ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by RayMabus 10/15/2021, 05:38

On dodaje da "postojeća praksa NSRS-a da usvaja specijalne entitetske zakone, kojima izjavljuje da je validni državni zakon primjenjiv na teritoriji RS-a, predstavlja neprihvatljivu praksu, koja je protivna zakonskom i ustavnom sistemu".
"Entiteti su ovlašteni samo da objavljuju državne zakone u svojim službenim listovima, ali po Ustavu Bosne i Hercegovine nisu nadležni da usvajaju posebne zakone o primjeni tih zakona (državnih, op. a.) na teritoriji entiteta", zaključuje Petritsch.
Ovo OHR-ova pozicija nije važna samo zbog Inzkovog zakona, već i zbog najave SNSD-a da će, posebnim zakonima u NSRS, staviti van primjene i druge državne zakone (o VSTV-u, Tužilaštvu i Sudu, Oružanim snagama, OSA-i).
Svi ti državni zakoni su direktno primjenjivi i o njihovoj primjeni ne može odlučivati entitetska skupština. Sve pokušaje NSRS-a da odlučuje o tome može, uz Ustavni sud, osporiti i OHR, što pokazuje i Petritscheva odluka, a za puno provođenje svog mandata OHR ima i političku podršku PIC-a.
O tome svjedoči i današnji kominike Upravnog odbora PIC-a u kojem su članice (SAD, Francuska, Italija, Japan, Kanada, Njemačka, Velika Britanija, Evrpska komisija i Vijeće EU, te Turska uime OIC-a) istaknule da "čvrsto podržavaju autoritet, mandat i vitalnu ulogu visokog predstavnika" što je i više nego indikativno u trenutnoj situaciji.

RayMabus

Posts : 173518
2014-04-12


Back to top Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by dijagram 10/15/2021, 05:41

Misli li dodo na prijatelje s naseg foruma ili neke druge;)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-10


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by RayMabus 10/15/2021, 05:46

Dodik će dobit sankcije većine država u Europi i tako su ga Putin i Vučic trajno vezali uza sebe. Šta on osobno ima od te igre i šta od svega toga ima RS ja ne znam.

Šta se mene tiče nek rade šta oće al samo je jedan scenarij na koji to može završit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-12


Back to top Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by RayMabus 10/15/2021, 05:50

"Tražim od Podžića da pod hitno utvrdi da li su tačne tvrdnje Milorada Dodika o anketiranju pripadnika Oružanih snaga BiH. Odnosno, da li je SNSD kao politička stranka anketirao pripadnike Oružanih snaga BiH, ko je odobrio anketiranje pripadnika OS BiH, ko je tačno bio izvršitelj i ko će snositi odgovornost za sprovođenje ankete čiji je krajnji cilj ispitivanje spremnosti pripadnika OS BiH da uruše odbrambeni sistem BiH", saopćio je Čampara.
Navodi da je Zakonom o službi u OS BiH jasno precizirano da vojno lice na službi u Oružanim snagama neće preduzimati, usmjeravati niti predlagati aktivnosti za koje se zna, odnosno vjeruje da predstavljaju kršenje postojećih zakona, politika i propisa.
"Isto tako u Zakonu o odbrani BiH navodi se da se OS BiH ne mogu koristiti u političke svrhe niti za aktivnosti političkih stranaka. Tužilaštvo Bosne i Hercegovine pozivam da se aktivno uključi u ovaj slučaj. Krivični zakon BiH definisao je podrivanje vojne i odbrambene moći i protivzakonito formiranje vojnih snaga kao krivična djela za koja je predviđena kazna zatvora", istakao je u saopćenju ministar Čampara.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-12


Back to top Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by RayMabus 10/15/2021, 05:52

Krivični zakon BiH definisao je podrivanje vojne i odbrambene moći i protivzakonito formiranje vojnih snaga kao krivična djela za koja je predviđena kazna zatvora"


---


Otić će Dodik u zatvor. Ne postoji imunitet za državni udar. Priča ja Srbin mi ugroženi ovdje ti ne pali. Strpat će ga u zatvor dok rečeš keks.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-12


Back to top Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by RayMabus 10/15/2021, 06:19

S rogatin se ne bode. S tim tvojim izjavama natirat ćeš velike u Europi protiv sebe a onda oni pritiskaju male a Hrvatskoj treba lova iz EU fondova pa ćemo i mi to morat uvest a onda si nigdi.

Dovdiš nas pred gotov čin. Ne daješ nam izbor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-12


Back to top Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by RayMabus 10/15/2021, 06:28

Ti si politički otpisan. Nema ni Putin te moći da njih zaustavi kad ti njima upadneš sa mi svoja vojska JNA Slovenija istirat puškom ća, u prevodu destabilizirat ću ovaj dio Europe dakle i te države.

Nema ti sad spasa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-12


Back to top Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by RayMabus 10/15/2021, 06:49

Ne znam koja je Vučiceva uloga u svemu ovome jer barem javno je reka da podržava Šmita al znam da ti i Putin jeste jer on i Kina mu nisu dali saglasnost. Sve stoji al to nije više bitan nakon one tvoje izjave mi vojska Slovenija JNA istjerat druge puškom.

Sad su neke druge stvari na stolu. Priča o viskom predstavniku više nije tema jer je postala nevažna nakon te tvoje izjave. Uostalom on je samo pijun koji nagleda provedbu mira u BiH.

ima netko tko stoji iza toga. U sjeni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-12


Back to top Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by RayMabus 10/15/2021, 06:57

Nikakve Slovenije i JNA neće biti u RS.

Nać ću ti svaki prljav veš koji imaš i ti cila ti familija deset kolina uokolo. Sve ću ti saradnike raskrinkat i to dat javnosti. Ogroman dio država će ti dat sankcije.

Nećeš znat di si a onda ću ti dignit optuužnice protiv najužih članova porodice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-12


Back to top Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by RayMabus 10/15/2021, 07:06

Predsjednik SDS-a Mirko Šarović komentirao je danas izjavu koju je jučer dao predsjednik Srbije Aleksandar Adem Vuchiqi, da će stranci do proljeća tražiti nestanak Republike Srpske.

"Nismo čuli da li je vlast u RS-u kriva i koliko za ovakvo stanje u BiH. Za ovo stanje, jasno kažem, kriva je i druga i treća strana. Ali, ne samo oni. Niko nije nevin od onih koji su u koaliciji i vode nas posljednje tri godine", rekao je Šarović.
Tvrdi da je ovo najgora vlast koja je ikada bila u poziciji da vodi jednu zemlju.
"Od Vučića nismo čuli da je li makar jednim dijelom kriva vlast u RS-u. A moguće je da RS dođe u opasnost, samo treba da kažemo zbog čega i zbog koga", naveo je lider SDS-a.
Dodao je da je krivac za to Milorad Dodik, a "ako ga budemo slijedili bit će nam sve gore".
"To je puna istina na ono što sam čuo i što me zabrinulo", izjavio je danas Šarović.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-12


Back to top Go down

 Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘ - Page 4 Empty Re: Dodik: ‘Neka nas NATO napadne, spremni smo, pozvat ćemo i prijatelje‘

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum