ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 10:00

mutava baštarda wrote:
kaya wrote:U izraelu izraelu je većina zaraženih mlađi, koji nisu cijepljeni. Vidim da netko stalno spominje izrael.
Drugo uopće nisam promjenila mišljenje, cijepivo je uspješno, štiti od težih oblika bolesti, a od svih sojeva ne štiti isto kao što cijepivo za gripu ne štiti od svih sojeva nego stalno kombiniraju novo. 
Ja se ne bojim korone panično da me sada frka da ne dobijem nikakav soj, možda sam ju već i imala.vjerojatno jesam. Tako da treće i sedme doze mi iz toga razloga ne padaju na pamet.
Ja sam ti već rekao da ćeš se cijepiti s trećom, a ti mi i dalje ne viruješ.
Kad smo kod Izraela...
Velik broj mrtvih s 3 doze ( samo korona, bez efekata cijepiva ) s obzirom da su od nedavno počeli cijepiti.
Korona novosti i spoznaje - Page 26 35

Valjda ispravak krivog navoda. :D

Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 10:02

ebenica wrote:
ebenica wrote:
Eroo wrote:a ovi "kojima nije ništa" će i dalje širiti zarazu.
meni nije ništa i mlad sam (možeš bit ljubomoran) nisam se cjepio, nisam ni prebolio...
kak ja širim zarazu?
kolko traje ova korona? 18 mjeseci? u 18 mjeseci ja nisam proširio ništa, čak ni gripu, pa ni prehladicu.
Super. Pazio si na sebe, pa tako i na druge oko sebe. Pohvalno! :tu
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 6/9/2021, 10:04

Eroo wrote:
ebenica wrote:
ebenica wrote:
Eroo wrote:a ovi "kojima nije ništa" će i dalje širiti zarazu.
meni nije ništa i mlad sam (možeš bit ljubomoran) nisam se cjepio, nisam ni prebolio...
kak ja širim zarazu?
kolko traje ova korona? 18 mjeseci? u 18 mjeseci ja nisam proširio ništa, čak ni gripu, pa ni prehladicu.
Super. Pazio si na sebe, pa tako i na druge oko sebe. Pohvalno! :tu
nisam uopće pazio, nosio sam masku samo u dućanu. aimo reć' da je to poseban trud pa aide, pazio sam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 6/9/2021, 10:04

Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
kaya wrote:U izraelu izraelu je većina zaraženih mlađi, koji nisu cijepljeni. Vidim da netko stalno spominje izrael.
Drugo uopće nisam promjenila mišljenje, cijepivo je uspješno, štiti od težih oblika bolesti, a od svih sojeva ne štiti isto kao što cijepivo za gripu ne štiti od svih sojeva nego stalno kombiniraju novo. 
Ja se ne bojim korone panično da me sada frka da ne dobijem nikakav soj, možda sam ju već i imala.vjerojatno jesam. Tako da treće i sedme doze mi iz toga razloga ne padaju na pamet.
Ja sam ti već rekao da ćeš se cijepiti s trećom, a ti mi i dalje ne viruješ.
Kad smo kod Izraela...
Velik broj mrtvih s 3 doze ( samo korona, bez efekata cijepiva ) s obzirom da su od nedavno počeli cijepiti.
Korona novosti i spoznaje - Page 26 35

Valjda ispravak krivog navoda. :D
S obzirom na učinkovitost cijepljenja i da je tek krenulo cijepljenje trećom 10 % je velika brojka.
Ali ako ne djeluje treća ima četvrta ili kako reče šjor iz Zadarskog arhipelaga, kod razvoja WD 40 nisu odustajali.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 6/9/2021, 10:14

mutava baštarda wrote:
Ostaje samo pitanje širenja zaraze. Primjer Izraela, Islanda i ostalih procjepljenih zemalja kaže da cijepljenje nema utjecaja utjecaja na zarazu, a osim što nema utjecaj na redukciju još je i širi.
ako sjedneš za šankom značit' će da misliš na druge i ne širiš zarazu. to kaže struka.
izraelci mora da piju s nogu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 10:34

mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
kaya wrote:U izraelu izraelu je većina zaraženih mlađi, koji nisu cijepljeni. Vidim da netko stalno spominje izrael.
Drugo uopće nisam promjenila mišljenje, cijepivo je uspješno, štiti od težih oblika bolesti, a od svih sojeva ne štiti isto kao što cijepivo za gripu ne štiti od svih sojeva nego stalno kombiniraju novo. 
Ja se ne bojim korone panično da me sada frka da ne dobijem nikakav soj, možda sam ju već i imala.vjerojatno jesam. Tako da treće i sedme doze mi iz toga razloga ne padaju na pamet.
Ja sam ti već rekao da ćeš se cijepiti s trećom, a ti mi i dalje ne viruješ.
Kad smo kod Izraela...
Velik broj mrtvih s 3 doze ( samo korona, bez efekata cijepiva ) s obzirom da su od nedavno počeli cijepiti.
Korona novosti i spoznaje - Page 26 35

Valjda ispravak krivog navoda. :D
S obzirom na učinkovitost cijepljenja i da je tek krenulo cijepljenje trećom 10 % je velika brojka.
Ali ako ne djeluje treća ima četvrta ili kako reče šjor iz Zadarskog arhipelaga, kod razvoja WD 40 nisu odustajali.

Treća će početi učinkovito djelovati tek ovih dana.
Zato i kažem da je Israel kasnio mjesec dana s 3. dozom.
Neću se ponovno vraćati na objašnjavanje već 2 ili 3x objašnjeno.
Hrvatska bi već sada  morala postupno cijepiti starije od 60 g. s trećom dozom.
Do kraja mjeseca su to male brojke, tako da bi se isplatilo započeti s procesom,
da ne bi poslije bilo gužve, a i broj umrlih bi se bitno smanjio...
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 10:45

Ovdje sa sigurnoću možemo ustvrditi da UK trenutno ima veći postotak zašite populacije od Israela
ito za cijelih 23%,  iako imaju skoro pa jednak broj dosad cijepljenih. 
Ne znam je li UK cijepi s  3. dozom, mislim da im  vrijeme za to dobrano već curi...
Ništa više neću na dijagramima posebno objašnjavati. Slično je kao i na već prikazanom
primjeru Israela i Hrvatske.

Korona novosti i spoznaje - Page 26 35
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 10:53

Ovo  je još u granicama podnošljivog. 

Korona novosti i spoznaje - Page 26 35
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by pokerjocker 6/9/2021, 10:55

Eroo wrote:
Ništa više neću na dijagramima posebno objašnjavati. 

Ovo je fantastična ideja. Idealno bi bilo da tu ideju primjeniš na cijelu temu, proširiš na vip, a na kraju na cijeli forum. Respekt! :tu
pokerjocker
pokerjocker

Posts : 899
2017-09-13


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 10:57

Korona novosti i spoznaje - Page 26 35

Beroš je nedvojbeno dobronamjerna dušica od čovjeka.
Ne možeš ovome  što kaže ništa više dodati.
Neka se svatko za sebe odluči po vlastitoj savjesti,
ali ne treba širiti posve pogrešnu propagandu.
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 6/9/2021, 11:00

pokerjocker wrote:
Eroo wrote:
Ništa više neću na dijagramima posebno objašnjavati. 

Ovo je fantastična ideja. Idealno bi bilo da tu ideju primjeniš na cijelu temu, proširiš na vip, a na kraju na cijeli forum. Respekt! :tu

:^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 11:02

pokerjocker wrote:
Eroo wrote:
Ništa više neću na dijagramima posebno objašnjavati. 

Ovo je fantastična ideja. Idealno bi bilo da tu ideju primjeniš na cijelu temu, proširiš na vip, a na kraju na cijeli forum. Respekt! :tu
Hvala na savjetu, za razmislit je.
Dogodit će se ali to mora kod mene sazjeti, do tada se strpi i ne pojavljuj se
na ovom forumu dog god budem pisao....do tada idi kod Hodže po zapis, kažu da pomaže
za svaku vrstu boleštine. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 11:04

violator wrote:
pokerjocker wrote:
Eroo wrote:
Ništa više neću na dijagramima posebno objašnjavati. 

Ovo je fantastična ideja. Idealno bi bilo da tu ideju primjeniš na cijelu temu, proširiš na vip, a na kraju na cijeli forum. Respekt! :tu

:^0
Mogla bi i ti kod hodže po zapis, ako ne škodi onda sigurno pomaže. :] :D
Odo u ćenifu, strpi se s odgovorom, jer ne čitam unazad. :^0
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 6/9/2021, 11:08

Eroo wrote:Korona novosti i spoznaje - Page 26 35

Beroš je nedvojbeno dobronamjerna dušica od čovjeka.
Ne možeš ovome  što kaže ništa više dodati.
Neka se svatko za sebe odluči po vlastitoj savjesti,
ali ne treba širiti posve pogrešnu propagandu.

pola sata ranije:

Eroo wrote:
Kmetu, vjeruješ twitteru i ne činjenicama i vlastitom razumu. Ti si jebeni ignorant.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici 6/9/2021, 11:18

inače da predahnemo od spama ovoga našeg omiljenog luđaka aj malo na ozbiljnije analize

https://www.index.hr/vijesti/clanak/gordan-lauc-treba-ukinuti-sve-mjere/2302008.aspx

ZNANSTVENIK i član vladinog Znanstvenog savjeta Gordan Lauc bio je gost Novog dana na N1 televiziji. Pričao je o situaciji s koronavirusom, kao i o pojavi gripe ove sezone.

Govoreći o gripi, rekao je da nikome nije potpuno jasno zašto je prošle godine izostala.

"Ja se osobno više bojim gripe ove zime nego covida. Preskočili smo jednu sezonu prirodne imunizacije, imunitet nam je pao i mislim da je ove sezone jako mudro cijepiti se protiv gripe", ističe.

Kaže da cijepljenje protiv gripe nije nikakav problem.

"Cjepivo protiv gripe je nešto što imamo desetljećima. Gripa je jako teška bolest i gripe se treba bojati", rekao je Lauc.

Mjere protiv širenja koronavirusa
Lauc je komentirao epidemiološke mjere.

"Ono što smo vjerojatno do sada svi već naučili je da onime što zovemo mjere ne smanjujemo broj zaraženih ljudi, mi samo produljujemo period u kojem će se virus proširiti do svih onih do kojih virus treba doći. Sve ove nametnute mjere uspore širenje virusa za 15-20 posto. One su prvenstveno uvedene da spriječimo opterećenje zdravstvenog sustava. To što smo malo rastegnuli krivulju je pomoglo. SARS COV-2 više ne prijeti da će imati veliki broj teško bolesnih ljudi, ali za gripu još uvijek ne znamo", rekao je.

Ističe da je broj hospitalizacija još uvijek bitno manji nego što je bio kad smo imali veliki val pandemije.



"Očigledno je da imamo širenje ovog virusa. Taj veliki broj zaraženih se ne preslikava u broj teško bolesnih i umrlih ljudi. Amerika ima puno više teško bolesnih nego što ima UK na isti broj zaraženih. SARS COV-2 trenutno nije razlog za paniku", tvrdi.

Kaže da veći broj hospitaliziranih trenutno nego prošle godine u ovo vrijeme uopće nije razlog za brigu..

"Mi smo prošlog ljeta imali jako malo zaraženih. Ove godine smo imali ogroman broj turista i činjenica je da imamo više zaraženih nego što smo imali lani u isto doba. Virus se širi, virus će se i dalje širiti. Mi se ovog virusa ne možemo riješiti. Ono što se bitno promijenilo, imamo polovinu ljudi koji su se cijepili i imamo polovinu onih koji su preboljeli. Zbog toga nemamo razloga za paniku", rekao je.

Osvrnuo se i na cijepljenje protiv koronavirusa.

"U trenutku kad je država osigurala dovoljno cjepiva za sve, svatko tko se želi se može cijepiti. Ako će nas država prisiljavati da se brinemo za zdravlje, onda je puno bolje da zabrani cigarete, zašećerena pića i ultraprocesiranu hranu. Ako se bojite cjepiva, trebate se puno više bojati virusa", ističe.

U kojem bi smjeru Hrvatska trebala ići s mjerama?
"Ja  mislim da trebamo napraviti ono što je napravila Danska, odnosno da ovaj virus više nije prijetnja za državu. Bilo kakve mjere nemaju smisla. Sve te mjere imaju dva, možda pet posto učinka na širenje virusa. Mi mjerama ne možemo smanjiti broj oboljelih, zbog toga smatram da sve mjere treba ukinuti", kaže Lauc.

Istaknuo je da Znanstveni savjet vlade već nisu imali neko vrijeme.


"U međuvremenu su predsjednik i premijer rekli da najesen treba ukinuti sve mjere i ja mislim da će se to i dogoditi", veli.

Veliki broj vlada se, kaže Lauc, upetljao u mrežu donošenja mjera i naglašavanja mjere.

"Jako se teško povući i reći da mjere više nisu važne. Teško je prognozirati što će se dogoditi što se mjera tiče. Ja ne očekujem da će se dogoditi nešto drastično u pogledu novih mjera", smatra.

Karta ECDC-a
O karti Europskog centra za kontrolu i prevenciju bolesti (ECDC) kaže da je to jedna administrativna birokratska karta koja se temelji na dva kriterija.

Upitan kako komentira da su na zadnjoj karti crveni Slavonija i Gorski kotar, u kojima boravi puno manje ljudi, Lauc kaže da je to apsurdna situacija.

"Imate neku lokaciju koja je malo naseljena i koja provodi malo testova i onda im udio zaraženih poraste i završe crveni. Mislim da tu kartu ne treba ozbiljno gledati", rekao je znanstvenik.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 6/9/2021, 11:23

Eroo wrote:
violator wrote:
pokerjocker wrote:
Eroo wrote:
Ništa više neću na dijagramima posebno objašnjavati. 

Ovo je fantastična ideja. Idealno bi bilo da tu ideju primjeniš na cijelu temu, proširiš na vip, a na kraju na cijeli forum. Respekt! :tu

:^0
Mogla bi i ti kod hodže po zapis, ako ne škodi onda sigurno pomaže. :] :D
Odo u ćenifu, strpi se s odgovorom, jer ne čitam unazad. :^0

Ma hodze dolaze kod mene po zapis. :) Hajde, pomalo u tom zahodu, ne zelim da ti se stisne pa da ondje provedes pol' dana. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 11:47

violator wrote:
Eroo wrote:
violator wrote:
pokerjocker wrote:
Eroo wrote:
Ništa više neću na dijagramima posebno objašnjavati. 

Ovo je fantastična ideja. Idealno bi bilo da tu ideju primjeniš na cijelu temu, proširiš na vip, a na kraju na cijeli forum. Respekt! :tu

:^0
Mogla bi i ti kod hodže po zapis, ako ne škodi onda sigurno pomaže. :] :D
Odo u ćenifu, strpi se s odgovorom, jer ne čitam unazad. :^0

Ma hodze dolaze kod mene po zapis. :) Hajde, pomalo u tom zahodu, ne zelim da ti se stisne pa da ondje provedes pol' dana. :)
Samo zakašnjelo brijanje i štucovanje brade i  brkova...
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 11:48

U DU i dalje gužva...zahvalite se Stžeru i Plekiju. :D

Korona novosti i spoznaje - Page 26 36
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 6/9/2021, 11:49

starosta se išo istovarit u ćenifu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by kaya 6/9/2021, 11:50

Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
kaya wrote:U izraelu izraelu je većina zaraženih mlađi, koji nisu cijepljeni. Vidim da netko stalno spominje izrael.
Drugo uopće nisam promjenila mišljenje, cijepivo je uspješno, štiti od težih oblika bolesti, a od svih sojeva ne štiti isto kao što cijepivo za gripu ne štiti od svih sojeva nego stalno kombiniraju novo. 
Ja se ne bojim korone panično da me sada frka da ne dobijem nikakav soj, možda sam ju već i imala.vjerojatno jesam. Tako da treće i sedme doze mi iz toga razloga ne padaju na pamet.
Ja sam ti već rekao da ćeš se cijepiti s trećom, a ti mi i dalje ne viruješ.
Kad smo kod Izraela...
Velik broj mrtvih s 3 doze ( samo korona, bez efekata cijepiva ) s obzirom da su od nedavno počeli cijepiti.
Korona novosti i spoznaje - Page 26 35

Valjda ispravak krivog navoda. :D
Ma naravno. I bez ispravka ja znam udio umrlih cijepljenih može biti 10%. Sve ovo ostalo su necijepljeni.
Svugdje je tako pa mora biti i u izraelu
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 6/9/2021, 11:57

AssadNaPodmornici wrote:inače da predahnemo od spama ovoga našeg omiljenog luđaka aj malo na ozbiljnije analize

https://www.index.hr/vijesti/clanak/gordan-lauc-treba-ukinuti-sve-mjere/2302008.aspx

ZNANSTVENIK i član vladinog Znanstvenog savjeta Gordan Lauc bio je gost Novog dana na N1 televiziji. Pričao je o situaciji s koronavirusom, kao i o pojavi gripe ove sezone.

Govoreći o gripi, rekao je da nikome nije potpuno jasno zašto je prošle godine izostala.

"Ja se osobno više bojim gripe ove zime nego covida. Preskočili smo jednu sezonu prirodne imunizacije, imunitet nam je pao i mislim da je ove sezone jako mudro cijepiti se protiv gripe", ističe.

Kaže da cijepljenje protiv gripe nije nikakav problem.

"Cjepivo protiv gripe je nešto što imamo desetljećima. Gripa je jako teška bolest i gripe se treba bojati", rekao je Lauc.

Mjere protiv širenja koronavirusa
Lauc je komentirao epidemiološke mjere.

"Ono što smo vjerojatno do sada svi već naučili je da onime što zovemo mjere ne smanjujemo broj zaraženih ljudi, mi samo produljujemo period u kojem će se virus proširiti do svih onih do kojih virus treba doći. Sve ove nametnute mjere uspore širenje virusa za 15-20 posto. One su prvenstveno uvedene da spriječimo opterećenje zdravstvenog sustava. To što smo malo rastegnuli krivulju je pomoglo. SARS COV-2 više ne prijeti da će imati veliki broj teško bolesnih ljudi, ali za gripu još uvijek ne znamo", rekao je.

Ističe da je broj hospitalizacija još uvijek bitno manji nego što je bio kad smo imali veliki val pandemije.



"Očigledno je da imamo širenje ovog virusa. Taj veliki broj zaraženih se ne preslikava u broj teško bolesnih i umrlih ljudi. Amerika ima puno više teško bolesnih nego što ima UK na isti broj zaraženih. SARS COV-2 trenutno nije razlog za paniku", tvrdi.

Kaže da veći broj hospitaliziranih trenutno nego prošle godine u ovo vrijeme uopće nije razlog za brigu..

"Mi smo prošlog ljeta imali jako malo zaraženih. Ove godine smo imali ogroman broj turista i činjenica je da imamo više zaraženih nego što smo imali lani u isto doba. Virus se širi, virus će se i dalje širiti. Mi se ovog virusa ne možemo riješiti. Ono što se bitno promijenilo, imamo polovinu ljudi koji su se cijepili i imamo polovinu onih koji su preboljeli. Zbog toga nemamo razloga za paniku", rekao je.

Osvrnuo se i na cijepljenje protiv koronavirusa.

"U trenutku kad je država osigurala dovoljno cjepiva za sve, svatko tko se želi se može cijepiti. Ako će nas država prisiljavati da se brinemo za zdravlje, onda je puno bolje da zabrani cigarete, zašećerena pića i ultraprocesiranu hranu. Ako se bojite cjepiva, trebate se puno više bojati virusa", ističe.

U kojem bi smjeru Hrvatska trebala ići s mjerama?
"Ja  mislim da trebamo napraviti ono što je napravila Danska, odnosno da ovaj virus više nije prijetnja za državu. Bilo kakve mjere nemaju smisla. Sve te mjere imaju dva, možda pet posto učinka na širenje virusa. Mi mjerama ne možemo smanjiti broj oboljelih, zbog toga smatram da sve mjere treba ukinuti", kaže Lauc.

Istaknuo je da Znanstveni savjet vlade već nisu imali neko vrijeme.


"U međuvremenu su predsjednik i premijer rekli da najesen treba ukinuti sve mjere i ja mislim da će se to i dogoditi", veli.

Veliki broj vlada se, kaže Lauc, upetljao u mrežu donošenja mjera i naglašavanja mjere.

"Jako se teško povući i reći da mjere više nisu važne. Teško je prognozirati što će se dogoditi što se mjera tiče. Ja ne očekujem da će se dogoditi nešto drastično u pogledu novih mjera", smatra.

Karta ECDC-a
O karti Europskog centra za kontrolu i prevenciju bolesti (ECDC) kaže da je to jedna administrativna birokratska karta koja se temelji na dva kriterija.

Upitan kako komentira da su na zadnjoj karti crveni Slavonija i Gorski kotar, u kojima boravi puno manje ljudi, Lauc kaže da je to apsurdna situacija.

"Imate neku lokaciju koja je malo naseljena i koja provodi malo testova i onda im udio zaraženih poraste i završe crveni. Mislim da tu kartu ne treba ozbiljno gledati", rekao je znanstvenik.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

da. evo naprimjer zanima me kako Lauc zna da lani nije bilo gripe? di je bila? zašto se sad opet pojavila gripa? kako djeluje cjepivo protiv gripe skupa sa "cjepivom" protiv covida? jel se može istovremeno cijepiti ljude protiv 30 različitih virusa? kako to imuni sustav podnosi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 26 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum