ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Leka Rankovic

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by Ringo10 Thu 1 Jul - 17:11

Zaimljiv prilog ... posebno negdje od 15 ili 16 minute

https://www.youtube.com/watch?v=3EUpe0Tv4HM&t=1244s

Frajer se Hrvatima lijepo nasrao posred face

Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by vuksadinare Thu 1 Jul - 17:15

zganci_i_jetrica wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:
U udbi su ti bili slovenci i hrvati. Uglavnom.
ma jebes udbu njoj se daje prevelik značaj au stvarnosti ona je bila tek treća po utjecaju obavještajne službe..prva je bio KOS ... vojna kontraobavjestajna služba..drugi je sdb služba državne sigurnosti..pa tek udba ... udbi je dopalo da spija i likvidira ekstremnije emigrante i unutar juge regrutira sitnu boraniju za spijanje ... a zato su tu trpali podosta hrvata i janeza..ali KOS I SDB su kontrolirali srbi i crnogorci
Kaš 'se ti više naučit osnovama istraživačkog rada? Stalno neke poluinformacije, poluistine i poluvjerodostojnosti  :P
.kakve poluinformacije?..ja sam enciklopedija informacija..narocito od 1987 do 1992
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98876
2015-09-08


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by jastreb Thu 1 Jul - 17:16

Ovako...Ja znam da će me mnogi ovdje napasti,ali izreći ću svoje mišljenje o drugu Marku.

Mislim da se rankoviću nakalemilo mnogo toga i da je on zbog nečega što se još ne zna ispao žrtveni jarac.

A ono što sam siguran da Ranković nije bio nikakav velikosrpski nacionalist,a posebno da nije imao ništa protiv Hrvata. Njegov je mač bio u prvom redu usmjeren na četničke ostatke i taj je posao odradio do kraja. Smlavio je sve četničke ostatke po Srbiji i one najopasnije na tromeđi Srbije, Bosne i Sandžaka.    Imao je nekakav plan za Albance,ali po tom je pitanju bio potpuno u pravu.

ranković je umro u Dubrovniku gdje je gosdinama mirno živio i bio  dobar sa domaćim gosparima.

Bio je i odani vojnik Partije i do kraja života nikome nije iznosio svoje muke i padove.

Zaključak ni sam ne znam izvući.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by jastreb Thu 1 Jul - 17:25

Takđer Rankovića Srbende nisu mogle smisliti sve do smrti,a onda su njegovo ime počeli (zlo)upotrebljavati kako bi prikazali tobožnju ugroženost Srba i Srbije unutar SFRJ.

Pa se njegova sahrana pretvorila u prvi masovni i spontatni događaj naroda.

Četnička emigracija Rankoića je mrzila više nego Tita.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by vuksadinare Thu 1 Jul - 17:25

jastreb wrote:Ovako ... Znam da će me mnogi ovdje napasti, ali izreći ću svoje mišljenje o drugoj Marku.

Mislim da se rankoviću nakalemilo mnogo toga i da je on zbog nečega što je još ne zna ispao žrtveni jarac.

A ono što sam siguran da Ranković nije bio nikakav velikosrpski nacionalist, a posebno da nije imao ništa protiv Hrvata. Njegov je mač bio u prvom redu usmjeren na četničke ostatke i taj je posao odradio do kraja. Smlavio je sve četničke ostatke po Srbiji i one najopasnije na tromeđi Srbije, Bosne i Sandžaka. Imao je nekakav plan za Albance, ali po tom pitanju bio je potpuno u pravu.

ranković je umro u Dubrovniku gdje je gosdinama mirno živio i bio dobar sa domaćim gosparima.

Bio je i odani vojnik Partije i do kraja života nikome nije iznosio svoje muke i padove.

Zaključak ni sam ne znam izvući.
...rankovic nije unistio cetnike vec slobodan penezic krcun ako mislis na onaj period 1945 do 1947...koji je bio celnik knoj-a..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98876
2015-09-08


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by jastreb Thu 1 Jul - 17:26

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Ovako ... Znam da će me mnogi ovdje napasti, ali izreći ću svoje mišljenje o drugoj Marku.

Mislim da se rankoviću nakalemilo mnogo toga i da je on zbog nečega što je još ne zna ispao žrtveni jarac.

A ono što sam siguran da Ranković nije bio nikakav velikosrpski nacionalist, a posebno da nije imao ništa protiv Hrvata. Njegov je mač bio u prvom redu usmjeren na četničke ostatke i taj je posao odradio do kraja. Smlavio je sve četničke ostatke po Srbiji i one najopasnije na tromeđi Srbije, Bosne i Sandžaka. Imao je nekakav plan za Albance, ali po tom pitanju bio je potpuno u pravu.

ranković je umro u Dubrovniku gdje je gosdinama mirno živio i bio dobar sa domaćim gosparima.

Bio je i odani vojnik Partije i do kraja života nikome nije iznosio svoje muke i padove.

Zaključak ni sam ne znam izvući.
...rankovic nije unistio cetnike vec slobodan penezic krcun ako mislis na onaj period 1945 do 1947...koji je bio celnik knoj-a..
A koji je bio direktno odgovoran Rankoviću. I znao sam da ćeš spomenut Krcuna,.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by dzango Thu 1 Jul - 17:27

Komunjara i Brozova podguzijača koja je zajedno sa Krcunom i ostalom bratijom organizovala ubijanje Srba bez suđenja i dokazivanja bilo kakve krivice. Ubijani su domaćini, građanska inteLigencija i svi oni  koji nisu bili za komunističku pošast. Protagonista ružnog dela naše istorije. Ne ponovilo se.

_________________
Leka Rankovic - Page 2 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by vuksadinare Thu 1 Jul - 17:32

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Ovako ... Znam da će me mnogi ovdje napasti, ali izreći ću svoje mišljenje o drugoj Marku.

Mislim da se rankoviću nakalemilo mnogo toga i da je on zbog nečega što je još ne zna ispao žrtveni jarac.

A ono što sam siguran da Ranković nije bio nikakav velikosrpski nacionalist, a posebno da nije imao ništa protiv Hrvata. Njegov je mač bio u prvom redu usmjeren na četničke ostatke i taj je posao odradio do kraja. Smlavio je sve četničke ostatke po Srbiji i one najopasnije na tromeđi Srbije, Bosne i Sandžaka. Imao je nekakav plan za Albance, ali po tom pitanju bio je potpuno u pravu.

ranković je umro u Dubrovniku gdje je gosdinama mirno živio i bio dobar sa domaćim gosparima.

Bio je i odani vojnik Partije i do kraja života nikome nije iznosio svoje muke i padove.

Zaključak ni sam ne znam izvući.
...rankovic nije unistio cetnike vec slobodan penezic krcun ako mislis na onaj period 1945 do 1947...koji je bio celnik knoj-a..
A koji je bio direktno odgovoran Rankoviću. I znao sam da ćeš spomenut Krcuna,.
Nije on bio direktno odgovoran rankovicu jer knoj nije bio obavjestajna formacija vec vojno policijska postrojba nesto slicno kao danas antiteroristicke postrojbe..to nije bilo u nadleznosti rankovica ali od njega odnosno obavjestajne zajednice su dobijali podatke..o kretanju cetnickih glavesina
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98876
2015-09-08


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by Noor Thu 1 Jul - 17:35

Šandor Winnetou wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:....neko kaze da je kao pravi 'kum' stelio jovanku jer je ovaj cini mi se petnaestak i vise godina bio mladji od tita.. :)
Ma nebitno, državni udar je spremala sa srbima i da valjda bude velka srbija malo prije.
Al razvalio ih stane dolanc. Tito je uvijek u službi imao slovence i hrvate kraj sebe. Da drže ove na oku.
...tito se ipak najvise pouzdavao u janeze..njegovi najblizi suradnici su bili janezi..dolanc,kardelj,kidric..tito je znao ak drzi janeze uz sebe juga kakvu je on zamisljao i napravio moze opstat..hrvate je isto drzao pri sebi ali ih je isto sa jednim okom gledao znajuci da se hrvati ili bar dio lako kupi za razliku od janeza...tu ciljajuci u prvom redu na srbe..koji su znali kupit neke hrvate za leskovacku muckalicu,terevenku na splavi i cigansku muziku na uvce...uglavnom tile je najblize sebi drzao janeze pa bosance pa crnogorce pa hrvate pa tek srbijance
U udbi su ti bili slovenci i hrvati. Uglavnom.
ma jebes udbu njoj se daje prevelik znacaj a u stvarnosti ona je bila tek treca po utjecaju obavjestajna sluzba..prva je bio KOS...vojna kontraobavjestajna sluzba..drugi je sdb sluzba drzavne bezbednosti..pa tek udba...udbi je dopalo da spija i likvidira ekstremnije emigrante i unutar juge regrutira sitnu boraniju za spijanje...a zato su tu trpali podosta hrvata i janeza..ali KOS I SDB su kontrolirali srbi i crnogorci
Mislim da ti je ta služba bezbednosti nastala u srbiji nakon jugoslavije.
One nisu postojale paralelno.
To je jedna te ista organizacija samo je u jednom trenu promjenila ime no u narodu se uvijek govorilo o UDBI

OZNA -> UDBA -> SDB
sve je to isto, samo je menjalo nazive

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by jastreb Thu 1 Jul - 17:40

vuksadinare wrote: 
Nije on bio direktno odgovoran rankovicu jer knoj nije bio obavjestajna formacija vec vojno policijska postrojba nesto slicno kao danas antiteroristicke postrojbe..to nije bilo u nadleznosti rankovica ali od njega odnosno obavjestajne zajednice su dobijali podatke..o kretanju cetnickih glavesina
U hvatanju Draže Mihajlovića glavnu je riječ vodio Ranković. Čak ni Tito tu nije previše zabadao nos. Ranković je imao ,što se kaže,slobodne ruke.

Znači sve je tu kretalo od Rankovića.

Ranković,pa Krcun.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by jastreb Thu 1 Jul - 17:41

dzango wrote:Komunjara i Brozova podguzijača koja je zajedno sa Krcunom i ostalom bratijom organizovala ubijanje Srba bez suđenja i dokazivanja bilo kakve krivice. Ubijani su domaćini, građanska inteLigencija i svi oni  koji nisu bili za komunističku pošast. Protagonista ružnog dela naše istorije. Ne ponovilo se.
Evo dokaza za moj post da su Rankovića Srbi (mislim ovi antikomunistički)mrzili silno.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by zganci_i_jetrica Thu 1 Jul - 17:46

vuksadinare wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:U udbi su ti bili slovenci i hrvati. Uglavnom.
ma jebes udbu njoj se daje prevelik značaj au stvarnosti ona je bila tek treća po utjecaju obavještajne službe..prva je bio KOS ... vojna kontraobavjestajna služba..drugi je sdb služba državne sigurnosti..pa tek udba ... udbi je dopalo da spija i likvidira ekstremnije emigrante i unutar juge regrutira sitnu boraniju za spijanje ... a zato su tu trpali podosta hrvata i janeza..ali KOS I SDB su kontrolirali srbi i crnogorci
Kaš 'se ti više naučit osnovama istraživačkog rada? Stalno neke poluinformacije, poluistine i poluvjerodostojnosti  :P
.kakve poluinformacije?..ja sam enciklopedija informacija..narocito od 1987 do 1992
Jača neka enciklopedija, a nisi znao da su udba i sdb ista stvar  No
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1318
2021-06-05


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by zganci_i_jetrica Thu 1 Jul - 17:50

jastreb wrote:
dzango wrote:Komunjara i Brozova podguzijača koja je zajedno sa Krcunom i ostalom bratijom organizovala ubijanje Srba bez suđenja i dokazivanja bilo kakve krivice. Ubijani su domaćini, građanska inteLigencija i svi oni  koji nisu bili za komunističku pošast. Protagonista ružnog dela naše istorije. Ne ponovilo se.
Evo dokaza za moj post da su Rankovića Srbi (mislim ovi antikomunistički)mrzili silno.
Hoćeš reći: četnici među Srbima. Pa naravno da su ga, i još ga uvijek mrze, kad je po Tiletovom naređenju ko omotnicu od kurtona podrapo smrdljive, bradate ušljivce u raskiseljenim opancima  :)


Last edited by zganci_i_jetrica on Thu 1 Jul - 17:57; edited 1 time in total
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1318
2021-06-05


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by jastreb Thu 1 Jul - 17:53

zganci_i_jetrica wrote:
jastreb wrote:
dzango wrote:Komunjara i Brozova podguzijača koja je zajedno sa Krcunom i ostalom bratijom organizovala ubijanje Srba bez suđenja i dokazivanja bilo kakve krivice. Ubijani su domaćini, građanska inteLigencija i svi oni  koji nisu bili za komunističku pošast. Protagonista ružnog dela naše istorije. Ne ponovilo se.
Evo dokaza za moj post da su Rankovića Srbi (mislim ovi antikomunistički)mrzili silno.
Hoćeš reći: četnici među Srbima. Pa naravno da su ga, i još ga uvijek mrze, kad je po Tiletovom naređenju ko omotnicu kurtona podrapo smrdljive, bradate ušljivce u raskiseljenim opancima  :)
Da i mrze ga sa razlogom,ali i kod nas u Hrvatskoj se Rankovića nepravedno optužuje za nekakvo antihrvatsko djelovanje iako se zna da se taj u hrvatske poslove nije uopće miješao.

da je mrzio Hrvatsku ne bi do kraja života živio u njoj.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by vuksadinare Thu 1 Jul - 18:05

jastreb wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
jastreb wrote:
dzango wrote:Komunjara i Brozova podguzijača koja je zajedno sa Krcunom i ostalom bratijom organizovala ubijanje Srba bez suđenja i dokazivanja bilo kakve krivice. Ubijani su domaćini, građanska inteLigencija i svi oni koji nisu bili za komunističku pošast. Protagonista ružnog dela naše istorije. Ne ponovilo se.
Evo dokaza za moj post da su Rankovića Srbi (mislim ovi antikomunistički) mrzili silno.
Hoćeš reći: četnici među Srbima. Pa naravno da su ga, i još uvijek uvijek mrze, kad je po Tiletovom naređenju ko omotnicu kurtona podrapo smrdljive, bradate ušljivce u raskiseljenim opancima  :)
Da i mrze ga sa razlogom, ali i kod nas u Hrvatskoj se Rankovića nepravedno optužuje za nekakvo antihrvatsko djelovanje iako se zna da se taj u hrvatskim poslovima uopće nije miješao.

da je mrzio Hrvatsku ne bi do kraja života živio u njoj.
Rankovic je maknut jer je 'opsluzivao' jovanku ali cak ni to nije glavni razlog jer se znalo da se titu moze dignut samo dizalicom..razlog je jer je htio jovanku iskoristit da spija tita..preko prislusnih bubica ...od tad je tito zahladio sa jovankom..nesto kasnije pokusao je i dolanc iskoristit jovanku da tita prisluskuje ali jovanka je mrzila dolanca za razliku od rankovica koji ju je mandario..opcenito jovanka nije voljela slovence jer je smatrala da kontroliraju tita i samim time kontroliraju drzavu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98876
2015-09-08


Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by jastreb Thu 1 Jul - 18:30

Ne,to s Jovankom se pričalo za Đoku Jovanića,a ne za Leku.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


niels likes this post

Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by niels Thu 1 Jul - 21:17

Dakle, dobro ste me nasmijali.

Aleksandar Ranković je bio vjeran Titov kadar, pa i kada se sam uvjerio u njegove osobne i političke mane. On i nije bio političar, bio je organizator i revolucionar. Zato je vjerovao u unitarnu Jugoslaviju.

Tito se 1950-ih navodno želio rješiti Kardelja nakon Đilasa, tražio je od Marka da to odradi, on je to odbio. To je bio zadnji puta za dugo vremena da je Tita itko u ičem odbio.

Tito se povezao još čvršće s Kardeljom, 1963 izlazi novi Ustav, Jugoslavija kao federalna zajednica. Rankovića su imenovali potpredsjednikom SFRJ, što je na papiru bilo promaknuće, ali su ga izdvojili od stupova njegove moći i njegovih ljudi - obavještajnih službi.

Prislušne uređaje u Beli dvor je postavio Ivan Stevo Krajačić, kadar hrvatske UDBA-e.

Kada su “pronašli” uređaje, sazvali su hitno Brijunski plenum.

Ovdje je teško prikazati što se tamo radilo Rankoviću. Napadali su ga bjesomučno “njegovi” ljudi, iz vrha Saveza komunista Srbije i federalnih organa. On je u noći između dva dana plenuma doživio težak srčani udar, pripremajući referat. Referat je jedva pročitao, šapčući, dok su ga napadali svi prisutni srpski delegati, a ostali su gledali u pod.

Taj dan je bio smijenjen sa svih dužnosti, ali Tito ga nije uhapsio da ne radi od političkog mrtvaca žrtvu. Sam Krajačić je u Plavom vozu na povratku u Beograd imao blago rečeno incident pred srpskom delegacijom kojoj se prijetio likvidacijama, i njih i njihovih obitelji.

Tako je pao Aleksandar Ranković.
niels
niels

Male
Posts : 4777
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by niels Thu 1 Jul - 21:24

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
jastreb wrote:
dzango wrote:Komunjara i Brozova podguzijača koja je zajedno sa Krcunom i ostalom bratijom organizovala ubijanje Srba bez suđenja i dokazivanja bilo kakve krivice. Ubijani su domaćini, građanska inteLigencija i svi oni koji nisu bili za komunističku pošast. Protagonista ružnog dela naše istorije. Ne ponovilo se.
Evo dokaza za moj post da su Rankovića Srbi (mislim ovi antikomunistički) mrzili silno.
Hoćeš reći: četnici među Srbima. Pa naravno da su ga, i još uvijek uvijek mrze, kad je po Tiletovom naređenju ko omotnicu kurtona podrapo smrdljive, bradate ušljivce u raskiseljenim opancima  :)
Da i mrze ga sa razlogom, ali i kod nas u Hrvatskoj se Rankovića nepravedno optužuje za nekakvo antihrvatsko djelovanje iako se zna da se taj u hrvatskim poslovima uopće nije miješao.

da je mrzio Hrvatsku ne bi do kraja života živio u njoj.
Rankovic je maknut jer je 'opsluzivao' jovanku ali cak ni to nije glavni razlog jer se znalo da se titu moze dignut samo dizalicom..razlog je jer je htio jovanku iskoristit da spija tita..preko prislusnih bubica ...od tad je tito zahladio sa jovankom..nesto kasnije pokusao je i dolanc iskoristit jovanku da tita prisluskuje ali jovanka je mrzila dolanca za razliku od rankovica koji ju je mandario..opcenito jovanka nije voljela slovence jer je smatrala da kontroliraju tita i samim time kontroliraju drzavu

Sve što si napisao na ovoj temi nije točno.

Čovjek koji ne razlikuje UDBu od SDS(SDB) nema s čime pridonijeti raspravi. Jovanka je vjerovala generalima iz srpskih krajeva u Hrvatskoj, ponajviše u Lici. 

Netko je rekao da je Rankovića maknuo Dolanc, to su gluposti, Dolanc je došao 10 godina nakon micanja Rankovića. Maknuo ga je Tito, nakon višegodišnjih priprema, to je svima bilo jasno.
niels
niels

Male
Posts : 4777
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by niels Thu 1 Jul - 21:27

I Jovanka je imala 0% utjecaja na Tita, on bi prije poslušao Vjekoslava Maksa Luburića nego Jovanku.
niels
niels

Male
Posts : 4777
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by niels Thu 1 Jul - 21:29

A inače, točno jest da je postojala mala, ali moćna služba iznad KOS-a i SDS-a, ali nije još vrijeme za to.
niels
niels

Male
Posts : 4777
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by Serbinho-3 Thu 1 Jul - 22:06

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Leka Rankovic - Page 2 Empty Re: Leka Rankovic

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum