ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziram...vol II.

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Piglet 4/3/2021, 08:20

Speare Shaker wrote:
Piglet wrote:Puno čudnih stvari oko Sputnjika V.

Prvo registrirano cjepivo na svijetu, ali s jako malo uzoraka u prve dvije faze kliničkog testiranja i uz neotkrivanje pojedinih brojki.

Puno ga Rusi izvoze, a jako malo svojih građana cijepe (tek su na 3%). Preko 60% Rusa ne želi Sputnjik, Putin je više puta rekao da se neće njime cijepiti.

Rusi tvrde da EU iz političkih razloga odbija njihovo cjepivo, a nikako da podnesu službeni zahtjev EMA. U međuvremenu su razvili par novih vrsta cjepiva na drugačijim tehnologijama, ali nijedno još nije odobrilo WHO (uključujući tu i Sputnjik).

Jedino što je ovdje relevantno je ono što kao za vraga nisi spomenuo.
Efikasnost Sputnjika V od navodno nešto preko 90%.
Ako se to u praksi pokaže kao istinito, na ostalo nemamo razloga trošiti vrijeme i energiju.
Lijepo, ali nema šanse da će eurobirokratski mekušac poput Plenkovića ići u nabavku cjepiva koje nema odobrenje EMA i SZO. Posebno zbog tog šlamperaja Rusa oko brojki i registracija.

Piglet

Posts : 1296
2016-02-24


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 4/3/2021, 08:42

Eroo wrote::|

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Screenshot-348
Da remiziram...vol II.  - Page 6 7
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 4/3/2021, 11:13

Da remiziram...vol II.  - Page 6 7
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Guest 4/3/2021, 11:19

Piglet wrote:
Speare Shaker wrote:
Piglet wrote:Puno čudnih stvari oko Sputnjika V.

Prvo registrirano cjepivo na svijetu, ali s jako malo uzoraka u prve dvije faze kliničkog testiranja i uz neotkrivanje pojedinih brojki.

Puno ga Rusi izvoze, a jako malo svojih građana cijepe (tek su na 3%). Preko 60% Rusa ne želi Sputnjik, Putin je više puta rekao da se neće njime cijepiti.

Rusi tvrde da EU iz političkih razloga odbija njihovo cjepivo, a nikako da podnesu službeni zahtjev EMA. U međuvremenu su razvili par novih vrsta cjepiva na drugačijim tehnologijama, ali nijedno još nije odobrilo WHO (uključujući tu i Sputnjik).

Jedino što je ovdje relevantno je ono što kao za vraga nisi spomenuo.
Efikasnost Sputnjika V od navodno nešto preko 90%.
Ako se to u praksi pokaže kao istinito, na ostalo nemamo razloga trošiti vrijeme i energiju.
Lijepo, ali nema šanse da će eurobirokratski mekušac poput Plenkovića ići u nabavku cjepiva koje nema odobrenje EMA i SZO. Posebno zbog tog šlamperaja Rusa oko brojki i registracija.

Ne samo da ima šanse nego je to neminovno.
Kvaka je u tome da je EU na čelu sa Ursulom teško zabrljala oko opskrbe unije cjepivom i kao što možeš vidjet, sve više zemalja najavljuje nabavu baš Sputnika V usprkos protivljenju iz Bruxellesa, a neke poput Slovačke i kineskog.
Zdravlje nacije je ipak prije obrane časti, ugleda, lika i djela Ursule, a mi još imamo i specifičan problem da u sezonu moramo ući sa nekim zamjetnijim kolektivnim imunitetom kako bi se mogli opravdano legitimirati na tržištu kao zemlja koja je najsigurnija na Mediteranu kada je pandemija u pitanju.
Srećom nam zbivanja u Španjolskoj, Italiji, Portugalu i Francuskoj idu na ruku.
Za Grčku sam zaboravio kakvo je stanje.
Kod Rusa niti šlamperaj u ponašanju prema van nije slučajan i sve više imam dojam kako oni pokušavaju iskoristiti priliku da Ursuli dokažu gdje joj je mjesto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 4/3/2021, 12:05

Speare Shaker wrote:
Piglet wrote:
Speare Shaker wrote:
Piglet wrote:Puno čudnih stvari oko Sputnjika V.

Prvo registrirano cjepivo na svijetu, ali s jako malo uzoraka u prve dvije faze kliničkog testiranja i uz neotkrivanje pojedinih brojki.

Puno ga Rusi izvoze, a jako malo svojih građana cijepe (tek su na 3%). Preko 60% Rusa ne želi Sputnjik, Putin je više puta rekao da se neće njime cijepiti.

Rusi tvrde da EU iz političkih razloga odbija njihovo cjepivo, a nikako da podnesu službeni zahtjev EMA. U međuvremenu su razvili par novih vrsta cjepiva na drugačijim tehnologijama, ali nijedno još nije odobrilo WHO (uključujući tu i Sputnjik).

Jedino što je ovdje relevantno je ono što kao za vraga nisi spomenuo.
Efikasnost Sputnjika V od navodno nešto preko 90%.
Ako se to u praksi pokaže kao istinito, na ostalo nemamo razloga trošiti vrijeme i energiju.
Lijepo, ali nema šanse da će eurobirokratski mekušac poput Plenkovića ići u nabavku cjepiva koje nema odobrenje EMA i SZO. Posebno zbog tog šlamperaja Rusa oko brojki i registracija.

Ne samo da ima šanse nego je to neminovno.
Kvaka je u tome da je EU na čelu sa Ursulom teško zabrljala oko opskrbe unije cjepivom i kao što možeš vidjet, sve više zemalja najavljuje nabavu baš Sputnika V usprkos protivljenju iz Bruxellesa, a neke poput Slovačke i kineskog.
Zdravlje nacije je ipak prije obrane časti, ugleda, lika i djela Ursule, a mi još imamo i specifičan problem da u sezonu moramo ući sa nekim zamjetnijim kolektivnim imunitetom kako bi se mogli opravdano legitimirati na tržištu kao zemlja koja je najsigurnija na Mediteranu kada je pandemija u pitanju.
Srećom nam zbivanja u Španjolskoj, Italiji, Portugalu i Francuskoj idu na ruku.
Za Grčku sam zaboravio kakvo je stanje.
Kod Rusa niti šlamperaj u ponašanju prema van nije slučajan i sve više imam dojam kako oni pokušavaju iskoristiti priliku da Ursuli dokažu gdje joj je mjesto.
S ovim rezultatima Rusi si mogu sve to priuštiti. Trenutno imaju bolju epidemiološku sliku čak i od HR.
U samom su europskom vrhu po uspješnosti kontrole širenja vrusa.
Da remiziram...vol II.  - Page 6 8
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 4/3/2021, 12:11

Upravo sam provjerio.
Samo  je Norveška u eu regiji blizu stanja u Rusiji, s tim da u Norveškoj 
na tjednom nivou imaju porast +56%. Ustvari, Rusija je ipak prvak.
Da remiziram...vol II.  - Page 6 8
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 4/3/2021, 14:12

Da remiziram...vol II.  - Page 6 2
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Guest 5/3/2021, 08:39

EMA počela postupak za ispitivanje ruskog cjepiva Sputnik V

Autor: Irina Meter, ožu 04, 2021

Suočena s neugodnom zbiljom vezano uz nepoštivanje ugovora vezano uz dogovorene isporuke naručenih doza cjepiva protiv koronavirusa Covid-19 od strane proizvođača Astra Zeneca i Pfizer za Europsku uniju, kao i posljedičnog samostalnog djelovanja pojedinih članica EU usmjerenog na nabavu ruskog cjepiva protiv te bolesti Sputnik V, očito dolazi do bitnih promjena po tom pitanju.

Prema danas prispjeloj vijesti, Europska agencija za lijekove (EMA) počela je postupak za sekvencijalno ispitivanje registracijskog dosjea ruskog cjepiva protiv koronavirusa Sputnik V. O tome je izvijestio Ruski fond za izravna ulaganja.

Navodi se kako je odluka o početku postupka ispitivanja donesena uzimajući u obzir rezultate laboratorijskih i kliničkih ispitivanja cjepiva kod odraslih. EMA će procijeniti usklađenost cjepiva Sputnik V s EU standardima za učinkovitost, sigurnost i kvalitetu.

Predsjednik spomenutog ruskog fonda Kirill Dmitriev naglasio je kako će odobrenje EMA-e osigurati cjepivo Sputnik V za 50 milijuna stanovnika EU.

“Partnerstvo s cjepivima mora imati prednost nad politikom, a partnerstvo EMA-e sjajan je primjer koji dokazuje da samo udruživanje snaga može pobijediti pandemiju. Odobrenje EMA-e pružit će cjepivo Sputnik V za 50 milijuna stanovnika EU-a počevši od lipnja 2021.”, izjavio je.

Podsjećamo : nekoliko zemalja EU-a već je odobrilo upotrebu Sputnika V na individualnoj osnovi, ne čekajući paneuropsku registraciju lijeka od strane EMA-e. Radi se o Mađarskoj i Slovačkoj, a spremnost za njegovu nabavu jučer je objavio i hrvatski ministar zdravstva Vilim Beroš.

Sputnik V je u top 3 svjetska cjepiva protiv koronavirusa po broju odobrenja vladinih regulatoria. Rusko cjepivo već su odobrile 42 države, čija ukupna populacija premašuje 1,1 milijardu ljudi.

https://www.geopolitika.news/vijesti/ema-pocela-postupak-za-ispitivanje-ruskog-cjepiva-sputnik-v/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 5/3/2021, 08:41

fantastične vijesti dolaze sa jednog ZG instituta.
Da remiziram...vol II.  - Page 6 Img_2180
samo neka poprave stroj

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici 5/3/2021, 09:05

Oleg objasnio
Da remiziram...vol II.  - Page 6 Soy10

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici 5/3/2021, 09:06

jučer u cijelom splitu ljudi po svim kafićima doslovno čekali da se netko digne da mogu sjesti.. nikada tolika navala ... očekujem na tisuće mrtvih , kao kada je država ukinula propusnice kada je bio potres i kada su deseci tisuća ljudi išli se tiskati u Petrinju... i tada je bilo na tisuće zaraženih i mrtvih

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 5/3/2021, 09:11

AssadNaPodmornici wrote:jučer u cijelom splitu ljudi po svim kafićima doslovno čekali da se netko digne da mogu sjesti.. nikada tolika navala ... očekujem na tisuće mrtvih , kao kada je država ukinula propusnice kada je bio potres i kada su deseci tisuća ljudi išli se tiskati u Petrinju... i tada je bilo na tisuće zaraženih i mrtvih
gledam neke švabe fejsbuk prijatelje s nostalgijom dijele sliku splitske rive i štekata od neki dan.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici 5/3/2021, 09:22

mutava baštarda wrote:
AssadNaPodmornici wrote:jučer u cijelom splitu ljudi po svim kafićima doslovno čekali da se netko digne da mogu sjesti.. nikada tolika navala ... očekujem na tisuće mrtvih , kao kada je država ukinula propusnice kada je bio potres i kada su deseci tisuća ljudi išli se tiskati u Petrinju... i tada je bilo na tisuće zaraženih i mrtvih
gledam neke švabe fejsbuk prijatelje s nostalgijom dijele sliku splitske rive i štekata od neki dan.
iako malo sam ti bio po njemačkoj, ove zime , pa ti mogu reći da i švabe sve manje i manje "jebu" ove mjere.. doslovno većin švaba je tu kao mi u RH... u početku nisi mogao vidjeti pasa na ulici, disciplina, udaljenost, maske sve to.. međutim unatoč tom lockdownu koji je počeo 1.11, raste i raste i raste im broj mrtvih. raste i raste. i sada i švabe se kao onomad 1945, sumnjaju da njemačka ima najbolje namjere.. tako većina švaba kao hrvati, ne jebu mjere više, poštuju ih gdje moraju, stave masku kada uđu u trgovinu i to je sve... privatno se kao i mi druže, bez maski, pokušavaju se družiti vanka..

mi imamo sreću jer smo imali Lauca i Bakića koji su doslovno svojim utjecajem preko fejsbooka utjecali na politiku HDZa da imamo najliberalnije mjere u Europi. u razini Švedske tako nešto. a broj mrtvih i zaraženi jednak ili manji nego one države gdje ih hvataju panduri po parkovima..

nakon otvaranja kafića, dižem HDZu ocjenu sa -3 na -4... još da totalno maknu restrikcije, eventualno ostave zabranu noćnih klubova a mogu i to maknuti, jer tamo ionako idu mladi..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 5/3/2021, 10:05

Ovima iznad: U crvenom ste. To je vaše pravo, koje van ni stožer nemore uzet.
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici 5/3/2021, 10:11

mi u crvenom a ti zaključan u podrumu u državi gdje je policijski sat i gdje vas tretiraju kao pse lutalice, i sve jedno imate više mrtvih nego mi, koji živimo slobodne

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 5/3/2021, 10:14

AssadNaPodmornici wrote:mi u crvenom a ti zaključan u podrumu u državi gdje je policijski sat i gdje vas tretiraju kao pse lutalice, i sve jedno imate više mrtvih nego mi, koji živimo slobodne
Sve će to riješiti COVID putovnice,  s kojima će se kontrolirati i prelasci između regija, odnosno županija.
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Guest 5/3/2021, 10:17

Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:mi u crvenom a ti zaključan u podrumu u državi gdje je policijski sat i gdje vas tretiraju kao pse lutalice, i sve jedno imate više mrtvih nego mi, koji živimo slobodne
Sve će to riješiti COVID putovnice,  s kojima će se kontrolirati i prelasci između regija, odnosno županija.

Za putovanja između županija ti sasvim sigurno neće trebati COVID putovnice.
Također niti za putovanje u inozemstvo poznato kao BiH.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici 5/3/2021, 10:19

Speare Shaker wrote:
Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:mi u crvenom a ti zaključan u podrumu u državi gdje je policijski sat i gdje vas tretiraju kao pse lutalice, i sve jedno imate više mrtvih nego mi, koji živimo slobodne
Sve će to riješiti COVID putovnice,  s kojima će se kontrolirati i prelasci između regija, odnosno županija.

Za putovanja između županija ti sasvim sigurno neće trebati COVID putovnice.
Također niti za putovanje u inozemstvo poznato kao BiH.
ja sam dva tri tjedna putova kroz sloveniju, rh , njemačku, austriju.. pogodi ovo.. nigdje me nitko nije ništa pita :D

ovaj as zaključan u podrumu gradi neku svoju paralernu realnost , nema pojma šta se događa. na pogrebu Bandića gdje ljudi naslonjeni jedni na druge, vidi 1,5metar udaljenost između njih :D
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 5/3/2021, 10:59

Speare Shaker wrote:
Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:mi u crvenom a ti zaključan u podrumu u državi gdje je policijski sat i gdje vas tretiraju kao pse lutalice, i sve jedno imate više mrtvih nego mi, koji živimo slobodne
Sve će to riješiti COVID putovnice,  s kojima će se kontrolirati i prelasci između regija, odnosno županija.

Za putovanja između županija ti sasvim sigurno neće trebati COVID putovnice.
Također niti za putovanje u inozemstvo poznato kao BiH.
Ti šut'tamo. :)
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 5/3/2021, 11:01

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:mi u crvenom a ti zaključan u podrumu u državi gdje je policijski sat i gdje vas tretiraju kao pse lutalice, i sve jedno imate više mrtvih nego mi, koji živimo slobodne
Sve će to riješiti COVID putovnice,  s kojima će se kontrolirati i prelasci između regija, odnosno županija.

Za putovanja između županija ti sasvim sigurno neće trebati COVID putovnice.
Također niti za putovanje u inozemstvo poznato kao BiH.
ja sam dva tri  tjedna putova kroz sloveniju, rh , njemačku, austriju.. pogodi ovo.. nigdje me nitko nije ništa pita :D

ovaj as zaključan u podrumu gradi neku svoju paralernu realnost , nema pojma šta se događa. na pogrebu  Bandića gdje ljudi naslonjeni jedni na druge, vidi 1,5metar udaljenost između njih :D  
1-1.5 m sam napisao, ćoro. :)
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 5/3/2021, 11:01

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Screenshot-364
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 6 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum