ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi

Go down

Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi Empty Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi

Post by debotoijusto 2/7/2021, 20:52

EUROPSKA KOMISIJA predložit će idućih tjedana uvođenje digitalnog poreza koji će plaćati stotine većinom europskih kompanija, a prihod će se koristiti za financiranje oporavka od pandemije covida-19, najavila je Margrethe Vestager.
Zemlje Europske unije dogovorile su prošle godine da će se zajednički zadužiti za 750 milijardi eura koje će potom usmjeriti u fond za oporavak gospodarstva od posljedica pandemije.
Obveznice izdaje Europska komisija u ime članica EU, novac će se vraćati 30 godina, a namaknut će se uvođenjem novih poreza, uključujući one na digitalno gospodarstvo i na emisiju ugljičnog dioksida.




"Bude li u cijelosti odobren i uveden i budu li porezne vlasti imale resursa da ga naplaćuju, dio kompanija koje trenutno plaćaju malo poreza ili ga uopće ne plaćaju davat će doprinos društvima u kojima posluju", istaknula je potpredsjednica EK.


Ciljevi europskog digitalnog nameta razlikuju se od onih poreznog dogovora postignutog pod okriljem OECD-a i njegov obuhvat bit će puno širi, tumači Vestager.
"Dok OECD-ov dogovor cilja 100 najvećih kompanija, ovaj će namet obuhvatiti daleko više njih", naglasila je europska dužnosnica, dodajući da će ga plaćati uglavnom europske kompanije, ali i one iz drugih zemalja.
Inzistirala je da je posrijedi davanje, a ne porez.
"Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi, naglasila je.
Nije željela precizirati koje će ga kompanije plaćati, niti koliko bi mogao iznositi. Komisija je okvirno odredila 14. srpnja kao datum službene objave prijedloga, navodi Reuters.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/ek-ce-predloziti-uvodjenje-digitalnog-poreza-placat-ce-ga-stotine-europskih-kompanija/2287880.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi Empty Re: Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi

Post by debotoijusto 2/7/2021, 20:55

puno se EK druzi s HDZ
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi Empty Re: Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi

Post by melkior 2/7/2021, 23:10

Kompanije sve smatraju troškom. Nek idu u Afriku.
avatar
melkior

Posts : 17115
2015-08-09


Back to top Go down

Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi Empty Re: Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi

Post by RayMabus 2/7/2021, 23:15

melkior wrote:Kompanije sve smatraju troškom. Nek idu u Afriku.
I onda im spucati carine od 500% ako žele iz Afrike poslovati u EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


melkior likes this post

Back to top Go down

Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi Empty Re: Znam da za kompanije to znači trošak, kako god ga nazvali", ali trebaju ga smatrati normalnim troškom poslovanja u Europi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum