ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor 24/10/2021, 16:35

Eroo wrote:
Noor wrote:@Eroo, ajde malo matematike, one elementarne, iz 4. r  pirat

Tatjana Nemeth Blažić iz HZJZ-a rekla je danas da je 60% preminulih od COVID-a u posljednja 24 sata bilo necijepljeno.
Koliki postotak umrlih je bio cijepljen?
A.  5%
B. 15%
C. 40%
Loš pokušaj manipulacije, koji može proći samo  među ravnozemljašima.
Ne traži se" postotak umrlih cijepljenih" nego "postotak umrlih MEĐU cijepljenima".
Tvoje pitanje je  za  tvoje  prvašiće, a  moje je  za  one napredne, zato i ne očekujem odgovor.

:facepalm

toliko si napredan da nisi u stanju razumjeti nesto ovako prosto i jednostavno
los pokusaj izvrtanja Nemeticinie izjave

slazem se, moje pitanje je za prvasice i oni bi znali odgovoriti, a tvoj odgovor je za napredno rit obrisati

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 24/10/2021, 17:14

Pokušatću pojednostaviti jer dosadašnji trud nije dao rezultata.

Od promatranih  3,000 osoba  je  umrlo  ukupno 25 osoba

15 osoba je umrlo u skupini 2,800 zaštićenih,
a 10 u skupini 200 nezaštićenih.
Dakle, što bi rekli ravnozemljaši 60% cijepljenih i 40% necijepljenih...
No,međutim, što bi rekli Srbi...zapišimo to ovako:

2,800  <-->  15
   200  <-->  10
Zanima nas postotak smrtnosti u jednoj  i  drugoj skupnost,odnosno omjer  između  zaštićenih i nezaštićenih.

Možemo to  uraditi na 2 načina:

1) 
-postotak smrtnosti u  skupini zaštićenoih (15/2,800)x100 = 0.54%
-postotak smrtnosti u  skupini nezaštićenoih (10/200)x100 = 5.00%
Tako dobijemo da je smrtnost nezaštićenih veća za 5/0.54 = 9.3x 

2.)  koristimo tkzv. "križni postupak"

Smrtnost nezaštićenih  je  veća od  smrtnosti zaštićenih za  faktor (2,800x10)/(200x15) = 9.3x

Ako  neki ni ovo ne razumiju, onda se vraćam svojim priljubljenim dijagramima, jer su to ipak slikice. :D
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 24/10/2021, 17:23

violator wrote:
Moj je primjer analogan iznesenim Tatjaninim informacijama. Ona nije spomenula koliki postotak pozitivnih otpada na necijepljene, vec koliki se postotak necijepljenih nalazi medju preminulima...

Ne sumnjam u napisano.
No,čemu  služi taj podatak? Kao dokaz da je  više umrlih cijepljenih nego necijepljenih?
ŽeMska glavo, zamisli ovo, ako ne bi bilo necijepljenih svi umrli bi bili cijepljeni.
Tatjana ima pred sobom 15 umrlih cijepljenih  i 10 umrlih necijepljenih i ništa drugo nije rekla.
Nije tvrdila da je među cijepljenima veća smrtnost od one  među  necijepljenima.
Ovaj bi podatak imao smisla, a onaj prvi ne služi ničemu.

HZJZ je neki dan objavio kompletne rezultate cijepljenih i necijepljenih, kao i broj umrlih iz obe skupine.
Moja računska procjena je bila da je smrtnost među nezaštićenima 13.3x veća od one među zaštićenima.
Ovaj podatak ima smisla, jer tada epidemiolog zna što činiti kako bi smanjio smrtnost, pa i širenje zaraze,
odnosno hospitalizacije  -zatrpanost  zdravstvenih ustanova covid bolesnicima i tako ostavio prostor
za primarnu zaštitu. To je sve što treba znati o ovome.


Last edited by Eroo on 24/10/2021, 17:31; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by pokerjocker 24/10/2021, 17:27

ti lupetaš po kruškama i jabukama, a nisi u stanju dati kritički (ne kritizerski) komentar na jedan video koji je u najmanju ruku interesantan za raspravu.
pokerjocker
pokerjocker

Posts : 899
2017-09-13


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 24/10/2021, 17:34



BECERRA GETS BURNED BY SEN. RAND PAUL - HRVATSKI PRIJEVOD

Senator dr. Rand Paul oštro i argumentirano kritizira bahati i podcjenjivački pristup tajnika HHS-a Xaviera Becerre (koji uopće nije liječnik nego odvjetnik) po pitanju učinkovitosti prirodno stečenog imuniteta onih koji su preboljeli COVID-19.
01.10.2021.
Prevela: Marina Čečura
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 24/10/2021, 17:35

Eroo wrote:
violator wrote:
Moj je primjer analogan iznesenim Tatjaninim informacijama. Ona nije spomenula koliki postotak pozitivnih otpada na necijepljene, vec koliki se postotak necijepljenih nalazi medju preminulima...

Ne sumnjam u napisano.
No,čemu  služi taj podatak? Kao dokaz da je  više umrlih cijepljenih nego necijepljenih?
ŽeMska glavo, zamisli ovo, ako ne bi bilo necijepljenih svi umrli bi bili cijepljeni.
Tatjana ima pred sobom 15 umrlih cijepljenih  i 10 umrlih necijepljenih i ništa drugo nije rekla.
Nije tvrdila da je među cijepljenima veća smrtnost od one  među  necijepljenima.
Ovaj bi podatak imao smisla, a onaj prvi ne služi ničemu.

HZJZ je neki dan objavio kompletne(7 dnevne) rezultate cijepljenih i necijepljenih, kao i broj umrlih iz obe skupine.
Moja računska procjena je bila da je smrtnost među nezaštićenima 13.3x veća od one među zaštićenima.
Ovaj podatak ima smisla, jer tada epidemiolog zna što činiti kako bi smanjio smrtnost, pa i širenje zaraze,
odnosno hospitalizacije  -  odnosno zatrpanost  zdravstvenih ustanova covid bolesnicima i tako dali prostora
za primarnu zaštitu. To je sve što treba znati o ovome.

Samo sam malo  dopunio  i editirao greške u tekstu!
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 24/10/2021, 17:40



DR. VLADIMIR ZELENKO TESTIFIES BEFORE ISRAELI RABBINICAL COURT - HRVATSKI PRIJEVOD

Eksplozivno svjedočenje dr. Vladimira Zelenka pred izraelskim Rabinskim sudom (Ma’aleh Adumim Bet Din) o cjepivima protiv COVID-a. Dr. Zelenko osmislio je poznati "Zelenkov protokol" za ambulantno rano liječenje COVID-a, pomoću kojeg je uspješno izliječio 6000 pacijenata, a koji uključuje hidroksiklorokin, cink i Sumamed. Bez dlake na jeziku, objašnjava zašto je cijepljenje protiv COVID-a, možda i najopasnija znanstvena hereza u ljudskoj povijesti i upozorava na potencijalni planetarni genocid. Zaključuje da je sve ovo što nam se događa već viđeno i da je, u osnovi, maslo poremećene skupine ljudi koja ciklički, kroz povijest, daje sebi za pravo igrati se Boga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 24/10/2021, 17:47




DR. PETER MCCULLOUGH DISCUSSES THE DANGERS OF THE COVID VACCINE - HRVATSKI PRIJEVOD

Poznati teksaški kardiolog dr. Peter McCullough, najpoznatiji i najglasniji zagovornik ranog ambulantnog liječenja COVID-a, razgovarao je s autorom Johnom Leakeom u Dallasu o opasnostima cjepiva protiv COVID-19. Bez dlake na jeziku, izjavio je da će primjenjene politike tijekom trajanja ove bolesti ostati zabilježene kao najveće malverzacije u povijesti medicine i javnog zdravstva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 24/10/2021, 17:50

Gnječ wrote:

BECERRA GETS BURNED BY SEN. RAND PAUL - HRVATSKI PRIJEVOD

Senator dr. Rand Paul oštro i argumentirano kritizira bahati i podcjenjivački pristup tajnika HHS-a Xaviera Becerre (koji uopće nije liječnik nego odvjetnik) po pitanju učinkovitosti prirodno stečenog imuniteta onih koji su preboljeli COVID-19.
01.10.2021.
Prevela: Marina Čečura
Kao prvo, uz sav respekt do doktora, ne znači da su doktori i matematički obrazovani.

Primjer Hrvatske:    Držim se vaše domaće situacije,a to je ono šta bi vas moralo najviše zanimati.
Imate ukupni broj cijepljenih, kao i  ukupni broj zaraženih + procjenu (često citirani  Bakić, Lauc) "zamračenih" zaraženih.
Taj broj ja označavam kao "Zaštićeni", a ostali su necijepljeni, odnosno "Nezaštićeni".
Dalje, u zadnje vrijeme je HZJ par puta objavio 7 dnevne kompletne rezultate broja zaraze i broja umrlih po naznačenim skupinama.
Jednostavnim izračunom se pokazalo da je zaraženost među "Nezaštićenima" cca 10x veća, a smrtnost cca 13x veća od one
koju imate među "Zaštićenima".

Jednostavno ka pasulj.
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 24/10/2021, 17:52



GEERT VANDEN BOSSCHE, PHD - MASS VACCINATION IN A PANDEMIC BENEFITS VERSUS RISKS - HRVATSKI PRIJEVOD

Dr.sc. Geert Vanden Bossche, stručnjak za razvoj cjepiva, upozorio je svijet da će masovno cijepljenje iznjedriti nove opasne virusne sojeve i uništiti naš imunitet.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 24/10/2021, 17:55

Eroo wrote:Pokušatću pojednostaviti jer dosadašnji trud nije dao rezultata.

Od promatranih  3,000 osoba  je  umrlo  ukupno 25 osoba

15 osoba je umrlo u skupini 2,800 zaštićenih,
a 10 u skupini 200 nezaštićenih.
Dakle, što bi rekli ravnozemljaši 60% cijepljenih i 40% necijepljenih...
No,međutim, što bi rekli Srbi...zapišimo to ovako:

2,800  <-->  15
   200  <-->  10
Zanima nas postotak smrtnosti u jednoj  i  drugoj skupnost,odnosno omjer  između  zaštićenih i nezaštićenih.

Možemo to  uraditi na 2 načina:

1) 
-postotak smrtnosti u  skupini zaštićenoih (15/2,800)x100 = 0.54%
-postotak smrtnosti u  skupini nezaštićenoih (10/200)x100 = 5.00%
Tako dobijemo da je smrtnost nezaštićenih veća za 5/0.54 = 9.3x 

2.)  koristimo tkzv. "križni postupak"

Smrtnost nezaštićenih  je  veća od  smrtnosti zaštićenih za  faktor (2,800x10)/(200x15) = 9.3x

Ako  neki ni ovo ne razumiju, onda se vraćam svojim priljubljenim dijagramima, jer su to ipak slikice. :D
ti si teška kretenčina, već je zamorno pisati.

danas na cestama u njemačkoj do 15h poginulo je 12 ljudi. troje je bilo pod opijatima.

to su recimo kruške.

do 15h prekontrolirano je 15000 vozila i vozača i od njih 15 000 nisam dobro čuo ali manje od 800 je bilo pod opijatima.

ovo su jabuke

na cestama u njemačkoj se stalno nalazi 10 000 000 vozila

to su šljive.

glupa kretenčino.

broj necjepljenih mrtvih je 60% a 40% kod cijepljenih.
to su jabuke

broj zaraženih je bio 3500 na 11500 testova
to su kruške

u odnosu na 4000 000 stanovnika danas je 450000 ukupno zaraženih
to su naranče.

glup si da je to bolno čitati.
ne znaš elementarnu matematiku.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 24/10/2021, 17:57




DR. SUCHARIT BHAKDI EXPOSES MAJOR RISKS OF GENE-ALTERING VACCINE - HRVATSKI TITLOVI

Istaknuti njemački virolog dr. Sucharit Bhakdi izlaže glavne rizike genski utemeljenog cjepiva.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 24/10/2021, 18:02




DR. SUCHARIT BHAKDI WARNS AGAINST HASTILY CREATED GENE-ALTERING MRNA VACCINE - HRVATSKI TITLOVI

Njemački virolog dr. Sucharit Bhakdi izražava duboku sumnju u postupak razvoja mRNK cijepiva koji krši dobro uspostavljene znanstvene norme.
Istaknuti liječnik odbacuje tvrdnju da bi tako razvijeno cjepivo moglo biti sigurno.


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 24/10/2021, 18:03

Gnječ wrote:

GEERT  VANDEN BOSSCHE, PHD - MASS VACCINATION IN A PANDEMIC BENEFITS VERSUS RISKS - HRVATSKI PRIJEVOD

Dr.sc. Geert Vanden Bossche, stručnjak za razvoj cjepiva, upozorio je svijet da će masovno cijepljenje iznjedriti nove opasne virusne sojeve i uništiti naš imunitet.
Itekako cijenim ono šta piše i govori Dr.sc. Geert Vanden Bossche.
No, ima jedan ne mali problem, nemamo nikakvih egzaktnih znanstvenih
dokaza za to šta tvrdi. Sve  to šta tvrdi bi bili potrebni eksperimentalni dokazi,
a njih ne može biti ako ništa ono zbog potrebnog vremena za to, da ne spominjem ostalo.
Civilizacija je usred  epidemije i mora se  SAD nešto učiniti, ako se želi civilizaciju
izvući iz ovih g**ana.
Ne spominjem ja tek tako često slučaj province "Bergamo" i natpis na groblju "CIMITERO CHIUSO".
Zamisli da se vam to desi u HR, EU i cijelom svijetu...koji bi to kaos bio. Kraj civilizacije.
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 24/10/2021, 18:06

Gnječ wrote:
DR. SUCHARIT BHAKDI WARNS AGAINST HASTILY CREATED GENE-ALTERING MRNA VACCINE - HRVATSKI TITLOVI

Njemački virolog dr. Sucharit Bhakdi izražava duboku sumnju u postupak razvoja mRNK cijepiva koji krši dobro uspostavljene znanstvene norme.
Istaknuti liječnik odbacuje tvrdnju da bi tako razvijeno cjepivo moglo biti sigurno.


Ista stvar kao gore.  On sumnja...sumnati mogu i ja, i ti, Gnječo, i  mi svi...
Koje je njegovo rješenje za trenutnu situaciju? Nema ga, Gnječo.
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 24/10/2021, 18:11

Eroo wrote:
Gnječ wrote:

BECERRA GETS BURNED BY SEN. RAND PAUL - HRVATSKI PRIJEVOD

Senator dr. Rand Paul oštro i argumentirano kritizira bahati i podcjenjivački pristup tajnika HHS-a Xaviera Becerre (koji uopće nije liječnik nego odvjetnik) po pitanju učinkovitosti prirodno stečenog imuniteta onih koji su preboljeli COVID-19.
01.10.2021.
Prevela: Marina Čečura
Kao prvo, uz sav respekt do doktora, ne znači da su doktori i matematički obrazovani.

Primjer Hrvatske:    Držim se vaše domaće situacije,a to je ono šta bi vas moralo najviše zanimati.
Imate ukupni broj cijepljenih, kao i  ukupni broj zaraženih + procjenu (često citirani  Bakić, Lauc) "zamračenih" zaraženih.
Taj broj ja označavam kao "Zaštićeni", a ostali su necijepljeni, odnosno "Nezaštićeni".
Dalje, u zadnje vrijeme je HZJ par puta objavio 7 dnevne kompletne rezultate broja zaraze i broja umrlih po naznačenim skupinama.
Jednostavnim izračunom se pokazalo da je zaraženost među "Nezaštićenima" cca 10x veća, a smrtnost cca 13x veća od one
koju imate među "Zaštićenima".

Jednostavno ka pasulj.

Jebote jedan od primarnih predmeta epidemiologa je matematika. Jel si ti ikad vidio te izracune da ti pamet stane. Ti nam tu nisi dogurao dalje od tablice mnozenja i jos se oholo bahatis.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 24/10/2021, 18:13

Gnječ wrote:


DR. SUCHARIT BHAKDI EXPOSES MAJOR RISKS OF GENE-ALTERING VACCINE - HRVATSKI TITLOVI

Istaknuti njemački virolog dr. Sucharit Bhakdi izlaže glavne rizike genski utemeljenog cjepiva.

Isto. On izlaže rizike. Što predlaže, koja su mu rješenja za epidemiju?
Ovi ljudi bi trebali problematiku diskutirati na  zatvorenim znanstvenim skupovima i objavama   tamo gdje se  i inače
objavljuju znanstveni radovi. Kome se ovi ljudi uopće  obraćaju na javnoj TV? Neukoj raji. E je ga raja razumila ... :D
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 24/10/2021, 18:14

Eroo wrote:
Gnječ wrote:
DR. SUCHARIT BHAKDI WARNS AGAINST HASTILY CREATED GENE-ALTERING MRNA VACCINE - HRVATSKI TITLOVI

Njemački virolog dr. Sucharit Bhakdi izražava duboku sumnju u postupak razvoja mRNK cijepiva koji krši dobro uspostavljene znanstvene norme.
Istaknuti liječnik odbacuje tvrdnju da bi tako razvijeno cjepivo moglo biti sigurno.


Ista stvar kao gore.  On sumnja...sumnati mogu i ja, i ti, Gnječo, i  mi svi...
Koje je njegovo rješenje za trenutnu situaciju? Nema ga, Gnječo.

Nije isto kad sumnjas ti ja ili kad sumnja vrhunski virolog jer on ipak ima znanja koje ti i ja nemamo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 24/10/2021, 18:21

Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:

BECERRA GETS BURNED BY SEN. RAND PAUL - HRVATSKI PRIJEVOD

Senator dr. Rand Paul oštro i argumentirano kritizira bahati i podcjenjivački pristup tajnika HHS-a Xaviera Becerre (koji uopće nije liječnik nego odvjetnik) po pitanju učinkovitosti prirodno stečenog imuniteta onih koji su preboljeli COVID-19.
01.10.2021.
Prevela: Marina Čečura
Kao prvo, uz sav respekt do doktora, ne znači da su doktori i matematički obrazovani.

Primjer Hrvatske:    Držim se vaše domaće situacije,a to je ono šta bi vas moralo najviše zanimati.
Imate ukupni broj cijepljenih, kao i  ukupni broj zaraženih + procjenu (često citirani  Bakić, Lauc) "zamračenih" zaraženih.
Taj broj ja označavam kao "Zaštićeni", a ostali su necijepljeni, odnosno "Nezaštićeni".
Dalje, u zadnje vrijeme je HZJ par puta objavio 7 dnevne kompletne rezultate broja zaraze i broja umrlih po naznačenim skupinama.
Jednostavnim izračunom se pokazalo da je zaraženost među "Nezaštićenima" cca 10x veća, a smrtnost cca 13x veća od one
koju imate među "Zaštićenima".

Jednostavno ka pasulj.

Jebote jedan od primarnih predmeta epidemiologa je matematika. Jel si ti ikad vidio te izracune da ti pamet stane. Ti nam tu nisi dogurao dalje od tablice mnozenja i jos se oholo bahatis.
Bez potrbnih ulaznih podataka nema nikakve matematike, pa čak ni one najednostavnije.
On oštro krizira, ali za ono šta iznosi nema podataka, jer ih ne može ni imati.
Znanstvene kritike na javnoj TV nije od pomoći za znanost.
Zna se kako se čini znanost.

Gnječo, prije sam ti naglasio s kojim brojevima možemo danas operirati kad je ova epidemija
u pitanju. Raspravljati javno o eventualnmi negativnim učincima u nekoj dalekoj budućnosti,
je za mene, milo rečeno, veoma upitno. U svakom slučaju  je beskorisno u  datom vremenu.
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 24/10/2021, 18:25

Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:
DR. SUCHARIT BHAKDI WARNS AGAINST HASTILY CREATED GENE-ALTERING MRNA VACCINE - HRVATSKI TITLOVI

Njemački virolog dr. Sucharit Bhakdi izražava duboku sumnju u postupak razvoja mRNK cijepiva koji krši dobro uspostavljene znanstvene norme.
Istaknuti liječnik odbacuje tvrdnju da bi tako razvijeno cjepivo moglo biti sigurno.


Ista stvar kao gore.  On sumnja...sumnati mogu i ja, i ti, Gnječo, i  mi svi...
Koje je njegovo rješenje za trenutnu situaciju? Nema ga, Gnječo.

Nije isto kad sumnjas ti ja ili kad sumnja vrhunski virolog jer on ipak ima znanja koje ti i ja nemamo.
Može on sumnjati, ali ne i  na javnoj TV, jer  to nije mjesto za to.
Nema drugog mišljenja, pa mi djeluje kao puka osobna  promocija u javnosti.
i ne među sebi ravnima u svakom slučaju.
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 24/10/2021, 18:34

Eroo wrote:
violator wrote:
Moj je primjer analogan iznesenim Tatjaninim informacijama. Ona nije spomenula koliki postotak pozitivnih otpada na necijepljene, vec koliki se postotak necijepljenih nalazi medju preminulima...

Ne sumnjam u napisano.
No,čemu  služi taj podatak? Kao dokaz da je  više umrlih cijepljenih nego necijepljenih?
ŽeMska glavo, zamisli ovo, ako ne bi bilo necijepljenih svi umrli bi bili cijepljeni.
Tatjana ima pred sobom 15 umrlih cijepljenih  i 10 umrlih necijepljenih i ništa drugo nije rekla.
Nije tvrdila da je među cijepljenima veća smrtnost od one  među  necijepljenima.
Ovaj bi podatak imao smisla, a onaj prvi ne služi ničemu.

HZJZ je neki dan objavio kompletne rezultate cijepljenih i necijepljenih, kao i broj umrlih iz obe skupine.
Moja računska procjena je bila da je smrtnost među nezaštićenima 13.3x veća od one među zaštićenima.
Ovaj podatak ima smisla, jer tada epidemiolog zna što činiti kako bi smanjio smrtnost, pa i širenje zaraze,
odnosno hospitalizacije  -zatrpanost  zdravstvenih ustanova covid bolesnicima i tako ostavio prostor
za primarnu zaštitu. To je sve što treba znati o ovome.

Ti se meni malo gubis, Ero. :(

Gle, sve je pocelo od toga kad sam te upitala da mi pojasnis kako te to Noorka pokusala izmanipulirati jer ti je postavila jednostavno pitanje koje je pratilo Tatjanine informacije.

Onda si mi naveo primjer s vocnjakom koji nije pratio Tajinu iznesenu situaciju pa sam modificirala tvoj analogni primjer s vocnjakom i vockama (plodovima).

Kruske su necijepljeni. Ne-kruske su cijepljeni (mendule, kesteni, jabuke) jer ne znamo odnose li se na cijepljene s jednom dozom, dvije ili tri (booster).

Dakle, ja u svojem primjeru nisam tvrdila da je medju preminulima vise cijepljenih jer to nije rekla ni Tatjana.

Ovdje cu stati. Nema mi smisla ovo dalje pojasnjavati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum