ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Senf djeli otkaze ali sitnozubima

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Go down

Senf djeli otkaze ali sitnozubima - Page 13 Empty Re: Senf djeli otkaze ali sitnozubima

Post by prckov 20/6/2021, 14:55

niels wrote:Prckov, vrtimo se u krug već danima.

Ono što je najbitnije, a i Sovak ti pokušava objasniti, ako se ne varam: korisnih budala uvijek ima, svugdje. Međutim, netko to divljanje potiče, financira i povlađuje mu. Ljudi koji kontroliraju društvo i ljudi koji “preuređuju” društvo i nasrću na njegove elementarne vrijednosti su iz iste kabale.

Što su njihovi planovi za dalje, kako se tome suprotstaviti itd. je puno važnije od debatiranja koji su im korijeni.

Jer oni i nisu bitni, u osnovi zajednički su interesi - kao i kod svake urote.

Eto, toliko od mene, nadam se da se nećeš ljutiti, ali s ovim se odjavljujem s ove teme. Čitati ću i dalje ako bude zanimljivih upisa za temu, javiti ću se.

Ali podvlačim, kopamo po korijenima, a imamo strahotu pred vratima svugdje na Zapadu, filozofski dijalog tu neće pomoći, to nisu ljudi dijaloga.

vazno je utoliko sto smjestajuci nastanak woke ideologije u liberalizam dovodi do nerazumjevanja prave prirode tog pokreta. Ako ne razumijes to onda se ne znas ni postavit niti razumjet njegovu prirodu. Zato beskrajno raspravljamo oko tako proste stvari da wokizam nema veze sa liberalizmom (klasicini i jeste jedini, sve ostalo je leftardluk) i da mu korjeni zaista jesu u neomarksizmu, a neomarksizmu su korjeni u marksizmu. Zato mi nemoj govorit kako ovo nema nikakve veze sa marksizmom, i da svi neomarksisti frankfurtske skole u stvari nisu razumjeli marksa. To su oni ljudi koji su pisali doktorate o marksizmu na tom svom institutu. I onda nema problema, necemo se zavlacit i bezveznu raspravu u vezi necega, za mene tako ocitog. Na kraju krajeva ocitog i za citav akademski svijet koji i jeste nazvao neomarksiste takvim imenom. I necemo se zavlacit u tu raspravu.


Mene prvenstveno i zanima sami fenomen wokizma, a ne nekakvo ubjedivanje oko osnovnih stvari

prckov

Posts : 34033
2014-04-19


Back to top Go down

Senf djeli otkaze ali sitnozubima - Page 13 Empty Re: Senf djeli otkaze ali sitnozubima

Post by niels 20/6/2021, 16:19

Dakle, napisao sam da se ne slažemo, a vidim i da se ne razumijemo.

Podvući ću samo par glavnih stvari:
1) nisam rekao da wokizam proizlazi iz liberalizma, već iz antivijetnamskih prosvjeda/1968 u Europi, što su uredno spomenuli i linkovi koje ti spominješ;
2) istina je da neki ideolozi imaju korijene u proučavanju marksizma, ali to ne znači da su marksizam shvatili. Ne možeš odbaciti ili modificirati osnovnu postavku marksizma i reći ponosno da si neomarksist (vraćam se na vuka koji je odlučio evoluirati u makrobiotičar)
3) puno je veći problem od wokista i njihovog ludovanja po školama, vlasti koje ne da im to toleriraju, nego ih potiču i financiraju. Te vlasti treba suočiti političkim sredstvima a ne debatirati s wokistima koliko je čvrsta njihova poveznica s Marxom.

Završno, možda oni mogu prodavati da su marksisti u Frankfurtu, Australiji, SAD-u pa i yodi. Nama koji smo odrasli u socijalizmu, i školska nam je obveza bila upoznati se s klasicima marksizma-lenjinizma oni to ne mogu prodavati, možemo im se samo slatko nasmijati.

Filozofski i logički, nije svatko kapacitiran biti marksist, niti shvatiti marksizam-lenjinizam, niti se baviti tim kanonima bez da se izvlače krive konzekvence koje vlastiti ego odvodi.

Eto, toliko od mene, rastajemo se slažući se da se ne slažemo. A Bože moj...sve zlo s tim.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Senf djeli otkaze ali sitnozubima - Page 13 Empty Re: Senf djeli otkaze ali sitnozubima

Post by prckov 21/6/2021, 10:54

niels wrote:Dakle, napisao sam da se ne slažemo, a vidim i da se ne razumijemo.

Podvući ću samo par glavnih stvari:
1) nisam rekao da wokizam proizlazi iz liberalizma, već iz antivijetnamskih prosvjeda/1968 u Europi, što su uredno spomenuli i linkovi koje ti spominješ;
2) istina je da neki ideolozi imaju korijene u proučavanju marksizma, ali to ne znači da su marksizam shvatili. Ne možeš odbaciti ili modificirati osnovnu postavku marksizma i reći ponosno da si neomarksist (vraćam se na vuka koji je odlučio evoluirati u makrobiotičar)
3) puno je veći problem od wokista i njihovog ludovanja po školama, vlasti koje ne da im to toleriraju, nego ih potiču i financiraju. Te vlasti treba suočiti političkim sredstvima a ne debatirati s wokistima koliko je čvrsta njihova poveznica s Marxom.

Završno, možda oni mogu prodavati da su marksisti u Frankfurtu, Australiji, SAD-u pa i yodi. Nama koji smo odrasli u socijalizmu, i školska nam je obveza bila upoznati se s klasicima marksizma-lenjinizma oni to ne mogu prodavati, možemo im se samo slatko nasmijati.

Filozofski i logički, nije svatko kapacitiran biti marksist, niti shvatiti marksizam-lenjinizam, niti se baviti tim kanonima bez da se izvlače krive konzekvence koje vlastiti ego odvodi.



Eto, toliko od mene, rastajemo se slažući se da se ne slažemo. A Bože moj...sve zlo s tim.

ne potice od antivijetnamskih prosvjeda, to moze bit samo katalizator a nikako uzrok ideologiji
reko si da su rodne studije u stvari liberalizam negdje na pocetku a te rodne/zenske.gender/ studije (tj feminizam) je kicma nosilac citave ideologije wokizma
- ne prodaju izvorni marksizam nego modificirani, ilitiga mutirani (sto je fakt)

takode ja se slazem da wokizam nije marksizam, nisam to nikad niti tvrdio

tako da sam s ovim zavrsio
prckov
prckov

Posts : 34033
2014-04-19


Back to top Go down

Senf djeli otkaze ali sitnozubima - Page 13 Empty Re: Senf djeli otkaze ali sitnozubima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum