ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 22:31

Utjecajni njemački ministar financija, Wolfgang Schäuble, rekao je u intervjuu za list Bild am Sonntag kako bi Europska Unija, da bi se mogla nositi s izazovima doma i vani, trebala imati zajedničku vojsku umjesto aktualnih 28 vojski pojedinih EU članica. Nadalje, ističe kako bi EU trebali učiniti više po pitanju rješavanja kriza na prostoru Bliskog istoka i Afrike.

"Morati ćemo potrošiti znatno više sredstava za zajedničke europske obrambene inicijative", rekao je konzervativni njemački ministar Schäuble. "U konačnici, naš cilj mora biti zajednička Europska Vojska", rekao je ističući kako bi se aktualna vojna potrošnja unutar 28 članica mogla daleko bolje organizirati ukoliko bi postojala samo jedna EU vojska.

"Za nas Njemačku to znači da ćemo morati podupirati naše vanjske i sigurnosne politike snažnije no što bismo možda željeli", rekao je Schäuble.

http://www.advance.hr/vijesti/njemacki-ministar-sch-uble-treba-nam-ujedinjena-europska-vojska-to-mora-biti-nas-konacni-cilj/

U kojoj ce te vi dominirat .......
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 22:41

Gdje su nam ti vojnici?
U njemačkom Bundeswehru se već godinama skraćuje, zatvara, ukida... I istovremeno im se zadaju nove zadaće: misije u inozemstvu, sada i skrb za izbjeglice. Sve to se jednostavno više ne može obavljati.
Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska 0,,18909063_303,00
Već i brojke koje je predočio parlamentarni povjerenik za obranu Hans Peter Bartels sve govore: neposredno nakon ujedinjenja obje Njemačke što je zapravo bio i kraj hladnog rata i sučeljavanja istočnog i zapadnog bloka, u Njemačkoj je bilo gotovo 600 tisuća vojnika. Nakon toga je počela "racionalizacija", ukinuta je i vojna obaveza, pozatvarano mnoštvo vojarni i napuštena vježbališta... Sve do danas kad Bundeswehr broji tek oko 178 tisuća vojnika. "U vojsci što se tiče osoblja je već 25 godina u slobodnom padu", žali se Bartels. "Taj pad se mora okrenuti u uspon. Ne može se više samo smanjivati, mora se povećavati broj vojnika", tvrdi ovaj političar socijaldemokrata.
Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska 0,,18465904_404,00
Hans-Peter Bartels: Trend se treba okrenuti.
Udruga zaposlenih u njemačkoj vojsci potpuno se slaže s parlamentarnim povjerenikom. Od tog broja je njih oko 20 tisuća u misijama u inozemstvu i ako se računa i obavezna rotacija vojnika na tim zadaćama, njemačka vojska je "rasprodana, dijelom i više od toga", žali se predsjednik te udruge Andre Wüstner. Ima jedinica kojoj nedostaje 50% osoblja koliko bi bilo potrebno, a još uvijek vlada zbrka u pretvaranju vojske u vojsku dragovoljaca. Samo u borbenim jedinicama, obzirom na zadaće i misije u kojima sudjeluje Njemačka je potrebno još najmanje pet do deset tisuća vojnika.
Rado pomažu, ali im to nije posao
A onda je još tu i skrb za izbjeglice u samoj Njemačkoj. Njemačka ministrica Ursula von der Leyen je ovog studenog i njemačku vojsku poslala u pomoć pri prihvatu izbjeglica. Civilne organizacije i komune su jedva dočekale tu pomoć jer jednostavno nema druge institucije koja može praktično preko noći organizirati poljske kuhinje i smještaj za tisuće izbjeglica. Trenutno je oko 9000 vojnika na toj, kako ministrica kaže "važnoj dodatnoj zadaći za vojnikinje i vojnike Bundeswehra". Tako je vojska postavila 32 tisuće mjesta za noćenje na 46 lokacija, izbjeglice su prihvaćene i u sada zatvorene vojarne, ali i u dijelove aktivnih vojarni. Oni i dalje rado pomažu, ali ti vojnici sad nedostaju negdje drugdje.
Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska 0,,18934167_401,00
Ministrica je rado poslala vojsku u pomoć zbrinjavanju izbjeglica. No to definitivno nije njihov posao.
Wüstner upozorava kako i po zakonu vojska može biti angažirana u zemlji samo u slučaju katastrofe i kako skrb za izbjeglice ne može niti biti zadaća njemačke vojske. To moraju opet preuzeti gradovi i općine i najkasnije do kraja 2016. Bundeswehr više ne bi trebao imati veze sa izbjeglicama, traži predsjednik udruge zaposlenih Bundeswehra.
Čak ispod i planova
Zapravo je njemačka vojska i ispod onoga što je planirano i predviđeno. Tu nije samo riječ o obavezi koju je preuzela svaka članica NATO-saveza da će izdvajati 2% svog proračuna u obranu - i čega se na veliko nezadovoljstvo sjedišta NATO-a u Bruxellesu drži jedva koja članica. Njemačka je 2015. izdvojila 1,16% svog BDP-a za obranu i što je još gore, upozorava povjerenik za obranu Bundestaga Bartels, planirano je da bude još gore: 2019. bi udio za Bundeswehr trebao iznositi još samo 1,07% BDP-a.
Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska 0,,18934118_401,00
S druge strane, doista nema druge institucije koja može praktično preko noći zbrinuti i nahraniti na tisuće izbjeglica - ako treba i zbog već bogatog iskustva, obrok može biti i zajamčeno 'halal'. Ali kriza će biti još i toga se treba sjetiti u proračunu.
Taj trend "sa manjeg na još manje" se definitivno treba okrenuti i Njemačka bi "trebala razmjerno brzo doći na 1,2%", traži Bartels. Taj novac se prije svega treba potrošiti na osoblje, jer je tako odlučeno već i reformom njemačke vojske iz 2010. Tamo se predviđa da u Bundeswehru bude 185 tisuća vojnika i službenika, dakle čak sedam tisuća više nego što ih trenutno ima.

A niti na tome ne treba stati, misli Hans-Peter Bartels, nego angažirati možda i još deset ili dvanaest tisuća vojnika. Njemačka više nije zemlja preko koje bi prolazila eventualna bojišnica sovjetskih i zapadnih snaga, ali na žalost kriza i problema u svijetu ima sve više. A ako politika i dalje želi računati na Bundeswehr da pomaže gdje treba, onda konačno treba i prestati samo govoriti o rezovima i smanjivanjima.

http://www.dw.com/hr/gdje-su-nam-ti-vojnici/a-18943850
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 22:46

ističući kako bi se aktualna vojna potrošnja unutar 28 članica mogla daleko bolje organizirati ukoliko bi postojala samo jedna EU vojska.

----

Ovi Njemci su teški Židovi. Lova , lova , lova. Koje cicije a rugaju se Židovima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by Guest 28/12/2015, 22:48

RayMabus wrote:ističući kako bi se aktualna vojna potrošnja unutar 28 članica mogla daleko bolje organizirati ukoliko bi postojala samo jedna EU vojska.

----

Ovi Njemci su teški Židovi. Lova , lova , lova. Koje cicije a rugaju se Židovima.
Pa tijekom ww2 popalili sve Zidovima,a sad se prave pametni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 22:52

Škrti su. Rugaju se Židovima da su cicije a ovi gledaju svaku lipu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by Guest 28/12/2015, 22:54

Zato i imaju...No Židov ce nahraniti svoje iz obitelji,dok ce ih Svabo poslati da zarade,pa da tek onda jedu... pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 22:57

bogomdani wrote:Zato i imaju...No Židov ce nahraniti svoje iz obitelji,dok ce ih Svabo poslati da zarade,pa da tek onda jedu... pirat
Da budem iskren ne poznajem baš Židove tako dobro da bi znao išta o njima osim iz prica ( u smislu ovome o kom sad pricamo ) al ono ok ovi Židovi u Njemackoj vjerovatno i imaju taj švabski mentalitet al ono u IZraelu pola Židova su iz Rusije i ima ih sa svih strana svita i ok ajmo ovako postavit pricu : za Židove se kao zna ok oni su cicije , lihvari bla bla bla .....ok .....a onda nitko ove ne analizira a ti sa Švabom moš bit dobar poznanik i sve pet al ideš kod nejga nešto kupit on ti vraca u lipu i traži lipu. Bolestan narod. I onda se takvi rugaju Židovi. MA ZAMISLI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by Guest 28/12/2015, 23:00

Pa to je..Kupovao ns u DM-u i ignoriram 5 centa sto mi prodavacica vraca natrag,ebote kako me je samo prijekorno pogledala i nadmeno dobacila:I to je novac...a ebote..uzmem da se ne diskutiram,izasao van i zafitiljio ga u MP6...jebote 5 centi..i Ojro je postao qrc,a di usrtanih 5 centi..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 23:04

bogomdani wrote:Pa to je..Kupovao ns u DM-u i ignoriram 5 centa sto mi prodavacica vraca natrag,ebote kako me je samo prijekorno pogledala i nadmeno dobacila:I to je novac...a ebote..uzmem da se ne diskutiram,izasao van i zafitiljio ga u MP6...jebote 5 centi..i Ojro je postao qrc,a di usrtanih 5 centi..
Pa tocno. To meni nikidan jedan naš ( covik ima 50 godina ) a dugo je radio gore i baš komentira ....ono susjedi su , zna tog lika odlicno i taj Švabo ima trgovinu i ne on ti vraca u lipu ....i to smo baš komentirali kakvi su i to je covik koji je gore živio i radio godinama i još se cudi tome tj njemu je to nepojmljivo i to nikad nije prožvakao al njima je to normalno i to je to.

Ma bolesni su. I onda se rugaju Židovima a ove nitko ne proanalizira kakvi su uopce tj šta je to. Pa teške cicije i ono svaku lipu gledaju. Bolestan narod kad je lova u pitanju. Previše. A kao oni se rugaju Židovima. Ma mislim ono .
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 23:07

Ma ponata price je ta su to teške cijepidlake kad je lova u pitanju.

Nije mi uopce bitno kakvi su Židovi. Za njih se zna da su cicije lihvari i ok neka su AL ZA NJIH SE ZNA A OVI SU KAO DIVNI KRASNI A JBTE TO NE DA SU ŽIDOVI NEGO TO SU ŽIDOVI NA KVADRAT I MILJONTU I TO BEZ GREŠKE.

A kao oni su super , divni krasni ovo ono i još se imaju obraza rugat Židovima. MA FUJ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by Guest 28/12/2015, 23:09

A ebi ga..meni je najgora tlaka,kad nakon posla u spici uletim u Lidl ili Kajufland,i dojdem na blagajnu,a neka zena,uredno ceh od hajmo reci 10-15 ojra,placa sa 5 i 10 Centa kovanicama..onako polako ih vadi iz maleckog novcanika,polako broji,ali interesantno svi strpljivo cekaju..na balkanu bi je dotad vec 100 puta sterali u MP6... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 23:12

bogomdani wrote:A ebi ga..meni je najgora tlaka,kad nakon posla u spici uletim u Lidl ili Kajufland,i dojdem na blagajnu,a neka zena,uredno ceh od hajmo reci 10-15 ojra,placa sa 5 i 10 Centa kovanicama..onako polako ih vadi iz maleckog novcanika,polako broji,ali interesantno svi strpljivo cekaju..na balkanu bi je dotad vec 100 puta sterali u MP6... jocolor
Terapija.

Najgore od svega šta su Švabe kao štedljivi , radišni ....ono sve neki superlativi .....a malo bolje prouciš to ....pa to bi se hebalo za kunu.

Ako Židove i krasi epitet da su škrci , lihvari itd itd itd i ok od njih to ljudi i ocekuju pa ok to je to al kao ovi to nisu nego su oni super a on ( Švabo ) te u lipu gleda. U LIPU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by Guest 28/12/2015, 23:16

hahahahaha..nedavno pitam jednog Svabu,inace simpa tip,jel ima curu,sto nesd ne nadje..a on poceo odmah o financijskoj isplativosti,vezeposlije braka,pa koliko kostaju djeca,a tek zena na bolovanju...a ebate,kad mu stvarno dojde,ode u puf,i to je to.,,, Basketball
Bio otjerao ja auto na servis i par dana bio bez prijevoza,pa sam sa njim isao na posao,rekoh,moze sewrvis duze potrajati,a on napravio zabrinut izraz lica...onda brze bolje dodam,da cu mu platiti voznje ,a da vis,kako odmah u zraku kalkulira..za desetak dana sam mu turio 30 ojra,ono vise radi sebe i rijeci,a da vis kako je procvao i podatno se zahvaljivao..samo daj Ojrova... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 23:34

A meni lik danas gura kroz prozorcic mercedes sl klasa svežanj novcanica ....bit će minimalno 200 kuna i ja necu jer sam mu reka da mu necu uzet ....i navalio par puta oce u ruku da mi turne ...ma nema šanse ....dao mu to po šta je došao i to je to.

Ja kad sam radio jedan tecaj za lovu u scientologiji onda smo imali vježbu bacanja novcanica u zrak i dok ti tvoj nadglednik ucitelj ne vidi da si se poceo smijati i da te boli kuaz nisi prošao.

Ja mislim da te Švabe vide kako ja funkcioniram da bi živcani dobili ....a opet pun para ...danas dnevcnica ( minimalno 200 kuna al i više nešto , osam sati ) plus 160 kuna sa strane a pijem kavu , citam novine , dhrkam kuaz ono i opet zaradim ....sve laganini ....još mi ovi posli gura 200 kuna minimalno u ruke i ja ono nema šanse ne dolazi u obzir i opet gura i opet nedolazi u obzir.

Švabe bi dobile infarkt kad bi vidile kako ja sa lovom postupam.

Ja mislim da ja uđem u trgovinu tamo kod njih i bacim sto eura u zraku mrtav ladan ono ko ih hebe da bi ovi svi srcane dobili kad bi to vidili.

Oni su robovi novca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by Guest 28/12/2015, 23:45

Odoh spavati,,dosta za danas,sutra pogledam Lesi se vraca kuci... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 23:47

Njemačka bi 2015. trebala ostvariti izvoz od 1200 milijardi eura
Njemačka bi 2015. trebala ostvariti izvoz od blizu 1200 milijardi eura, što je novi rekord

93 pregleda







Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Afc442d06cfb43be1fe898920e8ea330

Foto: Reuters/Pixsell

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Author_unknown
Autor:
Hina/AFP

Njemačka bi 2015. trebala ostvariti izvoz od blizu 1200 milijardi eura, što je novi rekord, ocijenio je predsjednik federacije vanjske trgovine BGA i to unatoč poteškoćama na više tržišta, posebice u Kini.

Njemačka poduzeća očekuju "nove redorde u izvozu kao i u uvozu", izjavio je Anton Boerner.
Njegova federacija prognozira porast od 6 posto izvoza, na 1191 milijardu eura, i od 4 posto uvoza, na 947 milijardi eura što prvom gospodarstvu Europe, jednom od glavnih svjetskih izvoznih snaga, jamči solidan trgovački višak.
"Godina 2015. je nadmašila naša očekivanja u teškim okolnostima", rekao je Boerner.
 "Nije zlato sve što sjaji", smirivao je i njemački uspjeh u izvozu objašnjavao slabosti eura u odnosu na dolar, što daje prednost europskim proizvodima.
Njemačkoj vanjskoj trgovini ipak prijete brojne opasnosti, posebice usporavanje rasta u brojnim zemljama u razvoju, istaknuo je. Njemačka industrija je posebice ovisi o stanju u Kini.

http://www.vecernji.hr/svijet/njemacka-bi-2015-trebala-ostvariti-izvoz-od-1200-milijardi-eura-1048104

Đabe njima ovih 1200 miljardi eura kad novac upravlja njima a ne oni njime.

TO SU NAJOBICNIJI JADNICI PA DA IMAJU I SVO ZLATO OVOGA SVEMIRA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by Guest 28/12/2015, 23:49

Morao bi ti jedno vrijeme provesti u svabiji Longi,da vidis tu tugu..Dobro si rekao,robovi novca..topliko su naspanovani da ne znaju niti uzivati,nego se vikendom oblocu na mrtvo i prave od sebe cirkus..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by RayMabus 28/12/2015, 23:49

I sad sa ovakvima ulazit u nekakve vojne saveze ( a njima je to sve radi uštede i racionalizacije da ne bi koju lipu više potrošili ) ......MA NE DOLAZI U OBZIR .....to gleda samo lovu a isto kako gleda samo lovu sutra ce te radi love i prodat a vojsku bi stavio u ruke sudbine takvima .....MA NEMA ŠANSE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by Guest 29/12/2015, 16:39

Još jedan korak ka Sjedinjenim europskim državama... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska Empty Re: Njemački ministar Schäuble: "Treba nam ujedinjena Europska vojska

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum