ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umro Branko Mamula

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Umro Branko Mamula - Page 3 Empty Re: Umro Branko Mamula

Post by Guest 23/10/2021, 23:11

niels wrote:
Adžiću je mjesto na onom eksponatu u Krapini, posljednji kromanjonac.

Valjda neandertalac?

Guest
Guest


Back to top Go down

Umro Branko Mamula - Page 3 Empty Re: Umro Branko Mamula

Post by crvenkasti 23/10/2021, 23:26

Speare Shaker wrote:
niels wrote:
Adžiću je mjesto na onom eksponatu u Krapini, posljednji kromanjonac.

Valjda neandertalac?

Tko je gluplji, kromanjonac ili neandertalac?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

Umro Branko Mamula - Page 3 Empty Re: Umro Branko Mamula

Post by Sora 24/10/2021, 08:46

Ringo10 wrote:Znam da je Mamula zestoko napao Adzica i Kadijevica sto su JNA stavili u sluzbu kako je rekao "Miloseviceve velikosrpske politike".
ma jasno 
JNA je srbizirana čitavo vrijeme ne samo tih godina 
i to je pravi razlog da nije mogla niti htjela napraviti državni udar i braniti Jugu
nije to bila više jugoslavenska nego srpska armija

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

Umro Branko Mamula - Page 3 Empty Re: Umro Branko Mamula

Post by Ringo10 24/10/2021, 10:17

Sora wrote:
Ringo10 wrote:Znam da je Mamula zestoko napao Adzica i Kadijevica sto su JNA stavili u sluzbu kako je rekao "Miloseviceve velikosrpske politike".
ma jasno 
JNA je srbizirana čitavo vrijeme ne samo tih godina 
i to je pravi razlog da nije mogla niti htjela napraviti državni udar i braniti Jugu
nije to bila više jugoslavenska nego srpska armija
Ja sam je sluzio 1984te i stvarno nisam prmijetio neki velikosrpski nacionalizam...tipicna ideoloski komunisticka armija, Titov kult, crvene knjizice i marksizam ... tad je bilo Zabranjeno Pusenje na rubu zabrane radi onoga CRKO NAM MARSAL... sjecam se i Boru Corbu su nesto prozivali jer je nesto zajebavao komuniste 

Doduse bilo je zajebavanja Siptara ali tad su Sipci bili generalno na tapetu

Ne, nisam primijetio nikakav srpski nacionalizam tada kontra Hrvata ili muslimana... bilo je nekih kritika na slovensku Mladinu sli sve je to bilo ideoloski komunisticki obojeno a ne velikosrpski
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Umro Branko Mamula - Page 3 Empty Re: Umro Branko Mamula

Post by vuksadinare 24/10/2021, 16:05

Ringo10 wrote:
Sora wrote:
Ringo10 wrote:Znam da je Mamula žestoko napao Adžića i Kadijevića što su JNA stavili u službu kako je rekao "Miloševićeve velikosrpske politike".
ma jasno 
JNA je srbizirana čitavo vrijeme ne samo tih godina 
i to je pravi razlog da nije mogla niti htjela napraviti državni udar i braniti Jugu
nije to bila više jugoslavenska nego srpska armija
Ja sam je sluzio 1984te i stvarno nisam prmijetio neki velikosrpski nacionalizam...tipicna ideoloski komunisticka armija, Titov kult, crvene knjige i marksizam ... tad je bilo Zabranjeno Pusenje na rubu zabrane radi onoga CRKO NAM MARSAL... sjecam se i Boru Corbu su nesto prozivali jer je nesto

zajebavao komuniste  Doduse bilo je zajebavanja Siptara ali tad su Sipci bili generalno na tapetu

Ne, nisam primijetio nikakav srpski nacionalizam tada kontra Hrvata ili muslimana... bilo je nekih kritika na slovensku Mladinu sli sve je to bilo ideoloski komunistički obojeno a ne velikosrpski
Ja dam iz kvarta znao dva oficira jna...majora dobrivoja koji je bio oklopnjak i bio je zamjenik zapovjednika vojarne u dugom selu kraj zagreba...i kapetana nebojsu koji je bio tehnicka sluzba rv pvo na aerodromu pleso...inace ovaj dobrivoje bio negdje sa juga srbije ili istoka nisam vise siguran ali ono bio je seljkast ali onako opakajugoslavencina...dok ovaj nebojsa on je bio banijac iz sela jabukovca izmedju gline i dvora...taj je bio srpski nastrojen narocito od druge polovice osamdesetih..pokusao je cak govoriti totalno ekavstinom ali se uvijek negdje zajebao pa poceo ijekavicu :D...pa su mu se u kvartovskoj birtiji lokalci podsmjehivali...'89 dobiopemjestaj u rajlovac kod sarajeva
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Branko Mamula - Page 3 Empty Re: Umro Branko Mamula

Post by jastreb 24/10/2021, 16:36

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
Sora wrote:
Ringo10 wrote: .pokusao je cak govoriti totalno ekavstinom ali se uvijek negdje zajebao pa poceo ijekavicu :D...pa su mu se u kvartovskoj birtiji lokalci podsmjehivali...'89 dobiopemjestaj u rajlovac kod sarajeva
Ekavica kod krajiškog elementa ne postoji.

U Kninu je svaki pokušaj da netko od domaćih počne ekati završavao općom sprdačinom i ismijavanjem,nakon čega bi nekakav Špiro ili Jandre izgubio svaku želju za ekanjem i brekanjem,barem dok je tamo.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Umro Branko Mamula - Page 3 Empty Re: Umro Branko Mamula

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum