ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Šandor Winnetou 29/11/2020, 10:00

kaya wrote:
michaellcmacha wrote:rajčica se do prije 140 godina smatrala otrovnom i neprikladnom za ljudsku ishranu a danas je prehrambeni proizvod koji puni najveći dio ukupnih skladišnih kapaciteta konzervirane hrane...
Robi opet piše pizdarije.
Možda su bili zdravi jer su bili gladni a ne jer su kvalitetno jeli 😀.
Gladovanje je u stvari zdravo..višak hrane izaziva razne bolesti.
A koliko su bili zdravi je isto pitanje, u srednjem vjeku su umirali uglavnom sa 40 . Sada je medicina produžila život.
Ništa novo pod svodom nebeskim :D

Šandor Winnetou

Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Hektorović 29/11/2020, 10:21

Hektorović wrote:Merkel izazvala nevjericu: ‘Hrvati žele zimovati, za njezin skijaški lockdown nema opravdanja!‘

Zabranu rada, koja bi obuhvatila i tzv. hrvatski tjedan, podržala je i Italija, dok se Austrija protivi





Da remiziramo... - Page 47 K_7072309_640

Sve se čini godine će biti aktualni Kupres i Jahorina

Počinje skijanje na Jahorini, prvo u regionu

Olimpijski centar "Jahorina" danas zvanično otvara sezonu skijanja, uz obogaćene sadržaje i kapacitete.


Srna  29.11.2020 09:35 
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 29/11/2020, 12:18

michaellcmacha wrote:e moj robi.... ti i tvoja projiciranja stvarnosti.... ;)... zamisli kad bi se danas uzgajala divlja raštika koja od kelja ima 7 x više nutrijenata i antioksidansa.. gdje bi nam kraj bio... u kurcu jer bi se hranio svaki sedmi stanovnik ove naše populacije gdje se može proizvesti ta povrtnica... nema tu nikakve zavjere nego se radi o balansiranju koje se iskristaliziralo kroz duga razdoblja kultiviranja
imam i ja od bake zapisane recepte, većinom kolači. to bi trebao skenirat jer polako ide u povjesni dokument. jer ima npr naslov :
"ovo je od moje bake"

_________________

Da remiziramo... - Page 47 M_50010

Da remiziramo... - Page 47 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici 29/11/2020, 12:19

di je as ero jel živ?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 29/11/2020, 12:38

U bosni testirali 1600 ljudi a skoro 700 zarazenih..ti su bas u banani..nemaju vise testova..kazu imaju za sami mjesec dana..je ako testiraju 200 dnevno :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98753
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 29/11/2020, 12:52

veber wrote:
michaellcmacha wrote:e moj robi.... ti i tvoja projiciranja stvarnosti.... ;)... zamisli kad bi se danas uzgajala divlja raštika koja od kelja ima 7 x više nutrijenata i antioksidansa.. gdje bi nam kraj bio... u kurcu jer bi se hranio svaki sedmi stanovnik ove naše populacije gdje se može proizvesti ta povrtnica... nema tu nikakve zavjere nego se radi o balansiranju koje se iskristaliziralo kroz duga razdoblja kultiviranja
imam i ja od bake zapisane recepte, većinom kolači. to bi trebao skenirat jer polako ide u povjesni dokument. jer ima npr naslov :
"ovo je od moje bake"
Baka ti ne spada pod naše stare... Moj pradjed Martin je 1900 godište, moj djed imenjak 1921 godište... To ti je tek120 i 100 godina unazad u njihovo doba konzerva ribica je bila 30 gramska a kruh u oba rata se miksao sa celulozom

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by dijagram 29/11/2020, 13:15

vuksadinare wrote:U bosni testirali 1600 ljudi a skoro 700 zarazenih..ti su bas u banani..nemaju vise testova..kazu imaju za sami mjesec dana..je ako testiraju 200 dnevno :D
Jos malo i postat ce krdo.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 29/11/2020, 13:40

michaellcmacha wrote:
veber wrote:
michaellcmacha wrote:e moj robi.... ti i tvoja projiciranja stvarnosti.... ;)... zamisli kad bi se danas uzgajala divlja raštika koja od kelja ima 7 x više nutrijenata i antioksidansa.. gdje bi nam kraj bio... u kurcu jer bi se hranio svaki sedmi stanovnik ove naše populacije gdje se može proizvesti ta povrtnica... nema tu nikakve zavjere nego se radi o balansiranju koje se iskristaliziralo kroz duga razdoblja kultiviranja
imam i ja od bake zapisane recepte, većinom kolači. to bi trebao skenirat jer polako ide u povjesni dokument. jer ima npr naslov :
"ovo je od moje bake"
Baka ti ne spada pod naše stare... Moj pradjed Martin je 1900 godište, moj djed imenjak 1921 godište... To ti je tek120 i 100 godina unazad u njihovo doba konzerva ribica je bila 30 gramska a kruh u oba rata se miksao sa celulozom
osim u drugom ratu kod mojih nije bilo neke gladi. trebao bi te zapise stvarno skenirat i dat u NSK. u biti sve te knjige koje samo stoje na policama, a u biti su dio povjesti.
od pradjeda, kompletna. samo je index oštećen jer se koristila.
Da remiziramo... - Page 47 Brockh10

_________________

Da remiziramo... - Page 47 M_50010

Da remiziramo... - Page 47 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 29/11/2020, 13:43

s pripadajućim ormarom, sve knjige.
fali samo karta afrike u prvoj knjizi. izgubljena u vremenu.

_________________

Da remiziramo... - Page 47 M_50010

Da remiziramo... - Page 47 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by debotoijusto 29/11/2020, 13:55

veber wrote:s pripadajućim ormarom, sve knjige.
fali samo karta afrike u prvoj knjizi. izgubljena u vremenu.
imas i kartu piri reisa , prokopaj malo...i peri ruke pobogu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 29/11/2020, 13:59

debotoijusto wrote:
veber wrote:s pripadajućim ormarom, sve knjige.
fali samo karta afrike u prvoj knjizi. izgubljena u vremenu.
imas i kartu piri reisa , prokopaj malo...i peri ruke pobogu
i sada, kaj bi tvoj komentar trebao značit?

_________________

Da remiziramo... - Page 47 M_50010

Da remiziramo... - Page 47 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Hektorović 29/11/2020, 14:25

Bakić: Loši smo po umrlima, predviđam da će biti 3000 mrtvih do kraja godine
prije sat vremena

Da remiziramo... - Page 47 4bb2d09e-1737-4230-b9e7-56c8e90c9e68
Foto: N1
MATEMATIČAR, investitor i analitičar Nenad Bakić jedan je od javnih protivnika lockdowna. Gostujući jutros na N1 objasnio je svoja razmišljanja o koronavirusu i analize epidemije koje objavljuje prema kojoj smo prešli njezin vrhunac.
"Još početkom prvog lockdowna, tad nitko od nas nije sporio da treba ići u lockdown, došla je jedna klika znanstvenika koji su rekli da to tako mora biti. Svima su nam rekli da su čekić i ples naša nova religija. Mi smo se poklonili i rekli da je to tako", rekao je Nenad Bakić i dodao kako je tada govorio da nećemo doći na eksponencijalnu krivulju i da nam Arena neće ni trebati.

Bakić: Prvi lockdown je bio promašaj

"Vidimo sad da je taj lockdown bio potpuno promašen jer ga nitko ne ponavlja. Situacija je danas 10 puta gora nego u proljeće, a nitko skoro nije ni blizu tog lockdowna, osim možda Slovenije", kazao je Bakić.
"Nijedan zagovaratelj lockdowna među znanstvenicima nije napravio analizu prvog lockdowna. Tvrdim da bi pokazala loše rezultate. Postoji analitika koju je radila međunarodna institucija koja je vrlo jasno pokazala da je ključni parametar broj R padao ispod 1 već i prije nego je lockdown mogao početi djelovati", kaže Bakić i dalje pojašnjava:
"Imate mnoge zemlje koja nemaju lockdown i tako stroge mjere, Estoniju, Švicarsku i Švedsku o kojoj se sve manje priča, ali ona po smrtnosti pada na europskoj rang listi. Ako ste u koži političara, ne želite biti odgovorni za smrt. Vi ćete napraviti x stvari koje će vam pokazati da ste nešto ipak radili. Jer ako ne radiš ništa - sigurno će te optužiti za smrt. Političari moraju raditi nešto što izgleda dobro".

Očekuje 3000 mrtvih do kraja godine

Komentirao je drugi val rekavši da su svi iznenađeni razvojem te da nitko nije ovo očekivao. 
"Brojevi jesu veliki. Dobra vijest je da je danas broj slučajeva pao 12 posto u odnosu na tjedan dana ranije. Što se može učiniti? Moj izračun u koji vjerujem, slutim da smo prešli vrh epidemije."
"Smrti kasne za slučajevima, ali možemo pratiti hospitalizacije. U proteklom tjednu smo imali svega šest posto novih hospitalizacija u odnosu na tjedan dana ranije i to je vrlo čvrsta brojka jer bolesne ljude ne možete sakriti. Mislim da malo tko razuman će sporiti da je do sada u Hrvatskoj izloženo virusu bilo preko milijun ljudi. Mi imamo preko 130.000 slučajeva, tzv. tamni broj onih koji se ne nađu teško da je kumulativno ispod osam. Taj tamni broj se smanjuje s vremenom. Ima li itko više da ne zna ljude koji su bili zaraženi, bolesni, a sad zamislite koliko je ljudi zaraženo a da nije bilo bolesno", rekao je.
Jedna od projekcija koju je Bakić objavio prognozira na 3000 umrlih do kraja godine.
"Nažalost, mislim da će tako biti. To su moje projekcije još iz listopada. Kad ocjenjujemo svoju uspješnost ili neuspješnost, uvijek se trebamo gledati s drugima. Mi zapravo ne stojimo loše u europskim razmjerima, a da trenutno stojimo loše s umrlima, to je nažalost tako. Vjerujem da smo prije nove godine psihički mirni", istaknuo je.

Protiv kazni

Bakić je protiv kažnjavanja zbog nepoštovanja mjera. 
"Nemam loše mišljenje o ljudima. To je mizantropski. Sjećate kada smo u prvom valu u Splitu one "vještice" koje su se navodno skupljale u kafićima pod crnim zastorima - koliko smo ih našli - nula. I da smo ih našli dva posto, pa što? To nećete spriječiti kaznama. Iskrena i zdrava komunikacija je puno bolja od kazni", smatra Bakić.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 29/11/2020, 14:38

3000 mrtvih uslijed razvoja covid19 oboljenja, koliko je umrlo od gripe u sezoni 2018/2019 odnosno koliko je bilo zaraženih gripom.... molimo mutavog da napravi usporedbu

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 29/11/2020, 14:46

michaellcmacha wrote:3000 mrtvih uslijed razvoja covid19 oboljenja, koliko je umrlo od gripe u sezoni 2018/2019 odnosno koliko je bilo zaraženih gripom.... molimo mutavog da napravi usporedbu
evo dok on traži budem ja stavio...
gripa U Hrvatskoj je, zaključno s 24. veljače 2019. godine, službeno registrirano ukupno 56 384 zaraženih od gripe, a umrlo je 98  , godinu ranije 29


covid19 u Hrvatskoj je, zaključno s 29. studeni 2020. godine registrirano 126 612 zaraženih sarscov2 virusom, a umrlo je 1712 , za godinu ranije ne znamo brojeve.... ;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by debotoijusto 29/11/2020, 14:53

ne bi rekao da prvi lock bio greska , zakasnio da i najvecu odgovornost nose kinezi  svojom poslovicnoj sumnjicavosti/nesuradnji
sad je kasno za to , saniranje zarista prevencija te poticanje svijesti gradjanstva a zivot/ekonomija idu dalje , da imam moc odluke
novcane kazne kao krajnja mjera isto dobre dok cjepivo ne zazivi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Hektorović 29/11/2020, 15:17

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/potresna-ispovijest-dviju-lijecnica-iz-varazdinske-bolnice-u-jednoj-noci-svi-su-nam-umrli-15033906
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 29/11/2020, 17:25

Ivermectin

Poznati antiparazitik mogao bi biti lijek protiv koronavirusa

Do sada su utvrdili da Ivermectin, koji je lako dostupan u cijelom svijetu, u roku 48 sati ubija virus u staničnoj kulturi. Samo jedna doza zaustavlja umnažanje virusa.

Iako nije utvrđen mehanizam djelovanja na koronavirus, Ivermectin je poguban, u laboratorijskim uvjetima, za brojne viruse poput HIV-a, virusa denga groznice i zike.

Ivermectin as an adjunct treatment for hospitalized adult COVID-19 patients: A randomized multi-center clinical trial

https://www.researchsquare.com/article/rs-109670/v1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 29/11/2020, 17:31

Gnječo..samo zderat senfa,hrena i crnog pelina piti..kazu stare bake..nikakva kuga na tebe nece...a niti klinčića u kuvanom vinu ne treba izbjegavati..odlicno sve...ubija sve parazite,ali i bakterije nepoćudne,a viruze naprosto topi...etoc..sad me ne,molim lijepo,neugodno prozivati... :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 29/11/2020, 17:37

Da remiziramo... - Page 47 Andrej-plenkovic-korona-820x492

dva virusa. ni za jedan nemamo cjepivo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by dijagram 29/11/2020, 17:37

Gnječ wrote:Ivermectin

Poznati antiparazitik mogao bi biti lijek protiv koronavirusa

Do sada su utvrdili da Ivermectin, koji je lako dostupan u cijelom svijetu, u roku 48 sati ubija virus u staničnoj kulturi. Samo jedna doza zaustavlja umnažanje virusa.

Iako nije utvrđen mehanizam djelovanja na koronavirus, Ivermectin je poguban, u laboratorijskim uvjetima, za brojne viruse poput HIV-a, virusa denga groznice i zike.

Ivermectin as an adjunct treatment for hospitalized adult COVID-19 patients: A randomized multi-center clinical trial

https://www.researchsquare.com/article/rs-109670/v1
Znaci rijeseno, otvaraj kafice, kuhaj lavazzu :coffee
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 29/11/2020, 17:40

Legendovich wrote:Gnječo..samo zderat senfa,hrena i crnog pelina piti..kazu stare bake..nikakva kuga na tebe nece...a niti klinčića u kuvanom vinu ne treba izbjegavati..odlicno sve...ubija sve parazite,ali i bakterije nepoćudne,a viruze naprosto topi...etoc..sad me ne,molim lijepo,neugodno prozivati... :rasta :rasta :rasta

barem pročitaj što piše u znanstvenom radu u linku. jebeš pričat o nečemu kada nitko ne čita, ne sluša i ne vidi ništa osim sebea.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 47 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum