ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Page 9 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by epikur37 24/2/2021, 14:22

Zadar je super... Ima nesto lijene domace mularije... sto rastezu i kad prica ju... Ostalo je super i sve bolje. Moja preporuka.

epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by vuksadinare 24/2/2021, 14:25

sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
marcellus wrote:

tragedija je što je oporba do te mjere nekompetentna da i hdz u okruženju djeluje kompetentno. SDP je posve u rasulu, Možemo možda malo pametniji Živi zid, DP se pogubio, većina ostalih su jednostavno diletanti kao takvi
tragedija je što nekompetentna piskarala sebi uzima za pravo da sude o tuđoj kompetenciji.
Valjda i sam ne vjerujes to sto si napisao..i da vjerujes u kompetentnost i sposobnost oporbe u prvom redu sdp-a..ak vjerujes onda nije smijesno vec zalosno
pusti priču, vučino i napiši gdje se vidi da je anemično đubre imalo 100 milijardi kuna proračunskih novaca više u svom mandatu?

gdje se vide te tri autoceste zagreb-split koje su se tim novcem mogle izgraditi i zašto je javni dug države danas već, nego što je bio kad je anemičar došao na vlast, umjesto da je manji?

kad već pričaš o kompetencijama, jer to što anemičar govori nekoliko stranih jezika i nije neki uspjeh ako se zna kako je anemičar pohađao jezičnu gimnaziju i bio socijalistički gojenac kojem.
Jbt ti se ponavljas ko i crvenko..daj malo unesi noviteta :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by sitting_bull 24/2/2021, 14:26

vuksadinare wrote:Evo shiting


https://m.vecernji.hr/sport/mamic-festao-sa-srpskim-patrijarhom-to-mi-je-prijatelj-ljubim-ga-svim-srcem-1471524
što je sad tu senzacionalno i zašto uopće lijepiš ovakve linkove?
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by vuksadinare 24/2/2021, 14:27

sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:Evo sranje


https://m.vecernji.hr/sport/mamic-festao-sa-srpskim-patrijarhom-to-mi-je-prijatelj-ljubim-ga-svim-srcem-1471524
što je tužno senzacionalno i zašto uopće lijepiš ove veze?
Ma znam da si njegov fanatik..a da stavim kao temu kic bi je opet kljucao sa izgovorom-nogomet :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by sitting_bull 24/2/2021, 14:29

vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
tragedija je što nekompetentna piskarala sebi uzima za pravo da sude o tuđoj kompetenciji.
Valjda i sam ne vjerujes to sto si napisao..i da vjerujes u kompetentnost i sposobnost oporbe u prvom redu sdp-a..ak vjerujes onda nije smijesno vec zalosno
pusti priču, vučino i napiši gdje se vidi da je anemično đubre imalo 100 milijardi kuna proračunskih novaca više u svom mandatu?

gdje se vide te tri autoceste zagreb-split koje su se tim novcem mogle izgraditi i zašto je javni dug države danas već, nego što je bio kad je anemičar došao na vlast, umjesto da je manji?

kad već pričaš o kompetencijama, jer to što anemičar govori nekoliko stranih jezika i nije neki uspjeh ako se zna kako je anemičar pohađao jezičnu gimnaziju i bio socijalistički gojenac kojem.
Jbt ti se ponavljas ko i crvenko..daj malo unesi noviteta :):
još uvije ne mogu postići nivo ponavljanja anemičarevih dupelizaca na ovom forumu.

pri tome u najboljoj maniri anemičnog đubreta svi puzavci i ljubitelji lika i dela hdz vožda nikako da odgovore na jednostavno pitanje:

gdje se može vidjeti u što je utrošeno gotovo 100 milijardi kuna proračunskog novca koje je anemično đubre imalo na raspolaganju u svom mandatu?
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Guest 24/2/2021, 14:34

kic wrote:
čovjek ima pravu u svom posjedu primiti kog želi i odbit onog tko mu je nepoželjan

takva sloboda bi trebala biti nepovrediva-


To kaj se tiče tvoje kuće ili stana možeš.

Ali ak delaš neki svoj posel rečimo kak kafić i probaj javno reči kak pederi, Pupavci, muslićka Sora i

transgelenderi nisu dobrodošli u tvoj kafić?

Buš ''lijepo'' prošel i u medijima i kod državnog tužiteljstva i onda kod sudstva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Hektorović 24/2/2021, 14:36

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:Rijeka izgleda ko da je još uvijek 1989

Retardiran grad..

Kriv je HDZ

 Što je najveći gradski projekt u 30 godina restauracija Galeba, a najveći kulturni događaj presušavanje Obersnela u Jovanku Broz.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by sitting_bull 24/2/2021, 14:36

vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:Evo sranje


https://m.vecernji.hr/sport/mamic-festao-sa-srpskim-patrijarhom-to-mi-je-prijatelj-ljubim-ga-svim-srcem-1471524
što je tužno senzacionalno i zašto uopće lijepiš ove veze?
Ma znam da si njegov fanatik..a da stavim kao temu kic bi je opet kljucao sa izgovorom-nogomet :D:
nema ovo veze sa fanatizmom, jer da ima onda francuzi i nijemci ne bi sedam godina nakon završetka 2ww zajednički započeli s ekonomskim integracijama kako bi njihovi narodi živjeli bolje.

hdz i ini domoljubi opstaju samo na potenciranju podjela i pred svake izbore kreće nova medijska ofenziva da se podjele što više učvrste, a ima već 25 godina kako je rat završen.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Guest 24/2/2021, 14:36

sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
Valjda i sam ne vjerujes to sto si napisao..i da vjerujes u kompetentnost i sposobnost oporbe u prvom redu sdp-a..ak vjerujes onda nije smijesno vec zalosno
pusti priču, vučino i napiši gdje se vidi da je anemično đubre imalo 100 milijardi kuna proračunskih novaca više u svom mandatu?

gdje se vide te tri autoceste zagreb-split koje su se tim novcem mogle izgraditi i zašto je javni dug države danas već, nego što je bio kad je anemičar došao na vlast, umjesto da je manji?

kad već pričaš o kompetencijama, jer to što anemičar govori nekoliko stranih jezika i nije neki uspjeh ako se zna kako je anemičar pohađao jezičnu gimnaziju i bio socijalistički gojenac kojem.
Jbt ti se ponavljas ko i crvenko..daj malo unesi noviteta :)
još uvije ne mogu postići nivo ponavljanja anemičarevih dupelizaca na ovom forumu.

pri tome u najboljoj maniri anemičnog đubreta svi puzavci i ljubitelji lika i dela hdz vožda nikako da odgovore na jednostavno pitanje:

gdje se može vidjeti u što je utrošeno gotovo 100 milijardi kuna proračunskog novca koje je anemično đubre imalo na raspolaganju u svom mandatu?

Na drkanje kurca lezbačama ... isto kak i u mandatu esdepejske vlade ... tak nam je opal grah.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Guest 24/2/2021, 14:39

sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:Evo sranje


https://m.vecernji.hr/sport/mamic-festao-sa-srpskim-patrijarhom-to-mi-je-prijatelj-ljubim-ga-svim-srcem-1471524
što je tužno senzacionalno i zašto uopće lijepiš ove veze?
Ma znam da si njegov fanatik..a da stavim kao temu kic bi je opet kljucao sa izgovorom-nogomet :D
nema ovo veze sa fanatizmom, jer da ima onda francuzi i nijemci ne bi sedam godina nakon završetka 2ww zajednički započeli s ekonomskim integracijama kako bi njihovi narodi živjeli bolje.

hdz i ini domoljubi opstaju samo na potenciranju podjela i pred svake izbore kreće nova medijska ofenziva da se podjele što više učvrste, a ima već 25 godina kako je rat završen.


OK .. kaj bi se ti ujedinjaval? S kim to?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by sitting_bull 24/2/2021, 14:43

Sovak wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
što je tužno senzacionalno i zašto uopće lijepiš ove veze?
Ma znam da si njegov fanatik..a da stavim kao temu kic bi je opet kljucao sa izgovorom-nogomet :D:
nema ovo veze sa fanatizmom, jer da ima onda francuzi i nijemci ne bi sedam godina nakon završetka 2ww zajednički započeli s ekonomskim integracijama kako bi njihovi narodi živjeli bolje.

hdz i ini domoljubi opstaju samo na potenciranju podjela i pred svake izbore kreće nova medijska ofenziva da se podjele što više učvrste, a ima već 25 godina kako je rat završen.


OK .. kaj bi se ti ujedinjaval? S kim to?
s hrvatima.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Guest 24/2/2021, 14:43

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:Rijeka izgleda ko da je još uvijek 1989

Retardiran grad..

Kriv je HDZ

 Što je najveći gradski projekt u 30 godina restauracija Galeba, a najveći kulturni događaj presušavanje Obersnela u Jovanku Broz.

Rijeka prednjači u depopulaciji ... a trideset godina na vlasti SDP.

Mislim ono ... najlakše je reći krivi su drugi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Guest 24/2/2021, 14:47

sitting_bull wrote:
Sovak wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
Ma znam da si njegov fanatik..a da stavim kao temu kic bi je opet kljucao sa izgovorom-nogomet :D
nema ovo veze sa fanatizmom, jer da ima onda francuzi i nijemci ne bi sedam godina nakon završetka 2ww zajednički započeli s ekonomskim integracijama kako bi njihovi narodi živjeli bolje.

hdz i ini domoljubi opstaju samo na potenciranju podjela i pred svake izbore kreće nova medijska ofenziva da se podjele što više učvrste, a ima već 25 godina kako je rat završen.


OK .. kaj bi se ti ujedinjaval? S kim to?
s hrvatima.

Pa ujedinjeni smo.

Kak rakova djeca ... kaj nije nikaj čudno. Ne mremo svi isto misliti.

Problem je s deficitom kvalitetnih programa i izvršenjem istih kod svih glavnih političkih opcija.

Ne vidim se niti u HDZ-u niti u SDP-u.

A ostali su onak ... grintavci bez realne snage ili sposobnosti.

I ja sam postal grintavec. Lakše mi je tak. Godine valjda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Guest 24/2/2021, 14:54

sitting_bull wrote:

jer da ima onda francuzi i nijemci ne bi sedam godina nakon završetka 2ww zajednički započeli s ekonomskim integracijama kako bi njihovi narodi živjeli bolje.

Ne, nego da bi Francuska konačno mogla efikasno kontrolirati njemačku industriju ugljena i čelika, a time posredno i mogućnost ponovnog stvaranja njemačkog prvo industrijskog pa onda i vojnog diva koji bi mogao ugroziti francuske pozicije u Europi.
Naravno, to je moglo funkcionirati samo dok je Njemačka razjedinjena na dvije države, jer sa ujedinjenjem otpada svaka mogućnost takve vrste kontrole.
Ujedinjenu Njemačku je nemoguće kontrolirati, barem unutar Europe.
Za takvu vrstu kontrole je neophodna velika snaga izvan Europe.
Jasno da su to Francuzi odavno spoznali, a također i da je najbolji lijek za kontrolu Njemačke unutar Europe federalizacija EU pa je tako Mitterand preko svojih premijera stalno poručivao prije ujedinjenja Njemačke kako EEZ treba produbljivati, a ne proširivati.
Nakon ujedinjenja Njemačke je konsternirao i ušutio se iz jednostavnog razloga jer je znao ono što sam naveo maločas - da je ujedinjenu Njemačku nemoguće kontrolirati iz Europe same, a američka mu je "pomoć" Europi bila još mrža od ujedinjene Njemačke.
Naravno, sve ovo ne bi išlo da takvi sporazumi sa Francuzima i unutar prvo Zajednice za ugljen i čelik, a onda EEZ i konačno EU nisu odgovarali i Nijemcima jer su im omogućili makar polaganu, ali ipak gospodarsku prevlast u Europi koju na kraju, nakon ujedinjenja Njemačke planiraju pretvoriti i u političku prevlast i tako od cijele prvo EU a onda i Europe napraviti njemačku prćiju ilitiga četvrti reich.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Guest 24/2/2021, 14:56

Hektorović wrote:Rijeka izgleda ko da je još uvijek 1989

Sve je isto, samo NJEGA nema.
Doduše, tu je barem Galeb, a i to je nešto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by sitting_bull 24/2/2021, 14:56

Sovak wrote:
sitting_bull wrote:
Sovak wrote:
sitting_bull wrote:
nema ovo veze sa fanatizmom, jer da ima onda francuzi i nijemci ne bi sedam godina nakon završetka 2ww zajednički započeli s ekonomskim integracijama kako bi njihovi narodi živjeli bolje.

hdz i ini domoljubi opstaju samo na potenciranju podjela i pred svake izbore kreće nova medijska ofenziva da se podjele što više učvrste, a ima već 25 godina kako je rat završen.


OK .. kaj bi se ti ujedinjaval? S kim to?
s hrvatima.

Pa ujedinjeni smo.

Kak rakova djeca ... kaj nije nikaj čudno. Ne mremo svi isto misliti.

Problem je s deficitom kvalitetnih programa i izvršenjem istih kod svih glavnih političkih opcija.

Ne vidim se niti u HDZ-u niti u SDP-u.

A ostali su onak ... grintavci bez realne snage ili sposobnosti.

I ja sam postal grintavec. Lakše mi je tak. Godine valjda.
problem je što svak vuče na svoju stranu, dok recimo nijemci se upregnu skupa bez obzira na politiku kad je njemačka u pitanju.

anemično je đubre u početnim nastupima djelovao kao lik sklon suradnji i međusobnom uvažavanju, ali kad je uzjahao na vlast zabio je mamuze u slabine svima kojima je mogao.

neka paralela hitleru iz našeg sokaka: mali staljin iz našeg sokaka.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Guest 24/2/2021, 14:57

Speare Shaker wrote:
Hektorović wrote:Rijeka izgleda ko da je još uvijek 1989

Sve je isto, samo NJEGA nema.
Doduše, tu je barem Galeb, a i to je nešto.

Zato Rijeka još uvijek nema novi i koliko toliko funkcionalan autobusni kolodvor.
Nek se jave kada ga konačno naprave, pa onda možemo o nečemu razgovarati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by sitting_bull 24/2/2021, 15:03

Speare Shaker wrote:
sitting_bull wrote:

jer da ima onda francuzi i nijemci ne bi sedam godina nakon završetka 2ww zajednički započeli s ekonomskim integracijama kako bi njihovi narodi živjeli bolje.

Ne, nego da bi Francuska konačno mogla efikasno kontrolirati njemačku industriju ugljena i čelika, a time posredno i mogućnost ponovnog stvaranja njemačkog prvo industrijskog pa onda i vojnog diva koji bi mogao ugroziti francuske pozicije u Europi.
Naravno, to je moglo funkcionirati samo dok je Njemačka razjedinjena na dvije države, jer sa ujedinjenjem otpada svaka mogućnost takve vrste kontrole.
Ujedinjenu Njemačku je nemoguće kontrolirati, barem unutar Europe.
Za takvu vrstu kontrole je neophodna velika snaga izvan Europe.
Jasno da su to Francuzi odavno spoznali, a također i da je najbolji lijek za kontrolu Njemačke unutar Europe federalizacija EU pa je tako Mitterand preko svojih premijera stalno poručivao prije ujedinjenja Njemačke kako EEZ treba produbljivati, a ne proširivati.
Nakon ujedinjenja Njemačke je konsternirao i ušutio se iz jednostavnog razloga jer je znao ono što sam naveo maločas - da je ujedinjenu Njemačku nemoguće kontrolirati iz Europe same, a američka mu je "pomoć" Europi bila još mrža od ujedinjene Njemačke.
Naravno, sve ovo ne bi išlo da takvi sporazumi sa Francuzima i unutar prvo Zajednice za ugljen i čelik, a onda EEZ i konačno EU nisu odgovarali i Nijemcima jer su im omogućili makar polaganu, ali ipak gospodarsku prevlast u Europi koju na kraju, nakon ujedinjenja Njemačke planiraju pretvoriti i u političku prevlast i tako od cijele prvo EU a onda i Europe napraviti njemačku prćiju ilitiga četvrti reich.
eto, lijepo si elaborirao kako interes treba biti važniji od antagonizama.
malo si pretjerao glede predviđana ujedinjenja njemačke jer se ono desilo 40 godina poslije schumannove inicijative (schumann je bio austrijanac!).

usporedba s tim procesom pokazuje koliko su domoljubi sjebali hrvatsku jer je njima i danas važniji ante, zds i ndh i biti na vlasti, nego sadašnjost, a o budućnosti hrvatske da ne govorim.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Guest 24/2/2021, 15:05

sitting_bull wrote:
Sovak wrote:
sitting_bull wrote:
Sovak wrote:


OK .. kaj bi se ti ujedinjaval? S kim to?
s hrvatima.

Pa ujedinjeni smo.

Kak rakova djeca ... kaj nije nikaj čudno. Ne mremo svi isto misliti.

Problem je s deficitom kvalitetnih programa i izvršenjem istih kod svih glavnih političkih opcija.

Ne vidim se niti u HDZ-u niti u SDP-u.

A ostali su onak ... grintavci bez realne snage ili sposobnosti.

I ja sam postal grintavec. Lakše mi je tak. Godine valjda.
problem je što svak vuče na svoju stranu, dok recimo nijemci se upregnu skupa bez obzira na politiku kad je njemačka u pitanju.

anemično je đubre u početnim nastupima djelovao kao lik sklon suradnji i međusobnom uvažavanju, ali kad je uzjahao na vlast zabio je mamuze u slabine svima kojima je mogao.

neka paralela hitleru iz našeg sokaka: mali staljin iz našeg sokaka.


Pa kaj ti je?

Daj mi reči kad je koja stranka kod nas izašla s nacionalnim planom za sljedećih barem

dvadeset godina kaj se tiče gospodarstva, obrane i sigurnosti i općenito strategije razvoja i postojanja nacije i države?

Tu ne računam kaj Kenwood Kenon i oporba skup bacaju drkicu na konto nulte ugljične emisije Europe do 2050. ... kaj osobno smatram

totalnim megaidiotizmom ukoliko potpuno ne ovladamo nuklearnom fuzijom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by sitting_bull 24/2/2021, 15:13

postojala je fantastična šansa da se to postigne preko most-a i sdp-koalicije, ali je  naivac iz metkovića božo petrov umjesto brige za narod odlučio slušati kaptol i ujebao je povijesnu priliku da se razlike smanje i nadvladaju. 

put u pako je popločan dobrim namjerama, ne?
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Guest 24/2/2021, 15:15

sitting_bull wrote:
Speare Shaker wrote:
sitting_bull wrote:

jer da ima onda francuzi i nijemci ne bi sedam godina nakon završetka 2ww zajednički započeli s ekonomskim integracijama kako bi njihovi narodi živjeli bolje.

Ne, nego da bi Francuska konačno mogla efikasno kontrolirati njemačku industriju ugljena i čelika, a time posredno i mogućnost ponovnog stvaranja njemačkog prvo industrijskog pa onda i vojnog diva koji bi mogao ugroziti francuske pozicije u Europi.
Naravno, to je moglo funkcionirati samo dok je Njemačka razjedinjena na dvije države, jer sa ujedinjenjem otpada svaka mogućnost takve vrste kontrole.
Ujedinjenu Njemačku je nemoguće kontrolirati, barem unutar Europe.
Za takvu vrstu kontrole je neophodna velika snaga izvan Europe.
Jasno da su to Francuzi odavno spoznali, a također i da je najbolji lijek za kontrolu Njemačke unutar Europe federalizacija EU pa je tako Mitterand preko svojih premijera stalno poručivao prije ujedinjenja Njemačke kako EEZ treba produbljivati, a ne proširivati.
Nakon ujedinjenja Njemačke je konsternirao i ušutio se iz jednostavnog razloga jer je znao ono što sam naveo maločas - da je ujedinjenu Njemačku nemoguće kontrolirati iz Europe same, a američka mu je "pomoć" Europi bila još mrža od ujedinjene Njemačke.
Naravno, sve ovo ne bi išlo da takvi sporazumi sa Francuzima i unutar prvo Zajednice za ugljen i čelik, a onda EEZ i konačno EU nisu odgovarali i Nijemcima jer su im omogućili makar polaganu, ali ipak gospodarsku prevlast u Europi koju na kraju, nakon ujedinjenja Njemačke planiraju pretvoriti i u političku prevlast i tako od cijele prvo EU a onda i Europe napraviti njemačku prćiju ilitiga četvrti reich.
eto, lijepo si elaborirao kako interes treba biti važniji od antagonizama.
malo si pretjerao glede predviđana ujedinjenja njemačke jer se ono desilo 40 godina poslije schumannove inicijative (schumann je bio austrijanac!).

usporedba s tim procesom pokazuje koliko su domoljubi sjebali hrvatsku jer je njima i danas važniji ante, zds i ndh i biti na vlasti, nego sadašnjost, a o budućnosti hrvatske da ne govorim.

Gle, dobro se sjećam predviđanja europske političke elite oko datiranja njemačkog ujedinjenja.
To je pomalo, slobodno se može reći eskaliralo, nakon dolaska Gorbačova na čelu sovjetske partije, kada su se procjene kretale na oko pola stoljeća.
Moje osobne procjene oko ujedinjenja Njemačke su se kretale između 30 i 40 godina, s tim da se tada pod normalno uzimalo kako će SSSR dati svoj pristanak ujedinjenju.
Interes SSSR-a je bio u izbacivanju Amerike kao glavnog vanjskog igrača u Europi i jačoj suradnji sa ujedinjenom Njemačkoj koja bi preuzela primat i praktički bila ovisna o sovjetskim izvorima energije, koju bi se tako gospodarski kontroliralo, a što bi naravno morala i politički platiti.
Nitko ili samo vrlo hrabri su prognozirali raspad SSSR-a. Zapad se izgleda nije bio spreman suočiti sa tolikim razmjerama političke nestabilnosti i jednostavno je ignorirao takvu mogućnost koja se netom kasnije pokazala kao neminovnost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen - Page 9 Empty Re: Kafić Tri majmuna : HDZ-ovcima ulaz zabranjen

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum