ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura

Go down

moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura Empty moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura

Post by debotoijusto 25/9/2021, 16:21

Početkom kolovoza 2020. godine u crkvi sv. Frane u Splitu upoznala sam Jandru Dalića, koji mi se predstavio kao "brat Benedikt". Nakon razgovora, ponudila sam mu dati prilog jer i inače jednom ili dva puta godišnje dajem novčane priloge za katoličke misionare po svijetu. Nazvao me je idućeg dana pa smo se našli u ugostiteljskom objektu i dala sam mu dvije tisuće eura.
Ponovno me je nazvao nakon nekoliko dana, tražio je da ga svojim automobilom skupim u trajektnoj luci. Odvela sam ga u svoj stan pa smo zajedno ručali. Tada me je pitao mogu li mu dati još 500 eura jer mora otputovati u Rim, a rekao je i da je novac koji sam mu prije dala podijelio po misijama – kazala je Splićanka M. Z. tijekom istrage na splitskom Općinskom državnom odvjetništvu, koje je protiv 38-godišnjeg "misionara" Jandre Dalića, rodom iz Potočana u BiH, podignulo optužnicu zbog prijevare te predlaže sudu da ga kazni s osam mjeseci zatvora.

Naime, po optužnici, on se ženi predstavio kao misionar koji prikuplja novčane priloge za katoličke misionare, uzeo je od nje ukupno 18 tisuća kuna, a novac niti je podijelio misijama niti je vratio žrtvi. Nezaposleni "misionar", ali dobrog imovinskog stanja (kako stoji u optužnici), već je nekoliko puta pravomoćno osuđivan za prijetnje, ali i za, kako se navodi u optužnici, "za prekršaje kojima je ostvarivao imovinsku korist".




– Nakon ručka, zamolio me je da ga odvezem u Livno. Tijekom vožnje rekao mi je da je nekada bio "fratar", ali da se skinuo iz tog reda i da je sada u kongregaciji "Misionara blaženog milosrđa" sa sjedištem u Krakovu, u Poljskoj. Ponovno me zvao nakon desetak dana tražeći da mu dam nešto novca za put u Livno. Kako sam tad već posumnjala da je prevarant, rekla sam mu da se trenutno nalazim na Braču, a on je kazao da će doći na Brač. Rekla sam mu da ne dolazi, a on je odgovorio da će me čekati u Splitu. Sve sam rekla kćeri i zetu te sam ga prijavila policiji – rekla je prevarena žena.
Lažnog misionara uhitila je policija u Zagrebu te je tamošnjim istražiteljima kazao kako mu je oštećena prišla dok se molio u crkvi sv. Frane.
– Zajedno smo se pomolili i onda sam joj dao blagoslov. U razgovoru mi je spomenula da bi htjela dati nešto novca za misije. Ja sam po zanimanju misionar-rimokatolik, što predstavlja jednu vrstu svećenika u Katoličkoj crkvi, i posljednjih petnaest godina službeno širim pobožnost Milosrdnog Isusa u više europskih zemalja. Puno putujem, nemam stalnih primanja i živim od dobrovoljnih priloga pa sam prihvatio njezinu ponudu. Kad smo se našli u jednom ugostiteljskom objektu, dao sam joj nekoliko molitvi, a ona meni u omotnici dvije tisuće eura i rekla mi je da mogu s tim što hoću. Ako Državno odvjetništvo podigne kaznenu prijavu, spreman sam u više obroka vratiti cjelokupni iznos – kazao je policijskim istražiteljima.





Nije mu ovo prvi put da je na ovakav način varao ljude, pa je tako 2017. godine Jutarnji list pisao o bračnom paru koji je bio osuđen na uvjetne kazne zbog napada na Dalića, iako su oni tvrdili i uvjeravali sud da je prevarant. Tada je osuđeni muž govorio i kako je Dalić lagao njegovoj supruzi da je svećenik, isusovac, agent iz Vatikana, egzorcist.

– Punio joj je glavu time, a njezinoj obitelji obećavao duhovno iscjeljenje. Punac i punica su ga mjesecima hranili i davali mu novac. Uslijed svega, supruga se, nakon deset godina veze, počela čudno ponašati i izbacila me iz stana. Bila je pod Jandrinim utjecajem. Totalno sam pukao – kazao je, među ostalim, muškarac.
Njegova je supruga, pak, na sudu tada rekla kako ga je upoznala 2014. godine jer je blagoslivljao obitelji po Šibeniku i tako je upoznao njezine roditelje.
– Govorio im je da s dečkom živim u grijehu. O mojoj familiji je znao stvari koje drugi nisu znali. Uvjeravao me da suprug nije čovjek za mene, da će brzo umrijeti, baš kao i moj otac, a u rujnu te godine sam se dogovorila sa suprugom da Jandru pozovemo u stan. Sve što se dogodilo u stanu uz povišene tonove, bilo je u afektu. Iako sam mu uzela 30 eura tog dana, smatram da ništa nisam ukrala jer sam mu par dana prije toga dala 200 kuna. Jandrine stvari smo bacili u kontejner jer su smrdjele. I bile su proklete – kazala je.





Jutarnji je tada pisao i da je fra Drago Ljevar, dok je bio gvardijan samostana sv. Frane u Zadru, među prvima pokrenuo hajku protiv Dalića, a na lažnog redovnika upozoravali su i franjevci Male braće iz Dubrovnika naglašavajući kako je Dalić u prošlosti bezuspješno pokušavao biti članom nekoliko redovničkih zajednica i da se svako malo u Dubrovniku pojavljivao u habitima različitih boja.
Još prije dvanaest godina Zagrebačka nadbiskupija dala je priopćenje u kojem je navedeno da, "potaknuti upitima vjernika o gospodinu Jandreu Daliću, odjevenom u bijeli imitirajući redovnički habit, koji se na zagrebačkim ulicama predstavlja kao mandatar Katoličke crkve", ta osoba nema nikakve službene veze s Katoličkom crkvom.

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/obala/lazni-svecenik-opet-vara-ljude-ali-vise-nije-brat-andrija-nego-brat-benedikt-blagoslovio-sam-je-dao-joj-nekoliko-molitvi-a-ona-meni-dvije-tisuce-eura-1129912
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura Empty Re: moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura

Post by jastreb 25/9/2021, 23:02

Jandro?

Pohodio je i moje mjesto.

vas zapišan i vječito pijan.

Ljudi bi zvali policiju čim bi ga ugledali,pa se odalečio.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura Empty Re: moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura

Post by jastreb 25/9/2021, 23:03

Jednom sam ga snimio ujutro kako pijan spava na klupi. Ako nađem pokazat ću vam.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura Empty Re: moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura

Post by jastreb 25/9/2021, 23:09

moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura 25910
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura Empty Re: moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura

Post by jastreb 25/9/2021, 23:10

Evo ga. Jandro Dalić. Iz okolice Lijevna. Možda dođe kakav rod ovome Daliću šta vodi reprezentaciju.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura Empty Re: moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura

Post by debotoijusto 26/9/2021, 08:35

jastreb wrote:moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura 25910
:tu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura Empty Re: moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura

Post by epikur37 26/9/2021, 08:42

Što s tim, msm s njim?

Aha debine teme.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura Empty Re: moja omiljena tema , Blagoslovio sam je, dao joj nekoliko molitvi, a ona meni dvije tisuće eura

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum