ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/3/2021, 19:28


https://www.liberal.hr/davor-nadji-tomislav-tomasevic-fokus-mozemo-grad-zagreb-lokalni-izbori-2021-838

kic
Admin

Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/3/2021, 20:52

pitanje je oće li i familija glasovati zo nje.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/3/2021, 20:55

aben wrote:
dabrovo unuče wrote:
aben wrote:je znoš kakova je ono nova stranka, fokus?
jesu naši ili samo socijalisti u janjećoj koži?

ne znam, čitam malo profil od tog Nađa, odgovara svima na pitanja, priličan razumist

po nekoj anketi ima 1,2% šanse za gradonačelnika zga

u biti jedini koji nešto drugačije priča od ostalih kandidata, yoda zna više..
Razumist? 1.2%?
Sounds about right:) 




A pito sun ga, ne će da reče ča zno...

a, čovik se zove nađi:)
pito sun hiniliusa da ki je ot čovik, a un meni "nađi fokus".. misli sun da me je odjebo da sun guglun:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/3/2021, 21:00

aben wrote:pitanje je oće li i familija glasovati zo nje.

:^0 :^0 :(
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/3/2021, 22:41


Denkverbot - Page 3 20210317

uvijek su mi te vjetrenjače bile malo zlolične..

možda i nije istina, oblaci su visoko
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/3/2021, 23:21

kic wrote:
Denkverbot - Page 3 20210317

uvijek su mi te vjetrenjače bile malo zlolične..

možda i nije istina, oblaci su visoko

ne razumin sliku,
neka nepredviđena nuspojava zelene energije?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 7/3/2021, 07:46


tako nešto
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/3/2021, 09:09

kic wrote:
tako nešto
neki dun sun jepeta rivo svoju ađendu na poslu, i istako nekoliko očitih proturječnost političkog sustava.
tako suočen, jedun od njih je izašo iz zone komfora i pokušo osmisliti bolji sustav. naravski, omoh je po u klasičnu zamku, ča je meni samo potvrdilo bezizlaznost. reko je da bi tribalo suspendirati opće pravo glosa za misnistarstva, tako da bi za njih glasovale samo kvalificirone stručne udruge, pa bi tako ministar pravosuđa bi un koga izabere komora advokatov i sudcov, ministarstva graditeljstva zidarska komora i sl.a
recimo da vjetrenjače ispadu promašaj, ča bi takov sustav pomogo u toj situaciji? nišće.
svaka reforma sustava moro jedino popraviti ono sažeto u izreki: teško je zamisliti opasniji nočin odlučivanja od dovanja ote ovlasti u ruke ljudima ki ne odgovaraju za pogrješke

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/3/2021, 10:27

aben wrote:

Majko mila...
Koji užas.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/3/2021, 10:29

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Majko mila...
Koji užas.

Doduše, u ta sam vremena čuo i gore.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/3/2021, 11:06

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Majko mila...
Koji užas.

Doduše, u ta sam vremena čuo i gore.



Edgar Winter's White Trash: Tobacco Road
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/3/2021, 11:40

odličan je; ne zun ča je bolje suhi trio ko grand funk ili vako sa bras sekcijon. čak je bolje to odrodi nego plant u how many more times...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 7/3/2021, 20:37

aben wrote:
kic wrote:
tako nešto
neki dun sun jepeta rivo svoju ađendu na poslu, i istako nekoliko očitih proturječnost političkog sustava.
tako suočen, jedun od njih je izašo iz zone komfora i pokušo osmisliti bolji sustav. naravski, omoh je po u klasičnu zamku, ča je meni samo potvrdilo bezizlaznost. reko je da bi tribalo suspendirati opće pravo glosa za misnistarstva, tako da bi za njih glasovale samo kvalificirone stručne udruge, pa bi tako ministar pravosuđa bi un koga izabere komora advokatov i sudcov, ministarstva graditeljstva zidarska komora i sl.a
recimo da vjetrenjače ispadu promašaj, ča bi takov sustav pomogo u toj situaciji? nišće.
svaka reforma sustava moro jedino popraviti ono sažeto u izreki: teško je zamisliti opasniji nočin odlučivanja od dovanja ote ovlasti u ruke ljudima ki ne odgovaraju za pogrješke

nezz u kojem smjeru si točno išao sad s ovim..

ali sjećam se kad je Mirko CroCop pričao o susjedu koji se bavio pčelarstvom, a Mirko išao napravit bazen pa pčele malo dođu popit vodu a to jel, djeca ne vole, pa se on kačio stalno s tim susjedom, koji se branio da je on prvi tu došao i da ga zakon o pčelarstvu štiti, i stvarnk ga štiti, dolazila je policija, suci, tužitelji, ništ nisu mogli tom susjedu..

i govori Mirko: kakva je to praksa, dat pčelarima da napišu zakon o pčelarstvu a nas druge na koje utječu nitko niš ne pita, to bi bilo kao da meni daju da napišem samo jedan članak u zakonu o sportu po kojem imam pravo udariti svakog šakom tko mi digne živce jer ja sam državni ili svjetski prvak, a vi koji primate moje šake ste bezglasni
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/3/2021, 21:33

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
tako nešto
neki dun sun jepeta rivo svoju ađendu na poslu, i istako nekoliko očitih proturječnost političkog sustava.
tako suočen, jedun od njih je izašo iz zone komfora i pokušo osmisliti bolji sustav. naravski, omoh je po u klasičnu zamku, ča je meni samo potvrdilo bezizlaznost. reko je da bi tribalo suspendirati opće pravo glosa za misnistarstva, tako da bi za njih glasovale samo kvalificirone stručne udruge, pa bi tako ministar pravosuđa bi un koga izabere komora advokatov i sudcov, ministarstva graditeljstva zidarska komora i sl.a
recimo da vjetrenjače ispadu promašaj, ča bi takov sustav pomogo u toj situaciji? nišće.
svaka reforma sustava moro jedino popraviti ono sažeto u izreki: teško je zamisliti opasniji nočin odlučivanja od dovanja ote ovlasti u ruke ljudima ki ne odgovaraju za pogrješke

nezz u kojem smjeru si točno išao sad s ovim..

ali sjećam se kad je Mirko CroCop pričao o susjedu koji se bavio pčelarstvom, a Mirko išao napravit bazen pa pčele malo dođu popit vodu a to jel, djeca ne vole, pa se on kačio stalno s tim susjedom, koji se branio da je on prvi tu došao i da ga zakon o pčelarstvu štiti, i stvarnk ga štiti, dolazila je policija, suci, tužitelji, ništ nisu mogli tom susjedu..

i govori Mirko: kakva je to praksa, dat pčelarima da napišu zakon o pčelarstvu a nas druge na koje utječu nitko niš ne pita, to bi bilo kao da meni daju da napišem samo jedan članak u zakonu o sportu po kojem imam pravo udariti svakog šakom tko mi digne živce jer ja sam državni ili svjetski prvak, a vi koji primate moje šake ste bezglasni

pa upravo to;
ljudi prvo upadu u klopku zvanu meritokracija, ko ča je učini moj prozvani kolega. jo tvrdin da ni poanta u stručnosti zakonodavca, već o njegovoj izravnoj odgovornosti- skin in the game.

ča se tiče pčelara, baš ot eksternalijski primjer, zoč mu ih crocop ni pobi?





_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/3/2021, 09:01


jučer sam bio prvi put na Pagu, išli smo skroz do najsjevernije točke do Luna, moram priznati da nikad nisam svježiji zrak osjetio, gotovo planinski, a na moru si..

uglavnom, čitam malo o tom Lunu:

Kao najamni pastir (i vjerojatno izbjeglica pred Turcima) Matej je morao pristati na ugovor da će na tuđoj zemlji raditi i privređivati uz davanje dijela tj "dohodka" posjedniku, a takozvani "dohodak" iznosio je četvrtinu uroda žitarica, i šestinu uroda grožđa. "Dohodak" se nije davao Rabljanima na temelju stvarnog uroda već na temelju procjene posebne komisije. Sredinom 19. st,. procjena uroda je prepuštena plaćenom općinskom vještaku takozvanom "Štimaduru". Ubiranje se odvijalo poslije žetve odnosno poslije berbe grožđa. Sakupljena su se dobra uglavnom prodavala na javnoj dražbi u Rabu koji je bio važno agrarno središte. Pravo posjeda lunjske i novaljske zemlje iz ruku Mletaka, kroz povijest prelazi iz jednih u druge ruke da bi zadnji posjednik bila općina Rab, koja se sramotnih feudalnih davanja ("dohotka") nije htjela odreći sve do 1944. g. (Službeno ukinuće feudalnih odnosa objavljeno je tek 1946. godine.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Lun#Povijest

evo ne znam, lako je reći: Matej nije morao pristati na takav ugovor, ali izgleda da povijest nije puno drukčija od sadašnjosti..

što sam mislio reći, evo, meritokratska komisija vještaka nije htjela odustati od svoje otimačine sve do 44'
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 8/3/2021, 09:45

Isto tako je bilo kod nos, zadarski plemići salghetti-drioli, rolli i crikva imali su postotak, ali ljudi su krali i utajivali urod, pa su se odredjivali paušali...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/3/2021, 11:04


fakin paraziti...

sretan dan žena, ženama-!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/3/2021, 11:46


Kad je viđu da se smije mlada,
svijet mi se oko glave vrti
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 8/3/2021, 13:41

Hvala ženami ča su usmjerile evoluciju prema patrijahatu. It wouldnt be done without your help!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/3/2021, 20:51


nek bude i matrijarhat samo da znamo na čemu smo..

Denkverbot - Page 3 Fb_im328
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2021, 21:31

Hvala, Kic! Ujedno cu se i Abenu zahvaliti sto nas je podsjetio na relikt iz proslosti zapadne civilizacije. Patrijarhat, jasno. Kako je krenulo, dragi Abene, bit ces ti jos nova Clara Zetkin koja ce problematizirati "musko pitanje". :p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum