ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nevera

Page 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by niels 2/6/2021, 12:41

Nevjerojatno koliko su te performanse automobila napredovale.

Ne mislim tu na zvijeri poput Nevere ili Koenigssegove Regere - nešto što je prije bilo u filmovima danas se uzima zdravo za gotovo, poput satelitske navigacije, autonomije, integracije s mobitelom…

niels

Posts : 4763
2021-04-26


Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by Guest 2/6/2021, 12:45

niels wrote:Nevjerojatno koliko su te performanse automobila napredovale.

Ne mislim tu na zvijeri poput Nevere ili Koenigssegove Regere - nešto što je prije bilo u filmovima danas se uzima zdravo za gotovo, poput satelitske navigacije, autonomije, integracije s mobitelom…

i? da li su te performanse bitne kada je brzina ograničena na 110km/h ???
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by marcellus 2/6/2021, 12:48

niels wrote:Nevjerojatno koliko su te performanse automobila napredovale.

Ne mislim tu na zvijeri poput Nevere ili Koenigssegove Regere - nešto što je prije bilo u filmovima danas se uzima zdravo za gotovo, poput satelitske navigacije, autonomije, integracije s mobitelom…

a ograničenja brzine nikad stroža i bolje kontrolirana

_________________
Nevera - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by marcellus 2/6/2021, 12:49

nagodinu će auti imat, novi, automatsko ograničenje brzine - nećeš moć vozit brže od ograničenja (sustav će se dati isključiti - za sad, ali samo za sad)

_________________
Nevera - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by marcellus 2/6/2021, 12:49

Hitler bi bio zadovoljan da vidi u što se svijet pretvorio

_________________
Nevera - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by niels 2/6/2021, 12:55

marcellus wrote:Nevera - Page 2 Rimac_10

Zastavi neke odluke nisu trebale, ali je proizvodila serijske cestovne automobile. Da, netko mora i to raditi.

Ali, i tu je razlika u odnosu na Rimca, Zastava je bila industrija (još uvijek jest) koja je zapošljavala tisuće domaćih inžinjera, radnika i mehaničara. Bila su to drukčija vremena autogiganata, bilo je nemoguće probijati se na svjetsko, pa još i američko tržište. 

Trebali su se zadovoljiti sa platformom jednostavnog, pouzdanog i jeftinog automobila, koji može podnijeti puno zlostavljanja, i koji može kupiti svaki student, makar rabljenog, nakon jednog ljeta fizičkog rada.

Rimac je vječni startup, koji pokazuje koncepte s nenormalnim performansama, ali vuče novce kao dobavljač od drugih autoindustrija, EU fondova, države…nisam vidio njegovo financijsko izvješće, ali gradi kampus i privremeno i trajno sjedište istovremeno.

Ne sumnjam u njegovu pamet, bojim se da je prepametan za svoje dobro. Ne bi bio prvi takav u autoindustriji.
niels
niels

Male
Posts : 4763
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by niels 2/6/2021, 12:58

Gnječ wrote:
niels wrote:Nevjerojatno koliko su te performanse automobila napredovale.

Ne mislim tu na zvijeri poput Nevere ili Koenigssegove Regere - nešto što je prije bilo u filmovima danas se uzima zdravo za gotovo, poput satelitske navigacije, autonomije, integracije s mobitelom…

i? da li su te performanse bitne kada je brzina ograničena na 110km/h ???

Gnječ, nije to automobil za cestu i promet. U prometu često ni ne ideš 110, ideš koliko ide automobil ispred tebe.

Zapravo, nisam sasvim siguran niti da je to automobil.

To je koncept, platforma za razvoj tehnologija.
niels
niels

Male
Posts : 4763
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by niels 2/6/2021, 13:03

marcellus wrote:nagodinu će auti imat, novi, automatsko ograničenje brzine - nećeš moć vozit brže od ograničenja (sustav će se dati isključiti - za sad, ali samo za sad)

Nekad sam znao potegnuti, ali nikada nisam radio gluposti na cesti.

Danas često hodam, sve manje vozim, ali to je stvar godina.

Imao sam sreće što se toga tiče, od 1960-ih do 1990-ih je bilo zbilja odličnih automobila, a ograničenja na cesti su bila nepostojeća. Pojas sam stavljal noni i mami ak bi ih negde otpeljal. A i onda sam folirao da vozim maksimalno 60 km/h. :)
niels
niels

Male
Posts : 4763
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by niels 2/6/2021, 13:06

marcellus wrote:Hitler bi bio zadovoljan da vidi u što se svijet pretvorio

Naprotiv, kao netko tko je osobno pridonio razvoju mreže autobahnova bez ograničenja brzine i automobila koji su bili desetljećima norma na cestama diljem svijeta, mislim da bi bio zgrožen.
niels
niels

Male
Posts : 4763
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by marcellus 2/6/2021, 13:10

niels wrote:
Zastavi neke odluke nisu trebale, ali je proizvodila serijske cestovne automobile. Da, netko mora i to raditi.

To nema nikakvog smisla raditi ako nisi konkurentan - dakle, ako ne radiš bolje, jeftinije, ili bar jednako dobro kao i svi ostali. Zastava to nije mogla, i jedini razlog zašto je te aute itko kupovao je bila carina od 100% na uvozne, čime se umjetno stvarao dojam da jugoslavija proizvodi aute. U biti je proizvodila sebi štetu.

niels wrote:

Ali, i tu je razlika u odnosu na Rimca, Zastava je bila industrija (još uvijek jest) koja je zapošljavala tisuće domaćih inžinjera, radnika i mehaničara. Bila su to drukčija vremena autogiganata, bilo je nemoguće probijati se na svjetsko, pa još i američko tržište. 

Trebali su se zadovoljiti sa platformom jednostavnog, pouzdanog i jeftinog automobila, koji može podnijeti puno zlostavljanja, i koji može kupiti svaki student, makar rabljenog, nakon jednog ljeta fizičkog rada.

Rimac je vječni startup, koji pokazuje koncepte s nenormalnim performansama, ali vuče novce kao dobavljač od drugih autoindustrija, EU fondova, države…nisam vidio njegovo financijsko izvješće, ali gradi kampus i privremeno i trajno sjedište istovremeno.

Ne sumnjam u njegovu pamet, bojim se da je prepametan za svoje dobro. Ne bi bio prvi takav u autoindustriji.

Zastava je zapošljavala tisuće masnih šljakera od kojih je manji dio radio, veći dio se muvao po hali i cugao, na posve nepotrebnom poslu jer su se bolji i jeftiniji auti mogli kupiti iz uvoza, da nije bilo carina i nameta.

Na američkom i svjetskom tržištu nisu nikad napravili baš ništa, osim masnog sramoćenja države najgorim proizvodom ikad u automobilskoj branši.

Rimac više nije startup, novce naravno vuče kao tehnološka kompanija koja radi razvoj za druge, dok je zastava šerafila ono što su drugi razvili. Što je sviranje kurcu, i posve neprofitabilno.

Rimac zarađuje i operativno i kao korporacija u koju ulažu najveći igrači, a zastavu su ameri izbombardirali i nikad nitko u nju osim države nije uložio kunu, jer se nije isplatilo u to sranje ulagat. Što je zastava imala u što bi netko ulagao? Ekspertizu, stručnost, tržište? Imali su preše za metal i lošu radnu snagu, jebo to, preše kupiš ak ti trebaju i radnike se lako nađe.

Novac naravno vuče odasvud jer svi žele uložiti u nešto što je najperspektivnija automobilska kompanija na planeti, uz precijenjenu teslu

_________________
Nevera - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by Guest 2/6/2021, 13:11

niels wrote:
Gnječ wrote:
niels wrote:Nevjerojatno koliko su te performanse automobila napredovale.

Ne mislim tu na zvijeri poput Nevere ili Koenigssegove Regere - nešto što je prije bilo u filmovima danas se uzima zdravo za gotovo, poput satelitske navigacije, autonomije, integracije s mobitelom…

i? da li su te performanse bitne kada je brzina ograničena na 110km/h ???

Gnječ, nije to automobil za cestu i promet. U prometu često ni ne ideš 110, ideš koliko ide automobil ispred tebe.

Zapravo, nisam sasvim siguran niti da je to automobil.

To je koncept, platforma za razvoj tehnologija.

to je igračka za ekstremno bogatu elitu.

koje nove tehnologije? elektromotor?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by marcellus 2/6/2021, 13:11

niels wrote:
marcellus wrote:Hitler bi bio zadovoljan da vidi u što se svijet pretvorio

Naprotiv, kao netko tko je osobno pridonio razvoju mreže autobahnova bez ograničenja brzine i automobila koji su bili desetljećima norma na cestama diljem svijeta, mislim da bi bio zgrožen.

naprotiv, u Njemačkoj su nakon rata ukinuta sva ograničenja brzine (kasnije su vraćena osim na auto cestama) upravo kao reakcija na Hitlera i zabrane.

_________________
Nevera - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by marcellus 2/6/2021, 13:14

Gnječ wrote:
niels wrote:
Gnječ wrote:
niels wrote:Nevjerojatno koliko su te performanse automobila napredovale.

Ne mislim tu na zvijeri poput Nevere ili Koenigssegove Regere - nešto što je prije bilo u filmovima danas se uzima zdravo za gotovo, poput satelitske navigacije, autonomije, integracije s mobitelom…

i? da li su te performanse bitne kada je brzina ograničena na 110km/h ???

Gnječ, nije to automobil za cestu i promet. U prometu često ni ne ideš 110, ideš koliko ide automobil ispred tebe.

Zapravo, nisam sasvim siguran niti da je to automobil.

To je koncept, platforma za razvoj tehnologija.

to je igračka za ekstremno bogatu elitu.

koje nove tehnologije? elektromotor?

nije bitno za koga je, nego je bitno da ide za izvoz i zapošljava tisuću ljudi.

Tako ste srali za sanadera da zašto se u hrvatskoj rade jahte za bogatu elitu i radio se pritisak da vlada uvede poreze i trošarine na jahte. Što nije naštetilo bogatim hrvatima, nimalo, jer su jednostavno prestali kupovat jahte i uložili u druge stvari, ali su tisuće radnika u profitabilnim i perspektivnim malim brodogradilištima ostale bez posla. Rvacka pamet.

Nove tehnologije su baterije (radi najbolje na svijetu), kontroleri, softver, torque vectoring, elektromotori, karbonske šasije koje radi osim za sebe i za pininfarinu, i karoserije... sve što radi je njegova tehnologija. A radi manje više sve na autu osim klime.

_________________
Nevera - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by T. 2/6/2021, 13:20

gledao sam malo po youtubeu, tzv. 'struka' je uglavnom u šoku...
naročito oni koji su ga isprobali...
jedno je sigurno, hammond ga ne namjerava isprobati...

_________________
Nevera - Page 2 Unname11
T.
T.

Posts : 16930
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by kic 2/6/2021, 13:21


kad uvedu ta automatska ogranicenja brzine, sve ovo se cini suvisnim-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 47998
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by T. 2/6/2021, 13:22

ime je pogođeno, da ne zaboravim...
lako izgovorljivo na svim jezicima, a naše...
rimčevo objašnjenje za ime je sjajno...

_________________
Nevera - Page 2 Unname11
T.
T.

Posts : 16930
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by marcellus 2/6/2021, 13:24

T. wrote:gledao sam malo po youtubeu, tzv. 'struka' je uglavnom u šoku...
naročito oni koji su ga isprobali...
jedno je sigurno, hammond ga ne namjerava isprobati...

namjeravao je pa mu je clarkson zalijepio zidarsku :rasta

_________________
Nevera - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by niels 2/6/2021, 13:26

Gnječ wrote:

to je igračka za ekstremno bogatu elitu.

U prodaji, da, to je ciljna grupa.
niels
niels

Male
Posts : 4763
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by niels 2/6/2021, 13:28

marcellus wrote:
T. wrote:gledao sam malo po youtubeu, tzv. 'struka' je uglavnom u šoku...
naročito oni koji su ga isprobali...
jedno je sigurno, hammond ga ne namjerava isprobati...

namjeravao je pa mu je clarkson zalijepio zidarsku :rasta

Jedna od rijetkih emisija koje sam gledao, šteta.
niels
niels

Male
Posts : 4763
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by niels 2/6/2021, 13:40

Ne da mi se citirati postove, ali, marcellus, krivo je gledati Zastavu kao halu prepunu nepismenih, krezubih šljakera s metalnim prešama.

Da, proizvodili su substandardne automobile. Ali - proizvodili su masovno cestovne automobile. Malo je zemalja tada imalo uopće tu sposobnost.

Drugo, i za sramoćenje po odbačenim licencama ti trebaju inžinjeri, za prototipove ti trebaju mehaničari. Nisu imali robotiku, ali imali su liniju. Koliko je država u svijetu moglo reći da ima liniju? Jesi li ti ikada bio u njihovom pogonu ili pišeš kako si si ti zamislio da to ide?

Mi smo za vrijeme rata proizvodili u Đuri Đakoviću 300-400 tenkova godišnje po licenci od T-72. Znaš li koliko bi tenkova namaknuli da smo imali liniju kapaciteta Zastavine?

Ne samo da smo stali s tim preinakama, zaustavili smo razvoj i onemogućili prodaju tih tenkova te daljnjih koncepata. Eto, sad smo se sjetili kupiti par tenkova. Tko će kupiti tvoje tenkove ako tvoja država neće? Nitko.

Poanta je: kapacitet, sposobnost. To smo pričali kod borbenih zrakoplova i airpolicinga, iako je i tu radar i SAM sustav majka. To je Jugoslavija imala s Zastavom, Hrvatska nema s Rimcem jer ni nemamo se s čim nadovezati na njegova rješenja, ni u civilnom ni vojnom sektoru. Sjetio si se tu malih brodogradilišta, eto.
niels
niels

Male
Posts : 4763
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by marcellus 2/6/2021, 13:47

niels wrote:Ne da mi se citirati postove, ali, marcellus, krivo je gledati Zastavu kao halu prepunu nepismenih, krezubih šljakera s metalnim prešama.

Da, proizvodili su substandardne automobile. Ali - proizvodili su masovno cestovne automobile. Malo je zemalja tada imalo uopće tu sposobnost.

daj ne zajebavaj, aute po licenci su tada radili i u Africi.

nije nikakav problem sastaviti auto na tekućoj traci. Nikad nije bio, ako radiš po tuđem projektu (Jugo je bio redizajnirani fiat 127, a sve je bilo fiatovo samo je projekt odbijen od uprave, pa su to dali jugosima da sastavljaju po licenci a za sebe su napravili prvi fiat uno)

ništa na jugiću nije bilo produkt jugoslavenskog znanja i pameti - niti jedan šeraf.

_________________
Nevera - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nevera - Page 2 Empty Re: Nevera

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum