ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anketa o cijepljenju

Page 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Kakav je vaš vakcinacijski status

Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_lcap33%Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_rcap 33% 
[ 13 ]
Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_lcap0%Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_lcap10%Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_lcap3%Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_lcap3%Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_lcap51%Anketa o cijepljenju - Page 8 Vote_rcap 51% 
[ 20 ]
 
Total Votes : 39
 
 

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Ra 27/6/2021, 18:48

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:bauštela je super zimi, a ljeti je smrt, ljeti to nisam nikada radio , ljeti radiš u zatvorenom,  čak i posao skipera na gliseru je smrt(to sam radio dvije sezone i nebih više nikada) jer te ubije sunce, tek na malo većim jahtama od +36 stopa , jer imaš svoju kabinu i imaš se gdje sakriti od sunca - to je već OK, u sjeni si većinu vremena , i tu je posao super, odgovoran posao ali donekle gospodski , restorani, uvale, gradići, ljudi zavide na tom poslu, ali nakon par godina dopizdilo gledam uteć :D ..

ja kuham bolje od većine žena, barem ovih današnjih mlađih

Mora se delati baustela i ljeti, i na visokim temperaturama, i zimi, na niskim, i po buri, jugu, kisi

Ako zelis izgledati dobro nema druge, nema pauza i biranja lakseg puta.

B-)
Anketa o cijepljenju - Page 8 Znjan10

Ra

Posts : 2324
2020-06-01


veber likes this post

Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by dijagram 27/6/2021, 18:50

Ra wrote:
dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:bauštela je super zimi, a ljeti je smrt, ljeti to nisam nikada radio , ljeti radiš u zatvorenom,  čak i posao skipera na gliseru je smrt(to sam radio dvije sezone i nebih više nikada) jer te ubije sunce, tek na malo većim jahtama od +36 stopa , jer imaš svoju kabinu i imaš se gdje sakriti od sunca - to je već OK, u sjeni si većinu vremena , i tu je posao super, odgovoran posao ali donekle gospodski , restorani, uvale, gradići, ljudi zavide na tom poslu, ali nakon par godina dopizdilo gledam uteć :D ..

ja kuham bolje od većine žena, barem ovih današnjih mlađih

Mora se delati baustela i ljeti, i na visokim temperaturama, i zimi, na niskim, i po buri, jugu, kisi

Ako zelis izgledati dobro nema druge, nema pauza i biranja lakseg puta.

B-)
Anketa o cijepljenju - Page 8 Znjan10

Ne dobro na takav nacin.

Pravo dobro:)

Keramika i to.


dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Ra 27/6/2021, 18:55

dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:bauštela je super zimi, a ljeti je smrt, ljeti to nisam nikada radio , ljeti radiš u zatvorenom,  čak i posao skipera na gliseru je smrt(to sam radio dvije sezone i nebih više nikada) jer te ubije sunce, tek na malo većim jahtama od +36 stopa , jer imaš svoju kabinu i imaš se gdje sakriti od sunca - to je već OK, u sjeni si većinu vremena , i tu je posao super, odgovoran posao ali donekle gospodski , restorani, uvale, gradići, ljudi zavide na tom poslu, ali nakon par godina dopizdilo gledam uteć :D ..

ja kuham bolje od većine žena, barem ovih današnjih mlađih

Mora se delati baustela i ljeti, i na visokim temperaturama, i zimi, na niskim, i po buri, jugu, kisi

Ako zelis izgledati dobro nema druge, nema pauza i biranja lakseg puta.

B-)
Anketa o cijepljenju - Page 8 Znjan10

Ne dobro na takav nacin.

Pravo dobro:)

Keramika i to.


Mislim da tamo na keramiku gledaju malo drugačije. 
Anketa o cijepljenju - Page 8 Plocic10
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by dijagram 27/6/2021, 19:00

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:bauštela je super zimi, a ljeti je smrt, ljeti to nisam nikada radio , ljeti radiš u zatvorenom,  čak i posao skipera na gliseru je smrt(to sam radio dvije sezone i nebih više nikada) jer te ubije sunce, tek na malo većim jahtama od +36 stopa , jer imaš svoju kabinu i imaš se gdje sakriti od sunca - to je već OK, u sjeni si većinu vremena , i tu je posao super, odgovoran posao ali donekle gospodski , restorani, uvale, gradići, ljudi zavide na tom poslu, ali nakon par godina dopizdilo gledam uteć :D ..

ja kuham bolje od većine žena, barem ovih današnjih mlađih

Mora se delati baustela i ljeti, i na visokim temperaturama, i zimi, na niskim, i po buri, jugu, kisi

Ako zelis izgledati dobro nema druge, nema pauza i biranja lakseg puta.

B-)
Anketa o cijepljenju - Page 8 Znjan10

Ne dobro na takav nacin.

Pravo dobro:)

Keramika i to.


Mislim da tamo na keramiku gledaju malo drugačije. 
Anketa o cijepljenju - Page 8 Plocic10

Dobro, to su moderni muskarci, danasnjih modernih zena:)

Ja sam staromodan, yoda
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by marcellus 27/6/2021, 19:00

pločice su za kupaonu

_________________
Anketa o cijepljenju - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Ra 27/6/2021, 19:06

dijagram wrote:
Ra wrote:

Mislim da tamo na keramiku gledaju malo drugačije. 

Dobro, to su moderni muskarci, danasnjih modernih zena:)

Ja sam staromodan, yoda
Živjela tradicija. 
Urednije su pločice od tepiha.

Ali su i klizavije... lakše se noge polome :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by dijagram 27/6/2021, 19:09

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Mislim da tamo na keramiku gledaju malo drugačije. 

Dobro, to su moderni muskarci, danasnjih modernih zena:)

Ja sam staromodan, yoda
Živjela tradicija. 
Urednije su pločice od tepiha.

Ali su i klizavije... lakše se noge polome :D

Klizavo je dobro:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Ra 27/6/2021, 19:10

dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Mislim da tamo na keramiku gledaju malo drugačije. 

Dobro, to su moderni muskarci, danasnjih modernih zena:)

Ja sam staromodan, yoda
Živjela tradicija. 
Urednije su pločice od tepiha.

Ali su i klizavije... lakše se noge polome :D

Klizavo je dobro:)
Štatije iskustvo. 
Noge su ti očito brzo zarasle  :P
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Ra 27/6/2021, 19:12

Gnječ wrote:
Ra wrote:

Kao i za cjepivo i za lijekove je neophodan vremenski rok ispitivanja. 

Možda ne puštaju informaciju o ivermectinu jer ima i kontraindikacije koje nisu dovoljno istražene, a mogu izazvati smrtnost. 

Taj lijek za životinje, koji je odličan protiv grinja i nametnika, ali je zabranjeno dati ga čak i svakom psu. Događalo da prodre moždanu opnu i od tada je nužno prije davanja lijeka izvršiti genetsko testiranje. 
Ovo je informacija također od stručne osobe koja zna o čemu priča i nemam razloga ne vjerovati joj. 




taj lijek nije samo za životinje nego i za ljude i spasio je i spašava milijune života a da kod ljudi prelazi moždanu ovojnicu već bi odavno bio zabranjen za ljudsku uporabu dakle kod ljudi ne prelazi moždanu ovojnicu, međutim kod nekih pasmina pasa je poguban zato i postoji ovo:


Warning

There are some dog breeds that are genetically sensitive to the medication. Their genetic mutation allows the Ivermectin to pass through the dog's blood-brain barrier. It then enters the dog's central nervous system, which can be fatal to the animal. Before administering this to your dog, check with your veterinarian and make sure that your dog breed can safely use Ivermectin.


....

na drugi dio posta odgovorim kasnije
Zamalo preskočih post druga Gnječa. :)

Od kad je to lijek za ljude? Oduvijek ili od nedavno?
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by dijagram 27/6/2021, 19:14

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Mislim da tamo na keramiku gledaju malo drugačije. 

Dobro, to su moderni muskarci, danasnjih modernih zena:)

Ja sam staromodan, yoda
Živjela tradicija. 
Urednije su pločice od tepiha.

Ali su i klizavije... lakše se noge polome :D

Klizavo je dobro:)
Štatije iskustvo. 
Noge su ti očito brzo zarasle  :P

B-)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Ra 27/6/2021, 19:34

dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Mislim da tamo na keramiku gledaju malo drugačije. 

Dobro, to su moderni muskarci, danasnjih modernih zena:)

Ja sam staromodan, yoda
Živjela tradicija. 
Urednije su pločice od tepiha.

Ali su i klizavije... lakše se noge polome :D

Klizavo je dobro:)
Štatije iskustvo. 
Noge su ti očito brzo zarasle  :P

B-)
B-)  Pad, špaga, vakum, fuga. 
Taj vic bi Šandor sigurno dobro ispričao.  :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by dijagram 27/6/2021, 19:39

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Mislim da tamo na keramiku gledaju malo drugačije. 

Dobro, to su moderni muskarci, danasnjih modernih zena:)

Ja sam staromodan, yoda
Živjela tradicija. 
Urednije su pločice od tepiha.

Ali su i klizavije... lakše se noge polome :D

Klizavo je dobro:)
Štatije iskustvo. 
Noge su ti očito brzo zarasle  :P

B-)
B-)  Pad, špaga, vakum, fuga. 
Taj vic bi Šandor sigurno dobro ispričao.  :D

Cudne neke alegorije, tko zna o cemu se tu radi:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Slovoslagar 27/6/2021, 19:40

Ra wrote:Taj lijek za životinje, koji je odličan protiv grinja i nametnika, ali je zabranjeno dati ga čak i svakom psu. Događalo da prodre moždanu opnu i od tada je nužno prije davanja lijeka izvršiti genetsko testiranje. 
Ovo je informacija također od stručne osobe koja zna o čemu priča i nemam razloga ne vjerovati joj.
Ivermectin je lijek koji se koristi kao antiparazitik za liječenje ljudi. Ne znam odakle ti informacija da nije za ljude. Tko god ti je to rekao, nije točno rekao.
Postoje, koliko sam uspio ustanoviti, samo dvije skupine ljudi koji ga ne smiju koristiti: (1) prva su ljudi koji su alergični na sam lijek (što u biti vrijedi za bilo koji lijek), (2) druga skupina su ljudi koji imaju nekakve upalne procese na mozgu.

Ponavljam još jednom, ovo se iz nekog razloga jako slabo prima - ivermectin se pokazao učinkovitim u svim kliničkim studijama liječenja COVID-a. Nema nikakvih negativnih nuspojava. Tretman u kombinaciji s nekim vitaminima i možda još ponekim lijekom (ne znam formulu naizust što sve daju) smanjuje smrtnost i teške simptome za 85% ... dakle pojavnost teških tijekova bolesti pada na svega 15% u usporedbi s netretiranim pacijentima, što je globalna norma.

Osim kliničkih studija, evo Meksiko je fala kurcu (nisam znao do prekjučer) početkom ove godine počeo tretirati sve pacijente (dakle milijune ljudi) ivermectinom. U dva mjeseca su očistili bolnice i smrtnost se vratila na prosječnu razinu. Ne znam je li još koja zemlja išla tim putem. Vlade u Europi i Sjevernoj Americi se prave da ne znaju ništa o tome.

Dakle o čemu pričamo?!

Haha gubitak plodnosti će me zaviti u crno ponajviše.  B-)

To je nešto o čemu trebaju voditi računa mladi ili oni stariji koji nemaju potomke, a ne mi koji smo te uloge davno odradili.
Pa da, ako više ne misliš ili ne možeš imati djecu onda je logično ne sekirati se oko procjepljivanja čitavog stanovništva supstancom koja, kako se čini, vrlo lako moguće uništava reproduktivna tkiva. What could possibly go wrong?
Najbolje bi bilo da to preporučiš i svojoj djeci... pitaš ih ako misle imati djecu i ako ne misle odmah preporučiš cjepivo i kažeš da je to super.

Da cjepivo kojim slučajem uzrokuje oštećenje mišića, onda samo kažeš da nisi sportski tip i ipak se odeš cijepiti :D

Vitamin D.
izuzetno bitan vitamin, ali u mom slučaju nije bio presudan.. Imam ga u totalnom deficitu, bila sam u dodiru sa zaraženima, a nisam pokupila virus. Kako to, majkumu?
Odakle da ja znam kako to. Pa nije biokemija ljudskog organizma jednoparametarski sustav.
Kako to da većina onkoloških pacijenta preživi taj najopasniji od svih virusa u povijesti? Mnogi čak i bez većih problema.


Nije toliko bitno što je zajedničko svima koji su prošli bez većih problema, puno je bitnije što je zajedničko svima koji su ostali s teškim posljedicama ili su umrli. U tom drugom presjeku skupova treba tražiti odgovore.

Kako je Gnječ već naglasio, niska razina interferona vijesnik je da si kandidat za ozbiljne probleme s COVID-om. Njegova niska razina općenito je pokazatelj lošijeg imuiteta i sposobnosti obrane od virusa. A jedna od tvari koja osnažuje imunitet (i to jedna od ponajboljih) upravo je vitamin D. Jedna od tvari koja znanstveno dokazano pojačava učinak interferona (nevezano za COVID) upravo je vitamin D!

Jedini problem s vitaminom D je što on ne djeluje poput pilulice koju popiješ kada se razboliš pa ti odmah bude bolje.
Tretiranje bilo koje bolesti u akutnoj fazi samim vitaminom D nije nešto učinkovito (ali koriste ga u koktelima lijekova i preparata).
Podizanje preniske serumske razine obično traje nekoliko tjedana i ide to teže što je čovjek stariji.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Ra 27/6/2021, 19:48

dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Mislim da tamo na keramiku gledaju malo drugačije. 

Dobro, to su moderni muskarci, danasnjih modernih zena:)

Ja sam staromodan, yoda
Živjela tradicija. 
Urednije su pločice od tepiha.

Ali su i klizavije... lakše se noge polome :D

Klizavo je dobro:)
Štatije iskustvo. 
Noge su ti očito brzo zarasle  :P

B-)
B-)  Pad, špaga, vakum, fuga. 
Taj vic bi Šandor sigurno dobro ispričao.  :D

Cudne neke alegorije, tko zna o cemu se tu radi:)
Ne znaš taj bauštelski vic? Nemoguće. 

Fata nakon strastvenog klinča s Mujom ustane popiti čašu vode. Kako je bila pospana, prolije malo vode, posklizne se, pri padu napravi špagu i vakumski se zalijepi za pločice (dobar keramičar zlata vrijedi  B-) ). 

Počne zazivati Muju, ovaj dotrči pokuša je podići, ali ne ide. Pozove Mujo i komšiju, uhvate je ispod ruku, vuku gore, ali ne ide..
Tek će komšija Muji: Mujo, bolan, džabe nam je ovo, ajmo je odvuć na fugu, da ufati zraka i malo popusti.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by dijagram 27/6/2021, 19:51

Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

Mislim da tamo na keramiku gledaju malo drugačije. 

Dobro, to su moderni muskarci, danasnjih modernih zena:)

Ja sam staromodan, yoda
Živjela tradicija. 
Urednije su pločice od tepiha.

Ali su i klizavije... lakše se noge polome :D

Klizavo je dobro:)
Štatije iskustvo. 
Noge su ti očito brzo zarasle  :P

B-)
B-)  Pad, špaga, vakum, fuga. 
Taj vic bi Šandor sigurno dobro ispričao.  :D

Cudne neke alegorije, tko zna o cemu se tu radi:)
Ne znaš taj bauštelski vic? Nemoguće. 

Fata nakon strastvenog klinča s Mujom ustane popiti čašu vode. Kako je bila pospana, prolije malo vode, posklizne se, pri padu napravi špagu i vakumski se zalijepi za pločice (dobar keramičar zlata vrijedi  B-) ). 

Počne zazivati Muju, ovaj dotrči pokuša je podići, ali ne ide. Pozove Mujo i komšiju, uhvate je ispod ruku, vuku gore, ali ne ide..
Tek će komšija Muji: Mujo, bolan, džabe nam je ovo, ajmo je odvuć na fugu, da ufati zraka i malo popusti.

Heh, mda, cuo sam nesto slicno.
Moguce bas od sandora na forumu.
Ne znam jel bila Fata ili nasa sora:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Hartmann 27/6/2021, 19:51

Vitamin D
Last Updated: April 21, 2021

Recommendation


  • There are insufficient data to recommend either for or against the use of vitamin D for the prevention or treatment of COVID-19.

Rationale

Vitamin D is critical for bone and mineral metabolism. Because the vitamin D receptor is expressed on immune cells such as B cells, T cells, and antigen-presenting cells, and because these cells can synthesize the active vitamin D metabolite, vitamin D also has the potential to modulate innate and adaptive immune responses.1
Vitamin D deficiency (defined as a serum concentration of 25-hydroxyvitamin D ≤20 ng/mL) is common in the United States, particularly among persons of Hispanic ethnicity and Black race. These groups are also overrepresented among cases of COVID-19 in the United States.2 Vitamin D deficiency is also more common in older patients and patients with obesity and hypertension; these factors have been associated with worse outcomes in patients with COVID-19. In observational studies, low vitamin D levels have been associated with an increased risk of community-acquired pneumonia in older adults3 and children.4
Vitamin D supplements may increase the levels of T regulatory cells in healthy individuals and patients with autoimmune diseases; vitamin D supplements may also increase T regulatory cell activity.5 In a meta-analysis of randomized clinical trials, vitamin D supplementation was shown to protect against acute respiratory tract infection.6 However, in two double-blind, placebo-controlled, randomized clinical trials, administering high doses of vitamin D to critically ill patients with vitamin D deficiency (but not COVID-19) did not reduce the length of the hospital stay or the mortality rate when compared to placebo.7,8 High levels of vitamin D may cause hypercalcemia and nephrocalcinosis.9
The rationale for using vitamin D is based largely on immunomodulatory effects that could potentially protect against COVID-19 infection or decrease the severity of illness. Ongoing observational studies are evaluating the role of vitamin D in preventing and treating COVID-19. Some investigational trials on the use of vitamin D in people with COVID-19 are being planned or are already accruing participants. These trials will administer vitamin D alone or in combination with other agents to participants with and without vitamin D deficiency. The latest information on these clinical trials can be found on ClinicalTrials.gov.

Clinical Data

Randomized Clinical Trial of Vitamin D Versus Placebo in Patients With Moderate to Severe COVID-19

In a double-blind, placebo-controlled randomized trial that was conducted at two sites in Brazil, 240 hospitalized patients with moderate to severe COVID-19 received either a single dose of 200,000 international units of vitamin D3 or placebo.10 Moderate to severe COVID-19 was defined as patients with a positive result on a SARS-CoV-2 polymerase chain reaction test (or compatible computed tomography scan findings) and a respiratory rate >24 breaths/min, oxygen saturation <93% on room air, or risk factors for complications. The primary outcome in this study was the length of the hospital stay.
The median length of stay was not significantly different between the vitamin D3 arm (7.0 days [IQR 4.0–10.0 days]) and the placebo arm (7.0 days [IQR 5.0–13.0 days]; P = 0.59, log-rank test). No significant differences were observed between the arms in the percentages of patients who were admitted to the intensive care unit, who required mechanical ventilation, or who died during hospitalization.
It should be noted that this study had a small sample size and enrolled participants with a variety of comorbidities and concomitant medications. The time between symptom onset and randomization was relatively long, with patients randomized at a mean of 10.3 days after symptom onset. In this study, a single, high dose of vitamin D3 did not significantly reduce the length of stay for hospitalized patients with COVID-19.

https://www.covid19treatmentguidelines.nih.gov/therapies/supplements/vitamin-d/

_________________
Anketa o cijepljenju - Page 8 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Hartmann 27/6/2021, 19:55

Opcenito gledajuci,niti jedan vitamin ili mineral ili nesto trece,zasebno gledano,ne pomazu u fajtu sa Covid-om,nego u kombinacijama,gdje ucinkovito "bostaju" imunitet kao takav,kao i dizanje samog nivoa snage i energije u tijelu.Kakav "koktel" ce netko primjeniti,ovisi o samom znanju i poznavanju problematike.

_________________
Anketa o cijepljenju - Page 8 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Guest 27/6/2021, 20:11

Ra wrote:
Gnječ wrote:
Ra wrote:

Kao i za cjepivo i za lijekove je neophodan vremenski rok ispitivanja. 

Možda ne puštaju informaciju o ivermectinu jer ima i kontraindikacije koje nisu dovoljno istražene, a mogu izazvati smrtnost. 

Taj lijek za životinje, koji je odličan protiv grinja i nametnika, ali je zabranjeno dati ga čak i svakom psu. Događalo da prodre moždanu opnu i od tada je nužno prije davanja lijeka izvršiti genetsko testiranje. 
Ovo je informacija također od stručne osobe koja zna o čemu priča i nemam razloga ne vjerovati joj. 




taj lijek nije samo za životinje nego i za ljude i spasio je i spašava milijune života a da kod ljudi prelazi moždanu ovojnicu već bi odavno bio zabranjen za ljudsku uporabu dakle kod ljudi ne prelazi moždanu ovojnicu, međutim kod nekih pasmina pasa je poguban zato i postoji ovo:


Warning

There are some dog breeds that are genetically sensitive to the medication. Their genetic mutation allows the Ivermectin to pass through the dog's blood-brain barrier. It then enters the dog's central nervous system, which can be fatal to the animal. Before administering this to your dog, check with your veterinarian and make sure that your dog breed can safely use Ivermectin.


....

na drugi dio posta odgovorim kasnije
Zamalo preskočih post druga Gnječa. :)

Od kad je to lijek za ljude? Oduvijek ili od nedavno?

ivermectin je lijek namijenjen za ljude oduvijek tj. od 1981. kad je pušten u prodaju. istovremeno ili kasnije upotrebljava se i za tretiranje parazita na životinjama.

kod ljudi je nezamjenjiv lijek za cijeli niz parazitskih bolesti: head lice, scabies, river blindness (onchocerciasis), strongyloidiasis, trichuriasis, ascariasis, lymphatic filariasis and tako dalje.

kod nekih pasmina psa izaziva teška ireverzibilna oštećenja jer na te pasmine djeluje kao toksin.

Adverse effects

Serious adverse events following ivermectin treatment are more common in people with very high burdens of larval Loa loa worms in their blood.[42] Those who have over 30,000 microfilaria per milliliter of blood risk inflammation and capillary blockage due to the rapid death of the microfilaria following ivermectin treatment.[42]

The main concern is neurotoxicity, which in most mammalian species may manifest as central nervous system depression, and consequent ataxia, as might be expected from potentiation of inhibitory GABA-ergic synapses.

Since drugs that inhibit the enzyme CYP3A4 often also inhibit P-glycoprotein transport, the risk of increased absorption past the blood-brain barrier exists when ivermectin is administered along with other CYP3A4 inhibitors. These drugs include statins, HIV protease inhibitors, many calcium channel blockers, lidocaine, the benzodiazepines, and glucocorticoids such as dexamethasone.[43]

During the course of a typical treatment, ivermectin can cause minor aminotransferase elevations and, rarely, mild clinically apparent liver disease.[44]

For dogs, the insecticide spinosad may have the effect of increasing the toxicity of ivermectin.

Dogs with defects in the P-glycoprotein gene (MDR1), often collie-like herding dogs, can be severely poisoned by ivermectin. The mnemonic "white feet, don't treat" refers to Scotch collies that are vulnerable to ivermectin.[121] Some other dog breeds (especially the Rough Collie, the Smooth Collie, the Shetland Sheepdog, and the Australian Shepherd), also have a high incidence of mutation within the MDR1 gene (coding for P-glycoprotein) and are sensitive to the toxic effects of ivermectin.[122][123] Clinical evidence suggests kittens are susceptible to ivermectin toxicity.[124] A 0.01% ivermectin topical preparation for treating ear mites in cats is available.[125]

Ivermectin is sometimes used as an acaricide in reptiles, both by injection and as a diluted spray. While this works well in some cases, care must be taken, as several species of reptiles are very sensitive to ivermectin. Use in turtles is particularly contraindicated.
uglavnom sve ti piše na netu neznam koji kurac mene mučiš s tim pitanjima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Slovoslagar 27/6/2021, 20:22

marcellus wrote:Dakle, današnja medicina nema lijeka za viruse, i zato se razvija cjepivo, a ne lijek.
Zbog čega se odbijalo učinkovito liječiti ljude od COVID-a u fazi kada još nije bilo cjepiva?

Dakle znalo se za tretman koji smanjuje smrtnost za 85% i oni rekli evo nećemo mi tako mi čekamo iduću godinu da dođu cjepiva.
To tebi ima smisla? Da je cjepivo koje će jednog dana doći najbolje i najsigurnije na svijetu (a ova to nisu), zašto se dok nije bilo cjepiva nije išlo spašavati ljudske živote tretmanom za koji se znalo da spašava živote.

Ali i inače je cijepljenje bolja ideja od liječenja, uvijek i kod svake bolesti. Jer kad jednom trebaš liječenje, već imaš ozbiljan problem, i vjerojatno si zarazio još deset ljudi dok nisi skužio da si bolestan (problem covida je ekstremno dug period inkubacije).

A liječenje nikad nije sto posto učinkovito, uvijek će netko umrijeti ili imati ogromnih problema dok preboli
Bolja je ideja kada imaš na raspolaganju cjepivo koje je zdravstveno sigurno. To u ovoj priči svakako nije slučaj.
Broj nenadanih smrti i raznih teških komplikacija za sve dobne skupine, uključujući i vrlo mlade ljude, je bez presedana u povijesti. BEZ PRESEDANA. Mislim, možete vi koliko želite žmiriti na te činjenice ali je tako. 

Sigurna i provjerena "stara" cjepiva (za bolesti puno gore od COVID-a) izazivaju smrtne ishode i/ili teške komplikacije u omjeru jedan naprema parsto tisuća.
Cjepiva koja su u prošlosti izazivala teške posljedice s puno manjom incidencijom od ovoga za COVID su bivala promptno povlačena iz upotrebe.

Mi sada imamo samo u zemljama EU (dakle ne cijela Europa) debelo preko 1.5 milijuna ljudi s teškim posljedicama od cjepiva, a nije procijepljeno ni čitavo stanovništno (niti će biti!). Dakle to je brojka koja je službena i koja predstavlja donju granicu stvarnog trenutnog broja. S protokom vremena vidjet ćemo što će se još manifestirati i kakve će sve tegobe ljudi imati.

I ne znam odakle ti priča o eksremno dugom periodu inkubacije. Prosječni period inkubacije je 5-7 dana. U rijetkom slučajevima 2-3 dana, u rijetkim slučajevima 10+ dana.


A liječenje nikad nije sto posto učinkovito, uvijek će netko umrijeti ili imati ogromnih problema dok preboli
Nije ni cijepljenje nikada sto posto učinkovito.
Ali očekujemo da barem bude relativno neškodljivo za npr. 99.999 od 100.000 cijepljenih.
A ovo cjepivo koje se sada gura nije neškodljivo. Na svakih nekoliko stotina ljudi već sada imamo po jednog koji ili umre ili ima jako teške posljedice. I to velikim dijelom govorimo o ljudima kojima ne bi bilo apsolutno ništa da su kojim slučajem dobili koronu.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Slovoslagar 27/6/2021, 20:24

Hartmann wrote:Opcenito gledajuci,niti jedan vitamin ili mineral ili nesto trece,zasebno gledano,ne pomazu u fajtu sa Covid-om,nego u kombinacijama,gdje ucinkovito "bostaju" imunitet kao takav,kao i dizanje samog nivoa snage i energije u tijelu.Kakav "koktel" ce netko primjeniti,ovisi o samom znanju i poznavanju problematike.
Točno, to sam i rekao gore.
Odnosno ne pomažu (ili pomažu vrlo malo) u akutnoj fazi bolesti.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Šandor Winnetou 27/6/2021, 20:37

dijagram wrote:
Ra wrote:
dijagram wrote:
Ra wrote:

B-)  Pad, špaga, vakum, fuga. 
Taj vic bi Šandor sigurno dobro ispričao.  :D

Cudne neke alegorije, tko zna o cemu se tu radi:)
Ne znaš taj bauštelski vic? Nemoguće. 

Fata nakon strastvenog klinča s Mujom ustane popiti čašu vode. Kako je bila pospana, prolije malo vode, posklizne se, pri padu napravi špagu i vakumski se zalijepi za pločice (dobar keramičar zlata vrijedi  B-) ). 

Počne zazivati Muju, ovaj dotrči pokuša je podići, ali ne ide. Pozove Mujo i komšiju, uhvate je ispod ruku, vuku gore, ali ne ide..
Tek će komšija Muji: Mujo, bolan, džabe nam je ovo, ajmo je odvuć na fugu, da ufati zraka i malo popusti.

Heh, mda, cuo sam nesto slicno.
Moguce bas od sandora na forumu.
Ne znam jel bila Fata ili nasa sora:)
Ulazi mladić u kupe i vidi mladu zgodnu ženu koja čita nekakavu enciklopediju. Nakon nekog vremena počnu komunicirati i mladić pita što čita? kaže ona neke zanimljivosti, naprimjer piše ovdje da indijanci imaju najdužeg a mađari najdebljeg. 
Kaže mladić: Dozvolite da se predstavim, ja sam Šandor Winnetou!
:wine

_________________
Anketa o cijepljenju - Page 8 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Anketa o cijepljenju - Page 8 Empty Re: Anketa o cijepljenju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum