ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Page 10 of 19 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next

Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 02:17

To je plićak. Nemam vojnu iskoristivost od takve podmornice.

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Geography-and-bathymetry-of-the-Adriatic-Sea-with-depth-contours-in-meters-The-two

RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by niels 21/5/2021, 02:18

Eroo wrote:
niels wrote:Teza da odnosi Zagreb-Beograd određuju ukupnu dinamiku na Balkanu su potpuno netočni. Takav način gledanja je relikt mapa i 19.st. Tako male i slabe zemlje ne mogu biti nikakve regionalne sile, a posebno ne na Balkanu gdje dominiraju strane baze u protektoratima.
Sve se ti nešto zbrčkalo. Nabavka borbenih aviona nema nikakve veze sa Srbijom, a posebno ne s BiH. CG je itako partnerica u NATO.
Ne postoji niti jedna zemlja u EU-NATO  da nema borbene zrakoplovstvo, osim Slovenija  i Hrvatska (Mig 21 nitko više ne smatra  borbenim avionima). Hrvatska je kao članica NATO  dužna izdvajati za vojsku 2% od GDP-a. Ne može to postići nabavkom praćki, jebemu...
Nabavka borbenih aviona je nužnost, ako  želi biti vjerostojna članica NATO-a. Mora se biti u stanju i sam obraniti u slučaju potrebe.
Dobro naouražnje je i dobro odvraćanje od eventualnih i potencijalnih napadača. Ulaganje u naoružanje je ulaganje čuvanja života i imovine.
Što znači biti go i bos u slučaju rata to smo već vidjeli.

Dronovi? Koga bi to mogli(NATO)  ustaviti dronovima? Smiješno. PZO je druga stvar, koliko znam i na tome se radi.
I za  to EU ima novac, tako da siromašnije zemlje neće biti bez te vrste (i druge) naoružanja.
I još jednom, Srbija nije više hrvatski problem i obrnuto.
To je samo još relikt razmišljanja u jugonostalgičarskim glavama.

Čuj, možda sam ja stara škola, ali kad već nešto kupujem, moram znati zašto, ili za koga, mi treba.

Ako dajem milijardu dolara za 12 aviona, onda je to posebno dobro znati, tim više što potencijalni neprijatelji imaju svoje karakteristike i svoje naoružanje, a mi planove i protuplanove kako neutralizirati prijetnju - i tu se onda uklapaju avioni s određenim karakteristikama ili se ne uklapaju.

Hrvatska bi, pošteno govoreći, najjeftinije prošla s rabljenim Grippenima. Ali je očito svjesno odabrala ozbiljan avion, a Rafale to jest, kako bi uspostavila zračnu superiornost u regiji.

Naravno da su kupljeni za Srbiju, nemojmo se lagati.

Ne znam koliko ti je ovaj podatak o borbenim zrakoplovstvima tačan, ne znam što imaju Albanija i Makedonija.
niels
niels

Male
Posts : 4777
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by Eroo 21/5/2021, 02:28

niels wrote:
Eroo wrote:
niels wrote:Teza da odnosi Zagreb-Beograd određuju ukupnu dinamiku na Balkanu su potpuno netočni. Takav način gledanja je relikt mapa i 19.st. Tako male i slabe zemlje ne mogu biti nikakve regionalne sile, a posebno ne na Balkanu gdje dominiraju strane baze u protektoratima.
Sve se ti nešto zbrčkalo. Nabavka borbenih aviona nema nikakve veze sa Srbijom, a posebno ne s BiH. CG je itako partnerica u NATO.
Ne postoji niti jedna zemlja u EU-NATO  da nema borbene zrakoplovstvo, osim Slovenija  i Hrvatska (Mig 21 nitko više ne smatra  borbenim avionima). Hrvatska je kao članica NATO  dužna izdvajati za vojsku 2% od GDP-a. Ne može to postići nabavkom praćki, jebemu...
Nabavka borbenih aviona je nužnost, ako  želi biti vjerostojna članica NATO-a. Mora se biti u stanju i sam obraniti u slučaju potrebe.
Dobro naouražnje je i dobro odvraćanje od eventualnih i potencijalnih napadača. Ulaganje u naoružanje je ulaganje čuvanja života i imovine.
Što znači biti go i bos u slučaju rata to smo već vidjeli.

Dronovi? Koga bi to mogli(NATO)  ustaviti dronovima? Smiješno. PZO je druga stvar, koliko znam i na tome se radi.
I za  to EU ima novac, tako da siromašnije zemlje neće biti bez te vrste (i druge) naoružanja.
I još jednom, Srbija nije više hrvatski problem i obrnuto.
To je samo još relikt razmišljanja u jugonostalgičarskim glavama.

Čuj, možda sam ja stara škola, ali kad već nešto kupujem, moram znati zašto, ili za koga, mi treba.

Ako dajem milijardu dolara za 12 aviona, onda je to posebno dobro znati, tim više što potencijalni neprijatelji imaju svoje karakteristike i svoje naoružanje, a mi planove i protuplanove kako neutralizirati prijetnju - i tu se onda uklapaju avioni s određenim karakteristikama ili se ne uklapaju.

Hrvatska bi, pošteno govoreći, najjeftinije prošla s rabljenim Grippenima. Ali je očito svjesno odabrala ozbiljan avion, a Rafale to jest, kako bi uspostavila zračnu superiornost u regiji.

Naravno da su kupljeni za Srbiju, nemojmo se lagati.

Ne znam koliko ti je ovaj podatak o borbenim zrakoplovstvima tačan, ne znam što imaju Albanija i Makedonija.
1. Zna  se
3. Regija je i Mađarska, Rumunija, Turska, Grčka, a i Italija (Aviano) je tu blizu.
2. Imaju NATO. Za sada-. Kao i HR (do sada) uostalom. Kad "odrastu" morat će i oni nešto nabavit.
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 02:30

Mornarica je u nekom desetom planu. Zanemarena. No ne možeš imati ni neko ratno brodovlje ako poviše nemaš lovačku avijaciju koja drži neprijatelja na rastojanju.

Francuska ima mornaricu na Mediteranu pa je kupnja Rafala također i jači put ka suradnji dviju mornarica na Mediteranu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 02:34

Na Korsici je legija stranaca.

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 1200px-Croatia_France_Locator
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 02:38

Mi nećemo ić brodovima do Korsice jer nam je to van ruke no kod njih ne vrijedi ta geopolitika.

Oni su Korsicu kupili il osvojili od Genova republike prije nekih 250 godina kad su izgubili  posjede u Americi pa je narod bija ljut pa je kralj mora nešto napravit pa mislim da je kupija Korsicu.

Njima Hrvatska služi kao ravnotežna snaga prema Italiji.

Vidi mapu :

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Map_of_the_Mediterranean_Sea_in_Summer_1942_showing_controlled_by_Italy%2C_British_Empire%2C_and_other_Axis_and_Allied_forces


Mussolini je Korsiku vratija Italiji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 02:42

Talijanski fašizam a vidimo da fašisti u Italiji sad imaju i 20% podrške i s ostalom desnicom mogu doć na vlast jer ukupno imaju oko 50% također uz Sloveniju , Hrvatsku ,Albaniju , Cg , Grčku cilja i na Korsiku i djelove Savoje koje je prije nekih 150 godina Italija dala Francuskoj da joj pomogne u ratovima protiv Austrije itd.

Hrvatska je ravnoteža snaga prema talijanskom fašizmu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 02:50

Nikad se ne bi desilo da u Italiji dođu fašisti na vlast i da pričaju o osvajajnuu sjeverne obale Jadrana a da ne pričaju o vračanju Korsice Italiji.

Zato Francuska ima interes da oko Italije postavi svoje avione i vojne saveznike.

Hrvatska i Grčka su kupci Rafala ako je točno da čemo mi to uzeti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 02:51

Blaženi talijanski fašizam. Basketball

Da ga nema tribalo bi ga izmisliti. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 02:54

Na Korsici je legija stranaca no svejedno ona je teško branjiva u slučaju da Italija vojno krene na to jer se nalazi u srcu Italije a daleko od francuske obale.

Treba im ravnoteža snaga a Hrvatska je tu ideal svega


Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 _79658098_corsica_map2
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 03:10

Vidiš di je Rim a di Korsica. Talijanski fašisti mogu doć na vlast a šanse su im 50%

Ovi Rafali u Hrvatskoj će ih ohladiti da imaju pretenzije na bilo koga okolo dakle i na Korsicu koja im je ispod nosa.

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Glavni-grad-italije-na-karti
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 03:27

Sve je to geostrategija. Fašisti u Italiji imaju 20% podrške i samo raste a s ostalim strankama desnice a to su Salvini i Berlusconi mogu osvojiti vlast.

No ako budu najveća stranka na desnici oni daju premijera a Braća Italije su fašiti. Jadranska obala i Korsica su im legitimne mete.

Zato :

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Images?q=tbn:ANd9GcR4PzmCfvNTzFQku9TJ3YyI1lfnG4QnjCcVjg&usqp=CAU
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 03:30

Mislim poanta je da ako oni dođu na vlast a šta je sve vjerovatnije , da kad im nešto takvo padne na pamet da ovo odma ohladi te njihove usijane glave.

Cilj je mir a ne rat. Cilj je ohladiti usijane fašističke glave u Italiji ako dođu na vlast da im šta ne padne na pamet.

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Rafale_EPS04
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 03:46

Triba poslat i poruku Viktoru u Mađarskoj jer je odličan sa Salvinijem.

Mađari imaju Grioene dakle Švedska a mi ako uzmemo Rafale imamo Francusku iza sebe a oni Švedsku te mi imamo to da Francuska može doć do nas dok Šveđani njima ne mogu.

Dakle čak i ako Italija stopira Rafali da preleti priko Italije , priko mora mogu do Grčke koja isto ima Rafale i onda do Hrvatske priko mora.

Dakle Mađari 12 Gripena , mi 12 Rafala al iza nas je Francuska a njih Švedska i nemaju mogućnost da Švedska dostavi još aviona il sama dođe dok mi imamo.

U takvom omjeru 12:12 ...šest francuski Rafala koji mogu doć čine ogromnu premoč u zraku u vojnom sukobu s Mađarskom
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 04:05

Mora se i ovima u Mađarskoj poslat poruka da Hrvatska nije neka njihova lopta za napucavanje. Mađari sami po sebi su šaka jada no ako u Italiji dođu fašisti na vlast a ovi je odličan sa Salvinijem onda će i toj Mađarskoj porast apetitit no kad imaš avijaciju i k tome jaču od njihove onda će se povuč.

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 DbqWUwFXcAAvmOo
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 04:28

Nije Srbija jedina zemlja koja ima lovačku avijaciju a ima otvorene pretenzije na Hrvatsku. Porastom te krajnje desnice u međuvremenu na tu listu su došle i Italija i Mađarska.

Austrija je još uvijek mirna + Slovenija je između nas.

Austrijanci ne pokazuju želje za nekakvom velikom Austrijom il tako šta još uvijek. Oni su inače i službeno vojno neutralni. Šema ko i u Švicarskoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by vuksadinare 21/5/2021, 05:29

https://www.jutarnji.hr/video/news/detalji-povijesnog-posla-od-francuza-necemo-dobiti-samo-avione-amerikanci-se-nece-ljutiti-15074742
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 05:32

Ima puno negativne energije. To se vidi po rastu krajnje desnice. Avioni se kupuju na period od 25-30 godina dakle gledaš situaciju unaprijed. Ako njima sad u Italiji 20% stanovništva glasa za fašiste koji otvoreno štuju Mussolinija a pored jednog Salvinija koji je normalan i samo je protiv ilegalne imigracije , a pa šta će onda biti za deset godina ?

Takva pitanja moraš sebi postavit i zato je Rafale jedini izbor za Hrvatsku.

Mi i legija stranaca ( susid mi je u njoj , moje godište tj bija je a sad je u Marseillu ) protiv talijanskog fašizma.

I to je to.

Srbija je tu nebitna u ciloj priči. Ona nije niti na programu.


Last edited by RayMabus on 21/5/2021, 05:34; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by vuksadinare 21/5/2021, 05:33

..pzo sustav..dronovi...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by RayMabus 21/5/2021, 05:48

vuksadinare wrote:..pzo sustav..dronovi...
Tomahavk.

Da se ti avioni kupuju radi Srbije mi ne bi ni kupovali avione ako bi to bio jedini razlog. Kupuje se radi nečeg drugog i nekog drugog. 

Neš ti Srbije. Kupiš Tomahavk. Staviš ga tamo negdi kod Tovarnika i opališ. Sve pravac. Pravo u Batajnicu. Koji avioni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by vuksadinare 21/5/2021, 06:10

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:..pzo sustav..dronovi...
Tomahavk.

Da se ti avioni kupuju radi Srbije mi ne bi ni kupovali avione ako bi to bio jedini razlog. Kupuje se radi nečeg drugog i nekog drugog. 

Neš ti Srbije. Kupiš Tomahavk. Staviš ga tamo negdi kod Tovarnika i opališ. Sve pravac. Pravo u Batajnicu. Koji avioni.
...ne podcjenjivati..majka svih zajeba...ja im ne vjetujem koliko je crno ispod nokta..uvijek moras sa njima biti na oprezu...to je takav mentalitet
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili - Page 10 Empty Re: Hrvatska odlucila kupiti zrakoplove.Objava 30.5 na dan drzavnosti koji smo kupili

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 19 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum