno naoružani, prvi rat ih dočekao spuštenih gaća, i nabrijani su, ...

znaju to i srbi i zna to i dodik.. budite bez brige ako se ispali prvi metak, dodik će imati spreman helikopter u banjaluci za uteć , a sin će mu već biti u švicarskoj na školovanju.. a srbi nisu niti približno naoružani kao 91, a muslimani za razliku od 93 imaju u skladištima hrpu kalašnikova i artiljerijskog oružja, neće morati kao 92,93 idu u napad dvojica , jedan nosi pušku, jedan bez puške, onaj sa puškom ranjen, drugi uzima oružje..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Izetbegović objasnio kako će početi rat Empty Re: Izetbegović objasnio kako će početi rat

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum