ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by Ero Mon 28 Dec - 13:24

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

SRNA
prije 1 sat 51 minutu

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je Srbija donijela odluku da bude vojno neutralna i da se te odluke drži vrlo čvrsto, ozbiljno, pošteno i odgovorno, a da se u odluke drugih država, poput Crne Gore koje je izabrala NATO integracije, ne miješa.
Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna B_151228052
Aleksandar Vučić (Foto: Arhiv/Klix.ba)
"Crna Gora je donijela svoju odluku. Mi imamo odlične odnose sa Ruskom Federacijom i vrlo dobre odnose sa Crnom Gorom. Oni su izabrali svoj put, a Srbija bira svoj", podvukao je premijer Vučić u intervjuu za "Sputnjik", te dodao da Srbija u vezi sa tim pitanjem ne osjeća ugroženost.

On je naveo da je sa partnerima u Moskvi razgovarao kada su neke zemlje iz okruženja počele da naručuju balističke rakete.

"U tom trenutku mi smo rekli, znate, mi na pancir haubice imamo čime da odgovorimo, odbranit ćemo se, za `patrije` tog i tog tipa, imat ćemo `lazare` u serijskoj proizvodnji. Ne brinemo, ali ne znam zašto bi neko u našem regionu uzimao balističke rakete. Vjerujem da ćemo u budućnosti razgovarati o tom pitanju. Ili će oni odustati od toga ili ćemo mi morati da pronađemo odgovor i na to", rekao je Vučić.

Na pitanje postoji li mogućnost da Srbija predloži trilateralni sastanak Srbije, Rusije i Crne Gore u Beogradu, Vučić je odgovorio da je Srbija mala zemlja "da bi mogla da određuje Rusiji gdje i kako".

"Ako bi Rusija nas pitala nešto, mi bismo uvijek bili spremni da pružimo najbolje moguće usluge i Rusiji i Crnoj Gori i da razgovaramo na svaku temu. Mislim da bi ljudi u Crnoj Gori to jedva dočekali. Da budem iskren, mislim da njima to sada nedostaje, a, naravno, Rusija ima pravo na zaštitu svojih nacionalnih interesa, u šta se mi ni na koji način ne miješamo", rekao je Vučić.

Kada je riječ o posjeti potpredsjednika vlade Rusije Dmitrija Rogozina Beogradu, koja je najavljena za januar, Vučić je rekao da su na stolu teme iz svih oblasti i da bi postizanje dogovora o ekonomskoj saradnji bilo od ogromnog značaja za Srbiju.
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by debotoijusto Mon 28 Dec - 13:26

@crvenkasti hakirao profil
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by Ero Mon 28 Dec - 13:29

Ero wrote:Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna


On je naveo da je sa partnerima u Moskvi razgovarao kada su neke zemlje iz okruženja počele da naručuju balističke rakete.


"U tom trenutku mi smo rekli, znate, mi na pancir haubice imamo čime da odgovorimo, odbranit ćemo se, za `patrije` tog i tog tipa, imat ćemo `lazare` u serijskoj proizvodnji. Ne brinemo, ali ne znam zašto bi neko u našem regionu uzimao balističke rakete. Vjerujem da ćemo u budućnosti razgovarati o tom pitanju. Ili će oni odustati od toga ili ćemo mi morati da pronađemo odgovor i na to", rekao je Vučić.


A odgovor bi najvjerojatnije mogao biti "Tomahowk". Sad, dal' s njemačkim ili američkim posadama to će se vidjeti na kraju. :D
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by epikur37 Mon 28 Dec - 13:34

Vojna neutralnost Srbije je mudra odluka premda u doglednoj budućnosti, srbija treba pojačati vezu s Ruisijom a ako se počne osipati natov balkanski-pravoslavni dio sve skupa učvrstiti u ruskom savezu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by Stanojko Mon 28 Dec - 13:36

Eh, da nam ovaj izdajnik nije premijer vec bi bila eskadrila MiG 29, S300, Pancir... Videcemo, dolazi nam Sojgu, ali s ovom bandom...mrka kapa... :(

_________________
Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by Ero Mon 28 Dec - 13:37

Ero wrote:Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna


On je naveo da je sa partnerima u Moskvi razgovarao kada su neke zemlje iz okruženja počele da naručuju balističke rakete.

"Ili će oni odustati od toga ili ćemo mi morati da pronađemo odgovor i na to", rekao je Vučić.
To su dvije ključne rečenice, ostale su za zavaravanje protivnika. jocolor

U prijevodu njegova izjava glasi:
Ako NATO instalira balističke rakete u našem okruženju, tražimo od Rusije da odgovori s instaliranjem sličnog sistema u Srbiji.
O kakvoj'to neutralnosti pričaš bre Vučiću?
Nema toga. Mo'š bit tamo li 'vamo, nema treće.
Zapravo ima.Imao je i Enver Hodža.  :D
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by Ero Mon 28 Dec - 14:13

Stanojko wrote:Eh, da nam ovaj izdajnik nije premijer vec bi bila eskadrila MiG 29, S300, Pancir... Videcemo, dolazi nam Sojgu, ali s ovom bandom...mrka kapa... :(
Vi očito ne razumijete što se vam događa u komšiluku.
S onim što je upravo instalirano u Rumunjskoj, ona  vas pregazi za 24 sta. Slično je i sa Mađarskom.
To Vučiću nije zasmetalo, ali mu smeta kad se isto to bude događalo na zapadnim granicama.
Radi se o postupnom učvršćivanju jugoistočnog krila NATOa.
Vučić se može samo prikloniti tome, a nikako suprostavljati.
Sve ostalo je blablabla za raju.
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by Stanojko Mon 28 Dec - 14:16

NATO je kurac na biciklu i u perspektivi ce kao i EU da se razjebe... Pri prvom vecem testu (kao sto je bilo ovo sa migrantima) pacovi ce krenuti da napustaju brod... Bugari ce kao stare kurve prvi okrenuti curak...

_________________
Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by epikur37 Mon 28 Dec - 14:25

Stanojko wrote:NATO je kurac na biciklu i u perspektivi ce kao i EU da se razjebe... Pri prvom vecem testu (kao sto je bilo ovo sa migrantima) pacovi ce krenuti da napustaju brod... Bugari ce kao stare kurve prvi okrenuti curak...


jasna stvar....
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by Ero Mon 28 Dec - 14:27

:^0

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by RayMabus Mon 28 Dec - 14:29

Relanost je da za Srbiju ne postoji nešto ko vojna neutralnost. Takav eskluzivitet imaju samo jake zemlje sa jakom vojskom. Srbija nije među njima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by Stanojko Mon 28 Dec - 14:30

Tacno. Zato oslonac na Rusiju.

_________________
Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by RayMabus Mon 28 Dec - 14:32

Stanojko wrote:Tacno. Zato oslonac na Rusiju.
Vojno ...a ekonomski na EU ...i to je ta kombinacija. Meni ne smeta. Ne ocekujem rat na relaciji Hrvati - Srbi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by RayMabus Mon 28 Dec - 14:59

"U tom trenutku mi smo rekli, znate, mi na pancir haubice imamo čime da odgovorimo, odbranit ćemo se, za `patrije` tog i tog tipa, imat ćemo `lazare` u serijskoj proizvodnji. Ne brinemo, ali ne znam zašto bi neko u našem regionu uzimao balističke rakete. Vjerujem da ćemo u budućnosti razgovarati o tom pitanju. Ili će oni odustati od toga ili ćemo mi morati da pronađemo odgovor i na to", rekao je Vučić.

---

Dakle misli na Hr jer inace Patrije ne bi spominjao.

Prvo Srbija nema šta da se miješa u to šta ce Hr nabavljat. Vrijedi i obratno. TO JE PRVA I OSNOVNA STVAR.

Drugo vec imate oko sebe u susjedstvu zemlje naoružane balistickim projektilima tako da .....
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by RayMabus Mon 28 Dec - 15:16

Novi balistički raketni obrambeni sustav Aegis u zrakoplovnoj bazi Deveselu danas je umrežen, a kontrolu nad njim preuzela je Američka ratna mornarica nakon godina gradnje.

Srbija dobila proturaketni sustav za obaranje nuklearnih projektila

i ovo :

SS-21 Scarab-AVučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna 23px-Flag_of_the_Soviet_Union.svg Soviet UnionTactical ballistic missile8Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna 120px-SS-21paradeThe only remaining ballistic missile system from the now-disbanded Rocket Forces; 8 TELs and 16 missiles with a 70 km range are in service

https://en.wikipedia.org/wiki/Modern_equipment_of_the_Bulgarian_land_forces
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by RayMabus Mon 28 Dec - 15:20

Hr u suštini uzima višecijevni raketni bacac maksimalno dometa 40 km .... a da bi to postalo balisticko treba kupit sistem koji se na taj višecijevni raketni bacac nadogradi ....dakle prakticki novo oružje i nema veze sa ovim dometa 40 km ....plus postoji samo kazetno a Hr je potpisnica nekazetnog naoružanja pa to nece uzimat a 2018 ce izac valjda i sistem koji nije kazetni nego udarni pa sad ....prvo to Amerikanci trebaju odobrit plus to košta a nije ni napravljeno još ....tako da .....no u suštini to se Srbiju ne tice šta cemo mi uzimat niti su to njena posla ....ako oce neka nabavi odgovor na ovo .....u Rusa ....pa onda neka objašnjavaju ovima okolo zašto su to uzeli i zašto baš u Rusa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by jastreb Mon 28 Dec - 15:56

Ero wrote:
Stanojko wrote:Eh, da nam ovaj izdajnik nije premijer vec bi bila eskadrila MiG 29, S300, Pancir... Videcemo, dolazi nam Sojgu, ali s ovom bandom...mrka kapa... :(
Vi očito ne razumijete što se vam događa u komšiluku.
S onim što je upravo instalirano u Rumunjskoj, ona  vas pregazi za 24 sta. Slično je i sa Mađarskom.
To Vučiću nije zasmetalo, ali mu smeta kad se isto to bude događalo na zapadnim granicama.
Radi se o postupnom učvršćivanju jugoistočnog krila NATOa.
Vučić se može samo prikloniti tome, a nikako suprostavljati.
Sve ostalo je blablabla za raju.
Nisi razmišljao o tome da postoji i mogućnost da kompletna EU odhebe SAD?

Nadam se da Hrvati neće tu biti među zadnjima.

Ustvari,bilo bi dobro i to.

Za neke stvari nikad nije kasno.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by marcellus Mon 28 Dec - 16:21

Stanojko wrote:Eh, da nam ovaj izdajnik nije premijer vec bi bila eskadrila MiG 29, S300, Pancir... Videcemo, dolazi nam Sojgu, ali s ovom bandom...mrka kapa... :(

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Trt
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna Empty Re: Vučić: Srbija čvrsta u odluci da ostane vojno neutralna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum