ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by Hektorović 10/7/2021, 12:51

"DOK sam ja predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH", rekao je Zoran Milanović u intervjuu objavljenom u subotu uoči posjeta toj zemlji i tamošnjim Hrvatima, za koje je rekao da su konstitutivan narod i moraju moći birati svoje predstavnike u vlasti bez preglasavanja.
Milanović na poziv Sveučilišta u Mostaru stiže u nedjelju u prvi posjet BiH otkako je izabran za predsjednika. Ondje će održati predavanja studentima, susresti se s vodstvom HNS-a BiH te lokalnim dužnosnicima u Vitezu, Mostaru, Ljubuškom, Livnu i Tomislavgradu.
U intervju za Večernji list BiH objasnio je da je prigodom nedavnog završnog priopćenja NATO-a inzistirao na spominjanju Daytonskog sporazuma budući da je njime zajamčena konstitutivnost hrvatskoga naroda u BiH kao jednog od triju jednakopravnih, te zemlji omogućen put k EU.
"Hrvati su brojčano danas najmalobrojniji narod u BiH, ali to što su brojčano u manjini ne znači da su nacionalna manjina u BiH niti će to ikada postati", ustvrdio je.

Inzistirao je na poštovanju Daytonskog sporazuma

"Svima bi bilo u interesu da se poštuje Daytonski sporazum jer smatram kako njegovim poštivanjem BiH može i mora postati uređena država koja će moći nastaviti put prema EU. Hrvatska to snažno podupire i želi vidjeti BiH u EU", rekao je.
Ocijenio je važnim što su se oko dokumenta NATO-a premijer i hrvatska diplomacija priključili njegovom tvrdom stavu oko Hrvata u BiH.
"Hrvatska, dok sam ja predsjednik Republike, neće više popuštati, neće stati na pola puta ili prikloniti se jačem", istaknuo je.
U NATO-ovu dokumentu spomenuta je i potreba izborne reforme, rekao je Milanović te istaknuo da ona mora rezultirati legitimnim političkim predstavljanjem.


"Pravo da biraš svog predstavnika temelj je svake demokracije, pa tako treba biti i u BiH. Ne vidim tko bi imao nešto protiv prava Hrvata u BiH da sami biraju svoje predstavnike", istaknuo je.
Ocijenio je neprihvatljivim dosadašnju praksu preglasavanja tamošnjih Hrvata u Predsjedništvu BiH te najavama dijela bošnjačkih stranaka kako bi slično mogli napraviti i u gornjem, nacionalno koncipiranom Domu naroda.

"Neprihvatljivo je da BiH bude država u kojoj će se provoditi nečiji eksperimenti"

Predsjednik Milanović pri tome je upozorio da je Daytonom upravo predviđeno da tri naroda imaju svoje predstavnike u Predsjedništvu i Domu naroda.
"Za Hrvatsku, to kažem kao predsjednik Republike koja ima ustavnu obvezu brinuti se o Hrvatima u BiH, neprihvatljivo je da BiH bude država u kojoj će se provoditi nečiji eksperimenti, a pogotovo ne na štetu Hrvata", rekao je hrvatski predsjednik.
Po njegovim riječima, Hrvatska kao potpisnica ima obvezu pratiti provedbu Daytonskog mirovnog sporazuma.
Upitan za komentar kritike koje se mogu čuti u dijelu bošnjačkih medija što posjet BiH počinje 11. srpnja, kada se obilježava dan genocida u Srebrenici, predsjednik Milanović je izrazio sućut obiteljima žrtava.
"Bio je to sumrak europske civilizacije i nedopustivo je da se tragedija tisuća obitelji žrtava stalno produbljuje pokušajima relativiziranja ili čak negiranja srebreničkoga genocida. Nažalost, tome svjedočimo i danas, a to je bolnije i poraznije od činjenice da svi pravi krivci do danas nisu kažnjeni", rekao je hrvatski predsjednik.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by abraham 10/7/2021, 12:52


_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 13987
2014-04-14


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by newuser 10/7/2021, 12:57

Milanovic je najbolji politicar u Hrvatskoj. Ali sve ovo prekasno dolazi, pogotovo kada je desnica i demokrscanska opcija HDZ. Nema od BiH nista kasno sve dolazi bar 20 godina. A uostalom nista nije ni doslo osim koje rijeci kontra Sarajeva. Ali ne brinem ja dok je HDz eja ima tko to jos prodati u BiH ako se sta jos ima za prodati.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by epikur37 10/7/2021, 12:58

Da je Škoro precjednik, on bi se pripremao u posjet sarajevu i srebrenici...


Ali Zoki rastura.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by abraham 10/7/2021, 13:04

Jebesh fakte,minuli rad, ono shta vidis ... Treba vjerovati osjechaju, osobnim nadanjima, obechanjima politichara a vrijeme curi i curi. ljudi cure i cure i ja, sad che Zoka okrenti jaketu i postati neki novi. Nije 91-ve, nije 2000 nije 2008-me ali evo sad che on... Zashto... zato shta je reko,jebo ga ti.... Muhahahahahahaaaaa

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 13987
2014-04-14


darth_vader and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by epikur37 10/7/2021, 13:56

[size=87]Ako postoji jedna tema u kojoj se slažem s Milanovićem, to je BiH[/size]

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ako-postoji-jedna-tema-u-kojoj-se-slazem-s-milanovicem-to-je-bih-zabrana-ulaska-necijepljenima-u-rh-ni-govora-15087101

---------------


odlično imamo sinergiju dav ključna mjesta
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by Hektorović 10/7/2021, 14:15

Kenwood Kenon: Ako postoji jedna tema gdje se slažem s Milanovićem, onda je to BiH
Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH B_210710043
Hrvatski premijer Andrej Kenwood Kenon (HDZ) obraćajući se na Dubrovnik forumu kazao "ako postoji jedna tema gdje se ja i predsjednik Milanović slažemo, onda je to Bosna i Hercegovina".
Istakao je da je razgovarao sa novim visokim predstavnikom u Bosni i Hercegovini Christianom Schmidtom, američkim izaslanikom za Zapadni Balkan Matthewom Palmerom, posebnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom te sa potpredsjednikom Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) Pierreom Heilbronnom.
Kako je kazao, tom prilikom je objasnio politiku Hrvatske prema Bosni i Hercegovini u Berlinskom procesu, te prema putu Bosne i Hercegovine prema EU i NATO-u.
"Ali i politiku prema Hrvatima u Bosni i Hercegovini koji su konstitutivan narod koji moraju imati adekvatno zastupništvo u parlamentu. Ako postoji jedna tema gdje se ja i predsjednik Milanović (op. a. Zoran Milanović) slažemo, onda je to Bosna i Hercegovina", rekao je Kenwood Kenon.
Prema njegovim riječima, trenutno nikom nije dobro u Bosni i Hercegovini i da se mora iznaći kako da Hrvati budu odgovarajuće zastupljeni, piše Jutarnji list.
Podsjećamo, Milanović je u intervjuu za Večernji list izjavio da, kako je rekao, dok je on predsjednik Hrvatska neće popuštati oko prava Hrvata u Bosni i Hercegovini. To je proučio uoči prve posjete Bosni i Hercegovini od kada je izabran za predsjednika.
Milanović sutra dolazi u posjetu Bosni Hercegovini na poziv Sveučilišta u Mostaru te će tom prilikom održati predavanje studentima. Posjetit će i Vitez, Ljubuški, Livno i Tomislavgrad.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by Hektorović 10/7/2021, 14:16

epikur37 wrote:[size=87]Ako postoji jedna tema u kojoj se slažem s Milanovićem, to je BiH[/size]

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ako-postoji-jedna-tema-u-kojoj-se-slazem-s-milanovicem-to-je-bih-zabrana-ulaska-necijepljenima-u-rh-ni-govora-15087101

---------------


odlično imamo sinergiju dav ključna mjesta


Jasna poruku Sarajevskoj čaršiji koja je krenula spinvati "Milanović je budaletina solist, Kenwood Kenon tako ne misli"
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by Hektorović 10/7/2021, 14:18

abraham wrote:

Mladost ludost, u međuvremenu je postignut de facto nacionalni konzenus između SDP-a i HDZ-a o BiH.

Ostali su jedini neki pravaši i liberali na drugoj strani.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by epikur37 10/7/2021, 15:02

Hektorović wrote:
abraham wrote:

Mladost ludost, u međuvremenu je postignut de facto nacionalni konzenus između SDP-a i HDZ-a o BiH.

Ostali su jedini neki pravaši i liberali na drugoj strani.


oko sdp-a s Peđom na čelu i  Mirelom Ahmetović kao političkom tajnicom nisam baš sigur...već je bilo ružnih izjava...


ali Zoki je bolid za sebe i svaka čast, Picula je dovoljno jak također za sebe

u hlavnom sve je to pod lupom i prati se
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by Hektorović 10/7/2021, 15:28

epikur37 wrote:
oko sdp-a s Peđom na čelu i  Mirelom Ahmetović kao političkom tajnicom nisam baš sigur...već je bilo ružnih izjava...


ali Zoki je bolid za sebe i svaka čast, Picula je dovoljno jak također za sebe

u hlavnom sve je to pod lupom i prati se

Za sad su solidni


SDP Hrvatske odgovorio bh. SDP-u: Naša politika prema Bosni i Hercegovini nije desničarska
Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH B_210626091
"Naša politika prema Bosni i Hercegovini nije desničarska, već odgovorna politika zasnovana na Ustavu i zakonima", poručila je politička sekretarka hrvatskog SDP-a Mirela Ahmetović.
Njena reakcija je uslijedila nakon što im je SDP Bosne i Hercegovine ranije danas poručio da se "ne prodaju HDZ-u za šačicu glasova". Iz bosanskohercegovačkog SDP-a su to saopćili nakon što je i europarlamentarac hrvatskog SDP-a Tonino Picula glasao protiv Rezolucije o Bosni i Hercegovini, a koju je prihvatio Evropski parlament.
"Bez namjere da dalje polemiziramo, odbacujemo teze SDP-a Bosne i Hercegovine kako SDP Hrvatske provodi 'desničarsku' politiku prema Bosni i Hercegovini. Poštivanje Ustava, kako hrvatskog tako i onog Bosne i Hercegovine, te Dejtonskog sporazuma, koji je donio mir Bosni i Hercegovini, ali i ostavio neka neriješena pitanja koja su pozvani riješiti svi narodi u Bosni i Hercegovini među sobom, nije 'desničarska' politika, već odgovorna politika zasnovana na Ustavu i zakonima. Također odbacujemo neprimjerenu retoriku prema našem europarlamentarcu Toninu Piculi kao čovjeku koji je osvjedočeni prijatelj i partner Bosne i Hercegovine i svih njezinih građana", izjavila je Ahmetović.
Tvrdi da je njena stranka na poziciji građanske države, ali da se svakom konstitutivnom narodu mora omogućiti da izabere svog političkog predstavnika.
"SDP Hrvatske nikome ne mora dokazivati svoju privrženost cjelovitoj i funkcionalnoj Bosni i Hercegovini i ravnopravnosti konstitutivnih naroda i svih njenih građana. Mi stojimo na pozicijama građanske države, ali građanska država podrazumijeva da se svako ima pravo politički legitimirati iz čega proizlazi i pravo da bira svoje predstavnike koje brojniji narod neće preglasavati i uskraćivati prava malobrojnijem narodu. To proizlazi iz Ustava Bosne i Hercegovine, kao i odluke Ustavnog suda Bosne i Hercegovine iz 2016. Ako smo mi koji poštujemo odredbe i zakone 'desničari', što su onda oni koji ne poštuju Ustav i odluke Ustavnog suda vlastite države?", pita se politička sekretarka SDP-a Hrvatske.
Kako je navela, nikome u Bosni i Hercegovini ne nameću koga da bira, građani Bosne i Hercegovine slobodni su birati u skladu sa svojom savješću i ličnim integritetom.
"Ali isto tako, očekujemo da se svakom građaninu omogući da slobodno bira vlastite predstavnike i da se nikoga ne dovodi u podređeni položaj, opet u skladu s Ustavom i odlukama Ustavnog suda Bosne i Hercegovine", dodaje.
"Ne očekujemo od građanskih stranaka da koriste nacionalističku retoriku"
Poručila je SDP-u Bosne i Hercegovine da ne očekuje od onih koji se smatraju građanskim državama koriste nacionalističku retoriku.
"Mi se nikada nismo slagali s HDZ-ovom retorikom i politikom prema Bosni i Hercegovini u ratnim devedesetim, isto tako očekujemo da stranke koje se nazivaju 'građanskim' ne koriste zapaljivu retoriku onih koji multietničku Bosnu i Herceogovinu u svojim planovima vide kao unitarnu državu. Pozivamo sve relevantne političke faktore u Bosni i Herceogvini da kontinuirano traže rješenja koja će doprinijeti očuvanju Bosne i Hercegovine kao funkcionalne, ravnopravne i domovine svih njenih naroda i građana, uvažavajući sve razlike koje su Bosnu i Hercegovinu činile i čine posebnom. Te razlike neće biti manje ukoliko se koristi difamirajuća i štetna retorika prema strankama i dužnosnicima iz susjedne i prijateljske zemlje. Naprotiv, Hrvate koji žive u Bosni i Hercegovini može dodatno antagonizirati i getoizirati", ocijenila je Ahmetović.
Smatra da se odbrana građanskog koncepta Bosne i Hercegovine ne brani, kako je navela, nediplomatskim saopćenjima, već traženjem dogovora koji će rezultirati da se svi građani u Bosni i Hercegovini osjećaju dobro i poželjno. Tvrdi da SDP Hrvatske djeluje na tom tragu i da podržava sve demokratske procese u Bosni i Hercegovini te teritorijalnu cjelovitost Bosne i Hercegovine.
Mišljenja je da ustavnopravnim poretkom Bosne i Hercegovine moraju biti zadovoljni svi koji u njoj žive.
"Ukoliko pojedinci smatraju da Dejtonski okvir nije dobar, onda trebaju predložiti alternativno rješenje koje će podržati svi politički faktori u Bosni i Hercegovini i međunarodnoj zajednici i koje će biti na korist svim narodima i svim građanima Bosne i Hercegovine. Svako nasilno narušavanje Dejtonskog sporazuma dovodi do daljnje destabilizacije i ugrožava budućnost cjelovite Bosne i Hercegovine. Upravo to ide na ruku onima koji žele destabilizaciju i koji s vremena na vrijeme prijete odcjepljenjem od Bosne i Hercegovine", zaključila je politička sekretarka SDP-a Hrvatske Mirela Ahmetović.
Podsjećamo, ranije ove sedmice Evropski parlament je usvojio Rezoluciju o Bosni i Hercegovini, a u kojoj nisu sadržani amandmani hrvatskih europarlamentaraca o konstitutivnosti naroda.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by Hektorović 10/7/2021, 15:28

HDZ još dugo ostaje politička dominanta u HR, no dobro je da i najveća oporbena stranka ima ovakav stav.


Možemo! se pak bavi komunalnim temama, kojih će preuzimanjem vlasti u ZG imati ionako preko glave.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by jastreb 10/7/2021, 17:38

Kolinda je ondje dolazila cmizdriti ,prenemagati se ko glista i recitirati dječje drugorazredne pjesmuljke.

Mesić je s fesom na glavi otvarao novi front.

Josipović je bio džene-džene,a Zoki je do sada jedini imao čvrst i jasan stav.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by Ringo10 11/7/2021, 06:17

Kasno je ... kasno.

Stvari su otisle predaleko. Milanovic je usamljen ...premalo je jedan Milanovic.

Kifla je neizljecivo servilna prema zapadnim centrima moci i tu pomoci nema.

I opsesija Srbima Hrvatsku jednostavno zasljepljuje za sve drugo.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by epikur37 11/7/2021, 06:28

Nije kasno.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by Ringo10 11/7/2021, 06:33

Nadam se ... ali nisam optimista

Zapad je oduvijek neopozivo na strani muslimana I tu se nista nece promijeniti
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by Ringo10 11/7/2021, 07:39

Mene me uvijek nerviralo to hrvatsko ulizivanje i podilazenje Mujagama.
Tu su Srbi beskompromisni i imaju svoje JA.
Za razliku od Hrvata
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by epikur37 11/7/2021, 08:51

Ringo10 wrote:Mene me uvijek nerviralo to hrvatsko ulizivanje i podilazenje Mujagama.
Tu su Srbi beskompromisni i imaju svoje JA.
Za razliku od Hrvata

Dijelim taj dojam.

Doduše, do neke mjere i razumijem fenomen, ali ovdje se već radi o autističnim dubiozama.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by veber 11/7/2021, 09:10

dobro jutro sančosi, kaj ima?

_________________

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH M_50010

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by epikur37 11/7/2021, 09:13

veber wrote:dobro jutro sančosi, kaj ima?

pivo i rolani haburger
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH Empty Re: Dok sam predsjednik, Hrvatska više neće popuštati oko prava Hrvata u BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum