ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by veber 15/9/2021, 22:48

mutava baštarda wrote:
veber wrote:
mutava baštarda wrote:
veber wrote:
mutava baštarda wrote:Koja je razlika kada ulove dupina i tunu? Tunu vjerujem većina jede...
gledao sam dokumentarac gdje u brazilu krdo dupina pomaže ribarima u ribolovu.
traje to jako dugo.
teško da će tuna signalizirati gdje ima ribe i gdje treba baciti mreže.
a isto tako svaki dupin ima svog ribara.

da si stavio usporedbu sa svinjom još bi čovjek nekaj rekao za usporedbu.
dupini, svinje, čimpanze su najbliži ljudski srodnici. po inteligenciji.
slonovi su tu negdje.
U Malom mistu brico je pita na partijskom sastanku drugove jel' znaju tko je najveći neprijatelj socijalističkog naroda. Javio se ribar i reka dupin druže sekretaru.
ne bulazni. čovjek je ušao u habitat dupina, ne supin u čovjekov.
naganjajte ti, t i slični divlje svinje. nema lovostaja.

s jedne strane vi stojite s druge strane će ekipa bagerima potjerati neraste.
sjekire i vile zemite sa sobom. 
možete i mini bager.

po logici Ta i tebe isti kurac zatući tebe, obitelj, t i obitelj.
općenito nagrđujete okoliš.
nikakva šteta.
Nisam lovac, a kad mi naleti zec ispred auta kočim, ali mi ga nije problem pojesti. Nemam problema kada netko lovi dupine.
Kao dite sam nosio teću i lovio krv praseta iz rupe u vratu za krvavice koje su mi omiljeno jelo.
pa i ja pojedem zeca.
ali ih ne pobijem milijun u ime tradicije.
jedem i srnu ali ne odstelim 5.
jedem i svinju ali ne zakoljem ih 32
jedem i jaja i kokoši i guske i patke.

čisto iživljavanje i prodaja mesa japncima.

nema tu tradiciji nego čista lova ko i izlov kitova u "naučne" svrhe.
čisto licemjerje.

veber

Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by immortal 15/9/2021, 22:50

crvenkasti wrote:
veber wrote:
mutava baštarda wrote:Koja je razlika kada ulove dupina i tunu? Tunu vjerujem većina jede...
gledao sam dokumentarac gdje u brazilu krdo dupina pomaže ribarima u ribolovu.
traje to jako dugo.
teško da će tuna signalizirati gdje ima ribe i gdje treba baciti mreže.
a isto tako svaki dupin ima svog ribara.

da si stavio usporedbu sa svinjom još bi čovjek nekaj rekao za usporedbu.
dupini, svinje, čimpanze su najbliži ljudski srodnici. po inteligenciji.
slonovi su tu negdje.

Zašto bi onaj tko je inteligentniji imao više prava na život?

Šiptari i Hrvati su dokaz da je stvarnost obrnuta.
kad si ti u pitnju trebaš obratiti pažnju na razliku između inteligentnog lika kojim težiš biti i običnog seratora koji ustvari jesi

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23004
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by mutava baštarda 15/9/2021, 22:59

veber wrote:
mutava baštarda wrote:
veber wrote:
mutava baštarda wrote:
veber wrote:
mutava baštarda wrote:Koja je razlika kada ulove dupina i tunu? Tunu vjerujem većina jede...
gledao sam dokumentarac gdje u brazilu krdo dupina pomaže ribarima u ribolovu.
traje to jako dugo.
teško da će tuna signalizirati gdje ima ribe i gdje treba baciti mreže.
a isto tako svaki dupin ima svog ribara.

da si stavio usporedbu sa svinjom još bi čovjek nekaj rekao za usporedbu.
dupini, svinje, čimpanze su najbliži ljudski srodnici. po inteligenciji.
slonovi su tu negdje.
U Malom mistu brico je pita na partijskom sastanku drugove jel' znaju tko je najveći neprijatelj socijalističkog naroda. Javio se ribar i reka dupin druže sekretaru.
ne bulazni. čovjek je ušao u habitat dupina, ne supin u čovjekov.
naganjajte ti, t i slični divlje svinje. nema lovostaja.

s jedne strane vi stojite s druge strane će ekipa bagerima potjerati neraste.
sjekire i vile zemite sa sobom. 
možete i mini bager.

po logici Ta i tebe isti kurac zatući tebe, obitelj, t i obitelj.
općenito nagrđujete okoliš.
nikakva šteta.
Nisam lovac, a kad mi naleti zec ispred auta kočim, ali mi ga nije problem pojesti. Nemam problema kada netko lovi dupine.
Kao dite sam nosio teću i lovio krv praseta iz rupe u vratu za krvavice koje su mi omiljeno jelo.
pa i ja pojedem zeca.
ali ih ne pobijem milijun u ime tradicije.
jedem i srnu ali ne odstelim 5.
jedem i svinju ali ne zakoljem ih 32
jedem i jaja i kokoši i guske i patke.

čisto iživljavanje i prodaja mesa japncima.

nema tu tradiciji nego čista lova ko i izlov kitova u "naučne" svrhe.
čisto licemjerje.
Prošle zime je korona uletila u neku njemačku mesnicu s 5000 zaposlenih. Tu u pet minuta pobiju više beštija nego na Farskim otocima u pet godina

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by veber 15/9/2021, 23:08

tebe korona pere sve u petnaest.

_________________

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 M_50010

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by veber 15/9/2021, 23:12

gle, srednja eu ima foru žderanja samo pilećih, purečih i to je to prsica.
time ubijaju peradarstvo u africi.
jer debela baba u njemačkoj misli ako jede pileća prsica da bu i ona imala tako mala i uski struk.
kao zdravo je.
onda sva ta hrana -batki, zabatki, krilca, leđa prvo završe kod nas.
e, naši imaju remitendu pa se sve zo pošalje u afriku.

i time zatvaramo krug nepotrebnog stvaranja hrane.

_________________

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 M_50010

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by mutava baštarda 15/9/2021, 23:16

veber wrote:tebe korona pere sve u petnaest.
Tada sam čuo da postoji klaonica s 5000 zaposlenih.
Da nije bilo korone ne bi znao.
5000 radnika u klaonici, koje su uglavnom automatizirane.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by mutava baštarda 15/9/2021, 23:19

Ups... Evo jedne sa 7000
https://hr.n1info.com/svijet/a519212-vise-od-700-zaposlenih-u-klaonici-u-njemackoj-ima-koronavirus/

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by mutava baštarda 15/9/2021, 23:21

Šta je "normalnije" ?
Baciti dupina s Farskih otoka na gradele?
Baciti komad mesa iz neke od Njemačkih klaonica ispod peke?
Ja sam za dupina

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by veber 15/9/2021, 23:27

mutava baštarda wrote:
veber wrote:tebe korona pere sve u petnaest.
Tada sam čuo da postoji klaonica s 5000 zaposlenih.
Da nije bilo korone ne bi znao.
5000 radnika u klaonici, koje su uglavnom automatizirane.
nisi ti bio u klaonici.
ali ok.
airbus zapošljava 7000 ljudi na proizvodnji helikoptera u svojem pogonu plus 15000 dobavljača
mjesečna isporuka je ispod 30 kom. ne znam vojni dio.

5000 ljudi ti je
-1000 okolo kaj razvoze
-300 administracija
-500 u održavanjima
-treba stoku timariti, prihvatiti, dezinficirati


zaboravio si da industrija radi u dvije smjene, a ova i u tri.
i dođeš do brojke nekih 1500 ljudi u smjeni.

koji nisu u klaonici, već i na farmama, hranilicama, mljekarama.

plaća u frižideru ti je zagarantirana 10,85€ brt.

automatizacija i robotika nije ono kaj vidiš na NG.
užasno smrdi. zatim stalno restriktivna područja zbog ugljičnog monoksida i dušika.

avijacija se ubija automatski, na liniji.
svinje, goveda sve to rade ljudi.

kasnije gledaš pothlađeno meso kako se pili i reže na komade, onaj industrijski dio obrade klanja i pothlađivanja ne buš vidio nigdje na telki.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by veber 15/9/2021, 23:33

mutava baštarda wrote:Šta je "normalnije" ?
Baciti dupina s Farskih otoka na gradele?
Baciti komad mesa iz neke od Njemačkih klaonica ispod peke?
Ja sam za dupina
ja sam za svinju, ako već moram birat.
iz principa ne dam lovu za ribu. 
osim srdelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by Serbinho-3 16/9/2021, 04:07

Simbol Evropske Civilizacije. Niko se ne oglasava od zvanicnih institucija po Evropi, cime pokazuju da je sve OK i realno saucesnici price. Cekaju Kineze da im sole pamet. Dva grama mozga.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by Noor 16/9/2021, 07:39

melkior wrote:Zašto sam ja morao vidjeti ovaj naslov?  :blj
ne, ja takve članke više ne otvaram...
dabog da se udavili u vlastitoj krvi i najtežim mukama

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by mutava baštarda 16/9/2021, 08:46

veber wrote:
mutava baštarda wrote:
veber wrote:tebe korona pere sve u petnaest.
Tada sam čuo da postoji klaonica s 5000 zaposlenih.
Da nije bilo korone ne bi znao.
5000 radnika u klaonici, koje su uglavnom automatizirane.
nisi ti bio u klaonici.
ali ok.
Nikad, ali sam zato redovno sudjelovao kao dite, kad bi kod ujca kupili prase, svemu onom što prethodi dolasku mesa na tanjur.
Neku hranu ne jedem, recimo kupovnu puretinu, paštetu, hrenovke,... jer znam kako se proizvode.
Domaće je domaće i cijenim stare običaje. Jedan od njih je lov na te dupine i normalnije mi je kad se taj dupin jede nego meso iz klaonice s polica prodajnog centra, koje je prošlo kroz industriju smrti od kako je došlo na svijet pa do svog kraja...


_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by mutava baštarda 16/9/2021, 10:17

Možda će dio ovog mesa što ga mještani ne pojedu završiti u industriji mesa pa će na kraju postati hrana za pse koju će Kaja kupiti za svog ćuku.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by kic 16/9/2021, 10:38


bacit atomsku na farske
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

niels likes this post

Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by niels 16/9/2021, 10:39

Ja sam otvorio članak - kladio sam se sam sa sobom da je naslov ili laž ili teško preuveličavanje.

Ispalo je vjerno preneseno.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by mutava baštarda 16/9/2021, 10:53

niels wrote:Ja sam otvorio članak - kladio sam se sam sa sobom da je naslov ili laž ili teško preuveličavanje.

Ispalo je vjerno preneseno.
Pa evo general Gotovina uzgaja tune. Tune su ribe, ali tehnika usmrćivanja je ista ili slična i dupini se natjeravaju u neku uvalu i ograde mrežama, a tune su stalno u mreži. Ima i neko Japansko mjesto gdje se lovaju na ovaj način dupini, Tv ekipa je sakrila kamere i sve snimila. Ružno je za viditi, ali zar nije ružan način na koji se ubije kokoš ili tele, posebno kada su uzgojeni na farmi bez da vidu sunca ili miseca.
Pitali su jednog starijeg novinara što mu je bilo najpotresnije u životu. Veli čovjek kada ubijaju janjce.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by mutava baštarda 16/9/2021, 10:56

Jednostavno mi smo svejedi i da bi jeli meso moramo ga ubiti.
Ovi na Farskim otocima bi lovili i štagot drugo da imaju.
Ali pošto smo mi generacija koja je odrasla na Flipper serijalu malo ćemo cviliti, a za petak će koča nešto uloviti pa ćemo imati posni ručak.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by niels 16/9/2021, 14:41

mutava baštarda wrote:Jednostavno mi smo svejedi i da bi jeli meso moramo ga ubiti.
Ovi na Farskim otocima bi lovili i štagot drugo da imaju.
Ali pošto smo mi generacija koja je odrasla na Flipper serijalu malo ćemo cviliti, a za petak će koča nešto uloviti pa ćemo imati posni ručak.

Živi, gotovo histerični, sadizam.

I u principu, dupini se ne jedu, ali ribarima su nekoć mogli trgati mreže (današnje su prečvrste), ali ovaj prebolesni običaj je ostao.

Dupini su inače strah i trepet mora i oceana, ali ljude iznimno rijetko napadaju. Mi to ne znamo, ali oni odašilju valove koji im se vrate nazad, tako među sobom komuniciraju. Kad usmjere svoje valove prema nama, povratno im šaljemo sličan signal kao djeca dupini. Zato nas štite na moru, pod svaku cijenu, zabavljaju i smiju se s nama…

Kako su im to vratili jučer?

Oni su tijekom tradicionalnog lova otjerani u plićak u uvali na otoku Eysturoy, gdje su nakon nekoliko sati mučenja ubijeni noževima. Lokalno stanovništvo bilo je oduševljeno, a neki od njih su plijen ponijeli kući. Neki od dupina su i pregaženi čamcima. Lov na morske sisavce, većinom kitove, naziva se Grindadráp i već se stoljećima prakticira na Farskim otocima.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by mutava baštarda 16/9/2021, 15:25

niels wrote:
mutava baštarda wrote:Jednostavno mi smo svejedi i da bi jeli meso moramo ga ubiti.
Ovi na Farskim otocima bi lovili i štagot drugo da imaju.
Ali pošto smo mi generacija koja je odrasla na Flipper serijalu malo ćemo cviliti, a za petak će koča nešto uloviti pa ćemo imati posni ručak.

Živi, gotovo histerični, sadizam.

I u principu, dupini se ne jedu, ali ribarima su nekoć mogli trgati mreže (današnje su prečvrste), ali ovaj prebolesni običaj je ostao.

Dupini su inače strah i trepet mora i oceana, ali ljude iznimno rijetko napadaju. Mi to ne znamo, ali oni odašilju valove koji im se vrate nazad, tako među sobom komuniciraju. Kad usmjere svoje valove prema nama, povratno im šaljemo sličan signal kao djeca dupini. Zato nas štite na moru, pod svaku cijenu, zabavljaju i smiju se s nama…

Kako su im to vratili jučer?

[size=30]Oni su tijekom tradicionalnog lova otjerani u plićak u uvali na otoku Eysturoy, gdje su nakon nekoliko sati mučenja ubijeni noževima. Lokalno stanovništvo bilo je oduševljeno, a neki od njih su plijen ponijeli kući. Neki od dupina su i pregaženi čamcima. Lov na morske sisavce, većinom kitove, naziva se Grindadráp i već se stoljećima prakticira na Farskim otocima.[/size]
Zločin je ako su beštije ubijene iz zabave. Mislim da se radi o zajedničkom lovu zbog hrane, a zahvaljujući novim tehnologijama malo su pretjerali s ulovom.
Ako ribari imaju OPGeove možda su za alate kojima su lovili dobili nepovratna sredstva EU koja smo i mi uplaćivali.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by niels 16/9/2021, 16:24

mutava baštarda wrote:
niels wrote:
mutava baštarda wrote:Jednostavno mi smo svejedi i da bi jeli meso moramo ga ubiti.
Ovi na Farskim otocima bi lovili i štagot drugo da imaju.
Ali pošto smo mi generacija koja je odrasla na Flipper serijalu malo ćemo cviliti, a za petak će koča nešto uloviti pa ćemo imati posni ručak.

Živi, gotovo histerični, sadizam.

I u principu, dupini se ne jedu, ali ribarima su nekoć mogli trgati mreže (današnje su prečvrste), ali ovaj prebolesni običaj je ostao.

Dupini su inače strah i trepet mora i oceana, ali ljude iznimno rijetko napadaju. Mi to ne znamo, ali oni odašilju valove koji im se vrate nazad, tako među sobom komuniciraju. Kad usmjere svoje valove prema nama, povratno im šaljemo sličan signal kao djeca dupini. Zato nas štite na moru, pod svaku cijenu, zabavljaju i smiju se s nama…

Kako su im to vratili jučer?

[size=30]Oni su tijekom tradicionalnog lova otjerani u plićak u uvali na otoku Eysturoy, gdje su nakon nekoliko sati mučenja ubijeni noževima. Lokalno stanovništvo bilo je oduševljeno, a neki od njih su plijen ponijeli kući. Neki od dupina su i pregaženi čamcima. Lov na morske sisavce, većinom kitove, naziva se Grindadráp i već se stoljećima prakticira na Farskim otocima.[/size]
Zločin je ako su beštije ubijene iz zabave. Mislim da se radi o zajedničkom lovu zbog hrane, a zahvaljujući novim tehnologijama malo su pretjerali s ulovom.
Ako ribari imaju OPGeove možda su za alate kojima su lovili dobili nepovratna sredstva EU koja smo i mi uplaćivali.

Nisu članica EU.

Zanimljivo, matična Danska jest.

Suludi divljaci.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni - Page 2 Empty Re: Na Farskim otocima u jednom danu ubili 1400 dupina, lokalci oduševljeni

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum