ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 21 Oct - 9:23

Kada te danas priupitaju zašto si tako sretan, reci im da je to radi Isusa, da s njime započinješ i završavaš dan. Da je on rame za tvoju umornu glavu i melem za svaku tvoju povredu. Ne možeš kroz život proći a da ne osjetiš umor, obeshrabrenje, razočaranost, sumnju, osamljenost ali to ne znači da se svemu tome trebaš predati, bolje je rješenje da sve to predaš Isusu i kreneš u novi dan neopterećen problemima koje si imao jučer.

Zato svako jutro stani pred Isusa i reci mu da i onda kada te svi napuste ostane na tvojoj strani, da ti dade snage da se u novim usponima ne uzoholiš, a u novim padovima ne odustaneš od svega već da i dalje nastaviš u njegovoj prisutnosti. Samo tako ćeš razumjeti mozaik svih onih različitih događanja svoga života, bilo dobrih, bilo loših, kao različite etape puta kojim te on vodi prema konačnom susretu sa sobom u Nebu.

Mario Žuvela

Asylum - Page 39 Fb_i1605

metilda

Posts : 4512
2021-02-20


Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 21 Oct - 11:39

Asylum - Page 39 Nikola10


Konačno je otkrivena Teslina velika tajna, tzv. “Teslino tajno oružje”, za kojim narodi Balkana, ili bar oni koji Teslu smatraju svojim, tragaju već više od pola stoljeća!


Nakon mnogo godina traganja i proučavanja spisa Nikole Tesle, otkriveno je dugo traženo Teslino tajno oružje. Vođa istraživačkog tima, koji je želio ostati anoniman, rekao je sljedeće:

“Vrlo smo uzbuđeni što smo u prilici svim građanima otkriti ovu tajnu, čije smo postojanje naslućivali i do koje smo pokušavali doći čitav niz godina. Ukoliko bude iskorišteno, ovo tajno Teslino oružje omogućit će narodima Balkana da postanu ozbiljniji faktor na svjetskoj sceni” – rekao je ovaj izvor, a zatim otkrio o kakvoj tajni je riječ.

“Teslino tajno oružje zove se RAD”, rekao je naš sugovornik. “Ovo nevjerojatno oružje, do sada nepoznato, omogućilo je Nikoli Tesli da otkrije naizmjenični transformator, bežičnu komunikaciju, obrtno magnetno polje, radio prijenos i još neke od najvažnijih pronalazaka u povijesti. Tesla je ovo tajno oružje skraćeno zvano RAD koristio ponekad i po 20 sati dnevno.”

Rad je jedna prilično nedokučiva vrsta aktivnosti, tako da će ljudima na našim prostorima biti potrebno dosta vremena da ovo Teslino tajno oružje primjene u praksi.


Naši narodi su navikli na svakodnevne aktivnosti koje su dijametralno suprotne RADU: ispijanje kava, puš-pauze, spletkarenje i očijukanje sa kolegama, telefoniranje, prepucavanje na internet forumima, “blejanje” u kafićima, gledanje i glasanje za “Zvijezde granda”, “Farmu” i “Velikog brata”, Facebook, pijanke i žurke do zore, rasprave o politici, dogovaranje ‘dealova’, praćenje sportskih rezultata, slavljenje Novih godina i svakojakih drugih svetkovina, praćenje javnog i privatnog života poznatih osoba, kao i mnoge druge slične aktivnosti.

Nasuprot tome, RAD se odvija na slijedeći način: sjednete i usredotočite se na zadatak, uklonite sve što vas može uznemiravati i predano rješavate probleme, ne razmišljajući ni o čemu osim o zadatku koji je pred vama. Ovo oružje, ukoliko se primjeni, može narodima naših prostora donijeti neslućene promjene na bolje o kojima uglavnom samo maštaju.

Analitičari, međutim, navode da će biti vrlo teško naučiti kako se rukuje ovim tajnim oružjem, s obzirom na to da je glavna misao koja se tijekom cijelog dana mota po glavi prosječnog našeg građanina slijedeća: “Gdje mogu naći nekog da učini ovo umjesto mene, a ja da se ugradim u njegov honorar i da se nazovem menadžerom?”

Možemo se samo nadati da će, usprkos svemu, uspješno biti iskorišten potencijal ovog – konačno otkrivenog – Teslinog oružja.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

mativka likes this post

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 21 Oct - 22:47

Vjera je najjače od svih zemaljskih oružja. Nepobjedivo. I zato naš narod, malen među ostalima, velikima, još živi i visoko drži svoj stijeg. Neka dršću svi silnici, krunjeni i nekrunjeni, jer nad njima lebdi pravda - a u nama živi vječna snaga - naša vjera.

Zagorka

Asylum - Page 39 Kri_na10

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by mativka Fri 22 Oct - 9:13

Dobar dan, moja ti..
Kako si mi danas?
Ja ti nisam baš najbolje. Uhvatila me grda glavobolja, kašobolja, grlobolja..imala sam noćas zastrašujuću temperaturu 37,1. Moram ti proznati prijo, sve me neki strah dohvatio s pitanjem: jel korona i mene dohvatila?!
Rekla ti ja susjedi Kati već kad ide u grad pa nek mi kupi onaj test u ljekarni. Vidit ćemo moja ti, jesam li i ja fasovala. Javit ću ti svakako..
Nego, idem naraniti živinu. Znaš kako je, ako neću ja neće nitko. Bože ti sačuvaj... :)

Al' idem ja po vic koji se odnosi na rad 😀:

"Tata mi je uvijek govorio: Uči sine da ne bi morao raditi.
I ja sam učio.
I sad ne radim." 🙃

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 22 Oct - 9:37

O Mate, valjda nije korona, ali ne bi me čudilo, svuda je oko nas. Ja joj još izmičem, Bogu hvala, a većina mojih je imala. Naravno, cijepiti se neću, iz moralnih razloga a i zaključila sam da je veći rizik od cjepiva nego od bolesti.

Što se rada tiče, evo već dva dana nas kišica ometa u berbi maslina. Taman se uputimo, ona porosi. Evo i ja jedan vic o radu:



:^0

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 22 Oct - 9:55

Crkva već jedanaesti put slavi blagdan velikoga pape Ivana Pavla II., kako je to odredio papa Benedikt XVI. na misi Wojtyline beatifikacije 1. svibnja 2011. Spomen je to na dan ustoličenja za rimskoga biskupa ovoga Poljaka koji je, kako je sam rekao na dan izbora, "došao iz jedne daleke zemlje". U Hrvatskoj je sada sveti Ivan Pavao II. ostavio neizbrisiv trag.

https://hkm.hr/vijesti/domovina/sveti-papa-ivan-pavao-ii-silno-je-ljubio-hrvatsku/

Asylum - Page 39 Fb_i1609

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 22 Oct - 10:24

Pitao jednom učenik učitelja:

“Tako si mudar, uvijek dobro raspoložen, nikada se ne ljutiš. Pomozi mi da i ja postanem takav.”

Učitelj je pristao i zamolio učenika da donese krumpir i jednu vreću.

“Kada se na nekoga naljutiš i uvrijediš se”, reče učitelj, “uzmi jedan krumpir pa na njemu napiši ime čovjeka s kojim si se posvađao, a onda stavi krumpir u vreću.”

“I to je sve?”, upita učenik iznenađeno.

“Ne”, odgovori učitelj, “potrebno je da uvijek sa sobom nosiš tu vreću i svaki put kada se osjetiš uvrijeđeno stavi u nju krumpir.”

Učenik je pristao. Prošlo je neko vrijeme. Vreća se punila krumpirima i postala poprilično teška. Bilo je vrlo nezgodno stalno ju nositi sa sobom. Uz to, krumpiri su se počeli kvariti. Neki su istrulili i širili neprijatan miris.

Učenik je došao kod učitelja i rekao:

“Nemoguće je ovo nositi sa sobom. Vreća je preteška, a krumpir se pokvario.”

Učitelj je odgovorio:

“To isto se događa i u tvojoj duši. Kada se na nekoga naljutiš, uvrijediš, u tvojoj duši se stvara težak teret iako ga odmah ne primjećuješ. Zatim teret postaje sve veći. Postupci se pretvaraju u navike, a navike u karakter koji rađa poroke koji zaudaraju. I lako bi zaboravili na taj teret da ne postane suviše težak da ga stalno nosimo sa sobom. Dao sam ti mogućnost da sa strane promatraš cijeli taj proces. Svaki put kada se odlučiš posvađati, uvrijediti ili nekome nanijeti uvredu razmisli je li ti taj teret potreban.”

Asylum - Page 39 Fb_i1610

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 22 Oct - 12:49

O, kako često i u kolikim situacijama ljudi trebaju da im se ponovi ovaj poziv!


Ustani, ti koji si se razočarao!
Ustani, ti koji si izgubio nadu!
Ustani, ti koji si se naviknuo na jednoličnost i više ne vjeruješ da se može izgraditi nešto novo!
Ustani, ti koji si se naviknuo na Božje darove!
Ustani, ti koji se više ne znaš diviti!
Ustani, ti koji si izgubio pouzdanje da bi Bogu govorio “Oče”!
Ustani i vrati se u puninu divljenja Božjoj dobroti!
Ustani, ti koji trpiš!
Ustani, ti koji misliš da ti je život toliko uskratio!
Ustani, kada se osjećaš isključen, napušten, na rubu!
Ustani, jer KRIST je TEBI objavio svoju Ljubav i čuva te za iznenađujuću mogućnost tvoga ostvarenja!
USTANI !!!

Sv. Ivan Pavao II

Asylum - Page 39 Fb_i1611

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 22 Oct - 12:49

Mate, je li korona? 🤔

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 22 Oct - 19:23

Pogledajte ovu fotografiju i uvjerite se kako je lako manipulirati nama ljudima.
Vaša prva asocijacija kad vidite ovu sliku? Ne morate pisati...
Ova fotografija poznata je kao "poljubac života", a snimio ju je 1967. Rocco Morabito. Prikazuje čovjeka koji svoga kolegu reanimira metodom usta na usta koji je doživio strujni udar uslijed kojega mu ke stalo srce! Čovjek je, zahvaljujući „poljupcu života“ preživio nesreću. Svoj život duguje prijatelju koji mu je do dolaska Hitne pomoći pružio prvu pomoć.
Ne donosimo sudove prenaglo.
Ne mora sve biti onako kako se čini.
Ne mora sve što ti drugi govore biti istina.

Asylum - Page 39 Fb_i1612



_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 22 Oct - 20:52

Svaki put kad vas netko povrijedi, pitajte ga je li mu sada lakše. Je li se osjeća bolje zbog toga što vam je učinio? Je li mu sada život ima više smisla? Svaki put kad vas netko povrijedi, pogledajte ga u oči, a onda se okrenite i otiđite. Ima taj neki čudni gen u čovjeku ili nešto drugo da kad je nezadovoljan svojim životom ima potrebu upropastiti i tuđi. A jednako tako ima nešto u sretnom čovjeku koji svoju sreću želi proširiti na druge.

Svaki put kad vas netko povrijedi znajte da se radi o umornoj osobi, osobi koja je umorna od života, koja više nije sigurna u sebe i koja ne zna koja je njena prava svrha. Vas će vaša rana boljeti neko vrijeme, a onda će se ta bol početi smanjivati. Ali ono što se događa u toj osobi neće proći samo od sebe ako nešto ne odluči napraviti. Ostaviti se tuđega života i pogledati u svoj. Prestati brinuti tuđe brige i pogledati u svoje. Ostaviti se drugoga i pozabaviti se sobom.

- Mario Žuvela

Asylum - Page 39 Fb_i1615

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 23 Oct - 6:26

Najljepša jutra. Nije se ništa savršeno posložio. Jednostavno, smanjio si količinu brige oko nebitnih stvari. Ne razmišljaš više o tome tko je nekoć bio tu, a tko bi tek mogao doći. Gledaš samo tko je ostao. Nemaš neku veliku namjeru mijenjati svijet oko sebe, samo popiti kavu u miru. I zaputiti se svojim putem. Bez puno gledanja tko je što napravio, što je tko rekao, tko je što dobio. Jer na kraju opet sve dođe na svoje.

Lijepa su jutra kad naučiš od života ne tražiti puno. Manje očaranja – manje razočarenja. Svi smo mi pomalo isti; okrenemo kad nije po našem, dignemo nos, tjeramo svoj inat. Govorimo o svom putu a idemo tuđim. Jer nismo naučili biti svoji. Nismo dovoljno suza oplakali. Lijepo je kad mirišeš jutro po bojama nade. A sve poraze zapakiraš u jedan paket i vratiš u prošlost. Kamo pripadaju. A ti živiš ovaj dan kao ti je sve što imaš. Jer on to doista jest.

- Mario Žuvela

Asylum - Page 39 Fb_i1618

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 23 Oct - 8:22

Hello World ! I'm 15 minutes old🙂😍

Asylum - Page 39 Fb_i1619

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 23 Oct - 8:56


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by mativka Sat 23 Oct - 9:35

metilda wrote:Mate, je li korona? 🤔
Ma nije..Test mi pokazao negativno, a ja sam priželjkivala pozitivan rezultat. Malkoc sam razočarana jer sam imala sve simptome..doduše, danas mi je puuno bolje (još malo glava, hunjavica i lagani kašalj)
Kako volim skupljati razne papire i potvrde, mislila sam doći i do covid potvrde na prirodan način, al' me neće...

Majstor mi radi, pa malo tipkam, malo pričam s njim :)




_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 23 Oct - 10:41

Ma što ti je, bolje da nije korona. Al vic uvijek može. 😀


Smak svijeta

Pozva Bog Putina, Trumpa i Vučića da im kaže da mu je dozlogrdilo što rade. Poslao je koronavirus na Zemlju i bit će smak svijeta za 7 dana. Vratio se Putin u Rusiju i obratio se svom narodu:

“Imam dvije loše vijesti: prva je da Bog postoji, a druga da će zbog korone biti smak svijeta za 7 dana”.

Dođe Trump u Ameriku pa se obrati svim Amerikancima:

“Imam jedu dobru vijest i jednu lošu: dobra je da Bog postoji, a loša da će zbog korone biti smak svijeta za sedam dana”.

Vrati se i Adem Vuchiqi u Srbiju, sastavi prste i obrati se svom narodu:

“Imam dve dobre vesti: prva je da Bog odista postoji, a druga da sam ja uspeo da izdejstvujem kod njega da nam zbog korone odloži smak sveta za sedam dana”.


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 23 Oct - 10:47

Policijski sat

Uveden je policijski sat u BiH zbog koronavirusa. Stigla naredba Vlade da tko god se zatekne na ulici navečer poslije 20 sati mogu pucati u njega. Mujo i Haso, policajci patroliraju ulicama Sarajeva.

Vidi Mujo čovjeka s druge strane ulice kako ide ubrzanim korakom. Izvadi pušku i ubije ga.


- Pa što ga bolan ubi, nije još počeo policijski sat. Ima još 10 minuta do 20 sati, poviče Haso.

- Bolan jarane, znam ja gdje on stanuje. Nema šanse da bi stigo kući za 10 minuta, na to će Mujo

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 23 Oct - 11:58

Aaaa, Mate kuha ručak za majstora. :rasta

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 23 Oct - 21:24

Asylum - Page 39 Fb_i1622

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 23 Oct - 23:01

@violator pročitala sam tvoj komentar na vip-u. :) Dug je dan iza mene, umorna sam za odgovor. Drago mi je zbog dobronamjernosti koju sam osjetila. :) Pozdrav! :)

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sun 24 Oct - 8:09

Asylum - Page 39 Fb_i1623

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4512
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 39 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum