ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija nema love za ruski plin

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Srbija nema love za ruski plin - Page 2 Empty Re: Srbija nema love za ruski plin

Post by RayMabus 17/10/2021, 19:58

Elektroprivreda Republike Srpske je u 100%-vlasništvu Vlade Republike Srpske.


 Na teritoriji Republike Srpske trenutno je planirana izgradnja jedne termoelektrane u Ugljeviku, ali je ta termoelektrana u vlasništvu privatne kompanije "Comsar Energy RS".



---


Ovo je neki ruski mafijaš uzeja pa nešto da će Kina a Kina prije par tjedana rekla da neće više gradit termoelektrane na ugljen u inozemstvu i ništa od Kineza a sad kad opale ove takse uteći će i ovi ruski mafijaš iz tog posla. 

RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija nema love za ruski plin - Page 2 Empty Re: Srbija nema love za ruski plin

Post by RayMabus 17/10/2021, 20:10

Pola proizvedene energije iz zapadnog Balkana su ti termoelektrane na ugljen. Sad ti spuca te zelene takse na tako proizvedenu energiju i to najskuplja struja. Ne isplati ju se uopće proizvdodit.

Onda zamjena ka ono obnovljivim energijama. Pa štaš ti zamjenit ? Zimi sunca nema, rijeke se zalede znači nema protoka vode, ne vrti bubanj, nema ni tu struje a vjetranjače, ako duva duva ima struje a ako ne duva onda ništa.

Uvozit će sad struju i plin zimi za grijanje na veliko. Gotovi su.

Sad će mu Putin nabit cijenu plina jer ga pravi idiotom. Kupuje dva španjolska vojna transportera i onda nema para. Nema veze šta "nemaš para", stavit ćemo mi to na kredu pa ćeš ti meni bit lipo dužan i dužničko ropstvo. A pa puši kurac. Pravi svog ćaću idiotom a ne mene.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija nema love za ruski plin - Page 2 Empty Re: Srbija nema love za ruski plin

Post by RayMabus 17/10/2021, 21:01

Te zelene takse će se uvest sad najkasnije do 2024 i sad ne znam kako će to funkcionirat na Zapadnom Balkanu jer one nisu u EU al su se obvezale za smanjivanje tih zageđanje iz ugljika i to je neki uvjet približavanju ka EU a u praksi kako neće još u EU onda se svodi na to da ako želiš eu fondove onda to smanjuj.

Sad te peći rađene još u Jugi a neki radni vijek tih peći je ono oko 40 godina i nešto kad napraviš remont i staviš one katalizatore da manje zagađuje i uglavnom remont to ka još 15 godina al uglavnom sve skupa radni vijek računaj pola stoljeća li la.

Sad neće Srbija sama sebi naplaćivat tu taksu odnosno vjerovatno na papiru oće al ona je vlasnik tako da onda ništa i sad ispada da kad izvozi višak u države EU onda do te količine struje im se naplaćuje ta taksa a iznad te količine to se smatra da nije struja proizvedena iz ugljena.

I sad po ovoj logici Makedoniji, Srbiji, Kosovu i Bih se ne isplti uopće izvozit ikakvu struju u strujne mreže članica EU jer će im naplatit tu taksu tj smatra se da je to iz termoelektrana dakle to je skupa struja i onda će između svojih mreža u osnovi morat kad netko ima manje struje a netko više onda jedan drugome davat tako da uopće ne izvoze u EU mrežu.

Albanija nema termolektrana a CG će ovu malu u Pljevljima ugasit do 2024 i oni će ić na solarnu energiju i energiju vitra jer njima to ne triba ta iz ugljena.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija nema love za ruski plin - Page 2 Empty Re: Srbija nema love za ruski plin

Post by Ringo10 18/10/2021, 02:03

Ta zelena energija je budalaština i kao inženjer energetike oduvijek sam to znao i govorio. Možda tamo za nekih 70 do 80 godina

Ako i do tada 

A neki mi ovdje pametovali - eno Njemačka ovo i ono... te vjetroelektrane, te solarna te kurac palac

E budale. Solarna je dobra za krov moje kuće. Ali za široku potrošnju i industriju to je besmislica

Nije mi jasno da su tamo na Zapadu tolike budale
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Srbija nema love za ruski plin - Page 2 Empty Re: Srbija nema love za ruski plin

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum