ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Sun 23 May - 21:16

aben wrote:
niels wrote:

izvršila prevrat i probila 4/5 “komunista”.

Staljin je sumnjao da je Mao uopće komunist

jer za prove komuniste 4/5 ni dovoljno?

ćo, patriota! bi te robilo prehitit va Kinu da te kinezi malo zgromačaju bog brek a ne da vode zajebovoš ljudi...

Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by aben Sun 23 May - 21:30

Gnječ wrote:
aben wrote:
niels wrote:

izvršila prevrat i probila 4/5 “komunista”.

Staljin je sumnjao da je Mao uopće komunist

jer za prove komuniste 4/5 ni dovoljno?

ćo, patriota! bi te robilo prehitit va Kinu da te kinezi malo zgromačaju bog brek a ne da vode zajebovoš ljudi...

znun jo da se tebi njihovi običaji sviđaju...sumiljaju na titine, el da?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Sun 23 May - 21:35

AlfaOmega wrote:Zmaj se ne provocira. I medo im je pokaza zube nakon provokacija, a zamisli tek kaj zmaj radi ak provociraš.

Teško je to zamisliti, jer zmajevi ne postoje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by AlfaOmega Sun 23 May - 21:39

Pa et, pogledaj GoT, jbg

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10198
2015-09-11


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Sun 23 May - 21:41

AlfaOmega wrote:
Takve stvari ne uteknu sam tak. Naravno da je namirno pušten sa svrhom koju je uvelike i ispunija B-)

Osigurao je Kinezima prošle godine debelu prednost pred zapadnim gospodarstvima jer su oni od velikih gospodarstava bili praktički jedini koji su imali ozbiljan gospodarski rast. Svi ostali su pali u minus.
Ali teško da "imperija" (zapad) neće uzvratiti udarac, čak i ako se pokaže da Kinezi nisu namjerno pustili virus iz svojih laboratorija i da je sve to splet nesretnih okolnosti.
Zapad im jednostavno neće dopustiti da se zbog specifičnosti kineskog društvenog sustava previše okoriste takvom situacijom i steknu neku ozbiljnu prednost, ako ni zbog čega drugog, a ono da im ne padne na pamet da to ponove.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Sun 23 May - 21:42

AlfaOmega wrote:Pa et, pogledaj GoT, jbg

Pa valjda znaš da je to samo tv fikcija. Nije stvarnost. Mislim, nadam se da znaš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Sun 23 May - 21:43

Speare Shaker wrote:
AlfaOmega wrote:Pa et, pogledaj GoT, jbg

Pa valjda znaš da je to samo tv fikcija. Nije stvarnost. Mislim, nadam se da znaš.

Inače mi je ta serija brzo postala smrtno dosadna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Slovoslagar Sun 23 May - 22:33

Gnječ je odlično sažeo sukus kineskog političkog sustava u "kineska komunistička dinastija".  :tu

Inače ja sam od vrlo rane faze bio 99% siguran da je virus nastao u laboratoriju i, ne doduše odmah ali nakon relativno kratkog vremena, barem 90% siguran da je pušten namjerno.

Stvar je u tome što se o ovom virusu od samog početka u praktički niti jednom aspektu ne izvještava u medijima istinito. Kinezi jesu lagali kao psi, ali stvar je u tome što istinu ne govore ni ostali mediji u praktički svim ostalim zemljama, što je vrlo važna kockica u mozaiku.

Kada je sve krenulo bio sam dosta zabrinut, međutim nakon relativno kratkog vremena bilo je jasno da smrtnost od virusa uopće nije velika, ubrzo je postalo jasno i da je zapravo vrlo vrlo malena. 

Čim su mediji odbijali primijetiti taj aspekt priče i staviti ga u fokus postalo mi je jasno da sve ovo nisu čista posla. Ali ne u smislu da je ovo namjerno pušten virus (uvijek netko negdje može pustiti neki virus), nego u smislu da je ovo neka puno dublja i šira agenda.

Ono što ova bliskoistočna budaletina alfaomega propušta shvatiti (ili se pravi da ne shvaća) jest da globalni učinak ove pandemije nije učinak virusa kao virusa, nego je učinak političkih odluka koje su donesene uz punu svijest donosilaca tih istih odluka o stvarnoj magnitudi prijetnje (iliti manjku iste).

Na ovaj forum sam došao s linkovima gdje su sve one statistike o sasvim normalnom broju umrlih tijekom 2020. godine u svim zemljama svijeta. Pazite, naši medji (ne kineski) su izvještavali o kamionima i kamionima mrtvih u Italiji, Španjolskoj itd. itd. Nema ničega, broj mrtvih je N O R M A L A N i odgovara dugogodišnjim trendovima - u apsolutno svakoj zemlji (Italiji, Španjolskoj, Brazilu, Britaniji ....).

Dakle, majka svih pitanja glasi ovako. Ako su nas Kinezi sve tako gadno zajebali, zbog čega su vladajuće elite svih država svijeta ustrajali u laži? Odgovor koji se meni nameće je da nitko nikoga nije zajebao. Svi sve znaju (pod "svi" mislim na sve koji su trebali znati).

Inače, neki dan sam posve slučajno došao do saznanja (iz treće ruke doduše) da su u HZJZ-u sasvim svjesni činjenice da nema povećanog broja umrlih nigdje, kao i da su toga svjesni ljudi u samom vrhu naše vlasti. Ali naravno da jesu. Ako sam ja bio u stanju samostalno doći do ovog saznanja, naravno da i oni znaju.

Virus naravno nije posve bezopasan, neke ljude je sjebao. Ima i mlađih ljudi koji su imali dosta ozbiljne simptome. Odnosno, virus je taman toliko opasan da se oko njega može izgraditi dobra priča, ali nedovoljno da sam po sebi išta sudbonosno ugrozi.

Ovo što se događa nije kineska igra protiv Zapada jer način na koji se stvari odvijaju i način na koji zapadne elite reagiraju ne upućuje na taj zaključak. Yodino objašnjenje bi bilo da je CCP kupila zapadne političare i medije pa ovi djeluju kao petokolonaši. Tu zasigurno ima elemenata istine, ali zar baš svi? U Češkoj mlatilo ljude po ulicama ako se usude šetati vani, u Grčkoj ljudi morali slati SMS-ove policiji i tražiti dopuštenje da bi smjeli izaći iz kuće, znači svi kupljeni od strane Kineza?? Ne, nešto tu ne štima. Evo neka me netko ispravi ako smatra da griješim...
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by prckov Sun 23 May - 22:59

Slovoslagar wrote:Gnječ je odlično sažeo sukus kineskog političkog sustava u "kineska komunistička dinastija".  :tu

Inače ja sam od vrlo rane faze bio 99% siguran da je virus nastao u laboratoriju i, ne doduše odmah ali nakon relativno kratkog vremena, barem 90% siguran da je pušten namjerno.

Stvar je u tome što se o ovom virusu od samog početka u praktički niti jednom aspektu ne izvještava u medijima istinito. Kinezi jesu lagali kao psi, ali stvar je u tome što istinu ne govore ni ostali mediji u praktički svim ostalim zemljama, što je vrlo važna kockica u mozaiku.

Kada je sve krenulo bio sam dosta zabrinut, međutim nakon relativno kratkog vremena bilo je jasno da smrtnost od virusa uopće nije velika, ubrzo je postalo jasno i da je zapravo vrlo vrlo malena. 

Čim su mediji odbijali primijetiti taj aspekt priče i staviti ga u fokus postalo mi je jasno da sve ovo nisu čista posla. Ali ne u smislu da je ovo namjerno pušten virus (uvijek netko negdje može pustiti neki virus), nego u smislu da je ovo neka puno dublja i šira agenda.

Ono što ova bliskoistočna budaletina alfaomega propušta shvatiti (ili se pravi da ne shvaća) jest da globalni učinak ove pandemije nije učinak virusa kao virusa, nego je učinak političkih odluka koje su donesene uz punu svijest donosilaca tih istih odluka o stvarnoj magnitudi prijetnje (iliti manjku iste).

Na ovaj forum sam došao s linkovima gdje su sve one statistike o sasvim normalnom broju umrlih tijekom 2020. godine u svim zemljama svijeta. Pazite, naši medji (ne kineski) su izvještavali o kamionima i kamionima mrtvih u Italiji, Španjolskoj itd. itd. Nema ničega, broj mrtvih je N O R M A L A N i odgovara dugogodišnjim trendovima - u apsolutno svakoj zemlji (Italiji, Španjolskoj, Brazilu, Britaniji ....).

Dakle, majka svih pitanja glasi ovako. Ako su nas Kinezi sve tako gadno zajebali, zbog čega su vladajuće elite svih država svijeta ustrajali u laži? Odgovor koji se meni nameće je da nitko nikoga nije zajebao. Svi sve znaju (pod "svi" mislim na sve koji su trebali znati).

Inače, neki dan sam posve slučajno došao do saznanja (iz treće ruke doduše) da su u HZJZ-u sasvim svjesni činjenice da nema povećanog broja umrlih nigdje, kao i da su toga svjesni ljudi u samom vrhu naše vlasti. Ali naravno da jesu. Ako sam ja bio u stanju samostalno doći do ovog saznanja, naravno da i oni znaju.

Virus naravno nije posve bezopasan, neke ljude je sjebao. Ima i mlađih ljudi koji su imali dosta ozbiljne simptome. Odnosno, virus je taman toliko opasan da se oko njega može izgraditi dobra priča, ali nedovoljno da sam po sebi išta sudbonosno ugrozi.

Ovo što se događa nije kineska igra protiv Zapada jer način na koji se stvari odvijaju i način na koji zapadne elite reagiraju ne upućuje na taj zaključak. Yodino objašnjenje bi bilo da je CCP kupila zapadne političare i medije pa ovi djeluju kao petokolonaši. Tu zasigurno ima elemenata istine, ali zar baš svi? U Češkoj mlatilo ljude po ulicama ako se usude šetati vani, u Grčkoj ljudi morali slati SMS-ove policiji i tražiti dopuštenje da bi smjeli izaći iz kuće, znači svi kupljeni od strane Kineza?? Ne, nešto tu ne štima. Evo neka me netko ispravi ako smatra da griješim...

great reset
jedino mi to ima smisla kad se sve uzme u obzir
prckov
prckov

Posts : 34049
2014-04-19


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Slovoslagar Sun 23 May - 23:18

prckov wrote:great reset
jedino mi to ima smisla kad se sve uzme u obzir
just a fancy word for tjeranje ovaca u tor
Ali moje omiljeno je build back better :confetti
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by prckov Sun 23 May - 23:25

Slovoslagar wrote:
prckov wrote:great reset
jedino mi to ima smisla kad se sve uzme u obzir
just a fancy word for tjeranje ovaca u tor
Ali moje omiljeno je build back better :confetti

build back better je isto dobro al previse komplicirano za izgovorit pa biden zapinje b..b...build..
vidim kod nas se pominje neka "nova realnost"
nije ni to za bacit
prckov
prckov

Posts : 34049
2014-04-19


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Sun 23 May - 23:43

Slovoslagar wrote:
prckov wrote:great reset
jedino mi to ima smisla kad se sve uzme u obzir
just a fancy word for tjeranje ovaca u tor
Ali moje omiljeno je build back better :confetti

nije to sve. to je jedan mali dio. kad bi rekli sve onda bi se ljudi pobunili globalno agenda ne bi uspjela. za shvatiti što se dešava treba slagati puzzle od fragmenata informacija koje postoje na netu kao ovaj video:




Pentagon briefing: Removing the God gene

VERY freaky stuff. I downloaded this film from another youtube user and when I couldn't find it on youtube anymore, I uploaded it. This is not a hoax and you can find plenty of other information to back this up. Lots worse is happening.


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Mon 24 May - 0:22



Genetic Engineering Will Change Everything Forever – CRISPR

Designer babies, the end of diseases, genetically modified humans that never age. Outrageous things that used to be science fiction are suddenly becoming reality. The only thing we know for sure is that things will change irreversibly.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Mon 24 May - 0:24



What is CRISPR?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by niels Mon 24 May - 0:46

Ovo je diskusija koja se razvija u interesantnom smjeru...
niels
niels

Male
Posts : 4777
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Mon 24 May - 0:52



Doktor Primarius BSOD Bill Gates: How Gene Editing, AI Can Benefit World's Poorest

This plenary lecture was taped in Seattle at the AAAS Annual Meeting on Feb. 14th, 2020. Bill Gates is co-chair of the Bill & Melinda Gates Foundation. In 1975, Bill Gates founded Microsoft with Paul Allen and led the company to become the worldwide leader in business and personal software and services. In 2008, Bill transitioned to focus full-time on his foundation’s work to expand opportunity to the world’s most disadvantaged people. Along with co-chair Melinda Gates, he leads the foundation’s development of strategies and sets the overall direction of the organization. In 2010, Bill, Melinda, and Warren Buffett founded the Giving Pledge, an effort to encourage the wealthiest families and individuals to publicly commit more than half of their wealth to philanthropic causes and charitable organizations during their lifetime or in their will. In 2015, Bill created the Breakthrough Energy Coalition, a group of individuals and entities committed to clean energy innovation, followed by Breakthrough Energy Ventures in 2016, an investor-led fund focused on providing patient capital to support cutting-edge clean energy companies.


5:21 Intentionally caused pandemics. He just told you about the corona virus.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Mon 24 May - 1:41

da vidimo da li SARS-CoV2 može zaraziti šišmiše. trebao bi ako je prirodno mutirao.

Differential Tropism of SARS-CoV and SARS-CoV-2 in Bat Cells

Susanna K P Lau, Antonio C P Wong, Hayes K H Luk, Kenneth S M Li, Joshua Fung, Zirong He, Flora K K Cheng, Tony T Y Chan, Stella Chu, Kam Leng Aw-Yong, Terrence C K Lau, Kitty S C Fung, Patrick C Y Woo

Abstract

Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 SARS-CoV2 did not replicate efficiently in 13 bat cell lines, whereas severe acute respiratory syndrome coronavirus SARS replicated efficiently in kidney cells of its ancestral host, the Rhinolophus sinicus bat, suggesting different evolutionary origins. Structural modeling showed that RBD/RsACE2 binding may contribute to the differential cellular tropism.


SARS-CoV-2 did not replicate efficiently in any of the bat cells, especially the lungs of bats. This is important as it mean that the virus was terrible at actually infecting any bats and couldn’t infect the lungs at all. SARS-CoV-2 display a strict


Studying cellular tropism may provide clues to the host range and possible origin of zoonotic viruses. For example, SARS-CoV could replicate efficiently in kidney cells of its primary origin, R. sinicus, but not in other tested bat cells (6).

To elucidate the possible origin of SARS-CoV-2, we tested susceptibilities of bat cell lines developed from different species commonly found in southern China to infection by SARS-CoV-2 in comparison with SARS-CoV. The selected bat species harbored a diverse set of coronaviruses, including SARSr-CoVs and Middle East respiratory syndrome–related coronaviruses (MERSr-CoVs), which pose potential health threats to humans (7). We also performed structural modeling of the virus/host receptor-binding interface.

SARS-CoV strain HKU-39849 was isolated in Hong Kong during the SARS epidemic as previously described (8). SARS-CoV-2 strain HK20 was isolated from a patient with COVID-19 in Hong Kong in early February 2020 (3). Thirteen primary or immortalized bat cell lines from 6 different bat species were subjected to infection with SARS-CoV and SARS-CoV-2 at multiplicity of infection of 0.1 as described previously (6,9,10), except with the addition of 2 µg/mL trypsin. The bat species included Miniopterus pusillus, Pipistrellus abramus (harboring Pipistrellus-BatCoV-HKU5), R. sinicus (harboring SARSr-BatCoVs, Rhinolophus-BatCoV-HKU2, Rhinolophus sinicus-BatCoV-HKU32), Tylonycteris pachypus (harboring Tylonycteris-BatCoV-HKU4), Rousettus leschenaultii (harboring many viruses, including Rousettus-BatCoV-HKU9 and Rousettus-BatCoV-HKU10), and Myotis ricketii (harboring Myotis-BatCoV-HKU6). Vero cells from African green monkey kidney were used as positive control (Appendix). We determined viral replication efficiency by quantitative reverse transcription PCR (qRT-PCR) on cell culture supernatants (Table 1) (6). Cells were considered susceptible to viral infection if qRT-PCR on day 5 postinfection showed >1 log10 increase in viral titer with statistical significance (p<0.05 by Student t-test).

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7706959/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Mon 24 May - 2:22

Report: Wuhan Lab Staff Hospitalized With Covid-Like Symptoms Before Confirmed Outbreak, New Intelligence Finds

May 23, 2021,05:50pm EDT

Breaking

Topline

Three researchers working at a Wuhan virology lab were hospitalized with Covid-like symptoms weeks before the first Covid-19 case was confirmed in China on December 8, according to newly disclosed U.S. intelligence obtained and reported by the Wall Street Journal on Sunday—corroborating previous State Department findings and casting further doubts on the longstanding assertion that Covid-19 did not escape from a lab.

Key Facts

The State Department previously reported that U.S. officials have "reason to believe" several researchers inside the Wuhan Institute of Virology faced "symptoms consistent with both COVID-19 and common seasonal illnesses" last fall, but it didn't specify that the researchers were hospitalized or the exact timing of their illnesses.

Unnamed officials familiar with the intelligence reportedly gave the Wall Street Journal varying accounts of the new information's veracity, with one person saying it needed further investigation while another described it as "very precise."

“The U.S. continues to hype the lab leak theory," China's Foreign Ministry, which did not immediately respond to Forbes' request for comment, said in a statement to the Wall Street Journal.

In its statement, the Foreign Ministry pointed to March findings from the World Health Organization saying it was "extremely unlikely" that Covid-19 originated from a lab leak and that it was instead more likely the virus spread from bats to humans.

However, after the report was released, WHO head Tedros Ghebreyesus called for a deeper investigation on the matter, saying the probe didn’t adequately assess the possibility of a lab leak.

Forbes is awaiting comment from the State Department.
Key Background

Many scientists last year initially dismissed claims that Covid-19 originated in a Wuhan lab, but the theory quickly became a hot-button issue among conservative lawmakers casting blame onto China for the pandemic. However, as widespread vaccination helps the U.S. turn a corner on the virus, a growing number of domestic officials—from both sides of the aisle—are once again calling for investigations into the origins of Covid-19. Secretary of State Antony Blinken condemned China last month for its lack of transparency during the pandemic's early days, saying the country failed to give international health experts real-time access to information about the virus' spread and urging the country to help put in place a stronger global health security system to revisit the pandemic's origins.
Surprising Fact

Though the virus was first confirmed in December 2019, WHO researchers have since identified more than 90 potential Covid-19 cases dating as far back as October of that year.
Crucial Quote

Asked earlier this month whether he was confident Covid-19 developed naturally, Dr. Anthony Fauci, one of the nation's top infectious disease experts, responded: "No actually... I am not convinced about that. I think we should continue to investigate what went on in China until we continue to find out to the best of our ability what happened… Certainly, the people who investigated it say it likely was the emergence from an animal reservoir that then infected individuals, but it could have been something else, and we need to find that out.”

https://www.forbes.com/sites/jonathanponciano/2021/05/23/report-wuhan-lab-staff-hospitalized-covid-19-symptoms-virus-origins/?sh=53e99c684bd9
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Hartmann Mon 24 May - 11:15

Gnječ wrote:
Slovoslagar wrote:
prckov wrote:great reset
jedino mi to ima smisla kad se sve uzme u obzir
just a fancy word for tjeranje ovaca u tor
Ali moje omiljeno je build back better :confetti

nije to sve. to je jedan mali dio. kad bi rekli sve onda bi se ljudi pobunili globalno agenda ne bi uspjela. za shvatiti što se dešava treba slagati puzzle  od fragmenata informacija koje postoje na netu kao ovaj video:




Pentagon briefing: Removing the God gene

VERY freaky stuff. I downloaded this film from another youtube user and when I couldn't find it on youtube anymore, I uploaded it. This is not a hoax and you can find plenty of other information to back this up. Lots worse is happening.





Odlican post i materijal :tu :tu :tu

_________________
Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Mon 24 May - 14:12

evo i na hrvatskom jeziku ovaj put su brzi 10h razlike od američke objave od noćas par postova iznad.

IPAK?
KORONAVIRUS: Svi tragovi vode prema laboratoriju u Wuhanu!



Otkriće o kojem piše Wall Street Journal da je troje istraživača s kineskog Instituta za virusologiju Wuhan zatražilo pomoć u bolnici nekoliko mjeseci prije nego što je službeno krenula epidemija u Kini baca sasvim novo svjetlo na virus koji je poharao svijet. Potvrđuje se i tvrdnja američkih obavještajaca da je virus ipak nastao u laboratoriju i od tamo se proširio po Kini, a onda i po cijelom svijetu.

Odmah kako je u Americi objavljena ova vijest koju su prenijeli svi svjetski mediji, reagirao je i dr. Anthony Fauci, najveći stručnjak kada je riječ o virusima, koji je svoje znanstvene usluge pružao i bivšem predsjedniku Donaldu Trumpu, kao i sadašnjem Joe Bidenu. "Još uvijek ima puno oblaka oko porijekla covida-19, ali više nisam siguran da se virus prirodno razvio. Nisam uvjeren u to, mislim da je potrebno nastaviti istraživanja što se dogodilo u Kini. Jedino tako ćemo biti sigurni odakle virus i kako se uspio tako brzo proširiti po svijetu".

Fauci kaže da je naravno moguće da je virus od životinja prešao na ljude, kako se do sada tvrdilo, ali da nije isključeno ni da je proizveden u laboratoriju. ”Moramo to definitivno saznati i zalažem se za nastavak istrage. Nemam doduše nikakva saznanja što su Kinezi mogli učiniti, ali baš zato je potrebno nastaviti s istragom".

Poziv za nastavak neovisne istrage objavila je i Bijela kuća, a Republikanci su objavili svoje izvješće u kojem se tvrdi da postoji sigurna veza između virusa i kineskog laboratorija. Uostalom, to se tvrdilo i za vrijeme Trumpove administracije, ali nikad do kraja zbog opstrukcije Kineza nije provedena transparentna istraga. Zato je sada Bijela kuća pozvala kinesku vlast da surađuje s međunarodnom zajednicom, a ponovljeno je da je Biden u više navrata tražio od kineskog predsjednika Xi Jinpenga da surađuje. "Sigurni smo da od početka nisu bili transparentni", poručeno je iz Bijele kuće.

Da se u pozadini krije još mnogo tajni ukazuju i podaci da su Amerikanci sudjelovali u financiranju kineskog instituta. Naime, još prije sedam godina pokrenuto je istraživanje "Razumijevanje rizika od pojave koronavirusa kod šišmiša" i u sklopu tog projekta odobrena su američka sredstva za Institut u Wuhanu. Riječ je o 3,3 milijuna dolara, a trebalo je istražiti može li se virus sa šišmiša prenijeti na ljude. Potpora je ukinuta tek 2020. godine, a do tada su stotine tisuća dolara iz Amerike otišle kineskom laboratoriju.

A sada šok. Američki mediji, od Fox Newsa nadalje, ovih dana dobivaju povjerljive informacije koje ukazuju da je kineski laboratorij mjesto odakle je virus krenuo na put po svijetu. Tvrdi se da Kina ima niz problema s istraživanjima i zaštitom i da nije prvi put da je nešto iscurilo iz laboratorija. Riječ je o opasnim istraživanjima, a sada treba istražiti kakva je bila sudbina troje zaraženih iz laboratorija koji su bili hospitalizirani mnogo prije nego što se virus, navodno, prvi put pojavio na tržnici za morske plodove.

I dok je Trump stalno govorio o "kineskom virusu", Bidenova administracija želi pomno sve istražiti i više se ništa ne propušta slučaju. Poznato je da su Kinezi u velikoj mjeri opstruirali istragu koju je povela Svjetska zdravstvena organizacija i da eksperti nisu mogli doći do svih relevantnih dokaza. Zato je i istraga otišla u slijepu ulicu, a na kraju ništa posebno nije zaključeno.

Amerikanci sada žele u potpunosti demantirati da su financirali kineski laboratorij, a sva dosadašnja saznanja o porijeklu virusa proglašena su nepotpunim. I Svjetska zdravstvena organizacija će nastaviti s istraživanjem u suradnji s američkom vladom. Skepsu prema dosad urađenom od strane SZO iskazale su mnoge zemlje, od Norveške, Kanade do Velike Britanije, i svi smatraju da istraga nije bila sveobuhvatna. Tako padaju polako u vodu i tvrdnje kineskih vlasti da je prvi pacijent otkriven 8. prosinca 2019. godine u Wuhanu, što su američki obavještajci smatrali lažnom tvrdnjom. Kinezi nisu dopustili istražiteljima SZO ni pristup onima koji u Kini raspolažu drukčijim informacijama od zvaničnih, što sve ukazuje da postoji opravdana sumnja da je virus ipak nastao u laboratoriju i greškom se proširio prvo po Wuhanu, a zatim i po svijetu.

I dok pravu istinu još uvijek ne znamo, virus i dalje prijeti svijetu. U Europi je trenutačno mnogo bolja situacija, ali u Japanu, gdje bi se trebale održati Olimpijske igre, sve je gore. U Osaki puca zdravstveni sustav, oboljelih je sve više i četvrti val vodi prema katastrofi. Strašno je stanje i u Indiji, a bolje vijesti stižu iz Amerike i Latinske Amerike gdje se situacija normalizira.

https://www.glasistre.hr/svijet/koronavirus-svi-tragovi-vode-prema-laboratoriju-u-wuhanu-723277
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Guest Mon 24 May - 15:00

samo Glas Istre i Novi List su objavili ovu vijest. I rest my case.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju - Page 4 Empty Re: Virus ipak nastao u Kineskom labaratoriju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum