ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crvena knjiga

Go down

Crvena knjiga Empty Crvena knjiga

Post by metilda Mon 26 Apr - 20:03

Crvena knjiga Fb_im304
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by kic Mon 26 Apr - 21:07


očekivah

Crvena knjiga Tumblr19
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Mon 26 Apr - 21:10

Fotke iz nje će doći na red.
Iz opisa topiva se moglo zaključiti da je ta Jungova knjiga u pitanju. Ali falila mi je tema za različite fotke na koje naime na netu a ne uklapaju se ni u jedan od postojećih topica. :)
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Mon 26 Apr - 21:14

Ovaj autokorekt me zna izluditi. :puj

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by kic Mon 26 Apr - 21:36


aha ok

Crvena knjiga 8c5daf10
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Mon 26 Apr - 21:49

Crvena knjiga Rb_mon10
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Tue 27 Apr - 7:50

Crvena knjiga Fb_im308

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by kic Tue 27 Apr - 8:11


baš sam se ponadao da neće bit mimova..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Tue 27 Apr - 8:57

kic wrote:
baš sam se ponadao da neće bit mimova..


Ma da, mimovi nisu baš neka umjetnost  :D ali ovaj mi je baš legao jutros, a uklapa se i u temu svjesnog i nesvjesnog i besmislenog. Koliko je razvedenih brakova zbog ovako nekih gluposti kao što su nespuštena zahodska daska, nepokupljene mrvice sa stola ili bogzna što još. Isto je i sa muške strane, kad mi naiđe jedan takav stavit ću i njega.

Što se tiče Crvene knjige, jučer mi je tek došla u ruke. Fascinirana sam, ali istovremeno i konsternirana kao i uvijek kad se suočim s Jungom. Nisam njegov fan, naprotiv, kad se nađem pred njegovim analizama osjetim se tako maleno i neobrazovano da me to ispuni intelektualnim jadom. Jako sam jednostavna kao osoba, nemam nikakvih demona koje moram rješavati, svoje traženje duhovnog puta završila sam u 22. godini, a kad sam postala majka nestali su i svi demoni koji su me mučili, ako ih je i bilo. Život mi je majčinstvom dobio puni smisao. Zato me košmari i traženja čovjeka intelektualca poput Junga ispunjavaju, pored svega navedenoga, i  svojevrsnom tugom. Nije se lako boriti sa demonima toliko dugo kroz život.
Stavit ću vjerojatno poneki citat iz knjige na Azil, ali da ću je temeljito čitati i proučavati – sumnjam. Svaki dan nosi svoj egzistencijalni teret – čemu ga još i otežavati.
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

kic likes this post

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Tue 27 Apr - 13:09

Crvena knjiga Fb_im309

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Tue 27 Apr - 13:27

metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Tue 27 Apr - 16:29

"Tree of Life” by Mary Harris

Crvena knjiga Fb_im311

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Tue 27 Apr - 20:49

“Mojsije” ili “Nukleus kreacije”, Frida Kahlo, 1945.

Crvena knjiga 291982402x

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Wed 28 Apr - 7:45

Crvena knjiga Fb_im313

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Wed 28 Apr - 12:04

′′The Weight of Thought′′ bronze sculpture by Thomas Lerooy. 🙂

Crvena knjiga Fb_im320

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by metilda Wed 28 Apr - 14:51

Ирина Витальевна Каркаби (Irina Vitalievna Karkabi)

Crvena knjiga Fb_im322

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by Guest Thu 6 May - 10:22

The years … when I pursued the inner images were the most important time of my life. Everything else is to be derived from this. It began at that time, and the later details hardly matter anymore. My entire life consisted in elaborating what had burst forth from the unconscious and flooded me like an enigmatic stream and threatened to break me. That was the stuff and material for more than only one life.... Everything later was merely the outer classification, the scientific elaboration, and the integration into life. But the numinous beginning, which contained everything, was then.


Crvena knjiga C5dad610

For nearly a century the Red Book, Liber Novus, remained Jung’s hidden treasure. Only a handful of Jung’s most trusted students and colleagues were allowed to see it during his life; after his death in 1961, all requests for access to the volume were refused by his family. But now, after decades veiled in mystery, the Red Book has finally been released to the world in a magnificent facsimile edition. This singular visionary volume – a book that defies category or comparison – is the crux for any developed understanding of Jung’s psychological work.

In this series of four lectures, Dr. Lance Owens will discuss the genesis and content of the Red Book, and explain its central place in the life and work of C. G. Jung.

Crvena knjiga 31a3d410


http://gnosis.org/redbook/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by Guest Thu 6 May - 12:54

Narrative Prologue from "The Back of Beyond: The Red Books of C. G. Jung & J. R. R. Tolkien" by Becca S. Tarnas





Beginning in the year 1913, both C. G. Jung and J. R. R. Tolkien independently began to undergo profound imaginal experiences. They had each stepped across a threshold and entered into another world, the realm of imagination, the world of fantasy. For Jung these initially spontaneous visionary experiences, which he later developed into a meditative technique called active imagination, were recorded in Liber Novus, usually referred to simply as The Red Book. The experiences narrated in The Red Book became the seeds from which nearly all Jung's subsequent work flowered. For Tolkien this imaginal journey revealed to him the world of Middle-earth, whose stories and myths eventually led to the writing of The Lord of the Rings, a book he named within its own internal history The Red Book of Westmarch. Although they were working in different fields-psychology and philology, respectively-there are many synchronistic parallels between Jung's and Tolkien's Red Book periods: the style of the many works of art they produced at this time, the nature of their visions and dreams, and an underlying similarity in world view that emerged from their experiences. All these suggest the two men may at times have been treading parallel paths through the imaginal realm.

The revelations of this research bring to the surface questions about the nature of imagination and its relationship to the collective unconscious and perhaps a cosmic psyche, which in turn may hold deep implications for modernity's assumptions of a disenchanted world. In this work, I point to the possibility that Tolkien and Jung are preliminary guides on a journey to the depths of an ensouled cosmos in which imagination saturates the very foundations of reality...

Crvena knjiga Ac2cef10

http://tolkiengateway.net/wiki/Red_Book_of_Westmarch
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by Guest Thu 6 May - 13:23

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crvena knjiga Empty Re: Crvena knjiga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum