ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 03:26

Nije baš točan podatak da u Makedoniji ne postoji nacionalno izjašnjavanje kao Bugar na popisu stanovništva.

Na popisu 2002 godine 1,417 ljudi se izjasnilo kao Bugari.

RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 03:36

Vidim da u Makedoniji nije bilo popisa stanovništva od 2002 i da su tek prije dva mjeseca usvojili zakon da naprave novi popis i popisivanje stanovništva počima od 1./4 ovog godine dakle za par dana.

https://www.google.com/amp/s/www.slobodnaevropa.org/amp/severna-makedonija-popis-zakon/31061684.html

Moraju napraviti popis stanovništva jer to EU traži kao statistiku kod pregovora oko ulaska neke države u EU. Valjda da vide koga točno primaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 04:41

Popis stanovništva u sjevernoj Makedoniji bit će održan od 1 do 21 travnja

https://www.google.com/amp/s/www.slobodnaevropa.org/amp/balkanski-popisi-stanovnistva-kao-etnicko-prebrojavanje/31147894.html

Zaevu se izgleda žuri s jedne strane jer EU to traži a s druge strane da osujeti pokušaj Bugarske da utječe na to da se više Makedonaca službeno izjasne kao Bugari.

Zaev inteligentan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 04:52

Zaev je inteligentan lik jer za razliku od makedonske desnice koja je deset godina bila na vlasti ( od 2006 do 2016 ) i bavila se nekom šemom kako su oni antički Makedonci a zemlja stagnirala , korupcija raširena , ovaj je od 2016 rješio optimalno pitanje oko Grčke blokade u Nato , uveo Makedoniju u Nato prošle godine i sad čisti ekspresno sve prepreke koje mu stoje na putu da Makedoniju primi u EU.

A makedonska desnica će do idući izbora a oni su tek za čeitir godine sidit lipo u magarečoj klupi i vatat zjake.



https://en.m.wikipedia.org/wiki/VMRO-DPMNE
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 06:19

pizzon wrote:https://informer.rs/vesti/drustvo/594059/srbija-makedonija-bugarska-napad-ekspert-opasno
Gledam tu u tekstu on spominje neki autoput između Sofije i Makedonije a oni pola svojih autocesta po državi nisu uopće izgradili.

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Bulgaria_Highways



Zatim , vidljivo je da su Skoplje i Sofija jedna drugoj konkurenkcija kad se gleda promet iz smjera Grčke i od tud ta ljubomora jer ovi bi valjda da Makedoniju blokiraju a da sve ide njima i onda im smeta Srbija odnosno šta se Srbija i Makedonija povezuju po tom ekonomskom a dakle i vezano uz to i prometnom pitanju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by pizzon 19/3/2021, 06:57

Šandor Winnetou wrote:
pizzon wrote:a mi priznajemo makedonce kao narod, bugari ne.
pa smo mi krivi sto nas makedonci
radije vide kao partnere.
a i bugari bolje da cute,
pevaju nase pesme, sve ih znaju
napamet.
toliko ih priznajete da im ne dajete autokefalnost i zovete ih južnim srbima. Blago njima s vama. Pored takvih prijatelja kome još trebaju neprijatelji

imaju najvisi stepen autonomije
u okviru sps.
verovatno ce dobiti, vremenom.
srbija priznaje postojanje makedonskog naroda.
bugari ne priznaju ni makefonce
niti bi priznali njihovu crkvu kao autokefalnu, ni mitropoliju im ne bi
prihvatli.
nusu makedonci blesavi 
tacno znaju zasto gledaju ka
srbiji, vecinski. to smeta bugarima,
jer zive u iluzijama.
srbija se odlicno snalazi na tom
prostoru, uz uvazavanje makedonaca
kao posebnog naroda, i jezika.
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 06:59

Nu vidi stvarno Srbija priznaje Makedonce kao narod

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Macedonians_in_Serbia
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 07:08

Znači da je evropski parlament ipak bio u pravu šta je izglasao da Bugarska mora priznati Makedonce kao narod tj da se onaj tko oće oće a to je u osnovi neki Makedonac koji je tamo došao živjeti ima pravo izjasnit kao Makedonac a ne da ga ovi preimenuju u Bugara.

Također to uključuje i priznanje jezika.

A to šta Bojko tvrdi da u Makedoniji ne postoji mogućnost da se netko ne može izjasniti kao Bugar ja sam ulovio u laži jer se na popisu iz 2020 oko 1400 ljudi upravo tako i izjasnilo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 07:11

Vidiš kako se priča raspetljava.

Ljutim se na Grčku jer ne priznaje status manjine Makedoncima na sjeveru Makedonije a onda sad otkrijem da to isto i Bugari rade.

Tako ćeš ti moj Bojko to sad priznati jer vaše negiranje toga je meni prepreka da krenem prema grčkim nacionalistima da im priznaju status naroda na koji imaju pravo kao autohtona manjina
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 07:22

Bugarska mora priznat status makedonske nacioonalnosti u Bugarskoj a samim tim i makedonski jezik kao postojeći i s time se odrekla ideja o tome da im negira naciju i jezik.

Tek tad oni mogu računati na neke dobre odnose i bolji prijam u Makedoniji a dok to nije tako vrata su im tamo zatvorena i Srbija dominiše. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 08:05

Drago mi je da će ti bugarski krajnji desničari u najboljem slučaju za dva tjedna izgubiti pola mandata u bugarskoj skupštini.

Bojko bi to najradije prizna sad kad je eu parlament izglasao takvu rezoluciju i kad je Makedonija u NATO tako da to skine s kurca al dok su mu krajnja desnica koalicijski partener u vlasti ne može jer mu onda pada vlada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 08:09

To je završena priča , samo je pitanje kad će.to Bugarska priznati. Dal za dva tjedna ako dođu socijalisti na vlast jer oni su za to glasali u eu parlamentu il kasnije. Dakle samo je pitanje vremena. Možeš to sad a možeš trpit pritiske iz Eu i Nato pa ti neće dat lovu iz eu fondova nego će te blokirati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by Šandor Winnetou 19/3/2021, 08:09

RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
pizzon wrote:a mi priznajemo makedonce kao narod, bugari ne.
pa smo mi krivi sto nas makedonci
radije vide kao partnere.
a i bugari bolje da cute,
pevaju nase pesme, sve ih znaju
napamet.
toliko ih priznajete da im ne dajete autokefalnost i zovete ih južnim srbima. Blago njima s vama. Pored takvih prijatelja kome još trebaju neprijatelji
Ne daje SPC autokefalnost nego Carigradska patrijaršija. SPC im to ne može dati čak ni kad bi htjela ( a ne želi ).
carigradska patrijašija bi popustila isti tren da joj one bradate lopuže iz spca namignu

_________________
bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by Šandor Winnetou 19/3/2021, 08:10

RayMabus wrote:A brige Makedonce oće njih tko crkveno priznat ili neće. Imaju svoju državu. Prošle godine su ušli u NATO i puca in kurac šta koji strani pop misli.

Oni piče svoje i brige njih za tuđa mišljenja.
govorimo o srbima kao njihovim VEEELIIIIKIM prijateljima

_________________
bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 08:13

Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
pizzon wrote:a mi priznajemo makedonce kao narod, bugari ne.
pa smo mi krivi sto nas makedonci
radije vide kao partnere.
a i bugari bolje da cute,
pevaju nase pesme, sve ih znaju
napamet.
toliko ih priznajete da im ne dajete autokefalnost i zovete ih južnim srbima. Blago njima s vama. Pored takvih prijatelja kome još trebaju neprijatelji
Ne daje SPC autokefalnost nego Carigradska patrijaršija. SPC im to ne može dati čak ni kad bi htjela ( a ne želi ).
carigradska patrijašija bi popustila isti tren da joj one bradate lopuže iz spca namignu
Ne bi i objasnio sam ti zašto. Sam naziv crkve. Morali bi ga mijenjati u sjeverno makedonska pravoslavna crkva. Ne dolazi u obzir naziv Makedonska pravoslavna crkva.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 08:18

Prvi uvjet da njima carigradska patrijaršija uopće otvori poglavlje da se o takvom nećemu raspravlja je promjena imena crkve iz makedonska u sjeverno makedonska pravoslavna crkva čime se jasno daje do znanja da ista nije nadležna na cijelom teritoriju regije Makedonije koji obuhvaća i dijelove Grčke i Bugarske nego samo u državi tj teritoriju države koja se zove Sjeverna Makedonija.

Bez tog čina bespotrebno je uopće raspravljati o mišljenju SPC povodom ovog pitanja.


Last edited by RayMabus on 19/3/2021, 08:19; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by Šandor Winnetou 19/3/2021, 08:19

RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
pizzon wrote:a mi priznajemo makedonce kao narod, bugari ne.
pa smo mi krivi sto nas makedonci
radije vide kao partnere.
a i bugari bolje da cute,
pevaju nase pesme, sve ih znaju
napamet.
toliko ih priznajete da im ne dajete autokefalnost i zovete ih južnim srbima. Blago njima s vama. Pored takvih prijatelja kome još trebaju neprijatelji
Ne daje SPC autokefalnost nego Carigradska patrijaršija. SPC im to ne može dati čak ni kad bi htjela ( a ne želi ).
carigradska patrijašija bi popustila isti tren da joj one bradate lopuže iz spca namignu
Ne bi i objasnio sam ti zašto. Sam naziv crkve. Morali bi ga mijenjati u sjeverno makedonska pravoslavna crkva. Ne dolazi u obzir naziv Makedonska pravoslavna crkva.
da ima volje za priznanje davno bi se to rješilo.

_________________
bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 08:21

Nema volje niti za otvaranjem rasprave o tome od strane carigradske patrijaršije dok ne promjene naziv crkve iz makedonska u sjeverno makedonska pravoslavna crkva.

Ne smaraj me više. Dovoljno puta sam fino objasnio i budem li morao opet smatrat ću te da si glup sugovornik a narodskim jezikom rečeno idiot.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 08:33

Sad će se vršit pritisak na Bugarsku kako bi se ista odrekla negiranja makedonskog naroda i jezika s ciljem da se sami bugarski nacionalisti olade od te ideje te s ciljem da se napravi pritisak na Grčku da prizna autohotne slavenske manjine na sjeveru Grčke.

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Ethnic
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by Šandor Winnetou 19/3/2021, 08:36

RayMabus wrote:Nema volje niti za otvaranjem rasprave o tome od strane carigradske patrijaršije dok ne promjene naziv crkve iz makedonska u sjeverno makedonska pravoslavna crkva.

Ne smaraj me više. Dovoljno puta sam fino objasnio i budem li morao opet smatrat ću te da si glup sugovornik a narodskim jezikom rečeno idiot.
objasnio si ti samom sebi i vidim da si s time zadovoljan, da ne kažem ispunjen. Aj sad udari još 64 posta na ovu temu i posvađaj se 18x sa samim dobom :)

_________________
bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by RayMabus 19/3/2021, 08:39

Bugarski velikonacionalisti se nikad neće odreć pretenzija na Makedoniju tj da to pripoje velikoj Makedoniji i zato čak i kad Bugarska prizna status naroda i jezika Makedoncima u Bugarskoj oni će se tome protivit no stvar je službeno zaključena.

Ostaje im samo da laju na Mjesec i blokiraju priznanje autokefalne sjeverno makedonske pravoslavne crkve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji... - Page 3 Empty Re: bugarska nezadovoljna svojim neuspehom u makedoniji...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum