ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RAZMJERI KATAKLIZME

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by Pirate 26/10/2021, 08:51

niels wrote:Nego @Pirate kakvi su podaci za Srbiju (bez Kosova)?

Katastrofa kao i Hrvatska. Natalitet je u egalu sa hrvatskim srazmjerno broju ljudi, jedino sto je u Srbiji nesto veca stopa mortaliteta.

Srbija ce vjerojatno na popisu imati 6.8 milijuna, dok je realno to 6,5 milki. Istocna Srbija sve vise lici na Liku dok Nis sa jugom prolazi isto sto i Slavonija.

Brojke su mozda jos gore, eno kruzi prica da su Bugari jedva popisali 6 milijuna pa su valjda poceli frizirati podatke, a Srbija je tu skoro ista ko Bugarska sto se tice vroja stanovnika i standarda.

Sve u svemu, trend je nimalo optimistican i morat ce se ozbiljno proraditi na prevenciji i saniranju posljedica tih trendova.

Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by marcellus 26/10/2021, 09:00

AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:
vuksadinare wrote:Dosta ih se vratilo...treba raditi..mislili otici vani zaraditi a ostavili stare navike
opet se tješiš kao i epi.
u njemačkoj se manje radi nego u hrvatskoj. a živi se boljim standardom.
vaćaju se oni koji su bili zaposleni kod "zeme" pa ih zemo onako odokativno plaćao i nagurao ih 20 u kontejner.
tko ima više od 18brtt niti ne pomišlja, a ako je mlađi i oženjen s dvoje djece, tek onda ne. o troje da ne tipkam.

ali to su vaše želje.
najjače su mi te priče ekipe koja tipka "vanka se mora raditi, u RH se manje radi - " odmah znam da ta osoba nije nikada ništa radila u životu(posao u državnom sektoru ne računam kao rad).

u njemačkoj se radi (u privatnom sektoru) pun kurac manje nego u RH ... pun kurac.   bio sam u njemačkoj, švabe se jednostavno čude kada dođu balkanci i rade tuta forca po 10-12h. dapače neki frendovi koji su vanka i koji bi krenuli raditi u okolini sa švabama,  jednostavno prvi dan bi mu došao švabo i rekao da uspori da nabija svima presing. i to ti govore šefovi smjene.

pazi ovo frendu koji se zaposlio u hotelu u njemačkoj , gazda mu kaže da uspori.. prvo sam mislio "kakav debil". međutim švabo gazda ima mozga, jer gdje sam radio po hotelima, a pričao sam naš gazda te gleda iscjediti za 3000-4000kn, ono zadnji autom snage , i da ti da otkaz.. dok švabo gleda obrnuto, ako vidi da si mu dobar, jednostavno te želi zadržati do penzije, želi da ti bude dobro da si zadovoljan sa njegovom firmom, da se ne umaraš , ne iscrpljuješ, i da zaradiš. jer zadovoljni radnik je najprofitabilniji radnik, pogotovo ako ne možeš naći zamjenu.

pa pričao sam svoja iskustva, pa iskustva frenda kojeg je gazda hotela hrvat povratnik(zanimljivo takvi su još najgori) plaćao ga 10kn sat kao kućnog majstora koji radi non stop. a prodavao sobe po 200-250€ noć

pa jedan za kojeg sam radio koji je svima krao radne sate, od čistačice  u noćnoj smjeni do konobara, lik je nedavno kukao u slobodnoj dalmaciji da nema radne snage, da je spreman raditi..

pa kada sam završio faks, naravno nisam imao političku vezu da se uhljebim, nego radio u skladištu.. i zanimljivo tjeralo te da letiš 8 sati smjenu.. i svako malo neke ozljede.. ja ozljedio leđa, nisam se dva tjedna mogao ispravit iz kreveta, as mi treći dan dao otkaz zašto nisam došao raditi.. čim sam došao raditi prvo što te kolege upozore, čim se ozljediš ili malo budeš sporiji ide otkaz..

i malo sam radio u švabiji, i malo čuo od frendova, i istina je - švabe pun kurac manje i sporije rade. većina ima radni sat od 38h. kod nas u privatnom sektoru rijetko tko ima 40h radni tjedan. kod većine je bliže 50h. u državnom sektoru i onih pola milijuna branitelja i 1,1 milijun penzionera koji nisu zaradili mirovinu, govore "ljudi idu vanka od bjesa, neki se vraćaju jer vanka se mora raditi " - to su osobe koje u životu nisu radili. jebiga


e da, ljudi se vrate iz razno raznih razloga. ja sam išao malo vanka, jer mi je trebala hitno lova i malo avanturizma.. riješio to i ne planiram za sada.. zanimljivo dosta hrvata sa menom je bilo iz sličnih razloga, a hrpa njih je ostala za uvijek, dovukli djecu, neki se vratili.

kako rekoh manje će se iseljavati, jer fali radne snage zbog iseljavanja, pa su skočile plaće, plus gazde više ne smiju biti bahati, dapače počeli su i neki bahati propadati jer nitko ne želi sa njima imati posla.. a vanka život postaje lošiji, radi imigracije, i zelenih politika itd.

kvaka je da statistički za radnog vremena švabo odradi nekih 6 sati a u hrvatskoj se na radnom mjesetu od 8 sati efektivno odradi 2 sata.

bitan je učinak, jebo sad tlaku - a u DE je učinak po radniku jedno 3x hrvatski

zato se puno više isplati ulagat u poslove u DE nego u HR

_________________
RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by Guest 26/10/2021, 10:10

epikur37 wrote:
niels wrote:Dobro, brojke su užasavajuće, posebno u Osječko-baranjskoj, Vukovarsko-srijemskoj, Požeško-slavonskoj, Brodsko-posavskoj, gubili su u ovom desetljeću oko 25% stanovništva.

Brojka na razini Hrvatske je manja od očekivane, obično se lupi 400.000, ali Slavonija je doživjela egzodus.

Očekivano je.

U ZD ima više slavonaca nego bosanaca....u zadnje vrijeme.

Ljudi ipak dobrim dijelom ostaju u RH, samo se sele u krajeve gdje ekonomija i život idu bolje.

U mojoj ulici koja je izgrađena u posljednjih šest do sedam godina (5 zgrada s po 5-7 stanova) mlade familije pokupovale sve stanove ... otprilike 1/3 Slavonci od Osijeka do Gradiške.

1/3 otprilike Bosanci (računam u to i Hercegovce :P ), nekaj sitno Dalmoši i Istrani.

Ostalo mi domorodci iz sjeverne Hrvatske, ali opet smo dotepenci .... u drugi kvart/grad ... od Karlovca prek Zagreba do Čakovca.

Dakle nije samo stvar iseljavanja iz Hrvatske, nego i preseljavanja unutar Hrvatske.

Osim toga zanemarujemo svi jednu stvar - natalitet.

Mladi se nećeju seksati i mlade puce nećeju rađati djecu.

Svi ganjaju karijeru, facebook, instagram i tik-tok.

Da bi broj stanovništva rasel mladi par mora imati barem troje djece, ak imaju dvoje djece status quo, ak imaju jedno ili nijedno, broj stanovnika pada.


Kaj se tiče Vukovara bilo bi dobro vidjeti koja je ''nacionalna struktura'' na prošlom popisu i ovom ... da vidimo jesu li se ''odjavili'' oni kaj su u Vukovaru samo fiktivno ... ili nisu.

Velim samo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by Guest 26/10/2021, 10:12

marcellus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:
vuksadinare wrote:Dosta ih se vratilo...treba raditi..mislili otici vani zaraditi a ostavili stare navike
opet se tješiš kao i epi.
u njemačkoj se manje radi nego u hrvatskoj. a živi se boljim standardom.
vaćaju se oni koji su bili zaposleni kod "zeme" pa ih zemo onako odokativno plaćao i nagurao ih 20 u kontejner.
tko ima više od 18brtt niti ne pomišlja, a ako je mlađi i oženjen s dvoje djece, tek onda ne. o troje da ne tipkam.

ali to su vaše želje.
najjače su mi te priče ekipe koja tipka "vanka se mora raditi, u RH se manje radi - " odmah znam da ta osoba nije nikada ništa radila u životu(posao u državnom sektoru ne računam kao rad).

u njemačkoj se radi (u privatnom sektoru) pun kurac manje nego u RH ... pun kurac.   bio sam u njemačkoj, švabe se jednostavno čude kada dođu balkanci i rade tuta forca po 10-12h. dapače neki frendovi koji su vanka i koji bi krenuli raditi u okolini sa švabama,  jednostavno prvi dan bi mu došao švabo i rekao da uspori da nabija svima presing. i to ti govore šefovi smjene.

pazi ovo frendu koji se zaposlio u hotelu u njemačkoj , gazda mu kaže da uspori.. prvo sam mislio "kakav debil". međutim švabo gazda ima mozga, jer gdje sam radio po hotelima, a pričao sam naš gazda te gleda iscjediti za 3000-4000kn, ono zadnji autom snage , i da ti da otkaz.. dok švabo gleda obrnuto, ako vidi da si mu dobar, jednostavno te želi zadržati do penzije, želi da ti bude dobro da si zadovoljan sa njegovom firmom, da se ne umaraš , ne iscrpljuješ, i da zaradiš. jer zadovoljni radnik je najprofitabilniji radnik, pogotovo ako ne možeš naći zamjenu.

pa pričao sam svoja iskustva, pa iskustva frenda kojeg je gazda hotela hrvat povratnik(zanimljivo takvi su još najgori) plaćao ga 10kn sat kao kućnog majstora koji radi non stop. a prodavao sobe po 200-250€ noć

pa jedan za kojeg sam radio koji je svima krao radne sate, od čistačice  u noćnoj smjeni do konobara, lik je nedavno kukao u slobodnoj dalmaciji da nema radne snage, da je spreman raditi..

pa kada sam završio faks, naravno nisam imao političku vezu da se uhljebim, nego radio u skladištu.. i zanimljivo tjeralo te da letiš 8 sati smjenu.. i svako malo neke ozljede.. ja ozljedio leđa, nisam se dva tjedna mogao ispravit iz kreveta, as mi treći dan dao otkaz zašto nisam došao raditi.. čim sam došao raditi prvo što te kolege upozore, čim se ozljediš ili malo budeš sporiji ide otkaz..

i malo sam radio u švabiji, i malo čuo od frendova, i istina je - švabe pun kurac manje i sporije rade. većina ima radni sat od 38h. kod nas u privatnom sektoru rijetko tko ima 40h radni tjedan. kod većine je bliže 50h. u državnom sektoru i onih pola milijuna branitelja i 1,1 milijun penzionera koji nisu zaradili mirovinu, govore "ljudi idu vanka od bjesa, neki se vraćaju jer vanka se mora raditi " - to su osobe koje u životu nisu radili. jebiga


e da, ljudi se vrate iz razno raznih razloga. ja sam išao malo vanka, jer mi je trebala hitno lova i malo avanturizma.. riješio to i ne planiram za sada.. zanimljivo dosta hrvata sa menom je bilo iz sličnih razloga, a hrpa njih je ostala za uvijek, dovukli djecu, neki se vratili.

kako rekoh manje će se iseljavati, jer fali radne snage zbog iseljavanja, pa su skočile plaće, plus gazde više ne smiju biti bahati, dapače počeli su i neki bahati propadati jer nitko ne želi sa njima imati posla.. a vanka život postaje lošiji, radi imigracije, i zelenih politika itd.

kvaka je da statistički za radnog vremena švabo odradi nekih 6 sati a u hrvatskoj se na radnom mjesetu od 8 sati efektivno odradi 2 sata.

bitan je učinak, jebo sad tlaku - a u DE je učinak po radniku jedno 3x hrvatski

zato se puno više isplati ulagat u poslove u DE nego u HR


To može vrijediti samo za javni ili državni sektor. U privatnom sektoru zajebi s tim. Ide pedala odmah.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by epikur37 26/10/2021, 10:14

Sovak wrote:
epikur37 wrote:
niels wrote:Dobro, brojke su užasavajuće, posebno u Osječko-baranjskoj, Vukovarsko-srijemskoj, Požeško-slavonskoj, Brodsko-posavskoj, gubili su u ovom desetljeću oko 25% stanovništva.

Brojka na razini Hrvatske je manja od očekivane, obično se lupi 400.000, ali Slavonija je doživjela egzodus.

Očekivano je.

U ZD ima više slavonaca nego bosanaca....u zadnje vrijeme.

Ljudi ipak dobrim dijelom ostaju u RH, samo se sele u krajeve gdje ekonomija i život idu bolje.

U mojoj ulici koja je izgrađena u posljednjih šest do sedam godina (5 zgrada s po 5-7 stanova) mlade familije pokupovale sve stanove ... otprilike 1/3 Slavonci od Osijeka do Gradiške.

1/3 otprilike Bosanci (računam u to i Hercegovce :P ), nekaj sitno Dalmoši i Istrani.

Ostalo mi domorodci iz sjeverne Hrvatske, ali opet smo dotepenci .... u drugi kvart/grad ... od Karlovca prek Zagreba do Čakovca.

Dakle nije samo stvar iseljavanja iz Hrvatske, nego i preseljavanja unutar Hrvatske.

Osim toga zanemarujemo svi jednu stvar - natalitet.

Mladi se nećeju seksati i mlade puce nećeju rađati djecu.

Svi ganjaju karijeru, facebook, instagram i tik-tok.

Da bi broj stanovništva rasel mladi par mora imati barem troje djece, ak imaju dvoje djece status quo, ak imaju jedno ili nijedno, broj stanovnika pada.


Kaj se tiče Vukovara bilo bi dobro vidjeti koja je ''nacionalna struktura'' na prošlom popisu i ovom ... da vidimo jesu li se ''odjavili'' oni kaj su u Vukovaru samo fiktivno ... ili nisu.

Velim samo.


Pa u pravu si sve.

Nizak natalitet nije samo naš problem niti se to baš može lako riješiti nacionalnim mjerama. Može se pripomoći ali ..

Problem je vremena, načina života i vladajuće liberalno-konzumerističke ideologije.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by Ringo10 26/10/2021, 10:54

Seksaju se mladi itekako Ali nece djecu i obaveze

Konzumerizam, hedonizam, liberalizam ...tri jahaca spokalipse
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by RayMabus 26/10/2021, 11:47

Pirate wrote:
niels wrote:Nego @Pirate kakvi su podaci za Srbiju (bez Kosova)?

Katastrofa kao i Hrvatska. Natalitet je u egalu sa hrvatskim srazmjerno broju ljudi, jedino sto je u Srbiji nesto veca stopa mortaliteta.

Srbija ce vjerojatno na popisu imati 6.8 milijuna, dok je realno to 6,5 milki. Istocna Srbija sve vise lici na Liku dok Nis sa jugom prolazi isto sto i Slavonija.

Brojke su mozda jos gore, eno kruzi prica da su Bugari jedva popisali 6 milijuna pa su valjda poceli frizirati podatke, a Srbija je tu skoro ista ko Bugarska sto se tice vroja stanovnika i standarda.

Sve u svemu, trend je nimalo optimistican i morat ce se ozbiljno proraditi na prevenciji i saniranju posljedica tih trendova.
Ne može se proradit na ničemu dok su plaće male. Mladi odu van di je bolje i to je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173555
2014-04-11


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by RayMabus 26/10/2021, 12:10

Srbija je prostor između Hrvatske i Bugarske i to baš ove Hrvatske odakle ljudi masovno iseljavaju dakle Slavonija. Ako je iz ove dvije zemlje došlo do iseljavanja mladih onda se ne može oćekivat da u Srbiji neće. Postoje razlozi zašto mladi ljudi idu di im je bolje a da ne pričam o tome kad dođe dijete a tu ne možeš funkcionirat po sistemu malo radim a malo ne jer račun stižu svaki mjesec radio ti ili ne. Ili radit za malu plaću a neizvjesnost i krpiš kraj s krajem i nikako isplivat.

Dakle ide val iseljavanja mladih i to ponovo povlaći i pitanje nataliteta jer se odma rađa i manje djece.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173555
2014-04-11


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by niels 26/10/2021, 12:25

Ljudi se katkad pitaju kako je propao Rim, koji je pod mač stavio čitav tada poznati svijet Grčku, Kartagu, Malu Aziju, Egipat...

Jednostavno. Zapadni dio Rimskog Carstva je izgubio 70-90% stanovništva. Robovi i koloni nisu željeli imati djecu. Sam Rim, u trenutku kad je pao 476, je imao 20-50.000 ljudi (imao je debelo preko milijun na vrhuncu moći). Živjeti se mora, vojsku se imati mora, barbari su ga preplavili, jer u šumama Germanije moraš imati 15-ak djece, većina neće preživjeti, a nije da su Goti i Huni imali dobro mirovinsko osiguranje.

Zvuči poznato, jelda?

Istočno Rimsko Carstvo nije doživjelo takvu depopulaciju, a i gospodarski je bilo jače, pa su izdržali još 1000 godina kroz kudikamo veće izazove.
niels
niels

Male
Posts : 4767
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by RayMabus 26/10/2021, 12:31

Srpska demografska budućnost se može opisati jednom riječu : Tarabići.

To je za one koji ne žele ulazit u detalje a detaljan plan odnosno program kako će se to odvijati je vidljiv po velićini minialca ( mjerilo standarda jer u bogatijim zemljama nitko ne radi za tako mali minimalac ) te demografskoj piramidi i trendovima oko te zone.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173555
2014-04-11


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by RayMabus 26/10/2021, 12:38

Možemo napravit i detaljnu analizu na relaciji Hrvatska Srbija no ne vidim čemu to. Ja nisam Vučic koji pet puta dnevno na tv priča kako Hrvatska mrzi Srbiju i smeta joj šta Srbija ekonomski i vojno jača ( kad je vojska onda ipak moram gledat šta se dešava no ne znači da mi smeta jačanje nego jel to nešto usmjereno protiv mene ) i ne vadi Hrvatsku iz usta a ovdje ga nitko ne doživljava.

Mogu napravit tu analizu al ne znam šta će mi jer ja nisam Vučic.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173555
2014-04-11


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by RayMabus 26/10/2021, 12:54

Morat će puno uložit u demografiju da izbjegnu scenarij Tarabića a to ukljućuje i povećanje minimalca koji oni ne mogu naglo izvest jer ne mogu i onda opet imaš iseljavanje i pad nataliteta i onda ti još dođu generacije kojih je manje pa i one utječu na pad nataliteta i dalje.

Dakle to je scenarij Tarbića.

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 1200px-Serbia_single_age_population_pyramid_2020
RayMabus
RayMabus

Posts : 173555
2014-04-11


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by Pirate 26/10/2021, 14:19

RayMabus wrote:
Pirate wrote:
niels wrote:Nego @Pirate kakvi su podaci za Srbiju (bez Kosova)?

Katastrofa kao i Hrvatska. Natalitet je u egalu sa hrvatskim srazmjerno broju ljudi, jedino sto je u Srbiji nesto veca stopa mortaliteta.

Srbija ce vjerojatno na popisu imati 6.8 milijuna, dok je realno to 6,5 milki. Istocna Srbija sve vise lici na Liku dok Nis sa jugom prolazi isto sto i Slavonija.

Brojke su mozda jos gore, eno kruzi prica da su Bugari jedva popisali 6 milijuna pa su valjda poceli frizirati podatke, a Srbija je tu skoro ista ko Bugarska sto se tice vroja stanovnika i standarda.

Sve u svemu, trend je nimalo optimistican i morat ce se ozbiljno proraditi na prevenciji i saniranju posljedica tih trendova.
Ne može se proradit na ničemu dok su plaće male. Mladi odu van di je bolje i to je to.

Svakako place moraju rasti ali cak mislim da bi ljudi pregrmili i male place da je vise pravde, odnosno da su pred zakonom svi jednaki i da se taj zakon provodi bez iznimki.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by niels 26/10/2021, 22:34

Pa gle…

Meni računica nije jasna, pričam s tom omladinom, vele zadovoljni su. Pričam s mladima kad dođu u Hrvatsku, srpskim konobarima ovdje, itd.

Pitam ih jel mogu tamo kupiti kuću/stan? Naravno da ne, ne mogu dobiti ni kredit.

U redu, možeš li kupiti kola? Dobro, to ovisi o zemlji, nekakva rabljena nakon nekog vremena da, prvenstveno u Njemačkoj.

Kako živiš? Unajmili stan. Koliko ti ode na stan i režije? Polovica do trećina. Dobro dijete, pa tako bi ti bilo i u Hrvatskoj, koja ti je računica?

Po mojem (ali samo mojem iskustvu tih razgovora):
1. ovrhe na plaćama ih ubijaju ovdje;
2. žele vidjeti koliko mogu napredovati tamo;
3. jednostavno, pogriješili su u računici, ali su preponosni i pretvrdoglavi da priznaju

i najčešće…

4. Ne osjećaju se ugodno u Hrvatskoj. Ne žele biti u HDZ-u zbog privatnih ili obiteljskih razloga ili principa, a onda u startu osjećaju da 250.000 ljudi, po cijeloj Hrvatskoj, je ispred njih, u svim redovima.

To razumijem, ali tu nema ekonomske računice. Ta djeca ispunjavaju uvjete da traže politički azil.
niels
niels

Male
Posts : 4767
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by marcellus 26/10/2021, 22:50

niels wrote:Ljudi se katkad pitaju kako je propao Rim, koji je pod mač stavio čitav tada poznati svijet Grčku, Kartagu, Malu Aziju, Egipat...

Jednostavno. Zapadni dio Rimskog Carstva je izgubio 70-90% stanovništva. Robovi i koloni nisu željeli imati djecu. Sam Rim, u trenutku kad je pao 476, je imao 20-50.000 ljudi (imao je debelo preko milijun na vrhuncu moći). Živjeti se mora, vojsku se imati mora, barbari su ga preplavili, jer u šumama Germanije moraš imati 15-ak djece, većina neće preživjeti, a nije da su Goti i Huni imali dobro mirovinsko osiguranje.

Zvuči poznato, jelda?

Istočno Rimsko Carstvo nije doživjelo takvu depopulaciju, a i gospodarski je bilo jače, pa su izdržali još 1000 godina kroz kudikamo veće izazove.

jasno

ja inače isto mirovinski sustav vidim kao osnovni razlog depopulacije. Zašto se zajebavati sa svojom djecom i trošiti sav svoj novac i slobodno vrijeme na njih kad za taj novac možeš roniti po maldivima i voziti dobar auto? Usto možeš se zajebavat, imat puno vremena...

a za tvoju penziju će ionako radit tuđa djeca koju nisi podizao od svoje love. Jebe ti se. Socijalizacija bilo čega je u korijenu erozije morala zapada.

_________________
RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by veber 26/10/2021, 23:54

marcellus wrote:

kvaka je da statistički za radnog vremena švabo odradi nekih 6 sati a u hrvatskoj se na radnom mjesetu od 8 sati efektivno odradi 2 sata.

bitan je učinak, jebo sad tlaku - a u DE je učinak po radniku jedno 3x hrvatski

zato se puno više isplati ulagat u poslove u DE nego u HR
kvaka je da opet pišeš pizdarije o nečem o čemu nemaš pojma.
narade se kod "zeme" koji spusti cijenu pa zajebe radnike a i dalje se vozi u mercedesu.

stalno ti pišem ali ti ne želiš vjerovati i izaći iz svojih socijalistički pogleda tito-partija, omladina-akcija

ti si dalje debelo u socijalizmu.

u njemačkoj tvornici se nitko ne naradi. iz više razloga;
-automatizacija
-briga o radniku
-relativno visoke cijene izlaznog proizvoda.

kada će shvatiti da su danas tvornice visoko razvijeni sofisticirani sustavi 4IR prestat ćeš pisati pizdarije.

na baušteli u njemačkoj se radnik manje naradi od bauštelca u hrvatskoj.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by veber 27/10/2021, 00:02

niels wrote:Ljudi se katkad pitaju kako je propao Rim, koji je pod mač stavio čitav tada poznati svijet Grčku, Kartagu, Malu Aziju, Egipat...

Jednostavno. Zapadni dio Rimskog Carstva je izgubio 70-90% stanovništva. Robovi i koloni nisu željeli imati djecu. Sam Rim, u trenutku kad je pao 476, je imao 20-50.000 ljudi (imao je debelo preko milijun na vrhuncu moći). Živjeti se mora, vojsku se imati mora, barbari su ga preplavili, jer u šumama Germanije moraš imati 15-ak djece, većina neće preživjeti, a nije da su Goti i Huni imali dobro mirovinsko osiguranje.

Zvuči poznato, jelda?

Istočno Rimsko Carstvo nije doživjelo takvu depopulaciju, a i gospodarski je bilo jače, pa su izdržali još 1000 godina kroz kudikamo veće izazove.
deda to su zablude koje vas uče godinama.
pad rima je počeo padom komoda, sina aurelija, marka. a to se desilo dobrih 250 godina nego što se piše i uči, ali treba malo dublje zagrepsti.
u biti sam marko aurelije je začetnik raspada carstva.

o tim "divljim" i "prljavim" germanima samo bulaznite. odavno su oni bili porimljeni.



rim je imao malo stanovnika jer se sva moć preselila na sjever.

famozni odokar, german prljavi sa 15ero djece, koji svrgnuo onog malog je u biti bio vrhovni zapovjednik zapadnih legija pa se u biti radilo o vojnom udaru na cara.

ali dobro, to je ionako za jedan drugi, ozbiljniji forum.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by marcellus 27/10/2021, 00:08

veber wrote:
marcellus wrote:

kvaka je da statistički za radnog vremena švabo odradi nekih 6 sati a u hrvatskoj se na radnom mjesetu od 8 sati efektivno odradi 2 sata.

bitan je učinak, jebo sad tlaku - a u DE je učinak po radniku jedno 3x hrvatski

zato se puno više isplati ulagat u poslove u DE nego u HR
kvaka je da opet pišeš pizdarije o nečem o čemu nemaš pojma.


https://worldpopulationreview.com/country-rankings/most-productive-countries

irska prva, njemačka peta, hrvatska u pički materinoj (nema je ovdje, što znači da nije ni blizu vrha)

_________________
RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by marcellus 27/10/2021, 00:12

uglavnom efekt jednog sata rada nijemca je 66 dolara, statistički

hrvata možda trećina toga.

dakle svakako se više isplati platit švabu

_________________
RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by veber 27/10/2021, 00:36

marcellus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:

kvaka je da statistički za radnog vremena švabo odradi nekih 6 sati a u hrvatskoj se na radnom mjesetu od 8 sati efektivno odradi 2 sata.

bitan je učinak, jebo sad tlaku - a u DE je učinak po radniku jedno 3x hrvatski

zato se puno više isplati ulagat u poslove u DE nego u HR
kvaka je da opet pišeš pizdarije o nečem o čemu nemaš pojma.


https://worldpopulationreview.com/country-rankings/most-productive-countries

irska prva, njemačka peta, hrvatska u pički materinoj (nema je ovdje, što znači da nije ni blizu vrha)
pišeš pizdarije. koliki je realni sektor u hr, a koliki je u de.
pa tvoja bratija na vlasti samo siše supstitut. svake godine samo rast uhljeba i poreza i prireza i nameta.
sada su unatoč eu o dvostrukom oprezivanju našli kvaku da oni koji su prijavljeni u hr moraju platiti porez i u hr bez obzira kaj su ga platili u njemačkoj. ili ako prijeđu cenzus od primitka iz inozemstva onda isto moraju platiti.

svima vam motiku i kram u ruke i podravsku autocestu napraviti.

jedeš govna, a ne razlikuješ šaraf od matice.

dođi sa svojim lebenslaufom u dojčland pa ćeš se i ti brzo vratiti.
(i onda ćeš pisati kako ti je bilo žmehke, a prešutjet ćeš da nemaš kvalifikacija)

ko i ovi kaj se vraćaju.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by marcellus 27/10/2021, 01:06

kakav realni sektor?

niđe veze

govorimo o tome koliko je efekt rada radnika u dolarima u raznim državama

našao sam za hrvatistan, 24 dolara. to je kurac

_________________
RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

RAZMJERI KATAKLIZME - Page 3 Empty Re: RAZMJERI KATAKLIZME

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum