ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 19:06

Ja iman familiju jazavaca u polju. Na jugu mi je moja hrastova šuma i tu sad neke stine i to je onako pristojna hrastova šumica. I onda imaju te rupe tu pa tu žive.

Ima svega tu. Samo šta jeleni ne skaću okolo.

RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by kaya 29/5/2021, 19:07

RayMabus wrote:Ja iman familiju jazavaca u polju. Na jugu mi je moja hrastova šuma i tu sad neke stine i to je onako pristojna hrastova šumica. I onda imaju te rupe tu pa tu žive.

Ima svega tu. Samo šta jeleni ne skaću okolo.
Jel, super. Kod mene dođu srne🙂.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Guest 29/5/2021, 19:12

Ne bumo kupovali nikaj.

Bumo brali one kaj same zrastu divlje ... u divljini.

Tko prvi - njegova trešnja.

Drugo se ne bu uzgajalo jer se tako iskrčuju šume, livade, koprive, radič i razni korovi,  a to pogoduje klimatskim promjenama i onda buju s ceradama morali prekrivati polarne kape jer ak se one otopiju buju potopljene sve one viletine uz samo more upravo onih koji jambraju o tim klimatskim promjenama.

A to nije klimatski pravedno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Guest 29/5/2021, 19:14

kaya wrote:
RayMabus wrote:Ja iman familiju jazavaca u polju. Na jugu mi je moja hrastova šuma i tu sad neke stine i to je onako pristojna hrastova šumica. I onda imaju te rupe tu pa tu žive.

Ima svega tu. Samo šta jeleni ne skaću okolo.
Jel, super. Kod mene dođu srne🙂.

A kaj buš ak ti dojde vuk (čitaj po njemačkom izgovoru)?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 19:15

kaya wrote:
RayMabus wrote:Ja iman familiju jazavaca u polju. Na jugu mi je moja hrastova šuma i tu sad neke stine i to je onako pristojna hrastova šumica. I onda imaju te rupe tu pa tu žive.

Ima svega tu. Samo šta jeleni ne skaću okolo.
Jel, super. Kod mene dođu srne🙂.
Fazani lete , zečevi skaču kad uđen u travu. Poviše te šume nisan namjerno ništa sadija jer ti hrastovi bacaju lad pa san to namjerno ostavija i onda fazani i zečevi tu i onda kad zagaziš to samo leprša i skakuče okolo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 19:31

To je sve ravno. Ja iman tu nekih 7000 kvadrata. Rodica do mene isto toliko. I okolo su isto polja itd. Ima četiri njive , svaka na visini od druge po metra više. To ko četiri nogometna terena. Doli ta šuma. Visoki hrastovi. To mi je za drva plus ove vočke šta ispilan. Tako da ogrijeva iman.

I tu namjerno nisan puno vočaka uz tu šumu posadiija al jesan sve okolo. I onda untrara nogmetni teren. Ima jedna velika stara trišnja na sredini. Odnosno dvi. Drže se samo tako. I dobro rode uvik. Budu ono lipi plodovi.

I sad oko toga nema ništa. I to trava od dva metra. Ko u đungli. 

Zakoračiš , fazan zalepršala. Zečevi počmu iskakat. Cirkus.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Guest 29/5/2021, 19:38

RayMabus wrote:To je sve ravno. Ja iman tu nekih 7000 kvadrata. Rodica do mene isto toliko. I okolo su isto polja itd. Ima četiri njive , svaka na visini od druge po metra više. To ko četiri nogometna terena. Doli ta šuma. Visoki hrastovi. To mi je za drva plus ove vočke šta ispilan. Tako da ogrijeva iman.

I tu namjerno nisan puno vočaka uz tu šumu posadiija al jesan sve okolo. I onda untrara nogmetni teren. Ima jedna velika stara trišnja na sredini. Odnosno dvi. Drže se samo tako. I dobro rode uvik. Budu ono lipi plodovi.

I sad oko toga nema ništa. I to trava od dva metra. Ko u đungli. 

Zakoračiš , fazan zalepršala. Zečevi počmu iskakat. Cirkus.

Vi ste kulaki.

Zemlju treba dati sirotinji kaj je hoće obrađivati.

Romima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 19:43

A čuj kulaki. A ja jesan. Iman dva stana kraj kuće a napravija prije desetak godina a nisan nikad prispava u njima jer me ne vuću stanovi. Puca mi kurac.

To ti je tako kad imaš toga masu. Vikendica na Braču s ogromnom okučinicom. Iman zemlje pun k i tamo. Ko će ić na otok. Iman kamenu kuču u parku prirode Biokovo. Po Kaštelima ja i sestra po par stanova svaki. Još njoj muž isto ima jer je Kaštelanin i on. U Splitu baba dva stana. Još tih zemalja po Kaštelima.

Zato san i ostavija tu najdonju parcelu veličine nogometnog terena za životinjice da se imaju di igrat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Guest 29/5/2021, 19:48

RayMabus wrote:A čuj kulaki. A ja jesan. Iman dva stana kraj kuće a napravija prije desetak godina a nisan nikad prispava u njima jer me ne vuću stanovi. Puca mi kurac.

To ti je tako kad imaš toga masu. Vikendica na Braču s ogromnom okučinicom. Iman zemlje pun k i tamo. Ko će ić na otok. Iman kamenu kuču u parku prirode Biokovo. Po Kaštelima ja i sestra po par stanova svaki. Još njoj muž isto ima jer je Kaštelanin i on. U Splitu baba dva stana. Još tih zemalja po Kaštelima.

Zato san i ostavija tu najdonju parcelu veličine nogometnog terena za životinjice da se imaju di igrat.

Znam, znam ... .
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 19:49

Moraju i životinje negdi živit. Zato san ja to reka Kayi da su te trišnje na vrhu stabla šta ih ne možeš dovatiit to je Bog ostavija pticama.

Ne smimo biti pohlepni. Živi i pusti druge da žive.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 19:53

Ta pohlepa i ne davanja životnog prostora drugim vrstama itd i sad imaš te klimatske promjene a to jedan planet. Jedino to imaš i onda ljudi uništavaju.

Oni misle da imaju deset planeta za živit a imaju samo ovi jedan ode.

Planet Zemlja je živi planet. Ima svog anđela čuvara koji se zove Gea.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 20:05

To ti je ta priča o tome kako ono šta nam je nedoostižno najslađe pa želimo to uvatit al je na vrhu a ima svrha zašto je to na vrhu i da je to priroda to ostavila nekome.

I onda ideš se tako popet i onda padneš i slomiš se jel. Eto to su ti duhovne lekcije.

Ostavi malo i za druge. Nisi sam na planeti. Podijeli s drugima.

Misli malo i na druge. Nisi sam. Ja ja ja ja i samo ja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by kaya 29/5/2021, 20:10

Sovak wrote:
kaya wrote:
RayMabus wrote:Ja iman familiju jazavaca u polju. Na jugu mi je moja hrastova šuma i tu sad neke stine i to je onako pristojna hrastova šumica. I onda imaju te rupe tu pa tu žive.

Ima svega tu. Samo šta jeleni ne skaću okolo.
Jel, super. Kod mene dođu srne🙂.

A kaj buš ak ti dojde vuk (čitaj po njemačkom izgovoru)?
A niš ..maknit ću se. Al nema ih tamo 😀
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 20:13

Ima puma neka gori u Podravini

https://www.google.com/amp/s/net.hr/danas/hrvatska/zvijer-luta-podravinom-strucnjak-objavio-snimku-mozda-je-puma-ako-vidite-zivotinju-ne-izigravajte-heroje-skace-pet-metara-u-daljinu/amp/

Skače pet metara u dalj. Ovo triba poslat na Olimpijske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 20:17

Sad je traže. Puma je planinska životnja. Sumnjam da je to netko drža u kuči. Možda iša prišvercat priko granice pa ispalo preopasno pa je pustija i otiša ća.

Sad luta tamo po Dravi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 20:52

Skupa trešnja i u Bosni

https://avaz.ba/vijesti/bih/655098/tresnja-postala-egzoticno-voce-u-bih

A šta ja znam , ja prije 15 dana ono pet trišanja na stablu. Sutra ću otić jer sad su crvene pa se bolje vidi koliko ima.

Skupa ove godine za popizdit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Serbinho-3 29/5/2021, 20:57

RayMabus wrote:Sad je traže. Puma je planinska životnja. Sumnjam da je to netko drža u kuči. Možda iša prišvercat priko granice pa ispalo preopasno pa je pustija i otiša ća.

Sad luta tamo po Dravi.

Izgleda pitoma po hodu i ponasanju, igra se sama sa

sobom.

Vidi se da je necija.

Vrlo lako moze i da padne da se mazi.

Odbrana od velikih macki, dovoljno je boca 0.5 litre vode,

poprskas i pobegne, umesto Tarzanija iz Indije, sto se rveve

i gusi zivotinju.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 21:00

Ne bi ja baš eksperimtira s bocom od 0.5 litara i pumom da vidim oćel ta taktika upalit.

Nekako mi ne izgleda baš sigurno ta taktika.

A šta ako se maca naljuti ? :aw
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 21:05

Šta kad ostaneš bez te vode ?

Poprskaš je i šta onda ako se vrati a nemaš više ni kap vodi. Štaš onda ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Serbinho-3 29/5/2021, 21:11

Izvadis pipicu i zalijes je... Pripazi samo da se ne valja od smeha kolika je pipica. Salu na stranu, 2 litre te moze izvaditi. Ova je pitoma, vidim ja po ponasanju, ko zna cime se hrani. Moze se namamiti u neku kutiju na hranu da udje i da se zatvori. Steta da luta okolo, pitoma a fina zivotinja.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 21:14

Serbinho-3 wrote:Izvadis pipicu i zalijes je... Pripazi samo da se ne valja od smeha kolika je pipica. Salu na stranu, 2 litre te moze izvaditi. Ova je pitoma, vidim ja po ponasanju, ko zna cime se hrani. Moze se namamiti u neku kutiju na hranu da udje i da se zatvori. Steta da luta okolo, pitoma a fina zivotinja.
Ma tko zna šta je to uopće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173536
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  - Page 3 Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum