ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čudni su putevi gospodnji

Page 13 of 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Čudni su putevi gospodnji - Page 13 Empty Re: Čudni su putevi gospodnji

Post by epikur37 18/7/2021, 10:18

Slavenstvo kao kulturna determinanta ne postoji...
epikur37
epikur37

2015-08-06

Back to top Go down

Post by mutava baštarda 18/7/2021, 10:34

@Sovak wrote:
@mutava baštarda wrote:
@Sovak wrote:
@mutava baštarda wrote:
@Sovak wrote:
@mutava baštarda wrote:
@Sovak wrote:Mutavi, tko ti je prodal da vi jedete više mesa?

U zaleđu Dalmacije nije bilo mnogo izbora. Zemlja ovčara...
Slavonija je plodna nizina i moglo se živjeti i od zemlje kada je krenulo ratarstvo. 
Što se tiče prethodnog upisa slažemo se u jednom, a to je dolazak Hrvata. Ono oko čega se ne možemo složiti je koliko domicilnog stanovništva su asimilirali.

Zaleđe Dalmacije ... misliš Ravni kotari i slična plodna polja dublje u unutarnjost kak lička polja, Livanjsko polje pa Duvanjsko, Glamočko koja buju činila jezgru ranosrednjovjekovne države Hrvata?

Pa ratarstvo i naravno stočarstvo je bila osnovica stvaranje viškova tim plemenima koja su tim viškovima trgovala u tada priobalnim romanskim gradovima.

Ta ista hrvatska plemena tj. njihovi ''poglavice'' su počeli uz zaradu stjecati i političku moć među svojima ... početak stvaranja starog hrvatskog plemstva.

Na visokim kamenitim vrletima su bili tadašnji Vlasi koji su se u većini bavili samo stočarstvom ... podosta nomadno.

Ali OK ... mi Hrvati smo navek s vama Ilirima bili u dobrim odnosima.

Nema razloga da i dalje ne budemo.
https://m.vecernji.hr/vijesti/dragan-primorac-tri-cetvrtine-hrvata-su-stari-europljani-330028

[size=42]među današnjim muškarcima u Hrvatskoj varira ovisno o područjima za koja su uzorci analizirani, no u prosjeku je nešto niža od 30%. Dakle, oko 30% muškaraca iz današnje Hrvatske ima pretke koji su na ova područja stigli iz sjevernog dijela istočne Europe, uglavnom s područja današnje Ukrajine i okolnih država, i to kao dio šireg migracijskog procesa koji je počeo otapanjem ledenjaka prije 5200 godina, a trajao je sve do seobe Slavena između 5. i 8. stoljeća.[/size]

[size=42]Pročitajte više na: [/size][size=42]https://m.vecernji.hr/vijesti/dragan-primorac-tri-cetvrtine-hrvata-su-stari-europljani-330028[/size][size=42] - m.vecernji.hr[/size]

Nema razloga da pušeš di ne triba. 
 Primorac kaže isto što i ja.

Kaj veli? Da postoji ilirski gen? Da si Ilir?

Da nisi Slaven?

Hoćeš reći da Primorac veli da slavenski narodi nisu europski?

Koji su onda?

OK. Nisi Slaven. Niti moraš biti. Budi Ilir ... kaj god to tebi znači.

Ali govoriš  jezikom koji spada u slavenske jezike.

Tek toliko da se zna čiji presloj je bil posljednji, brojniji i ključni za daljnju etnogenezu današnjih Hrvata.
Ja ti po deseti put ponavljam da su veće šanse da sam genetski ilir nego slaven kojih je u Hrvatskoj "samo" 30 posto , opet genetskih. O etnosu nisam pričao, nego sam ti dao i primjer mađarske koja je genetski slavenska zemlja, a etnički ugrofinska. Govorim kako je manja grupa plemena uspostavila vlast na ovom području i postupno asimilirala domaće stanovnike. 
Meni nije nikakav problem kad me nazivaš šiptarom, jer više Hrvati imaju genetske bliskosti s Kurdima nego njima, ali ajde ako te to veseli.

Ma nije meni nikaj problem.

Moj pridošli slavensko-hrvatski element asilimiral je ''tvoj'' element koji god to bil 

(romanizirani Delmati, Ardejci, Daorsi ili neki drugi, grčki kolonisti, možda i umirovljeni rimski legionari doseljenici za vrijeme ''Pax Romana'' itd., ali nikako ''ilirski'' jer ti po tisućiti put ponavljam - Iliri nisu jedan narod niti je takav narod ikada postojal) 

i koji je do tada bil već preko petsto godina skroz romaniziran.

To se vidi po jeziku koji je u zaleđu obale prevladaval - tadašnji slavenski jezik sa svojim lokalnim osobinama - nazovimo ih hrvatskim osobinama.

Kako po doseljenju slavensko-hrvatskog elementa nije bilo brzog uspostavljanja proto-slavensko-hrvatske države (to je uslijedilo tekar dolaskom Franaka početkom IX. stoljeća kada se i počinje stvarati staro hrvatsko plemstvo) može biti samo jedan razlog postupne asimilacije - veća brojnost slavenskog-hrvatskog elementa.

Drugo ... Primorčeva istraživanja su rađena na vrlo malom broju uzoraka.

Ako želiš vidjeti koja je haploskupina dominatna kod tebe testiraj se.
Ne vidim rrazlog zašto bi se testira, ne patim kao ti od toga.
Etnički sam Hrvat, a genetski vjerojatno pripadnik jednog od plemena koji su živjeli na ovom području. Moje prezime je došlo  u Sinjski kraj prije 3 stoljeća iz dijela Hercegovine koji je prije dvi tusuće godina bio granica Daorsa i Delmata. 
Ne vidim ništa loše, kao što sam čini mi se na samom početku ove glupe rasprave rekao, što su došli Rimljani i romanizirali pa Slaveni i Slavenizirali. 
Jedino oko čega se ne slažemo je brojnost Slavena koji su došli s istoka i ovdje udarili temelj državi. Ti držiš da su bile stotine tisuća, a ja da je bilo mnogo manje.

mutava baštarda

2015-09-14

Back to top Go down

Post by Maggie19 18/7/2021, 11:10

@AssadNaPodmornici wrote:
@Sovak wrote:
@mutava baštarda wrote:
@Sovak wrote:
@mutava baštarda wrote:

Slavonija je plodna nizina i moglo se živjeti i od zemlje kada je krenulo ratarstvo. 
Što se tiče prethodnog upisa slažemo se u jednom, a to je dolazak Hrvata. Ono oko čega se ne možemo složiti je koliko domicilnog stanovništva su asimilirali.

Zaleđe Dalmacije ... misliš Ravni kotari i slična plodna polja dublje u unutarnjost kak lička polja, Livanjsko polje pa Duvanjsko, Glamočko koja buju činila jezgru ranosrednjovjekovne države Hrvata?

Pa ratarstvo i naravno stočarstvo je bila osnovica stvaranje viškova tim plemenima koja su tim viškovima trgovala u tada priobalnim romanskim gradovima.

Ta ista hrvatska plemena tj. njihovi ''poglavice'' su počeli uz zaradu stjecati i političku moć među svojima ... početak stvaranja starog hrvatskog plemstva.

Na visokim kamenitim vrletima su bili tadašnji Vlasi koji su se u većini bavili samo stočarstvom ... podosta nomadno.

https://m.vecernji.hr/vijesti/dragan-primorac-tri-cetvrtine-hrvata-su-stari-europljani-330028

[size=64]među današnjim muškarcima u Hrvatskoj varira ovisno o područjima za koja su uzorci analizirani, no u prosjeku je nešto niža od 30%. Dakle, oko 30% muškaraca iz današnje Hrvatske ima pretke koji su na ova područja stigli iz sjevernog dijela istočne Europe, uglavnom s područja današnje Ukrajine i okolnih država, i to kao dio šireg migracijskog procesa koji je počeo otapanjem ledenjaka prije 5200 godina, a trajao je sve do seobe Slavena između 5. i 8. stoljeća.[/size]

[size=64]Pročitajte više na: [/size][size=64]https://m.vecernji.hr/vijesti/dragan-primorac-tri-cetvrtine-hrvata-su-stari-europljani-330028[/size][size=64] - m.vecernji.hr[/size]

Da nisi Slaven?

Koji su onda?

Tek toliko da se zna čiji presloj je bil posljednji, brojniji i ključni za daljnju etnogenezu današnjih Hrvata.

To kaj nosiš jednu haploskupinu ne znači da ne nosiš i druge.

Testiraj se vidi.

Ja sam I2a i R1a podjednako i nekaj sitno R1b.

Naravno da sam i Slaven i Hrvat, a ne neki imaginarni Ilir ili Ilirošiptar.

Koliko puta moram ponoviti da pripadnici stare etno-jezične  slavenske zajednice iz koji smo se mi razgranali  nisu bili nositelji samo jedne haploskupine nego više njih.

Haploskupina I2a na koju se ti pretpostavljam referiraš i R1a su starije desetke tisuća godina od tvojih Ilira i mojih Slavena.

Nema ilirskog gena, nema slavenskog gena jer su i Liburni, Japodi, Delmati i potonji Slaveni nastali i po dvadesetak tisuća godina nakon nastanka tih haplogrupa. 

Haploskupine nisu etnička i jezična svojstva.

Ak Primorac tvrdi da jesu, onda mu se poserem na "ilirski gen".

točno si rekao.
mi smo slaveni jezično ali bogami i kulturološki. prosječnom Hrvatu je Ruski mentalitet pun kurac bliži u svemu nego susjedni Austrijski .  U ostalom nisu niti svi "germani" jedna te ista "skupina ljudi": Sjeverni Njemci i Prusi se brutalno razlikuju od Bavaraca, mentalitetom i fizički. A gdje su tek Skandinavci u cijeloj toj priči npr.

Osobno mi je blizi austrijski od ruskog.

2019-01-30

Back to top Go down

Post by dijagram 18/7/2021, 11:22

meni su bliske madjarice
dijagram
dijagram

Male
2015-08-09

Back to top Go down

Post by veber 18/7/2021, 11:34

@AssadNaPodmornici wrote:
@Sovak wrote:
@mutava baštarda wrote:
@Sovak wrote:
@mutava baštarda wrote:

među današnjim muškarcima u Hrvatskoj varira ovisno o područjima za koja su uzorci analizirani, no u prosjeku je nešto niža od 30%. Dakle, oko 30% muškaraca iz današnje Hrvatske ima pretke koji su na ova područja stigli iz sjevernog dijela istočne Europe, uglavnom s područja današnje Ukrajine i okolnih država, i to kao dio šireg migracijskog procesa koji je počeo otapanjem ledenjaka prije 5200 godina, a trajao je sve do seobe Slavena između 5. i 8. stoljeća.

Pročitajte više na: https://m.vecernji.hr/vijesti/dragan-primorac-tri-cetvrtine-hrvata-su-stari-europljani-330028 - m.vecernji.hr

Da nisi Slaven?

Koji su onda?

To kaj nosiš jednu haploskupinu ne znači da ne nosiš i druge.

Testiraj se vidi.

Ja sam I2a i R1a podjednako i nekaj sitno R1b.

Naravno da sam i Slaven i Hrvat, a ne neki imaginarni Ilir ili Ilirošiptar.

Koliko puta moram ponoviti da pripadnici stare etno-jezične  slavenske zajednice iz koji smo se mi razgranali  nisu bili nositelji samo jedne haploskupine nego više njih.

Haploskupina I2a na koju se ti pretpostavljam referiraš i R1a su starije desetke tisuća godina od tvojih Ilira i mojih Slavena.

Nema ilirskog gena, nema slavenskog gena jer su i Liburni, Japodi, Delmati i potonji Slaveni nastali i po dvadesetak tisuća godina nakon nastanka tih haplogrupa. 

Haploskupine nisu etnička i jezična svojstva.

Ak Primorac tvrdi da jesu, onda mu se poserem na "ilirski gen".

točno si rekao.
mi smo slaveni jezično ali bogami i kulturološki. prosječnom Hrvatu je Ruski mentalitet pun kurac bliži u svemu nego susjedni Austrijski .  U ostalom nisu niti svi "germani" jedna te ista "skupina ljudi": Sjeverni Njemci i Prusi se brutalno razlikuju od Bavaraca, mentalitetom i fizički. A gdje su tek Skandinavci u cijeloj toj priči npr.

joda ja se družim s rusom.
s kavkaza.
imamo mali jezični problem. možemo na njemačkom, ali 30% imamo zajednički jezik.
ne družim se s ekipom iz "hrvatske"-lik došao iz neke vukojebine, bosanske i tvrdi da je zagrepčanin, mom šefu.
živi u sesvetama, rođen u bosni.

u njemačkoj je malo druga priča.
iznad rajne i majne su protestanti. jug i bavarska su katolici.
bavarska je država u državi.

moja obitelj je iz pruske, ali zanimljivo bili su katolici, a ne protestanti.

njemačka je kao i švicarska.
veber
veber

Male
2014-12-30

Back to top Go down

Post by Ra 18/7/2021, 12:58

@niels wrote:
@Slovoslagar wrote:
@niels wrote:
@Slovoslagar wrote:
@niels wrote:
@marcellus wrote:a inače ilegalni imigranti počine, službeno, oko 90 posto silovanaj po državama poput švedistana i austrije, a nema ih pet posto

evo nekidan u austriji četiri afganistanca silovali i ubili curicu od 13 godina.

je, da i bijelci siluju, samo kod nas ne pozoveš prijatelje na silovanje i kod nas se silovanje generalno smatra moralno neprihvatljivim, dok je u pakistanu i sličnim državama najnormalnije silovati ženu koja ne želi seks, jer kog boli kurac što ona želi.

Lančano silovanje u logorima za vrijeme DR nad hrvatskim civilima i vojnicima oba spola bila je učestala pojava.
Lančano silovanje domicilnog sanovništva na ulicama do jučer uređenih i civiliziranih gradova u mirnodopsko vrijeme učestala je pojava gdje god je afričko-arapsko-paštunska imigracija dobila pristup novom lebensraumu.

Rat je rat, Srbi su Srbi, a divljanje po zemlji koja ti je pružila gostoprimstvo je divljanje po zemlji koja ti je pružila gostoprimstvo. Babe i žabe, kolega, babe i žabe ....

Aha, i ratu ako se malo Srbi zaigraju, pa progledati ćemo im kroz prste…

Iako su osnivali logore za silovanja žena i rađanja djece s poželjnijim etničkim pečatom.

Nisu babe i žabe kolega, silovanje je silovanje.

Babe i žabe su ako vam nije svejedno da li siluju bijelci ili siluju crnci, ali ja s tim zbilja nemam ništa.
Dragi kolega, ne pravite se gluplji nego što jeste.

Govorimo o donošenju vrijednosnog suda o makroskopskom neto učinku neke grupacije ljudi na život čitavog društva. Taj neto učinak svoje izvorište ima u individualnom ponašanju pojedinaca koji pripadaju toj grupaciji.

U bijeloj/zapadnoj/europskoj civilizaciji masovna silovanja, nered, i van svake pameti disproporcionalna incidencija svakovrsnih zvjerstava se mogu dogoditi samo u stanju rata ili planirane represije koja svoje izvorište ima u ideologiji/politici. Isto vrijedi i za Azijate, ali oni sada nisu tema.
Uvođenjem neeuropskog/nezapadnog elementa afričko-arapsko-paštunske provenijencije na zapadne ulice sve navedeno postalo je norma svakodnevnog života, nevezano za bilo kakve ratove i političke represije i neprijateljstva.

Postoje u najgrubljoj podjeli dvije vrste zemalja - one koje su sigurne za život i one koje nisu.

Svaka bjelačka država na planetu --bogata ili siromašna, s velikom ili malom imovinskom nejednakošću, puna oružja ili bez kulture držanja oružja-- je u osnovi sigurna za život. Sigurna u smislu da se ne moraš brinuti hoće li te netko raskomadati mačetom nasred ulice ako si navečer otišao prošetati ulicom, oteti ti maloljetnu kćer koja se vraća iz škole i silovati je i sl. Odstupanja od ovoga zovu se kaznena djela, koja su u sredinama europskog kulturnog kruga vrlo rijetka i predstavljaju zastranjenje u odnosu na ono što radi 99% ljudi u 99.99% situacija. I to je tako (ili je bilo tako) svugdje, u Irskoj, Grčkoj, Hrvatskoj, Rusiji, Estoniji, Luksemburgu, Mađarskoj, Australiji ...

Kakve su sve druge zemlje, neka svatko prosudi za sebe. Evo ti lijepo odseli u Kolumbiju ili Meksiko pa nam reci kako je tamo. Navodno je i Pakistan lijep u ovo doba godine.
Ljubazno molim da svrnete pozornost na početke odjeljaka - “bjelačke zemlje”, “druge zemlje” (?!)

Kolega, s rasističkim ili šovinističkim nazorima, idu totalne teze, koje, bome, debelo izvrću istinu. Kad smo kod Azijata, uz sveprisutnu korupciju pogledajte pod “Triads” ili “Yakuza”. I ti siluju bijele tinejdžerice, ali nekako to nije tema.

Da vam dam izlaznicu iz vašeg neljudskog, rasističkog, ogavnog malog svijeta koje vas naprosto tjera da svijet pojmite u totaliteta? Ni slučajno, krčkajte se u juhi vlastitih riječi. :)

I razmislite dvaput što mi slijedeći puta pišete. Jer ja čitam, i da, a što ću vam ja, uhvatim se onog dijela koji meni odgovara, ali koji ste vi napisali.
:popcorn
Ra
Ra

2020-06-01

Back to top Go down

Post by Sovak 18/7/2021, 13:01

@mutava baštarda wrote:
@Sovak wrote:
@mutava baštarda wrote:
@Sovak wrote:
@mutava baštarda wrote:
@Sovak wrote:
@mutava baštarda wrote:

[size=42]među današnjim muškarcima u Hrvatskoj varira ovisno o područjima za koja su uzorci analizirani, no u prosjeku je nešto niža od 30%. Dakle, oko 30% muškaraca iz današnje Hrvatske ima pretke koji su na ova područja stigli iz sjevernog dijela istočne Europe, uglavnom s područja današnje Ukrajine i okolnih država, i to kao dio šireg migracijskog procesa koji je počeo otapanjem ledenjaka prije 5200 godina, a trajao je sve do seobe Slavena između 5. i 8. stoljeća.[/size]

[size=42]Pročitajte više na: [/size][size=42]https://m.vecernji.hr/vijesti/dragan-primorac-tri-cetvrtine-hrvata-su-stari-europljani-330028[/size][size=42] - m.vecernji.hr[/size]

Da nisi Slaven?

Koji su onda?

Ja ti po deseti put ponavljam da su veće šanse da sam genetski ilir nego slaven kojih je u Hrvatskoj "samo" 30 posto , opet genetskih. O etnosu nisam pričao, nego sam ti dao i primjer mađarske koja je genetski slavenska zemlja, a etnički ugrofinska. Govorim kako je manja grupa plemena uspostavila vlast na ovom području i postupno asimilirala domaće stanovnike. 
Meni nije nikakav problem kad me nazivaš šiptarom, jer više Hrvati imaju genetske bliskosti s Kurdima nego njima, ali ajde ako te to veseli.

Ma nije meni nikaj problem.

Moj pridošli slavensko-hrvatski element asilimiral je ''tvoj'' element koji god to bil 

(romanizirani Delmati, Ardejci, Daorsi ili neki drugi, grčki kolonisti, možda i umirovljeni rimski legionari doseljenici za vrijeme ''Pax Romana'' itd., ali nikako ''ilirski'' jer ti po tisućiti put ponavljam - Iliri nisu jedan narod niti je takav narod ikada postojal) 

i koji je do tada bil već preko petsto godina skroz romaniziran.

To se vidi po jeziku koji je u zaleđu obale prevladaval - tadašnji slavenski jezik sa svojim lokalnim osobinama - nazovimo ih hrvatskim osobinama.

Kako po doseljenju slavensko-hrvatskog elementa nije bilo brzog uspostavljanja proto-slavensko-hrvatske države (to je uslijedilo tekar dolaskom Franaka početkom IX. stoljeća kada se i počinje stvarati staro hrvatsko plemstvo) može biti samo jedan razlog postupne asimilacije - veća brojnost slavenskog-hrvatskog elementa.

Drugo ... Primorčeva istraživanja su rađena na vrlo malom broju uzoraka.

Ako želiš vidjeti koja je haploskupina dominatna kod tebe testiraj se.
Ne vidim rrazlog zašto bi se testira, ne patim kao ti od toga.
Etnički sam Hrvat, a genetski vjerojatno pripadnik jednog od plemena koji su živjeli na ovom području. Moje prezime je došlo  u Sinjski kraj prije 3 stoljeća iz dijela Hercegovine koji je prije dvi tusuće godina bio granica Daorsa i Delmata. 
Ne vidim ništa loše, kao što sam čini mi se na samom početku ove glupe rasprave rekao, što su došli Rimljani i romanizirali pa Slaveni i Slavenizirali. 
Jedino oko čega se ne slažemo je brojnost Slavena koji su došli s istoka i ovdje udarili temelj državi. Ti držiš da su bile stotine tisuća, a ja da je bilo mnogo manje.

Uopće ne patim. Stjecajem okolnosti sam došel do tog testa.

A opet ... nije loše znati da sam Indoeuropljanin, a neki Turkijac iz male Azije. 

Brojnost slavenskih došljaka je sigurno bil veći od zatečenih romaniziranih stanovnika u zaleđu jer su se stari romanizirani utopili u veću  slavensko masu koja tada nije imala neko državno uređenje.

Dokaz je jezik.

S gradovima na jadranskoj obali je bilo drugačije.

Ti gradovi se slaveniziraju/kroatiziraju puno duže ... proces traje čak do 12. stoljeća.

Proto-Hrvati su po meni sigurno bili slavenski došljaci koji su se postupno nametnuli kak glavni i državni presloj.

Prije IX. stoljeća na području Panonije i Dalmacije tj. Ilirika nema spomena hrvatskom imenu, no imamo spomen Slavena koji su prelazili limes i nastanjivali se u zaleđu.

Ali zato u franačkim ljetopisima postoji zapisi o Hrvatima na području južne Poljske, Slovačke i Ukrajine tj. u Zakarpatju koje je nesporno bilo naseljeno slavenskim narodima.

Možda su slavenski proto-Hrvati doista došli kasnije krajem VIII. stoljeća iz Zakarpatja, ali kak franački vazali, a ne kak bizantski kak je to zapisal bizantski car u D.A.I. pa se nametnuli kak vladajući sloj Slavenima prvih ranijih seoba i još prethodnijim romaniziranim stanovnicima u unutarnjosti.

Male
2019-10-14

Back to top Go down

Post by Slovoslagar 18/7/2021, 14:44

@niels wrote:Za mene, sasvim dovoljno.
Nisi završio rečenicu. Puna misao bi bila - za tebe sasvim dovoljno da izbjegneš adresiranje činjenica i elegantno se prenemažeš lažnim moraliziranjem i relativiziranjem.

Ali robujete svojoj mržnji, koja vas tjera na greške i totalne tvrdnje, a onda, dodatno, imate temperament, ego. On vam daje lažni osjećaj neranjivosti.
Uopće se ne radi o mržnji. Radi se o elementarnoj želji za mirnim životom legiranoj zdravim razumom.
Ali tipovi iz tvoje filozofske škole uobičajeno vole u hodu definirati značenja riječi kako im paše i tako oblikovati percepciju ciljane publike.

Ako Eskimi mogu imati 40-ak riječi za različite konzistencije, teksture i tipove snijega i leda, onda valjda i član dosta sofisticiranijeg društva može (pod uvjetom da želi) baratati s više od dvije-tri riječi za mnogo složenije i apstraktnije stvari kao što su psihička stanja i moralne pozicije čovjeka.

Ali kako rekoh, mediji, politika i sveučilišta su vas puni.

Loša je to kombinacija za raspravu s nekim tko čita i uzme vrijeme da vam ukaže na ne logičke pogreške, nego naprosto lažne tvrdnje o “bjelačkim državama” i “drugim državama”. Gdje vi vidite lapsus, ja vidim ugaoni kamen vaše rasističke ideologije.
Koja moja tvrdnja o bjelačkim državama (u opsegu u kojem bjelačke države još uvijek postoje) je lažna?
Neistinito je da su bjelačka društva mirna i sigurna za život?
Neistinito je da priljevom skupina koje sam jasno imenovao ta društva prestaju biti sigurna za život? Jel to to :D
Ponavljam, ne razmatramo ratove, učinke politički represivnih režima, sukobe katolika i protestanata i sl. Razmatramo samo i isključivo svakodnevni suživot običnih ljudi pokraj drugih običnih ljudi u mirnodopsko vrijeme.

O nekakvim svojim školama ne znam ništa, molim da me prosvijetlite.
Riječ je o višoj opsjenarskoj.
Moto škole je: Čitamo Marxa, mijenjamo svijet, tko nas prozre neka je proklet.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
2021-04-25

Back to top Go down

Post by prckov 18/7/2021, 14:48

sta smo zakljucili
sve je isto, nema statistickog odstupanja ni u cemu
aleluja  :D
prckov
prckov

2014-04-19

Back to top Go down

Post by prckov 18/7/2021, 14:54

@niels wrote:Da se mene pita, Tora, NZ, Izreke od Konfucija i Kur’an.

Spomena su vrijedna (sva) djela Shakespearea, Komunistički manifest, O podrijetlu vrsta Charlesa Darvina, Elementi od Euklida, Anus Mirabillis djela od Einsteina i Kritika čistog uma od Immanuela Kanta.

pomolimo se
oce koji jesi..  :D
prckov
prckov

2014-04-19

Back to top Go down

Post by Slovoslagar 18/7/2021, 16:26

@prckov wrote:sta smo zakljucili
Zaključili smo da su činjenice pronacističke i da ih promoviraju rasisti koji mrze.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
2021-04-25

Back to top Go down

Post by niels 19/7/2021, 08:37

@Slovoslagar wrote:
@niels wrote:Za mene, sasvim dovoljno.
Nisi završio rečenicu. Puna misao bi bila - za tebe sasvim dovoljno da izbjegneš adresiranje činjenica i elegantno se prenemažeš lažnim moraliziranjem i relativiziranjem.

Ali robujete svojoj mržnji, koja vas tjera na greške i totalne tvrdnje, a onda, dodatno, imate temperament, ego. On vam daje lažni osjećaj neranjivosti.
Uopće se ne radi o mržnji. Radi se o elementarnoj želji za mirnim životom legiranoj zdravim razumom.
Ali tipovi iz tvoje filozofske škole uobičajeno vole u hodu definirati značenja riječi kako im paše i tako oblikovati percepciju ciljane publike.

Ako Eskimi mogu imati 40-ak riječi za različite konzistencije, teksture i tipove snijega i leda, onda valjda i član dosta sofisticiranijeg društva može (pod uvjetom da želi) baratati s više od dvije-tri riječi za mnogo složenije i apstraktnije stvari kao što su psihička stanja i moralne pozicije čovjeka.

Ali kako rekoh, mediji, politika i sveučilišta su vas puni.

Loša je to kombinacija za raspravu s nekim tko čita i uzme vrijeme da vam ukaže na ne logičke pogreške, nego naprosto lažne tvrdnje o “bjelačkim državama” i “drugim državama”. Gdje vi vidite lapsus, ja vidim ugaoni kamen vaše rasističke ideologije.
Koja moja tvrdnja o bjelačkim državama (u opsegu u kojem bjelačke države još uvijek postoje) je lažna?
Neistinito je da su bjelačka društva mirna i sigurna za život?
Neistinito je da priljevom skupina koje sam jasno imenovao ta društva prestaju biti sigurna za život? Jel to to :D
Ponavljam, ne razmatramo ratove, učinke politički represivnih režima, sukobe katolika i protestanata i sl. Razmatramo samo i isključivo svakodnevni suživot običnih ljudi pokraj drugih običnih ljudi u mirnodopsko vrijeme.

O nekakvim svojim školama ne znam ništa, molim da me prosvijetlite.
Riječ je o višoj opsjenarskoj.
Moto škole je: Čitamo Marxa, mijenjamo svijet, tko nas prozre neka je proklet.

Debate u hrvatskom društvu su zanimljiva stvar: šanse da ćete ikoga uvjeriti u išta mimo njegovog/njenog svjetonazora su iznimno slabe.

Uživo, dok vam sugovornik mora razmišljati i davati suvisle odgovore u realnom vremenu te šanse rastu. Na mediju kao što je forum prisiliti sugovornika da prizna da je makar pogriješio jest rijetkost.

Dovoljno sam elaborirao zašto je do toga došlo, kako ti se to desilo.

Ono što ti neprekidno i dalje izmiče - govoriš kako si iznio puno argumenata i činjenica, pisao si o puno stvari, a ja sam se uhvatio nesretno sročene izjave.

Pa, nisi (imaš priliku za to još uvijek, naravno).

Pisao puno jesi, ali iznosio raznovrsne argumente nisi. Tvoj jedini originalni doprinos raspravi (“bjelačke države” vs “druge države” i stanje u njima, posebice u miru, posebice bez migranata) jest zapravo netočan, jer je totalan. Koje si još zapažanje iznio mimo toga? Samo si ga elaborirao, bez kraja i konca.

I zato ti velim, možda tebi izgleda da sam te uhvatio u jednoj neopreznoj izjavi - ja sam napao osnovnu i jedinu ideju koju si iznio, i to ne na detalju, nego na suštini.

Ovdje uvijek možeš citirati sve te silne argumente i činjenice (pa još potkrijepljene statistikom) koji su nevezani za tu usporedbu a koje sam ja eto maliciozno preskočio.

Ali, eto nisi. Čitam nanovo tvoje upise, i nisi. :)
niels
niels

2021-04-26

Back to top Go down

Post by niels 19/7/2021, 08:43

@Slovoslagar wrote:
Zaključili smo da su činjenice pronacističke i da ih promoviraju rasisti koji mrze.

Činjenice nisu pronacističke, prokomunističke ili proliberalne. Činjenice ne vole Pepsi i mrze Coca-Colu. Činjenice su činjenice.

Isto vrijedi za matematiku i logiku, baš kao i na objektivno primjenjenu znanost.

A to da nakon svega što si ovdje upisao možeš tvrditi da nisi rasist ili da to jesi jer ti činjenice “daju za pravo” - pa ne možeš.

Rasist si, čovječe. Valjda si toliko svjestan sebe.
niels
niels

2021-04-26

Back to top Go down

Post by niels 19/7/2021, 08:46

@prckov wrote:

Spomena su vrijedna (sva) djela Shakespearea, Komunistički manifest, O podrijetlu vrsta Charlesa Darvina, Elementi od Euklida, Anus Mirabillis djela od Einsteina i Kritika čistog uma od Immanuela Kanta.

pomolimo se

Najutjecajnije knjige prckov.

Ne meni najomiljenije, najutjecajnije. Uostalom, mogao sam i trebao staviti i Mein Kampf.

Da sam ovdje stavio meni omiljene knjige gotovo bi sve bila beletristika, OK, možda bi zadržao Kanta.

Ako i on nije woke :)
niels
niels

2021-04-26

Back to top Go down

Post by Sora 19/7/2021, 10:25

@Slovoslagar wrote:
a i lijepo se sami opisuju , primjerice ovaj kaj s tobom raspravlja 

njima treba mir , ne u smislu općeg mira, nego valjda mir božji i njegov vlastiti
bjelačko društvo jer je sigurno, nema veze kaj te u americi upucaju ko zeca i policajci 
čiste rase, zaboga kaj mješano , pa oni imaju pedigre iz stoljeća 7.og 
nikakvi znanstvenici,  koji kur, njih su puna sveučilišta pa opet sve smo gluplji , 

itd 
a pum 
di smo došli ...

2014-04-29

Back to top Go down

Post by Sovak 19/7/2021, 10:26

@niels wrote:
@Slovoslagar wrote:

Činjenice nisu pronacističke, prokomunističke ili proliberalne. Činjenice ne vole Pepsi i mrze Coca-Colu. Činjenice su činjenice.

Isto vrijedi za matematiku i logiku, baš kao i na objektivno primjenjenu znanost.

A to da nakon svega što si ovdje upisao možeš tvrditi da nisi rasist ili da to jesi jer ti činjenice “daju za pravo” - pa ne možeš.

Rasist si, čovječe. Valjda si toliko svjestan sebe.

Negroidi i mongoloidi su danas ober rasisti prema europeidima.

Gle ... kako ja to vidim to sve više postaje ''kulturološka'' odrednica.

Ima crnih koji nisu nigerčine. Ima bijelih koje su jebene nigerčine (wokisti autorasisti npr.)

Znam da ti to zvuči čudno.

Meni zapravo boja kože ne predstavlja nikaj odbojno, ali niti afirmativno.

Ali ne možeš poreći da ne postoje određeni obrasci ponašanja koji pomalo prevladavaju u rasama, ali i ne samo u rasama nego u određenim religijskim skupinama unutar jedne rase.

Imal sam zbog posla prilike upoznati i žute i bijele i muslimane i kršćane i miksane ... naravno da sam bil suzdržan na prvi kontakt dok nisam shvatil kakav je tko lik.

Neki su bili OK, ali ne bi vjeroval neki su počeli kenjati o bijelim kolonizatorima i robovlasnicima i još te gledali u oči.

Onda sam im rekel da sam Hrvat i da Hrvati nikad nisu bili kolonizatori i robovlasnici, a tip veli - svejedno, ti si bijelac.

OK ... velim mu, sad dobro pogledaj svoje ''crno lice'' i priznaj sam sebi da imaš barem 1/3 bjelca u sebi, a možda i više.

Kad ''crnac'', a zapravo biracial pocrveni od jada to je iznenađujući prizor.

Moj nadređeni me pristojno udaljil kako ne bi bilo daljnjih nesporazuma.

Moj ''rasizam'' je obrambena reakcija jer danas svaka budala misli da može pišati po europeidu.

Realno, kaj su subsaharski afrikanci izumili osim koplja, štita od drva i kože i luka i strijele?

Kotač nisu poznavali do dolaska bijelaca.

Nisu bezveze europeidi i mongoloidi, ali opet najviše europeidi ti koji su pokretali ljudsku civilizaciju svojim izumima, ali i širili se po planetu.

Nisu svi ljudi isti, nisu nikada bili niti buju bili.

Male
2019-10-14

Back to top Go down

Post by Sora 19/7/2021, 10:27

@niels wrote:
@prckov wrote:

pomolimo se

Ne meni najomiljenije, najutjecajnije. Uostalom, mogao sam i trebao staviti i Mein Kampf.

Da sam ovdje stavio meni omiljene knjige gotovo bi sve bila beletristika, OK, možda bi zadržao Kanta.

bravo ti 
nadam se da si mlađi čovjek 
to će mi osvježiti dan 
više ne volim prcka nego tebe 
može?
IZBOR KNJIGA -EPOHALAN
DA IMAMO RELIGIJSKU KULTURU UMJESTO KRETNSKOG VJERONAUKA, eto ti šanse za bolje ljude 
a ne gore 
pa ovdje u RH samo kaj se ne grizu, ko žuti mravi

Last edited by Sora on 19/7/2021, 10:31; edited 1 time in total

2014-04-29

Back to top Go down

Post by Sovak 19/7/2021, 10:28

@Sora wrote:
@Slovoslagar wrote:

njima treba mir , ne u smislu općeg mira, nego valjda mir božji i njegov vlastiti
bjelačko društvo jer je sigurno, nema veze kaj te u americi upucaju ko zeca i policajci 
nikakvi znanstvenici,  koji kur, njih su puna sveučilišta pa opet sve smo gluplji , 

itd 
a pum 
di smo došli ...

Evo primjera kad je bjelkinja gluplja od najgluplje kmice.

Male
2019-10-14

Back to top Go down

Post by Sora 19/7/2021, 10:33

@Sovak wrote:
@Sora wrote:
@Slovoslagar wrote:

itd 
a pum 
di smo došli ...

Evo primjera kad je bjelkinja gluplja od najgluplje kmice.
jel
znaš kaj 
već i ja gledam tko mi piše a ne što
nastojim zanemariti osobe, tu i tamo dam etiketu pameti, ali u biti me ne zanimaju osobe 
nego stavovi 
no pa ti si jedan mali od palube i ..baj baj
neću se s tobom zamarati
aj pobriši pod bounce

2014-04-29

Back to top Go down

Post by prckov 19/7/2021, 11:02

@niels wrote:
@prckov wrote:

pomolimo se

najutjecajnije ok
ali to ne mijenja cinjenicu da je prva bajka a druga se jos drzi sa dva prsta da ne padne
ne skroz ali jako puno
a kant, pa ubacio je i on svoj kamencic u mozaik
prckov
prckov

2014-04-19

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 13 of 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Back to top