ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glupi otočani ne žele mostove

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by Hektorović Thu 5 Aug - 11:29

AssadNaPodmornici wrote:gle da smo mi mentaliteto neki šveđani, austrijanci, norvežani, švicarci - onda da , povezao bih otoke... jer bih znao da bi imali normalnu vlast(ne bandiće, mihanoviće, škore - nego ivoševića, puljka itd) koji ne bi dozvolili devastaciju , gdje bi bilo sve tip-top održivi razvoj...

ali ne ne, zajebi sve to, pozajemo hrvate. povezali bi te otoke,  samo bi došla totalna deastacija bez značajnog razvoja a hrpa otočana bi osiromašili

Bilo bi posla za građevinsku industriju :D

Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by kic Thu 5 Aug - 11:33


kad se gleda zadnjih par godina, yoda je u pravu 95% stvari-

ali ga se 100% ništa ne sluša nego uvijek naopako ode budućnost
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by kic Thu 5 Aug - 11:33

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:gle da smo mi mentaliteto neki šveđani, austrijanci, norvežani, švicarci - onda da , povezao bih otoke... jer bih znao da bi imali normalnu vlast(ne bandiće, mihanoviće, škore - nego ivoševića, puljka itd) koji ne bi dozvolili devastaciju , gdje bi bilo sve tip-top održivi razvoj...

ali ne ne, zajebi sve to, pozajemo hrvate. povezali bi te otoke,  samo bi došla totalna deastacija bez značajnog razvoja a hrpa otočana bi osiromašili

Bilo bi posla za građevinsku mafiju :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by AssadNaPodmornici Thu 5 Aug - 11:33

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:gle da smo mi mentaliteto neki šveđani, austrijanci, norvežani, švicarci - onda da , povezao bih otoke... jer bih znao da bi imali normalnu vlast(ne bandiće, mihanoviće, škore - nego ivoševića, puljka itd) koji ne bi dozvolili devastaciju , gdje bi bilo sve tip-top održivi razvoj...

ali ne ne, zajebi sve to, pozajemo hrvate. povezali bi te otoke,  samo bi došla totalna deastacija bez značajnog razvoja a hrpa otočana bi osiromašili

Bilo bi posla za građevinsku industriju :D
normalno... ili recimo provozaj se autom od omiša do trogira i još 30ak km iza tamo prema biogradu.. totalna devastacija, ono kuća na kuću.. čiovo koji je otok totalno devastiran.. aj u makarskoj nisam bio puno puta, ali dovoljno mi je vidjeti one slike sa interneta, favele.. otoke ne dirati, ali sreća poznavajući RH državu, ako nema EU ne plati, a Kinezi ne izgrade, nećemo izgraditi niti jedan drugi most idućih 200godina.. to znanje i sposobnosti smo realno padom yugoslavije izgubili, a pohlepa se povećala, tako da ništa od toga

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by dijagram Thu 5 Aug - 11:34

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:na mjestu otočana nebih niti ja želio. obišao sam jadransku obalu od pašmana/ugljana do kotora..

uglavnom obala uz kopno je totalno devastirana , dok otoci su uglavnom očuvani, jedan od razloga je što nema mostova.
da sam otočanim nebih niti ja
svaki napredak povlaci puno toga za sobom

tako je i s mostovima na otoke

nesto dobijes nesto izgubis

nekima bi odgovaralo, a neki bi moguce vise izgubili nego dobili
imamo mi u RH dosta prazne zemlje za ulagati i razvijati.. počevši od Knina, Dalmatinske Zagore, Slavonije, Like, te lokacije propadaju totalno.. čemu još devastiranje obale, a otočani u pravilu dobro žive, ovdje u dalmaciji se realno živi najbolje u državi itd.. netreba nam još devastacije a dobili bi kurac, a još platili masno..

a da se ta lova usmjeri na recimo snižavanje poreza za investicije i potrošnju u ovim gore sjebanim krajeima bilo bi puno bolje
imamo, ali znas kako to ide

netko od ekipe ce omastiti brk

donese se odluka, kupuje se zemljiste prije odluke, vazno je zaraditi

o mogucoj devastaciji nitko nece ni govoriti

otocani mogu referendumom biti i protiv mosta, ali pojavit ce se neki Kuscevic i sve ce biti po zakonu:)

na vlasti nam je desetljecima ekipa koja samo zeli i dalje vladati

o drugome niti govore niti ih toi zanima niti imaju pojma i da ih zanima

nije komunizam ali ni puno drukcije sto se toga tice
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by AssadNaPodmornici Thu 5 Aug - 11:34

kic wrote:
kad se gleda zadnjih par godina, yoda je u pravu 95% stvari-

ali ga se 100% ništa ne sluša nego uvijek naopako ode budućnost
:D zato treba slušati eru, pijani jastreb je dobro rekao.. ono što ero kaže, uzmeš za obrnuto i to se dogodi.. ono za što se ero zalaže, uzmeš za obrnuto i to je ta logika :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by Hektorović Thu 5 Aug - 11:36

kic wrote:
kad se gleda zadnjih par godina, yoda je u pravu 95% stvari-

ali ga se 100% ništa ne sluša nego uvijek naopako ode budućnost

Čiovo i Vir su simboli tranzicijske pohlepe. Problem je što isti u biti nemaju negu dugoročnu turističku perspektivu pa uglavnom sad ide faza stagnacije. No negdje i srednjoeuropska sirotinja mora ljetovati.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by AssadNaPodmornici Thu 5 Aug - 11:37

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:na mjestu otočana nebih niti ja želio. obišao sam jadransku obalu od pašmana/ugljana do kotora..

uglavnom obala uz kopno je totalno devastirana , dok otoci su uglavnom očuvani, jedan od razloga je što nema mostova.
da sam otočanim nebih niti ja
svaki napredak povlaci puno toga za sobom

tako je i s mostovima na otoke

nesto dobijes nesto izgubis

nekima bi odgovaralo, a neki bi moguce vise izgubili nego dobili
imamo mi u RH dosta prazne zemlje za ulagati i razvijati.. počevši od Knina, Dalmatinske Zagore, Slavonije, Like, te lokacije propadaju totalno.. čemu još devastiranje obale, a otočani u pravilu dobro žive, ovdje u dalmaciji se realno živi najbolje u državi itd.. netreba nam još devastacije a dobili bi kurac, a još platili masno..

a da se ta lova usmjeri na recimo snižavanje poreza za investicije i potrošnju u ovim gore sjebanim krajeima bilo bi puno bolje
imamo, ali znas kako to ide

netko od ekipe ce omastiti brk

donese se odluka, kupuje se zemljiste prije odluke, vazno je zaraditi

o mogucoj devastaciji nitko nece ni govoriti

otocani mogu referendumom biti i protiv mosta, ali pojavit ce se neki Kuscevic i sve ce biti po zakonu:)

na vlasti nam je desetljecima ekipa koja samo zeli i dalje vladati

o drugome niti govore niti ih toi zanima niti imaju pojma i da ih zanima

nije komunizam ali ni puno drukcije sto se toga tice

ali dobra je stvar, gradnja takve infrastrukture je dosta kompleksan posao , logistički, organizacijski, stručno, financijski - a mi realno u RH smo to znanje brzo gubili zadnjih 30ak godina, i mislim da smo ga konačno i izgubili, i teško da ćemo ga vratiti u ovom stoljeću.. a EU nam neće financirati te mostove da nam Kinezi grade.. Kinezi igrade most, a naši nisu sposobni pristupne ceste, svi se ostali čude kao proslava izgradnje mosta a on nije otvoren :D

sreća ništa od toga, naša neposobnost je i plus

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by kic Thu 5 Aug - 11:38


borami stranci dovode i svoje građevinske firme da izrade projekte i apartmane, sve to liči pomalo na okupaciju, svašta dopuštamo strancima u svojoj zemlji, eno slovenci vade ježeve na pagu i nikom ništa, kako to treba pokažnjavati da nikad više ne dođu
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

darth_vader likes this post

Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by Hektorović Thu 5 Aug - 11:40

AssadNaPodmornici wrote:

 normalno... ili recimo provozaj se autom od omiša do trogira i još 30ak km iza tamo prema biogradu.. totalna devastacija, ono kuća na kuću.. čiovo koji je otok totalno devastiran.. aj u makarskoj nisam bio puno puta, ali dovoljno mi je vidjeti one slike sa interneta, favele.. otoke ne dirati, ali sreća poznavajući RH državu, ako nema EU ne plati, a Kinezi ne izgrade, nećemo izgraditi niti jedan drugi most idućih 200godina.. to znanje i sposobnosti smo realno padom yugoslavije izgubili, a pohlepa se povećala, tako da ništa od toga

Meni uopće nije jasno kakav je mentalni sklop izgradio one favele, i što misle da će biti kad zbilja sve izbetoniraju kako su i naumili.

Uglavnom sad do tih skalamerija idu samo oni što si bolje i ne mogu priuštiti.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by Hektorović Thu 5 Aug - 11:42

kic wrote:
borami stranci dovode i svoje građevinske firme da izrade projekte i apartmane, sve to liči pomalo na okupaciju, svašta dopuštamo strancima u svojoj zemlji, eno slovenci vade ježeve na pagu i nikom ništa, kako to treba pokažnjavati da nikad više ne dođu

Pa nakon ovoga što je lokalna pamet dalmatinskog čovika napravila, krupni kapital ne može lošije.

U biti uglavnom izgleda smisleno i civlizirano.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by dijagram Thu 5 Aug - 11:42

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:na mjestu otočana nebih niti ja želio. obišao sam jadransku obalu od pašmana/ugljana do kotora..

uglavnom obala uz kopno je totalno devastirana , dok otoci su uglavnom očuvani, jedan od razloga je što nema mostova.
da sam otočanim nebih niti ja
svaki napredak povlaci puno toga za sobom

tako je i s mostovima na otoke

nesto dobijes nesto izgubis

nekima bi odgovaralo, a neki bi moguce vise izgubili nego dobili
imamo mi u RH dosta prazne zemlje za ulagati i razvijati.. počevši od Knina, Dalmatinske Zagore, Slavonije, Like, te lokacije propadaju totalno.. čemu još devastiranje obale, a otočani u pravilu dobro žive, ovdje u dalmaciji se realno živi najbolje u državi itd.. netreba nam još devastacije a dobili bi kurac, a još platili masno..

a da se ta lova usmjeri na recimo snižavanje poreza za investicije i potrošnju u ovim gore sjebanim krajeima bilo bi puno bolje
imamo, ali znas kako to ide

netko od ekipe ce omastiti brk

donese se odluka, kupuje se zemljiste prije odluke, vazno je zaraditi

o mogucoj devastaciji nitko nece ni govoriti

otocani mogu referendumom biti i protiv mosta, ali pojavit ce se neki Kuscevic i sve ce biti po zakonu:)

na vlasti nam je desetljecima ekipa koja samo zeli i dalje vladati

o drugome niti govore niti ih toi zanima niti imaju pojma i da ih zanima

nije komunizam ali ni puno drukcije sto se toga tice

ali dobra je stvar, gradnja takve infrastrukture je dosta kompleksan posao , logistički, organizacijski, stručno, financijski - a mi realno u RH smo to znanje brzo gubili zadnjih 30ak godina, i mislim da smo ga konačno i izgubili, i teško da ćemo ga vratiti u ovom stoljeću.. a EU nam neće financirati te mostove da nam Kinezi grade.. Kinezi igrade most, a naši nisu sposobni pristupne ceste, svi se ostali čude kao proslava izgradnje mosta a on nije otvoren :D

sreća ništa od toga, naša neposobnost je i plus
Sto smo izgubili, znanje gradnje mostova, ma nismo, otkud ti to.

Ne govori napamet o stvarima koje ne poznajes.

Pristupne ceste grade isto stranci.

Krenulo se sporo zbog nase administracije, kao i obicno.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by AssadNaPodmornici Thu 5 Aug - 11:43

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

 normalno... ili recimo provozaj se autom od omiša do trogira i još 30ak km iza tamo prema biogradu.. totalna devastacija, ono kuća na kuću.. čiovo koji je otok totalno devastiran.. aj u makarskoj nisam bio puno puta, ali dovoljno mi je vidjeti one slike sa interneta, favele.. otoke ne dirati, ali sreća poznavajući RH državu, ako nema EU ne plati, a Kinezi ne izgrade, nećemo izgraditi niti jedan drugi most idućih 200godina.. to znanje i sposobnosti smo realno padom yugoslavije izgubili, a pohlepa se povećala, tako da ništa od toga

Meni uopće nije jasno kakav je mentalni sklop izgradio one favele, i što misle da će biti kad zbilja sve izbetoniraju kako su i naumili.

Uglavnom sad do tih skalamerija idu samo oni što si bolje i ne mogu priuštiti.
ali nije to niti profitablno toliko.. jedna takva favela košta nekoliko milijuna kuna.. a rentaš apartman po 400kn.. pa ti računaj kada ćeš ga isplatiti po otocima ne treba doslovno ništa graditi.. evo u svakom mjestu u kojem sam bio imaš hrpu kuća koje su ruševina i raspadaju se i u centru su .. to se može dati u pogon

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by Šandor Winnetou Thu 5 Aug - 11:49

I uz staru cestu su se ljudi bunili kad se gradio autoput no u konačnici taj autoput je donio milijarde i milijarde kuna kad se sve zbroji. Netko je u toj računici popušio no u globalu je država profitirala.

_________________
Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by dijagram Thu 5 Aug - 11:51

Uglavnom, ako se sto i napravi nece se raditi zbog otocana nego zbog onih kojima ce se taj posao isplatiti.

Netko ce profitirati, otocani uglavnom najmanje, poneki da, ali izgubit ce ono sto danas imaju,...nepovratno.

Osobno bih zastitio vecinu otoka i zabranio bilo kakvu devastaciju.

Dovodio bih turiste brodovima i naplacivao masno i sam pogled na svaku prirodnu valicu.

No bojim se da ce kad tad doci do izgradnje slicnoj onoj na obali.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


darth_vader and Noor like this post

Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by Hektorović Thu 5 Aug - 11:53

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Meni uopće nije jasno kakav je mentalni sklop izgradio one favele, i što misle da će biti kad zbilja sve izbetoniraju kako su i naumili.

Uglavnom sad do tih skalamerija idu samo oni što si bolje i ne mogu priuštiti.
ali nije to niti profitablno toliko.. jedna takva favela košta nekoliko milijuna kuna.. a rentaš apartman po  400kn.. pa ti računaj kada ćeš ga isplatiti po otocima ne treba doslovno ništa graditi.. evo u svakom mjestu u kojem sam bio imaš hrpu kuća koje su ruševina i raspadaju se i u centru su .. to se može dati u pogon

I to čitavo područje trajno zakuca u segment jeftinog turizma. Dakle rentat ćeš po tih 400kn (+inflacija) čitavu vječnost.

No taj mali investitor u biti niti ne kuži kako cilj pravog poslovanja nije stagnacija nego rast.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by Guest Thu 5 Aug - 11:59

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 1*HE5YjX8_xeX_RGlTyKIMNQ@2x

Stoji Bodul do Bodula, mi smo braća sviiiiii
Nećete na otoke dok smo živi mi
Baci bombu, goni bandu preko Jadrana
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by Šandor Winnetou Thu 5 Aug - 12:00

Gnječ wrote:Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 1*HE5YjX8_xeX_RGlTyKIMNQ@2x

Stoji Bodul do Bodula, mi smo braća sviiiiii
Nećete na otoke dok smo živi mi
Baci bombu, goni bandu preko Jadrana
lol! :D

_________________
Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by dijagram Thu 5 Aug - 12:01

Gnječ wrote:Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 1*HE5YjX8_xeX_RGlTyKIMNQ@2x

Stoji Bodul do Bodula, mi smo braća sviiiiii
Nećete na otoke dok smo živi mi
Baci bombu, goni bandu preko Jadrana
Ne znam, nekako,...menscini da ovi nisu cijepljeni, a to je najvaznije:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by AssadNaPodmornici Thu 5 Aug - 12:03

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Meni uopće nije jasno kakav je mentalni sklop izgradio one favele, i što misle da će biti kad zbilja sve izbetoniraju kako su i naumili.

Uglavnom sad do tih skalamerija idu samo oni što si bolje i ne mogu priuštiti.
ali nije to niti profitablno toliko.. jedna takva favela košta nekoliko milijuna kuna.. a rentaš apartman po  400kn.. pa ti računaj kada ćeš ga isplatiti po otocima ne treba doslovno ništa graditi.. evo u svakom mjestu u kojem sam bio imaš hrpu kuća koje su ruševina i raspadaju se i u centru su .. to se može dati u pogon

I to čitavo područje trajno zakuca u segment jeftinog turizma. Dakle rentat ćeš po tih 400kn (+inflacija) čitavu vječnost.

No taj mali investitor u biti niti ne kuži kako cilj pravog poslovanja nije stagnacija nego rast.
i jedna korona sezona i doslovno im se raspao cijeli model..

mislim te favele su "super" za one koji su prvi tu bili.. dakle početkom 2000tih, ili prije, nasljedili zemljište ili čak kuću i dok je bilo jeftino investirali i takvi najčešće nemaju duga i dobro im ide..

međutim nakon njih stotine tisuća drugih(vidia žaba konja kako mu stavljaju potkovu kako ono ide) , dižu milijunske kredite i rentaju po 400kn apartman , jedna korona sezona i doslovno je bila žestoka kuknjava.. idućih 30godina moraju biti popunjeni da se isplate.. a da ne govorim kako su išli sa računicom da će im netko za 100kn čistiti cijeli dan apartmane itd.. sada je sat čišćenja minimalno 50kn a i ide preko.. a cijene ne rastu,
a znam hrpu takvih vlasnika, djeca su im mentalno neposobna.. često nerade nikakav posao, kao ljeti pomažu oko gostiju i to je to.. zimi ta ekipa spava do podne, nema završenu školu, čekaju ljeto, probude se u 10h ujutro i onda idu u kafić do ručka ,komentiraju hajduk itd.. i čekaju sezonu..

a ima i žestoka psihologija... dođu jadrne cure iz hercegovine studirati, i često se gledaju udati za takve .. vide apartmane uz more i misle da su riješile egizistenciju.. i ono udaju se, a onda dobiju muža baš to, zimi se budi u 10-11ujutro, kava, hajduk, a one jadne rintaju oko dvoje djece, ovise o turističkoj sezoni

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by Hektorović Thu 5 Aug - 12:06

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 1ef9df10
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Glupi otočani ne žele mostove - Page 2 Empty Re: Glupi otočani ne žele mostove

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum