ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

od sutra pfizer bez zakazivanja

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Serbinho-3 20/4/2021, 18:22

Sinopharm 86%

Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by kaya 20/4/2021, 18:25

pizzon wrote:prvo, ja sam primio rusku
drugo, kineska je oko 80 %
sto je dovoljno 
trece, kineska skoro da nema
nuspojava.
ja sam nakon druge bio sjeban
dva tri dana i jedno popodne
imao 37.
Šta je tu je. Nacepali ste se kineskim cijepivom, u startu se činilo kao prednost i bolje išta nego ništa ali nije baš tako izgleda.
Drago mi da ti nisi kakogod..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by kaya 20/4/2021, 18:27

Za neke sojeve nije učinkovito..to je problem.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by kaya 20/4/2021, 18:32

A mogu si zamisliti kako bi to izgledalo ovdje  da im kažu da danas cijepe kineskim cijepivom. Mislim da bi one 4000 danas udarile takav stampedo unatrag da bi nastao kolaps na rotoru 😅😅😅
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by dijagram 20/4/2021, 18:35

kaya wrote:A mogu si zamisliti kako bi to izgledalo ovdje  da im kažu da danas cijepe kineskim cijepivom. Mislim da bi one 4000 danas udarile takav stampedo unatrag da bi nastao kolaps na rotoru 😅😅😅
Da, jer ne vjeruju kineskom cjepivu.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Guest 20/4/2021, 18:36

dijagram wrote:
Speare Shaker wrote:
dijagram wrote:
Speare Shaker wrote:
dijagram wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Kaze Kaja da i u HR bez problema daju Fajzer.
Ne žele se ljudi cijepiti, novinari su ih potpuno izludili.
Najprije sruše stožer, pa onda i cjepiva...i sad imaš izluđen čopor.
Ta problem je u Srbiji još izraženiji. Većina se već cijepila s vektorskim cjepivima,
a nakon ovog cirkusa (nepotrebnog) s AstraZenecom, sve je to palo u vodu.
Vuchić pokušava koliko-toliko izvući situaciju s Pfeizerom.

daj mi jedan razlog zašto bi se ljudi cijepili cjepivom koje nije ni testirano po pravilima cijepivo kojem se uopće ne zna koliko koristi i da li uopće ima neke koristi, cjepivom kojem se uopće ne znaju dugoročne posljedice. i tako dalje...

jebiga, nisu svi ljudi žabe da se daju kuhati...
Treba vjerovati da je cjepivo dobro, korisno, a istovremeno ne steti.

Ne treba ništa vjerovati, dovoljno je usporediti stanje u Izraelu sa onim kod nas i nekim drugim zemljama.
Nije dovoljno usporediti.
Treba donijeti i zakljucke temeljem usporedbe.
Kako za to mnogi nisu sposobni, mogu tek vjerovati drugima koji donose zakljucke.
Tako da, bez vjere  nece biti nekog pomaka.

To se podrazumjeva, ali zaključke će biti vrlo lako donijeti. Vidiš da je u Izraelu trava zelenija, primjeniš njihove metode ozelenjavanja i to je to.
Nema razloga za izmišljanje tople vode.
Da, zakljucci se vrlo lako donose, i za cijepljenje i protiv cijepljenja.

Sto onda, koga poslusati.

I opet, zato rekoh, ljudi ce vjerovati ili ne vjerovati u tudje zakljucke.

Vrlo mali broj ce odluciti osobnim promisljenjem o svemu.

Puni su nam mediji kojekakvih zakljucaka, ali i oprecnih.

Znam starije ljude koji se zele silno cijepiti jer nimalo ne sumnjaju u cjepivo iako su potpuno neinformirani, samo vjeruju da je dobro.

Znam i druge koji kazu necemo, tko zna sto su smuckali u to, skepticni, i isto neinformirani:)

Za neku promjenu trenda zelje za cjepljenjem trebat ce vise vremena i vise jasnih dokaza kako je korisno, a nije stetno.

ja tvrdim da cijepljenje neće riješiti pandemiju možda može samo pogoršati situaciju ili nemati nikakvog efekta na dulji vremenski period.

svaki dan stvore se novi sojevi na koje vakcina ima malu ili nikakvu djelotvornost. kao što rekoh uzalud se cijepite jer na koronaviruse nema imuniteta krda. možete neko vrijeme biti imuni na prvi Wuhan virus covida ali na njegove potomke ne.

What Is India’s 'Double Mutant' Coronavirus?


The exponential rise in Covid cases in India has become a cause of concern for the government as well as those studying the nature of the virus. The daily Covid-19 cases in India breached the 2 lakh mark on April 15th for the first time. With a high number of people getting infected with the virus, the chances of mutant strains have also increased.

Recently, the National Institute of Virology (NIV) detected a strain of coronavirus with a double mutation in samples collected from Maharashtra. The double mutant strain of Coronavirus has been named B.1.617.

The B.1.617 variant contains mutations from two separate virus variants, namely E484Q and L452R. The double mutant strain was found in samples of saliva collected from Maharashtra, Punjab, and Delhi.

According to health experts, the L452R variant was first found in the US, whereas the E484Q variant is indigenous.

The double mutant variant was identified by carrying out genomic sequencing on the latest samples by the Indian SARS-CoV-2 Consortium on Genomics (INSACOG), a group of 10 national laboratories under India's health ministry.

How dangerous is a double mutant strain?

A virus keeps mutating as it spreads,and like others, the novel coronavirus keeps changing in small ways as it passes from one person to another.

The constituent mutated strains E484Q and L452R were found to be highly infective with high transmission rates. Thus they make B.1.617 more infectious and deadly.

According to the health ministry, the new variant could also increase infection rates and easily surpass immune defences.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by kaya 20/4/2021, 18:38

dijagram wrote:
kaya wrote:A mogu si zamisliti kako bi to izgledalo ovdje  da im kažu da danas cijepe kineskim cijepivom. Mislim da bi one 4000 danas udarile takav stampedo unatrag da bi nastao kolaps na rotoru 😅😅😅
Da, jer ne vjeruju kineskom cjepivu.
Ako se žele riješiti gužve samo neka proture info da je danas kinesko. Da vidiš maglu 😅
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Eroo 20/4/2021, 18:45

pizzon wrote:nakon sto ste se stabilizovali
kao zemlja sa najgorom
epidemiloskom situacijom u eu
i haosom sa vakcinacijom,
kao uteha vam ostaje lajanje
na kinesku vakcinu koja se plasira
sirom sveta.
Sad kenjaš...
Sve vakcine su ok, samo su neke manje učinkovite.
Pfizer i Moderna su, po objavljenim rezultatima, najučinkovitiji  (95, odnosno 94.1%)
AstraZeneca(vektorsko)  cca 76% , Janssen (vektosko) 66.1%.
Svi imaju učinkovitost 100% protiv najtežem stanju: smrti.
Sva ruska i kinenska cjepiva su vektorska, pa se mogu očekivati slični rezultati
kao kod Astrazenece, ako su u 2 doze, ili kao Janssen, ako se daju  u 1. dozi.
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by dijagram 20/4/2021, 18:47

Gnječ wrote:
dijagram wrote:
Speare Shaker wrote:
dijagram wrote:
Speare Shaker wrote:
dijagram wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Kaze Kaja da i u HR bez problema daju Fajzer.
Ne žele se ljudi cijepiti, novinari su ih potpuno izludili.
Najprije sruše stožer, pa onda i cjepiva...i sad imaš izluđen čopor.
Ta problem je u Srbiji još izraženiji. Većina se već cijepila s vektorskim cjepivima,
a nakon ovog cirkusa (nepotrebnog) s AstraZenecom, sve je to palo u vodu.
Vuchić pokušava koliko-toliko izvući situaciju s Pfeizerom.

daj mi jedan razlog zašto bi se ljudi cijepili cjepivom koje nije ni testirano po pravilima cijepivo kojem se uopće ne zna koliko koristi i da li uopće ima neke koristi, cjepivom kojem se uopće ne znaju dugoročne posljedice. i tako dalje...

jebiga, nisu svi ljudi žabe da se daju kuhati...
Treba vjerovati da je cjepivo dobro, korisno, a istovremeno ne steti.

Ne treba ništa vjerovati, dovoljno je usporediti stanje u Izraelu sa onim kod nas i nekim drugim zemljama.
Nije dovoljno usporediti.
Treba donijeti i zakljucke temeljem usporedbe.
Kako za to mnogi nisu sposobni, mogu tek vjerovati drugima koji donose zakljucke.
Tako da, bez vjere  nece biti nekog pomaka.

To se podrazumjeva, ali zaključke će biti vrlo lako donijeti. Vidiš da je u Izraelu trava zelenija, primjeniš njihove metode ozelenjavanja i to je to.
Nema razloga za izmišljanje tople vode.
Da, zakljucci se vrlo lako donose, i za cijepljenje i protiv cijepljenja.

Sto onda, koga poslusati.

I opet, zato rekoh, ljudi ce vjerovati ili ne vjerovati u tudje zakljucke.

Vrlo mali broj ce odluciti osobnim promisljenjem o svemu.

Puni su nam mediji kojekakvih zakljucaka, ali i oprecnih.

Znam starije ljude koji se zele silno cijepiti jer nimalo ne sumnjaju u cjepivo iako su potpuno neinformirani, samo vjeruju da je dobro.

Znam i druge koji kazu necemo, tko zna sto su smuckali u to, skepticni, i isto neinformirani:)

Za neku promjenu trenda zelje za cjepljenjem trebat ce vise vremena i vise jasnih dokaza kako je korisno, a nije stetno.

ja tvrdim da cijepljenje neće riješiti pandemiju možda može samo pogoršati situaciju ili nemati nikakvog efekta na dulji vremenski period.

svaki dan stvore se novi sojevi na koje vakcina ima malu ili nikakvu djelotvornost. kao što rekoh uzalud se cijepite jer na koronaviruse nema imuniteta krda. možete neko vrijeme biti imuni na prvi Wuhan virus covida ali na njegove potomke ne.

What Is India’s 'Double Mutant' Coronavirus?


The exponential rise in Covid cases in India has become a cause of concern for the government as well as those studying the nature of the virus. The daily Covid-19 cases in India breached the 2 lakh mark on April 15th for the first time. With a high number of people getting infected with the virus, the chances of mutant strains have also increased.

Recently, the National Institute of Virology (NIV) detected a strain of coronavirus with a double mutation in samples collected from Maharashtra. The double mutant strain of Coronavirus has been named B.1.617.

The B.1.617 variant contains mutations from two separate virus variants, namely E484Q and L452R. The double mutant strain was found in samples of saliva collected from Maharashtra, Punjab, and Delhi.

According to health experts, the L452R variant was first found in the US, whereas the E484Q variant is indigenous.

The double mutant variant was identified by carrying out genomic sequencing on the latest samples by the Indian SARS-CoV-2 Consortium on Genomics (INSACOG), a group of 10 national laboratories under India's health ministry.

How dangerous is a double mutant strain?

A virus keeps mutating as it spreads,and like others, the novel coronavirus keeps changing in small ways as it passes from one person to another.

The constituent mutated strains E484Q and L452R were found to be highly infective with high transmission rates. Thus they make B.1.617 more infectious and deadly.

According to the health ministry, the new variant could also increase infection rates and easily surpass immune defences.
ja ne mogu nesto slicno tvrditi, puno je nepoznanica

vrijeme ce pokazati sto ce biti

virusa se ne bojim pa se necu cijepiti
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by dijagram 20/4/2021, 18:48

kaya wrote:
dijagram wrote:
kaya wrote:A mogu si zamisliti kako bi to izgledalo ovdje  da im kažu da danas cijepe kineskim cijepivom. Mislim da bi one 4000 danas udarile takav stampedo unatrag da bi nastao kolaps na rotoru 😅😅😅
Da, jer ne vjeruju kineskom cjepivu.
Ako se žele riješiti gužve samo neka proture info da je danas kinesko. Da vidiš maglu 😅
Dovoljno je reci i Astra, odmah uzmak na pricuvni polozaj:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Eroo 20/4/2021, 18:55

pizzon wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Kaze Kaja da i u HR bez problema daju Fajzer.
Ne žele se ljudi cijepiti, novinari su ih potpuno izludili.
Najprije sruše stožer, pa onda i cjepiva...i sad imaš izluđen čopor.
Ta problem je u Srbiji još izraženiji. Većina se već cijepila s vektorskim cjepivima,
a nakon ovog cirkusa (nepotrebnog) s AstraZenecom, sve je to palo u vodu.
Vuchić pokušava koliko-toliko izvući situaciju s Pfeizerom.

da li uopste znas o cemu pokusavas
da kenjas.
Itekako znam. Stvorila se fama da vektorska cjepiva (AstraZeneca) mogu stvorit krvne ugruške ili herpes zoster (Janssen),
 što je notorna glupost.... a u Srbiji ste uglavnom te koristili vektorska cjepiva. Po informacijama koje sam vidio u medijima
imali ste problem s otporom do cjepljenja. Ljudi hoće Pfizer i gdje se pojavi takva ponuda imate gužve.
To je normalna reakcija neukog krda. :D
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Eroo 20/4/2021, 18:57

kaya wrote:A mogu si zamisliti kako bi to izgledalo ovdje  da im kažu da danas cijepe kineskim cijepivom. Mislim da bi one 4000 danas udarile takav stampedo unatrag da bi nastao kolaps na rotoru 😅😅😅
:D ...ma jasno, krdo odmah prikoči i prašina se diže za njima u suprotnom smjeru.
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Guest 20/4/2021, 19:01

Serbinho-3 wrote:Sinopharm 86%

Samo po njihovim vlastitim tvrdnjama odnosno dokumentaciji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by kaya 20/4/2021, 19:03

Eroo wrote:
pizzon wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Kaze Kaja da i u HR bez problema daju Fajzer.
Ne žele se ljudi cijepiti, novinari su ih potpuno izludili.
Najprije sruše stožer, pa onda i cjepiva...i sad imaš izluđen čopor.
Ta problem je u Srbiji još izraženiji. Većina se već cijepila s vektorskim cjepivima,
a nakon ovog cirkusa (nepotrebnog) s AstraZenecom, sve je to palo u vodu.
Vuchić pokušava koliko-toliko izvući situaciju s Pfeizerom.

da li uopste znas o cemu pokusavas
da kenjas.
Itekako znam. Stvorila se fama da vektorska cjepiva (AstraZeneca) mogu stvorit krvne ugruške ili herpes zoster (Janssen),
 što je notorna glupost.... a u Srbiji ste uglavnom te koristili vektorska cjepiva. Po informacijama koje sam vidio u medijima
imali ste problem s otporom do cjepljenja. Ljudi hoće Pfizer i gdje se pojavi takva ponuda imate gužve.
To je normalna reakcija neukog krda. :D
Čuj ja nisam neuka, al da su mi rekli kinesko pobjegla bi brzinom munje 😅.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Eroo 20/4/2021, 19:06

kaya wrote:
Eroo wrote:
pizzon wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Kaze Kaja da i u HR bez problema daju Fajzer.
Ne žele se ljudi cijepiti, novinari su ih potpuno izludili.
Najprije sruše stožer, pa onda i cjepiva...i sad imaš izluđen čopor.
Ta problem je u Srbiji još izraženiji. Većina se već cijepila s vektorskim cjepivima,
a nakon ovog cirkusa (nepotrebnog) s AstraZenecom, sve je to palo u vodu.
Vuchić pokušava koliko-toliko izvući situaciju s Pfeizerom.

da li uopste znas o cemu pokusavas
da kenjas.
Itekako znam. Stvorila se fama da vektorska cjepiva (AstraZeneca) mogu stvorit krvne ugruške ili herpes zoster (Janssen),
 što je notorna glupost.... a u Srbiji ste uglavnom te koristili vektorska cjepiva. Po informacijama koje sam vidio u medijima
imali ste problem s otporom do cjepljenja. Ljudi hoće Pfizer i gdje se pojavi takva ponuda imate gužve.
To je normalna reakcija neukog krda. :D
Čuj ja nisam neuka, al da su mi rekli kinesko pobjegla bi brzinom munje 😅.
Pa zaaašto, meni su kosooke baš simpatične. Promijeniš izgled ko frizuru, zašto ne? :D
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by veber 20/4/2021, 19:08

pizzon wrote:prvo, ja sam primio rusku
drugo, kineska je oko 80 %
sto je dovoljno 
trece, kineska skoro da nema
nuspojava.
ja sam nakon druge bio sjeban
dva tri dana i jedno popodne
imao 37.
ajmo zanemarit činjenicu da si sendvičar i ispod 50.

daj nam opiši kako si to primio rusko!

di ti je nalogodavaoc uštekao?

_________________

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 M_50010

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by veber 20/4/2021, 19:11

Eroo wrote:
kaya wrote:
Eroo wrote:
pizzon wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Kaze Kaja da i u HR bez problema daju Fajzer.
Ne žele se ljudi cijepiti, novinari su ih potpuno izludili.
Najprije sruše stožer, pa onda i cjepiva...i sad imaš izluđen čopor.
Ta problem je u Srbiji još izraženiji. Većina se već cijepila s vektorskim cjepivima,
a nakon ovog cirkusa (nepotrebnog) s AstraZenecom, sve je to palo u vodu.
Vuchić pokušava koliko-toliko izvući situaciju s Pfeizerom.

da li uopste znas o cemu pokusavas
da kenjas.
Itekako znam. Stvorila se fama da vektorska cjepiva (AstraZeneca) mogu stvorit krvne ugruške ili herpes zoster (Janssen),
 što je notorna glupost.... a u Srbiji ste uglavnom te koristili vektorska cjepiva. Po informacijama koje sam vidio u medijima
imali ste problem s otporom do cjepljenja. Ljudi hoće Pfizer i gdje se pojavi takva ponuda imate gužve.
To je normalna reakcija neukog krda. :D
Čuj ja nisam neuka, al da su mi rekli kinesko pobjegla bi brzinom munje 😅.
Pa zaaašto, meni su kosooke baš simpatične. Promijeniš izgled ko frizuru, zašto ne? :D
tebi je i hrvastvo simpatično od 92e.
malo ti je poremetilo ustroj, ali si postao rvat.
nije ti problem okrenut kaput.

_________________

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 M_50010

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Guest 20/4/2021, 19:13

dijagram wrote:

Znam starije ljude koji se zele silno cijepiti jer nimalo ne sumnjaju u cjepivo iako su potpuno neinformirani, samo vjeruju da je dobro.

Znam i druge koji kazu necemo, tko zna sto su smuckali u to, skepticni, i isto neinformirani:)

Za neku promjenu trenda zelje za cjepljenjem trebat ce vise vremena i vise jasnih dokaza kako je korisno, a nije stetno.

Kao prvo, glupo je ne sumnjati, a zdrava skepsa ionako spada u znanstvenu metodologiju.
Jedno od temeljnih obilježja znanstvenih teorija je da su promjenjive, jer inače ne spadaju u znanstvene teorije nego u religijske dogme.
Skepsa koja izlazi iz kojekakvih teorija zavjera prije spada negdje drugdje (ordinacije psihologa, psihijatrijske ustanove i sl.)..
Kao drugo, da, trebat će više vremena, više istraživanja s jedne strane cijepljenih, a sa druge onih koji to odbijaju.
Ali problem je u tome što vrijeme košta, ne samo u novcu nego i u oboljelima, hospitaliziranima i preminulima. Ponekad jednostavno nemamo dovoljno vremena i moramo brzo djelovati.
Koje je riješenje?
Pogledati kakvo je stanje u onim zemljama u kojima se cijepljenje masovno obavilo (nije nevažno niti sa kojim cjepivima), a onda to usporediti sa stanjem u onim državama u kojima nije.
Zašto?
Zato jer i to spada u znanstvenu metodologiju. Naime, rezultati znanstvenih istraživanja, laboratorijskih pokusa itd. moraju biti neovisno provjerljivi.
Ono što se dobilo u jednom laboratoriju mora biti ponovljeno u drugom, neovisno o tome tko vrši provjere, eksperimente, mjerenja itd.
Ako to nije moguće, onda ne može biti riječ o znanstvenim istraživanjima nego o nečem drugom.
Što napraviti u ovom slučaju?
To sam već rekao, provjeriti kakvo je stanje u Izraelu nakon masovnog cijepljenja jer oni u tome prednjače i ako se ocjeni da tome trebamo težiti primjeniti iste metode u borbi sa infekcijom.
Svakako nipošto pokušavati otkriti toplu vodu, jer to ima kao rezultat samo gubljenje vremena i energije i nažalost, još veće brojeve hospitaliziranih sa teškim simptomima i naravno preminulih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Guest 20/4/2021, 19:23

Speare Shaker wrote:
dijagram wrote:

Znam starije ljude koji se zele silno cijepiti jer nimalo ne sumnjaju u cjepivo iako su potpuno neinformirani, samo vjeruju da je dobro.

Znam i druge koji kazu necemo, tko zna sto su smuckali u to, skepticni, i isto neinformirani:)

Za neku promjenu trenda zelje za cjepljenjem trebat ce vise vremena i vise jasnih dokaza kako je korisno, a nije stetno.

Kao prvo, glupo je ne sumnjati, a zdrava skepsa ionako spada u znanstvenu metodologiju.
Jedno od temeljnih obilježja znanstvenih teorija je da su promjenjive, jer inače ne spadaju u znanstvene teorije nego u religijske dogme.
Skepsa koja izlazi iz kojekakvih teorija zavjera prije spada negdje drugdje (ordinacije psihologa, psihijatrijske ustanove i sl.)..
Kao drugo, da, trebat će više vremena, više istraživanja s jedne strane cijepljenih, a sa druge onih koji to odbijaju.
Ali problem je u tome što vrijeme košta, ne samo u novcu nego i u oboljelima, hospitaliziranima i preminulima. Ponekad jednostavno nemamo dovoljno vremena i moramo brzo djelovati.
Koje je riješenje?
Pogledati kakvo je stanje u onim zemljama u kojima se cijepljenje masovno obavilo (nije nevažno niti sa kojim cjepivima), a onda to usporediti sa stanjem u onim državama u kojima nije.
Zašto?
Zato jer i to spada u znanstvenu metodologiju. Naime, rezultati znanstvenih istraživanja, laboratorijskih pokusa itd. moraju biti neovisno provjerljivi.
Ono što se dobilo u jednom laboratoriju mora biti ponovljeno u drugom, neovisno o tome tko vrši provjere, eksperimente, mjerenja itd.
Ako to nije moguće, onda ne može biti riječ o znanstvenim istraživanjima nego o nečem drugom.
Što napraviti u ovom slučaju?
To sam već rekao, provjeriti kakvo je stanje u Izraelu nakon masovnog cijepljenja jer oni u tome prednjače i ako se ocjeni da tome trebamo težiti primjeniti iste metode u borbi sa infekcijom.
Svakako nipošto pokušavati otkriti toplu vodu, jer to ima kao rezultat samo gubljenje vremena i energije i nažalost, još veće brojeve hospitaliziranih sa teškim simptomima i naravno preminulih.

E da, postoji tu još jedan problem.
Kažeš da se nećeš cijepiti.
OK, to je tvoj posve legitiman izbor.
Ne bojiš se za svoje zdravlje, premda stanje na Covid odjelima u bolnicama postaje sve teže predvidljivo, sve je više onih solidnog zdravlja i relativno mladih ljudi bez jasnih komorbiditeta koji razviju teške oblike upale pluća i na korak su do respiratora, a time i na korak do teških stanja. To ne kažem ja nego to kaže Alemka Markotić.
Ali dobro, ne želiš se cijepiti i to je OK.
No, ima tu jedna sitnica koja još nije niti blizu jasna koliko bi trebala biti.
Cijepljenjem se do određene razine efikasnosti (cjepiva) razvijaju antitijela koja štite od novog oboljenja. Pokazala su istraživanja.
To se postiže i preboljenjem infekcije, čak sa većom razinom efikasnosti nego kod cijepljanja. Barem kod onih koji prežive zarazu, a to je debela većina.
Međutim, istraživanja su pokazala kako se cijepljenjem postiže dovoljna razina zaštite od daljnjeg prenošenja infekcije zbog smanjene virulentnosti (zaraznosti, infektivnosti) cijepljenih.
Nije jasno u kojoj se mjeri to događa sa onim koji su sebe zaštitili na određeni rok od ponovne infekcije.
Ukratko, cijepljenjem se u skladu sa onim što je do sada poznato veća razina zaštite od transmisije, daljnjeg širenja bolesti.
Dakle, efikasnije se štite oni oko sebe, barem koliko je to do sada poznato.
Što će pokazati daljnja istraživanja koja će se svakako provoditi, pokazat će vrijeme.
Možda dođe do obrata u tim spoznajama, ali ja bih radije igrao na sigurno nego nepotrebno riskirao, ali to sam samo ja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Guest 20/4/2021, 19:24

Chile has one of the world’s best vaccination rates. Covid is surging there anyway

“I cannot stress this enough — for most countries, vaccines are not going to stop this wave of the pandemic,” Carissa Etienne, director of PAHO, said during a weekly press briefing on Wednesday.

A study published by the University of Chile earlier this month reported that CoronaVac was 56.5% effective two weeks after the second doses were administered in the country. Crucially, however, they also reported that one dose was only 3% effective.

Chile’s vaccination campaign against the coronavirus has been one of the world’s quickest and most extensive, but a recent surge in infections has sparked concern beyond its borders.

Almost 40% of the South American country’s total population have now received at least one dose of a Covid-19 vaccine, according to statistics compiled by Our World in Data, reflecting one of the highest vaccination rates in the world.

Only Israel and the U.K., respectively, have inoculated a larger share of their population with at least one dose.

Nonetheless, Chile has endured a sharp uptick in coronavirus infections in recent weeks, even with its world-renowned vaccine rollout and strict lockdowns in place for much of its 19 million inhabitants.

The Pan American Health Organization’s regional director has since emphasized that for most countries in the region, vaccines won’t be enough to prevent rising infection rates.

https://www.cnbc.com/2021/04/19/covid-chiles-coronavirus-cases-hit-record-levels-despite-vaccine-rollout.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by dijagram 20/4/2021, 19:25

Speare Shaker wrote:
dijagram wrote:

Znam starije ljude koji se zele silno cijepiti jer nimalo ne sumnjaju u cjepivo iako su potpuno neinformirani, samo vjeruju da je dobro.

Znam i druge koji kazu necemo, tko zna sto su smuckali u to, skepticni, i isto neinformirani:)

Za neku promjenu trenda zelje za cjepljenjem trebat ce vise vremena i vise jasnih dokaza kako je korisno, a nije stetno.

Kao prvo, glupo je ne sumnjati, a zdrava skepsa ionako spada u znanstvenu metodologiju.
Jedno od temeljnih obilježja znanstvenih teorija je da su promjenjive, jer inače ne spadaju u znanstvene teorije nego u religijske dogme.
Skepsa koja izlazi iz kojekakvih teorija zavjera prije spada negdje drugdje (ordinacije psihologa, psihijatrijske ustanove i sl.)..
Kao drugo, da, trebat će više vremena, više istraživanja s jedne strane cijepljenih, a sa druge onih koji to odbijaju.
Ali problem je u tome što vrijeme košta, ne samo u novcu nego i u oboljelima, hospitaliziranima i preminulima. Ponekad jednostavno nemamo dovoljno vremena i moramo brzo djelovati.
Koje je riješenje?
Pogledati kakvo je stanje u onim zemljama u kojima se cijepljenje masovno obavilo (nije nevažno niti sa kojim cjepivima), a onda to usporediti sa stanjem u onim državama u kojima nije.
Zašto?
Zato jer i to spada u znanstvenu metodologiju. Naime, rezultati znanstvenih istraživanja, laboratorijskih pokusa itd. moraju biti neovisno provjerljivi.
Ono što se dobilo u jednom laboratoriju mora biti ponovljeno u drugom, neovisno o tome tko vrši provjere, eksperimente, mjerenja itd.
Ako to nije moguće, onda ne može biti riječ o znanstvenim istraživanjima nego o nečem drugom.
Što napraviti u ovom slučaju?
To sam već rekao, provjeriti kakvo je stanje u Izraelu nakon masovnog cijepljenja jer oni u tome prednjače i ako se ocjeni da tome trebamo težiti primjeniti iste metode u borbi sa infekcijom.
Svakako nipošto pokušavati otkriti toplu vodu, jer to ima kao rezultat samo gubljenje vremena i energije i nažalost, još veće brojeve hospitaliziranih sa teškim simptomima i naravno preminulih.
Sve to stoji. 

Vremena ce trebati jos.

Da nije bilo rijeci o nuspojavama Astre procijepljenost bi bila bolja.

Ne moze se reci ljudima male su sanse za teze nuspojave ili veca je korist nego eventualna steta:)

Da nema nikakvog drugog cjepiva moze, ali ako postoji i niz drugih  ljudi ce ovo gledati zaobici.

Logicno.

Ljudska psiha.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

od sutra pfizer bez zakazivanja - Page 2 Empty Re: od sutra pfizer bez zakazivanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum